Jump to content

syncdes

Üyeler
  • İçerik sayısı

87
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İletiler bölümüne syncdes kullanıcısının eklediği dosyalar

1. pegasusejder, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Öncelikle hoş geldin, resim/gif/video tarzı şeyleri kurallar gereği spoiler içerisinde paylaşmanı tavsiye ederim. :) 

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlar, günaydınlar. Enerjik, verimli, güzel ve güneşli bir gün geçirmeniz dileğiyle. :) 

Teşekkür ediyorum. :)

Günaydıııın, vesverimli ve bir o kadar da sizi gülümseten bir gün diliyorum hepinizee. Ders dinlerken yazıyorum şu an siz benim gibi yapmayın. :P

2. kalikaa, Bir saat önce tarihinde yazdı:

zenci kelimesinin anlamı da siyahi aslında. ama evet bence birisinden bahsederken siyah/beyaz şeklinde ya da zayıf/kilolu şeklinde bahsetmek çok rahatsız edici olabilir. fakat internette o kadar çok kişi zenci denmesinden alındığını söylüyor ki yine de bir şekilde başkasını kırmadan konuşmaya dikkat etmeye başlıyorsun

Aynen bayağı belgeseller izledim kardeşimle de bu kadar yaralı olmalarının arkasında yatan nedenleri de gördükten yani daha da içine girdikten sonra bu kadar alınmalarına hak veriyor insan aslında, bazen çok alınıyorlarmış gibi geliyor ama işte. Her hareketimizi düşünmemiz gerekiyor hatta 2-3 kez düşünmemiz gerekiyor toplum içinde ilişkiler kurarken.

Zorojuro, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Selam

Selamlaar. İyi akşamlaar.

3. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Sen öğretmen olursan, öğretmen kavramını değiştirmek gerekir, diğerleri ile aynı sıfatı kullanmak sana karşı hakaret olur. :D 

Bunu öğretmen olduğumda yeniden gündeme getirelim. :P Şaka maka baya kötü hocalardan konuştuk ama ben çok iyi öğretmenlere denk gelmiş bir öğrenciyim üniversiteye kadar nadir denk gelmişimdir kötü bir hocaya. Canım öğretmenlerimden biri kadar olabilsem yeter de artar. :D

4. pegasusejder, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Haha evet anlatmıştın. :D Cidden bazı hocalara hiç akıl sır ermiyor. :D Ya bir hoca vardı mesela 3*7=20 yazdın diyelim yanlışlıkla, çat bütün soruyu silerdi...

Ben öyle bir öğretmen olmayacağım. İyi bir öğretmen olacağım. :D 

Ohayou_Kerem, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Çok teşekkürler :) Sana da kolay gele.

Teşekkürleer inşaallah kolay gelir. :)

5. pegasusejder, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Haha evet gerekiyordu mecbur aldım. :D 

Haha yani evet öyle denilebilir sanırsam. :D 

Hahaha youtube'u derse bağlayıp anlatmak çıtanın en yükseği herhalde. :D 

Haha bu hayatı tonton hocalar yaşatıyor. :D Beni DC analiz çok zorlamıştı ama AC analiz kolay ve eğlenceli gelmişti. :D Ufak bir yanlışımdan hoca 30 puanımı kırmasaydı çok daha heves ettiğim bir ders olacaktı ki biraz düşük vermiştim, geçen dönem yükseltmeye almıştım. :D 

Anlatmıştım sanki hocanın biri ben burada sana neden puan vermemişim acaba deyip, düzeltmeyip yine aynı puanı yazmıştı arkadaşım kağıdına bakmaya gittiğinde. O yüzden hocalara da puanlama sistemlerine de şaşırmıyorum hiç. :D Bizim tontiş de güzel kırardı puanı. Ama sağ olsun bir yanlışta tüm soruyu silenlerden olmadı kendisi hiç. :D

Ohayou_Kerem, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

Bir dersimizi cidden bu şekilde işliyoruz. Hoca gelip, daha önceden çektiği videoyu açıp gidiyor :D 

Bir de anlattığı şey ile verdiği ödev arasında dağlar, ovalar, vadiler olan hocalar beni delirtiyor. Ben hocanın verdiği materyalle, bilgiyle en azından biraz üstüne koyarak dersi yapabilmeliyim ama verdiği ödevleri yapabilmek için onun anlattığı ders saati kadar ekstra çalışmam gerekiyor :homelessonionplz:

Saçmalık cidden, bakalım nereye kadar böyle gidecek.. Kolay gelsin sana da çok. 

