Jump to content

carnivore86

Üyeler
  • İçerik sayısı

96
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Teşekkür
    carnivore86 reacted to 1456ha in ( 126 / 124+ ) Yawara!   
    Yawara! Atlanta Special isimli film eklenmiştir. İyi seyirler..

Seri asıl finalini bu filmle yapıyor. Diğer özel bölüm daha çok ova tarzında, sondan bağımsız bir bölüm. O da yakın zamanda eklenecektir.
  2. Teşekkür
    carnivore86 reacted to JCVD in Kanashimi no Belladonna - 1973 (+18)   
    [align=center]
    Anime Adı:Kanashimi no Belladonna

Diğer Adı:Belladonna of Sadness

Tür:Demans(Dementia),Drama,Tarihi,Çıplaklık 
    Bölüm Sayısı:1 
    Kategori:Movie 
    Süresi:1 saat 30 dakika 
    Kaynak:https://myanimelist.net/anime/3220/Kanashimi_no_Belladonna 
    Yayınlanma Tarihi:30 Ocak 1973 
    Stüdyo:Mushi Production  
    Encode:JCVD 
    Çeviri:Gitarisyen 
    Konu:Güzel Jeanne, Jean adında bir adamla evlenir ve mutlu yeni evliler, lütufları için bir ineğin karşılığı olan Rab'bin kalesine giderler. Bununla birlikte, şeytani Lord, umutsuz, yoksul zevklerini görmezden gelen teklifleriyle hareketsizdir. Rab'bin karısı bir alternatif sunar: Jeanne, bir ayin canlanmasında gece için Rabbin fethi olmalı.
    Tecrübe tarafından korkulan sarsılmış Jeanne, kocasından hiç sempati duymaz. Bunun yerine, ihmal edilir. Ancak Jeanne uyumaya sürüklenirken, kendisini haksızlığa uğrayanlara intikam vermeye teşvik eden garip bir ruhla karşılaşır. Jeanne, gizemli bir zevk dalgası ve keşfedilmemiş bir libido ile kabul eder.
    Kanashimi no Belladonna, ortaçağ Fransa'nın fakir, kırsal bir kasabasında kurnaz bir cadılık ve aldatıcı batıl inanç hikayesini anlatan büyüleyici, psikoseksüel bir maceradır. 
    ***İndirme Linkleri (**/**)***
    [dw][/dw]
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol

[/align]
    [/quote]

3. Beğen
    carnivore86 reacted to sShoguNn in Çeviri Kalitesi Düşüyor Mu?   
    Sonuç olarak muhtacız evet ülkede işini düzgün yapmayanlara da sırf muhtaç olduğumuz için katlanıyoruz. Keşke katlanmak zorunda kalmasak da herkes işini severek ve düzgün yapabilse. İnsanı anime izlemekten soğutanlar olmasa keşke.
  4. Beğen
    carnivore86 reacted to sShoguNn in Çeviri Kalitesi Düşüyor Mu?   
    Bal gibi de karışılır. Gönüllü yapılıyorsa severek yapılıyordur dedim. Severek yapılan iş mutlaka her zaman güzel yapılmış bir iştir. Kötü bir iş çıkardıysa severek yapılmayan bir iştir. Gönüllü katıldığı bir yerde işini severek yapmayan birisinin ne işi var? Hem bize saygısızlık hem de işini düzgün ve severek yapan kaliteli çevirmenlere saygısızlıktır bu. Bütün animelerde 30 tane alternatif olsa sana evet haklısın tercih etmem başkasından izlerim derdim ama çoğu animede 1-2 tane anca oluyor. Yenileri saymıyorum çünkü her zaman en yeni en güncel animeleri izlemiyoruz haliyle. Anime izleme sitem varsa onun çevirisini beğenmemişsem yüklemem evet. Öyle bir kişi hiçbir sitede kendine yer bulamamalı zaten. Hem siteye zarar. Misal veriyorum bu sitede kötü bir çeviri var 1 tane alternatif var ben de kapattım başka yerden izliyorum onun reklamları çıkıyor popup açılıyor o site sahibi para kazanıyor bizim site kazanamıyor mesela en küçük örnek sırf kötü bir çeviri yüzünden sitenin gelir kaynağı sekteye uğradı mesela. Site sahibi olsam böyle şeylere dikkat eder yüklenmesine izin vermem mesela. Ayrıca bir izleyici olarak kötü çeviri yapmış çevirmene laf edebilirim bal gibi de edilir. Hiç yapmasın ben de izlemeyim kafam rahat etsin hem o laf yememiş olsun hem ben zaman kaybetmemiş olayım bu kadar basit. Senin verdiğin örnekteki kişi iyi çevirmiştir ama küçük hataları vardır ben ondan bahsetmiyorum zaten. Ben google translate ile kopyala yapıştır yapılmışlardan bahsediyorum. Onlara herkes istediği gibi söver mesela. Çünkü dünyanın en kalitesiz işini yapmıştır. Ve de her zaman tek alternatif video durumunu düşünerek konuşuyorum çünkü yıllar içinde defalarca karşılaştım bu tarz durumlarla.

