Jump to content

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

7341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

184

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Amygirl reacted to Toprakezgi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Efendim madem kutlama bölümü bugün olan önemli gelişmeler de kutlanmalı. Mesela;

1521 - Osmanlı ordusu Belgrad'ı (eski adıyla Nándorfehérvár) fethetti. 1526 - Kanuni Sultan Süleyman, Macar ordusunu Mohaç'ta büyük bir yenilgiye uğrattı. 1541 - Osmanlı ordusu Macar krallığının başkenti Budin'i ele geçirdi. 1756 - Prusya Kralı II. Frederick, Saksonya'ya saldırdı; Yedi Yıl Savaşları başladı. 1825 - Portekiz, Brezilya'nın bağımsızlığını tanıdı. 1831 - Michael Faraday, elektromanyetik indüksiyonu keşfetti. 1842 - İngiltere ile Çin arasında "Afyon Savaşı"nı sona erdiren Nanking Antlaşması imzalandı.Ayrıca;
    1632 - John Locke, İngiliz filozof (ö. 1704) 1809 - Oliver Wendell Holmes, ABD'li yazar (ö. 1894) 1915 - Ingrid Bergman, İsveçli sinema oyuncusu (ö. 1982) 1923 - Richard Attenborough, İngiliz aktör ve yönetmen 1956 - Viv Anderson, İngiliz futbolcu 1958 - Michael Jackson, ABD'li müzisyen (ö. 2009) 1967 - Jiří Růžek, Çek fotoğrafçı 1974 - Muhammet Ali Kurtuluş, Belçikalı futbolcu 1977 - John Hensley, ABD'li oyuncu 1978 - Volkan Arslan, Türk Futbolcu 1993 - Liam Payne, İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdoğdu.
    Ha bir de, bunların yanında çok önemli değil ama; -_-
    1995- Seher Tunçer, Prof. Dr Ezgi Soydemir'in arkadaşı
    Anadolu Lisesi kazanmıştın ve ilk gün benim arkamda Büşra ile oturuyordun. Şimdi düşünüyorum da ne kadar sakin hanım hanımcık oturuyordun. İki yüzlü.. :ph34r: :D Resmen vahşileşiverdin. Daha 1 ay olmadan 12'lerden Batuşa kafa tuttun. Ama şunu da söylemeliyim seksi şempanzem ben seni bu halinle seviyorum çünkü her ihtiyacım olduğunda kanatları eksik bir melek halini alıyorsun. Tamam Çağatay'a kafa tutarken daha çok pençelerini savuran bir kaplana benziyordun yalan yok. Ben de sana elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum ama pek yardıma ihtiyacın yok. Şimdi son sınıfa girdik sınav stresi falan derken yılın nasıl geçtiğini anlayamayacağız. 3 ay görüşmeyince neler olduğunu hep birlikte gördük. :lol: Eğer üniversiteden sonra görüşmezsek neler olur bilmiyorum ama vahşileşip seni öldürmeye alt sokağa gelebilirim. Neyse yani işte konu sapmasın baktım kimse yazmamış bu saate kadar başlangıcı yapıyım dedim. Şu arkadaşlarımın arasında en rahat senin yanında oluyorum sanırım. Selo da var tabi. Gerçi her yerde salaklık yapma potansiyeline de sahibim ama yine de seninle ortak çok noktamız var. Kanka şimdi sana bugün mum üfletmediğimizi hatırladım ama gece atmadan önce senin ve benim için dua etmeni istiyorum. Anime izleyen, eli yüzü düzgün, aklı başında ve işte sevdiğimiz özelliklere sahip bir delikanlı ve bundan önce gelen sağlık ve ondan sonra gelen üniversite olmak üzere ilk üçümüzü ikimiz için de dilemelisin. Biliyorsun bugün neden bahsetsek oluyor. Lütfen bunu 12'den önce yap kenks. Evet may lav yazımın sonuna geliyorum çünkü ayrıntıya girmek istemiyorum. Of ya keşke Selin'in mesajını okumasaydım. Ben de ona benzer bir şey yazacaktım. Öfff. Seni öptüm idrar keselım. Nice senelere. :D
    Sanki bir şey unuttum bugün.. :huh: Aman neyse. :P
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.