6. pegasusejder, 31 dakika önce tarihinde yazdı:

Hahaha ben de pijama almıştım o sayılıyor mu? :D Evet o kot ceket bayağı bir denk gelmişti bana ve indirimdeydi hemen aldıydım. :D 

Haha bizimkiler pek bizi hatırlamıyorlar. :D Bize de gelmiyor ya, kendi badem ağacımız var. :D 

Pijama da sayılır. O da hatrı sayılır bir kıyafet. :D İyi yapmışsın.

Çok dayı amca teyze olunca en azından bir ikisi iyi oluyor sanırım onun avantajı diyebiilriz. :D

Ohayou_Kerem, 20 dakika önce tarihinde yazdı:

Ahh ah şu muhabbeti okuduktan sonra sinirlendiğim o kadar hoca var ki... Slaytı sakladıkları yetmezmiş gibi keşke anlattıkları da bir şeye benzese... Eğer ben Youtube'dan daha iyi öğreniyorsam sana gerek var o zaman? Neyse sakinim...:get-out-crazy-rabbit-emoticon:

Ya... Slayt okumayı yine normalleştirdiler çoğunlukta olduklarından da bir de derste youtubedan ders anlatım videosu açıp yansıtanlar var. Büyük harflerle bağırasım geliyor.. 

pegasusejder, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Hahaha herkesin sinirlendiği bir/ birkaç hoca vardır. :D Ben bir çok dersi internetten/youtube'dan daha iyi öğrendim. Matematik falan Fuat Serkan Orhan hocam sağ olsun, fizik için de Walter Lewin hocam sağ olsun, daha devre analizi dersleri falan var. :D 

Devre analizi beni çok zorlayan ama mükemmel tontiş 75 yaşında bir hocamdan aldığım bir dersti. Çok havalı giyinirdi, derli toplu. Bize siz diye hitap ederdi derslerde. Özledim o hocayı bak..

7. pegasusejder, 11 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet burada biraz rahatız. :D İyi bari çok şükür. :) Hahaha ben işte yakınlarda şu gösterdiğim siyah kot ceketi almıştım onun haricinde en son ne zaman bir şey aldım bilmiyorum. :D 

Hahaha yani bizim de köy burada ama pek bir şey gelmiyor. :D Arada biraz badem. :D 

Şimdi hatırladım da internetten bir elbise almıştım. Yalan olmasın şimdi almışım covid zamanı da. :D Ya denk geldiğinde alacaksın zaten öteki türlü alışveriş yapmak için yapıldığında hep parasal açıdan hem de beğendiğin kıyafete denk gelme açısından talihsizlikler yaşanabiliyor. :D

Teyzeciklerim var sağ olsunlar, bizi de hatırlarlar. :) Badem bize de bir kere gelmişti afyondan ama bir kere. :D

8. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Nem deyince bile şöyle bir tuhaf oluyorum. :D Az daha bekleseymiş hatırlatmak için. :/ Hahaha evet öyle maalesef, ben de kendime bir şeyler alayım diyorum ama para...

Hee maşallah ne güzel. :D Hmm tamamdır sağ olasın, ben bir yere not edeyim. :D 

Ankara'da unutmuşsundur tabi. :D Bugün yok şükür nem. Bakalım ilerleyen günlerde bakacağız. En son ne zaman kendime kıyafet aldığımı hatırlamıyorum ya bir düşüneyim.. Covid yokken.. 

