Jump to content

Amygirl

Forum Admin
 • Posts

  7293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  166

Everything posted by Amygirl

 1. Yoğun iş dönemim sebepli sık giremiyorum. Böyle olduğunda TürkAnime sunucusu üzerinden forum adminlerine ulaşabilirsiniz.

  Tabii disqusstan ban yedim diye gelmeyin lütfen jsjdjjdd

  1. heymely

   heymely

   Hahahaha disqus banları için bana ulaşın lütfen, Amy adminimizi meşgul etmeyelim. :uhuhuh-onion-head-emoticon::thank_you__onion_by_elcerbero:

 2. Hiçbir fikrim yok. Çok da umursamadım Site ile ilgili bir yenilenmeye gidilecek o sırada forum düzeltilirse düzeltilir yoksa pek de önemsenmez Arkadaşlar şunu kabullenin. 11 yıllık bu forum şu an sadece TAÇE için burada. Geri kalanı sizin bizim dışında kimsenin umurunda değil
 3. En kısa zamanda forumun mezar kısımlarını yok edeceğiz. 

  1. Leffwn

   Leffwn

   Ya biz o mezardakiler....

 4. Bir animenin bağımsız çevirmeni varsa genelde o varsayılan oluyor. Çok eski animelerde çok eski bir fansub varsa bazen onları varsayılan görebilirsiniz ama... Anlamadığım bir olay var. Sitede herhangi bir animede TAÇE çevirisini hem TAÇE hem de varsayılan olarak mı gördünüz? Normalde TAÇE çevirileri TAÇE olarak eklenir. Varsayılan genelde bağımsız çeviridir. İkisi farklı şeyler Ha bir animede aynı fansub ve çeviriyi birden fazla kez yüklenmiş görebiliyorsanız muhtemelen önceki yüklenmiş videolar silinmiş ya da hata vermiştir Alternatifler açılmıyordur ya da eski ise düşük kaliteli video yerine aynı çevirinin yüksek kaliteli video ile encode edilmiş hali yüklenmiş olabilir.
 5. Türkiye'de dizi ve anime çevirisinden para alan tek çevirmenler Netflix gibi resmi platformların çevirmenleridir. Türkanime ile çalışan herhangi bir fansubda çevirmen para kazanmaz. Reklam karşılığı para kazanan fansublar vardır ancak muhtemelen kazandıkları kendi sitelerinin giderlerine gidiyordur.
 6. Öncelikle bir konuyu forumuna uygun yere açınız. Gintama Gintama 2015 Gintama 2017 Gintama Parori hen Gintama Tamashi hen 1 ve 2 Bizim sitemizde Gintamanın ilk 3 sezonu 265 bölümle birleşik Gintama şeklindedir. Gintamanın ilk moviesi Gintamanın ilk 80 bölümü izlendikten sonra izlenmeli Animenin 50 ile 80 bölüm arasında bir yerde olan Benizakura arcının daha geniş ve ayrıntılı halidir. Gintamanın ikinci moviesi ilk 265 bölüm izlendikten sonra izlenebilir. Konu bakımından animesi ile alakası yok ama movideki tüm karakterleri tanımanız için 265 bölümü izlemiş olmanız lazım.
 7. @aniltosun29 Bir animeyi 7 saatte çevrilmediği için "çeviremiyorsanız bırakın bu işi" demiş sonra da disquss tan banlanmış. Üzerine sitede her disquss yorum yerinde "Bir probleminiz olduğunda Discord üzerinden disquss yetkilisi ile görüşün" yazmasına üzerine link verilmesine rağmen gelip foruma utanmadan "Banlanacak bir şey demedim." diye konu açması. Hiçbir ücret vermeden aldığı hizmeti salak bir şekilde eleştiren bu şahısları forumda istemiyoruz.
 8. One Piece'in eski bölümleri yayınlanırken (15 küsür sene öncesini söylüyorum) yüksek kalite video yoktu. Sonra One Piece e 720p ler getirilince ilk bölümlerin altyazılarını bir hayırseverin bulup torrenten de 720p varsa bunu indirip tekrar encode etmesi gerekmekte. Maalesef eski animelerin aegisub dosyası halinde altyazılarını bulmak zor. Size tavsiyem 720p bulabildiyseniz mvk formatında videoları indirip altyazı sitelerinden de altyazıyı çekip media player ile izlemeniz
 9. Artık karışmıyorum. Bazı üyeleri kendi zekaları ile başbaşa bırakacağım. Foruma beş dk girmem sinir krizi geçirmem için yetiyor. Siteyi geçtim, forumun elli yerine oraya buraya yazılmış discord linkine rağmen discord talebi açanları mı dersin? Her yorumun üzerinde bir probleminiz olduğunda discorddan disquss yetkililerine ulaşın yazmasına rağmen forumdan konu açanı mı mesaj atanı mı dersin? Okuma ve idrak probleminiz varsa sosyal medya kullanmayın.

