Jump to content
Türk Anime TV Forum

TheHaplo

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  7
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

TheHaplo hakkında

 • Derece
  Level 1

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Hani spoiler tagı koymadan spoiler verenleri, mangayı okuyup şekil yapmaya çalışanları falan geçtik artık ama birbirilerine durduk yere sövenler, ana avrat düz gidenler var yahu. Ne olacak bu iş? Kuralları oraya altı madde halinde yazmışınız ama o kurallar sadece kuralları okuyan ve o kurallara dikkat eden bizlerin uyması gereken kurallar gibi görünüyor; okumayan ya da umursamayanlara hiçbir yaptırım yok sanki. Pirincin taşını ayıklamaya yardım lazımsa, isteyin yardım ederiz. Şikayet etmeye gözcü lazımsa gözcülük de yaparız; yeter ki şikayet edebileceğimiz ve hızlı dönüş alabileceğimiz platformumuz olsun. Tek isteğim şikayet oluştururken başlık yazmakla, isim girmekle, neden belirtmekle uğraşmayalım; sakıncalı yorumun bağlantısını atalım, zaten hepi topu 6 maddeden oluşan kural listemiz var; okuyun, cezasını kesin.
 2. Çalışan bir Google veya VK kaynağı yoksa benim de Sibnet ile Myvi ilk tercihim. Fembed de iyiye benziyor. Diğer üçünü pek görmedim ve deneyimleme fırsatım olmadı. Ve dediğin gibi, diğer siteler aşırı reklam barındırdığı için düzgün açmıyor bile. Odnok iki-üç yıl önce falan iyiydi, 1080p bile akıcı açıyordu, ama şimdi 480p bile takılmadan oynatamıyor. Basayım doldursun gibi bir özelliği de yok; en fazla 1 dakika dolduruyor, izlemeni bekliyor; sonrasında her halükarda takılıyor. Lâkin geçen sene Rusya'da ikâmet eden bir arkadaşa takılma yapan bir Odnok kaynağı açtırıp izlettirdim, Rusya'da çatır çatır oynattı. VK kaynaklarının da %75'i falan hiç açılmıyor veya açılsa bile "Bu video mahremiyet ayarlarıyla gizlenmiştir ve seyredilemez. VK'ya git, login ol" gibi şeyler söylüyor ama video açıldığı zaman 1080p'yi bile hiç takılmadan oynatabiliyor, tabi encoder 1080p yüklediyse; zamanın encoderleri kalite açısından çok düştü, o yüzden iyi bir kaynakta kaliteli bir encode görünce teşekkür etmeden geçmiyorum.
 3. Video şikayeti değil ama şikayetimi dile getirecek başka yer bulamadım, mazur görünüz. Görseldeki ikinci specials'a tıkladığımızda birincisine yönlendiriyor. Aynı şekilde "Tam Liste"den arattığımda, listede iki adet specials linki olduğunu görüyoruz ama her ikisinin de adresi aynı olduğu için yine 2011 tarihli olan ilk specials'a yönlendiriyor.
 4. TheHaplo

  Yeni Yılda, Yeni Türk Anime

  Haftalık "Anime Takvimi" güncellenmiyor galiba? Nisan ayında çıkacak olan "One Punch Man - Season 2" ile geçen yıl bitmiş olan "Dragon Ball Super" hâla haftalık listede.
 5. Sitedeki "Türkanime" kaynaklarının belki %90'dan daha fazlası bu şekilde hata veriyor. Daha önce yetkililerle konuştuğumda, "Türkanime" kaynağına bölüm eklemenin diğer kaynaklardan bölüm eklemekten çok daha uğraşılı olduğundan ve bu uğraşıyı yapabileceklerin özel yetkilere sahip olması gerektiğinden bahsediliyordu. Yani bu kaynak genel olarak ölü durumda. Benim de bir iki şikayetim var: http://www.turkanime.tv/video/danshi-koukousei-no-nichijou-7-bolum http://www.turkanime.tv/video/danshi-koukousei-no-nichijou-8-bolum "Danshi Koukousei no Nichijou" animesinde, "Varsayılan" grubunda, 7'inci ve 8'inci bölümün "Sibnet" kaynakları 1'inci bölüme ait. Bu bölüme gelene kadar Anisekai'den izlediğim için "Varsayılan" grubundaki diğer bölümlerin Sibnet kaynakları hakkında bir fikrim yok. Lâkin şimdi, sırf kontrol amaçlı 9'uncu bölümün de Sibnet kaynağını kontrol edeyim dedim ve yine 1'inci bölüme ait olduğunu gördüm. Kabaca bir tahminde bulunmam gerekirse @Hokage_Minato'nun upload ettiği, serideki Sibnet kaynaklarının hepsi 1'inci bölüme ait gibi görünüyor.
 6. Teşekkürler. Mega linklerinin yanında Google Drive veya Yandex Drive gibi indirme sınırı koymayan kaynaklara da yüklenmesini dilerdim, biz de saatlerce beklememize gerek kalmadan rahat rahat indirdik.
 7. TheHaplo

  ( 03 / 03 ) Shingeki no Kyojin OVA

  Teşekkürler. OVA'ların izleme sırası nasıl olmalı diye araştırdım, merak edenler için bulduğum sonuç şöyle; OVA 2 - 104. Birlik Çaylakları || (OVA) episode 3.25 - "The Sudden Visitor: The Torturous Curse of Youth" [Jean's back-story / Jean/Sasha cooking contest] OVA 1 - İlse'nin defteri || (OVA) episode 3.5 - "Ilse's Notebook: Memoirs of a Recon Corps Member" [Levi and his crew go titan hunting and discover Ilse] OVA 3 - Zorluk || (OVA) episode 3.75 - "Distress" [The main cast excluding Levi and his crew go training and get ambushed] Yani bölüm 3 ile 4 arasında bu sıra ile izlememiz uygunmuş.
×
×
 • Yeni Oluştur...