Köyünün olduğu şehirde yaşamanın güzel yanlarından birini geç de olsa yaşadık yani. :D Not et bence de güzel bir şey.

9. Hawa, Bir saat önce tarihinde yazdı:

4 dakikaydı 795 mg :D

Evet doğru ama daha demin bağlantısı gine koptu deliricem :lonely-onion-head-emoticon:

Ben genelde aktarımları pcden hard diske yapıyorum ikisinde de 3.0 var çok şükür. O yüzden çok zaman almıyor. :) Geçmiş olsun sana yeniden..

pegasusejder, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Hee ay nem dedin de İskenderun'daki iğrenç anılar aklıma geldi. :D Nem cidden illet bir şey. :D Hahaha yani evet benim kullandığım tişörtler falan da bayağı rahat. :D İyi alışverişler size. :D 

Hmm anladım. Oh oh maşallah, bayağı malzeme giriyormuş, cevizin kilosu da uçtu biraz... :D 

Dün o iğrenç nemden vardı işte. :D Daha yaz ayları başlamada bir hatırlattı kendini. :( Teşekkürler teşekkürler. Artık almıyoruz ama her şey pahalı. :D 

Ceviz sağ olsun köyden geliyor.. :embarrassed1-onion-head-emoticon: Ama yani azıcık katılıyor yine zaten, yarım çay bardağı kadar ölçü verecek olursam.

10. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Hee burada havalar hala tam ısınmadı. :D Haha mavi renk candır. :D Hahaha evet kızlar bayağı erkek tişörtleri falan alıyormuş diye duyduydum bir ara, demek gerçekmiş. :D Ben avokado yiyeli aylar oldu, onun öncesinde de hiç yememiştim. :D Peki nasıl hazırlıyorsunuz meze olarak? Heee burada 7-8 lira falandı herhalde. Bir tanesi yetiyor mu? 

Bugün biraz esiyor da dün bayağı sıcaktı, nem vardı aslında daha çok. Aynen bir de o gerçek. Lisedeyken bir kız arkadaşıma sürekli erkek reyonundan alışveriş yapardık. :D Çünkü dediğim gibi erkek tişörtleri açık ara çok daha güzel, bir de bol oluyor kolları uzun oluyor rahat oluyor. :D

Bir avokado yetiyor tabii orta boyu. Meze ya bir de yani diğer şeylerin yanında çok olmasına gerek yok zaten. Şey yapıyorum. Avokado yumuşayınca eziyorum, üstüne normalde 2 diş sarımsak eklerim de sahurda 1 küçük rendeledim, limon sıkıyorsun, tuz, pul biber, karabiber, biraz kekik, sonra dövülmüş ceviz. Yeme de yanında yat oluyor. :D

11. pegasusejder, 24 dakika önce tarihinde yazdı:

Ne ara bulaştırdın avokadoyu? Yok yok hemen bozma sen yine, mavi süvetere bir şey olmasın yeter. :) 

O sağlam da işte hava ısındı onu rafa kaldırdım. Ve bu tişörtüm de mavi. :D Pull&Bear'da erkek reyonundan almıştım 15 tlye zamanında. :D Erkek tişörtleri çok daha güzel maalesef. Avokadoyu sık alırız biz ya kahvaltılık meze oluyor kendisinden güzel. Tok tutuyor falan. Sahurda bulaştırmışım işte şimdi fark ettim. Ha bir de burda avokado ucuz. Marketlerdeki gibi 12 lira falan değil. Tanesi 3 bilemedin 4 liraya geliyor.

12. pegasusejder, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Hahaha aman tadımız kaçmasın Syn Hanım. :D Görüşürüz ve kolay gelsin. :) 

Aynen Pega Bey, lütfen dikkat edelim, önemli konular bunlar. :D Teşekkür ederiim.

Hawa, Şimdi tarihinde yazdı:

İyiyim, dün bir videoyu telefona göndermek için altı saat beklemiştim ama yanlış videoyu yüklemişim şimdi tekrar yüklüyorum :D Sen nasılsın:victory-onion-head-emoticon:

O nasıl bir video ki 6 saat sürüyor öyle.. 