 10. Kenma: Gergin misin? Kuroo: Nasıl gergin olmam? Kiminle maç yapacağımıza bir baksana! O sırada Bokuto:
 11. Abi... Adminliğin gözü kör olsun silinmiş konudan spoiler yedim. Neden? Çünkü görebiliyorum :silence-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  1 more
  2. heymely

   heymely

   Yorumları kontrol ederken ağlaya ağlaya spoiler taglarına bile bakmak :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

  3. Kr7

   Kr7

   Zor.

    

    

  4. Pseudohomophylus
 12. Bir yere konu açarken önceki konuları bir okuyun sabitlenen mesajları bir okuyun kurbanınız olam
 13. Gto opening 1 i L'arc n Ciel söylüyor Drivers High bu arada
 14. Disqusstan bahsediyorsanız discord üzerinden disquss yetkilileri ile görüşün burası yeri değil
 15. TürkAnime Çeviri Ekibi Yetkilisi, şimdiye kadar bir çok animede emeği geçmiş ve geçmekte olan @Nonesimizin bugün doğum günü! Kendisine emeklerinden ötürü teşekkür eder mutlu yıllar dileriz İyi ki doğdun iyi ki varsın arkadaşım
 16. @Kofteor konu için teşekkür ederiz. Önceki konu muhtemelen yanlış foruma açıldığı için silinmiştir. Konu başlığı daha anlaşılır olması için değiştirilmiş konu daha uygun foruma taşınmıştır
 17. Dünyanın en stres atan mesleği halkamsı bir şeyle sivilce sıkan güzellik merkezi çalışanı olmak bence :cute2-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  6 more
  2. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Bence dünyanın en en en yumoş mesleği Panda Bakıcılığı:wow1-onion-head-emoticon:

   O pandacıklar tüm stresi havaya uçurur, stres mtres kalmaz ^-^ 

    

    

  3. Amygirl

   Amygirl

   Pandayı nereden bulalım da bakalım :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

  4. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Çin'den talep edelim iki adet kontenjan açsınlar bizim için 

   Sonra ver elini panda bakıcılığı :admire-onion-head-emoticon:

   Spoiler

   Hayal de mi kurmayalım Emel abla:boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

    

 18. Sizin konu yanlış yerde ve yönetici onayı gerektiği için silinmiş Zaten sizin konu üzerine bu konuyu genelleyip açtık. Konu silinmemiş olsaydı konuyu buraya taşıyıp başlığı değiştirecektim Benim bahsim çoook eski bir konu
 19. İlk olarak ben başlayayım: Kış 2021 sezonu pek çok popüler animenin devam sezonlarını kapsayan bir sezon olduğu için yeni seriler gözden kaçabiliyor. Bu konu o sebeple daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yanlış saymadıysam B The Beginning i de eklersem 15 anime saydım devam sezonu gelen müthiş bir atılım Bu konu akabinde her sezon oylama yapacağımız anketler de gelecek Şahsım adına bu sezonun en beklenilen animelerinden birisi olan Horimiya 2018 bahar sezonu olan shoujo / romantik komedi yağmurundan sonra izlenebilir kaliteli romantik komedi okul türevi oldu. Mangasını zamanında zevkle okurdum ama yine de bir yanım keşke bitmiş mangalara anime gelse diyor Tabii ki şahsım adına 2020 ve 2021 in en çarpıcı shouneni Jujutsu Kaisen. Konu ve kurgusu standart olsa da karakter tasarımı ile şu anda gördüklerim içinde en orijinali diyebilirim. Jujutsu için ayrı bir inceleme yazısı oluşturabilirim ama şu an için shounen yaşı geçmiş sürekli anime izleyemeyen bendeniz için bir oturuşta bitirilebilecek akıcı bir anime olduğu gerçek. Neyse BESTO FRENDOOOĞĞ hjghfkgsdk Bir diğer beklediğim anime Ski Infinity idi. Henüz başlamadım ama yönetmeni görünce kahrolduğum için başlamaya korkuyorum. Bir de seiyuu faktöründen ötürü tamamlanınca Ex Arm'a bakacağım, henüz izlemedim Bunun dışında sosyal platformlarda Wonder Egg Priority gibi hakkında çok muhabbet döndüğü için bir bölümüne bakmayı düşündüğüm animeler var. Bu sezon Gintama'nın final filminin gelmesi de bu sezonu özel kılan şeylerden birisi.
 20. Ya aslında böyle bir konu kesin vardı ama nedense bulamadım :D Her sezon bu başlık değişecek. Sezonuna göre sizler de bu konu altında en çok beklediğiniz, en beğendiğiniz ya da beklediğiniz gibi olmayan animelerden bahsedebilirsiniz. Spoiler içerikleriniz spoiler tagı ile olmalıdır.
 21. Açılan konuların çoğunu incik boncuk incelesek de foruma sabahtan girsem yanlış yere açılan konuları silmem akşamı bulur. Yanlış bölüme açılan konular silinir.

 22. Kullandığınız kelimelerden birkaç tanesi kontrole tabi ise disquss moderatörlerinin onayına gidiyor yorumunuz. Uygun ise yükleniyor. Değilse siliniyor
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.