Bak işte sırf bedava diye adamlara "istediğini yapar karışamazsın ister öyle çevirir ister böyle çevirir kafasına göre davranır bize de izlemek veya izlememek düşer eleştiremeyiz sonuçta bedava" dersen bu iş yürümez. Her işin bir adabı var. Dediğim gibi adam gidip google translatten kopyala yapıştır yaparsa ya da çok sık bir şekilde animeyi yorumlayan tarzda cıvık cıvık çevirmen notları koyarsa bu çevirmenlik işinin ta kendisine yapılan bir saygısızlıktır açık net. Böyle bişeyi hayatta kabul edemem hiç kusura bakma.
  5. Beğen
    carnivore86 reacted to Barış D. Baryshx in Çeviri Kalitesi Düşüyor Mu?   
    Türkçeleştirmede sorun yokta, çeviri kalitesi can sıkıcı bir durum ve baya kötü çeviriler var. Gerçi bazı serilerin ingilizce kaynakları da iyi değil.

Eski ve kaliteli çevirmenlerin çoğu bıraktı, yeni çevirmenler gelmiyor aynı membaadan. Yenilerde de kaliteli iş yapan çevirici var ama eskiye nazaran daha az.
  6. Beğen
    carnivore86 got a reaction from 1456ha in ( 126 / 124+ ) Yawara!   
    Emeğine sağlık. Filmler için kolay gelsin. 
  7. Teşekkür
    carnivore86 reacted to 1456ha in [TAÇE] Tamamlanmış Anime Çevirileri Listesi   
    Taze Biten;
    Yawara!  -- @1456ha
    İyi seyirler...
  8. Teşekkür
    116-117-118-119-120-121-122-123-124. bölümler eklenmiş ve Yawara tamamlanmıştır!!  İyi seyirler, iyi arşivler dilerim..

Bir seneden biraz fazla.. 
    Uzun olmasına rağmen çevirmesi zevkli bir seriydi. :)  İlk 51 bölümün düzenleme-encode-upload işleri ve diğer tüm konularında desteğini esirgemeyen sevgili @Sinsine 'ye teşekkürü borç bilirim 
    Serinin devamı olan film ve özel bölüm de ilerleyen günlerde eklenecektir.
  9. Teşekkür
    113-114-115. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  10. Teşekkür
    110-111-112. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  11. Beğen
    Eline sağlık. Güncel serileri değilde böyle eskilerden yarım veya el atılmamışları çevirmeye devam etse daha iyi olur. Güncellere geliyor çeviri her türlü. Tabii kendi bilir. Kolay gelsin kalan bölümler ve filmleri için.
  12. Teşekkür
    106-107-108-109. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  13. Teşekkür
    103-104-105. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  14. Teşekkür
    101-102. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  15. Beğen
    Eline sağlık.
  16. Teşekkür
    99-100. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  17. Teşekkür
    97-98. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  18. Beğen
    Vaay bonuslu oldu. :)  Kolay gelsin.
  19. Beğen
    Evet o film bir de şöyle bir özel bölüm var: https://myanimelist.net/anime/2008/Yawara_Sore_Yuke_Koshinuke_Kids
    İkisini de çevireceğim, iyi seyirler
  20. Beğen
    Tekrar elinize sağlık. Seri finalini şu filmle yapıyor. https://myanimelist.net/anime/2009/Yawara_Special__Zutto_Kimi_no_Koto_ga_

Bunu da çevirirseniz nihayete erecek güzel bir klasik daha. Elinize sağlık.
  21. Beğen
    95-96. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...

Sona yaklaşırken biraz hızlanalım.. Bundan sonra salı günleri de ikişer bölüm yüklenecektir ^^
  22. Harika
    Evet :)
  23. Beğen
    Elinize sağlık. 93-94 demek istediniz sanırım. :)
  24. Beğen
    93-94. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler...
  25. Beğen
    Elinize sağlık.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.