Tişörtüme avokado bulaştırmışım ya en sevdiğim tişörtüm hem de, hava sıcakladı diye dün özene bezene dolaptan çıkarıp giymiş idim. Bu haksızlık. Sinirimi bozacak olayların bu kadar hızlı açığa çıkmasını beklemiyordum.

13. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet sinir edici bir durum, işte sözde öğrenci not alsın bilmem ne yapsın, hazıra konmasın falan deniyor ama kendileri kitaptaki hazır bilgileri alıp slayta yapıştırıyor...

Neyse hiç yoktan kendi kendimizi sinir etmeyelim zaten gün içinde bizi sinir edecek şeylerle karşılaşacağızdır muhtemelen, yine de karşılaşmamayı umalım. :D Şimdi biraz ders çalışmaya gideyim. Haftaya vize haftası yeeyy. Bitsin gitsin.

14. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet insanın neye alınacağı cidden belli olmuyor, sürekli bir şeylere dikkat etmeye çalışıyoruz. :/ Ya bir de bazı hocalar slaytına sanki devletin gizli belgesiymiş gibi muamele yapıyor ya, sinir oluyorum. :D Yok neymiş slaytını paylaşamazmış, telifi kendisine aitmiş bilmem ne bilmem ne...

Onlar en komikleri oluyor. sanki başka yerde yazmıyor onlar. Kendi öğrencinle paylaşmayacaksan ne yapacaksın, işimizi zorlaştırarak eline ne geçiyor yani. Bak sinirlendim. 

15. pegasusejder, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Ya aslında siyahi demek bana hep bir garip gelmiştir ama zenci denmesinin daha normal karşılandığını bilmiyordum, belki yerine göre değişiyordur çünkü Amerika'da falan şey muhabbeti vardı sanki zencilere sadece zenciler zenci diyebilir. Ya aslında dersin olması gereken formatı o, hafifçe bir tartışma sohbet havası yoksa yani herkes slayt okuyabilir. :/ Benim için sanırım birazcık geç. :D 

Direk insan diyeceğiz artık yoksa cidden herhangi bir insanı tasvir ederken bile düşüncelerin içinde kayboluyorum, bunu desem kötü mü olur alınır mı gibi. Lisede bir kızdan bahsederken mor gözlüklü demiştim ona bile alınmıştı mesela o kişi. :D Slaytı at kendin de yorulma biz de yorulmayalım denecek hocalar var da işte denmiyor. Ve evet senin için geç, ben minnaklara dedim. 

16. KiyoTaika, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Herkese selam! Uzun zamandır buralardayım ama hesabı şimdi açtım biraz kendimden bahsedeceğim

Irl ismimi vermek istemediğim için ''Kiyo'' diyebilirsiniz yaşımı boş verin Ecchi,Harem,Korku,Macera vb. tagleri severim ve büyük bir Maretu,Kikuo,Mafumafu ve P!atd fanıyım oyun oynamayı ve müzik dinlemeyi severim ve ara sıra resim çizerim, umarım iyi anlaşırız

Merhaba Kiyo, hoş geldin. :) Umarım burada güzel vakit geçirirsin, iyi forumlar. :cheer1-onion-head-emoticon:

17. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Sana da eğlence çıkıyor yani arada. :D Değişik konularmış aslında, katılması güzel olur. :)

Şey öğrendim. Siyahi denmesinden hoşlanmıyoruz herkesin bildiğinin aksine dedi bir kere hoca. Sİyahi kelimesi daha çok ötekileştirilmiş hissettiriyormuş. Hani aman dikkat edeyim de bana alınmasın düşüncesiyle söylenilmiş gibi geliyormuş. Zenci denmesi daha normal diyormuş. Çok da anlam veremedim ben şahsen ama öyle dedi yani bir kere. Baya komik şeylerden bahsediyorlar ama bilginin yanında hep bir tartışma konuları, sohbet şeklinde geçiyor dersleri. Üniversite için çalışan miniklere önerebileceğim bir üniversite. Kardeşim de her fırsatta öneriyor zaten. :)

18. metofearless, 12 saat önce tarihinde yazdı:

Merhaba dostlar,ben Mert.Öncelikle buralarda yeniyim,umarım keyifli vakitler geçiririz.Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse:Bursa'da yaşıyorum,16 yaşındayım.Futbolu oynamaktan da izlemekten de her zaman büyük zevk almışımdır,kafa dengi insanlarla sohbet ve muhabbet etmekten hoşlanırım,film ve dizi izlemek de boş zamanları geçirmem de bir hayli yardımcı oluyor.Beraber iyi vakit geçireceğimize inanıyorum.

Discord Adresim:METOFEARLESS #0971

Sohbet,muhabbet etmek,tanışmak isteyen kafa dengi insanlar eklesin.

Merhaba Mert, hoş geldin. Burada kafa dengin insanlar bulacağına eminim. Umarım bu süreç fazlasıyla hızlı olur. :) Futbol izlemek benim için de büyük bir zevk kaynağı. Özellikle bu sezon bir beşiktaşlı olarak çok daha zevkli. :D Neyse uzatmayayım sana bol eğlence ve iyi forumlar diliyorum. :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

19. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Hee iyiymiş, sevindim kardeşinin adına. İspanyol hoca da bayağı güzelmiş. :D 

Ah şu hapşırıklar... İnşallah gün içinde daha iyi olursun. :) 

Şey daha iyi. Humanity diye bir dersi var işte zenciler, kölelik konulu. Onların yaşamları falan, sosyoloji tabanlı bir ders işte. Hoca zenci. Baya komik işliyor dersi ben de yanına oturuyorum görüntülü girmediği zamanlarda. :D

İnşaallah ya.

20. pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

İspanyolca dersi mi? Hey maşallah. :D Haha iyi yapmışsın, mutlu ettin bizleri sabah buralara uğrayarak. :D 

Okulda seçmeli dil dersleri fazlaymış biraz, aslında çince alacaktı ama ders programına sadece ispanyolcanın saatlerini uydurabildiğinden onu aldı. Ama baya mutlu hatta bu ikinciispanyolca dersi, bunu da geçtikten sonra sertifika düzeyinde olacakmış. Hani seviyeydi tam hatırlamıyorum ama. Kadın da çok güzel konuşuyor hocaları, ispanyol. :D

Uğrarım uğrarım. Sahurda ilacımı almayı unuttuğumdan uyandığımdan beri hapşırıyorum aslında kendimi toparlayamadım ben de hem kafa dağıtırım hem size günaydın derim diye erken geldim.

21. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Evet ilaç almadan bayağı kötü oluyorum demiştin. :) Sen iyiysen iyi olabiliriz. :D 

İyiyim çok iyiyim hadi herkes benden daha iyi olsun. :D Şu an bir de en sevdiğim performanlardan biri çıktı youtube otomatik oynatmada. Size de atayım. Before Sunrise filmini bilirsiniz. Onun için yazılmış bir şarkı tamamen ingilizce zaten bir de Kevin'ımın karizmasıyla süslü. :P 

22. Hawa, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Hoş buldum :victory-onion-head-emoticon:  Geçmiş olsun :/ Benimde kışın hep gözlerim doluyor soğuktan :D İyi dersler Syn abla:happy-dancing-crazy-rabbit-emoticon: 

Teşekkür ederim. :) Sana da geçmiş olsun. ühü.

pegasusejder, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Tünaydın. :) Aaa çok geçmiş olsun. :/ Bu haberi aldıktan sonra nasıl daha iyi olalım. :( 

İlacımı almış halim bu bir de ilacımı almasam ne halde olurdum acaba. :D İyi olun iyi. Ben dediğim gibi kapıyı pencereyi kapadıktan sonra iyi oldum. :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.