Jump to content

0nLin3

Üyeler
  • İçerik sayısı

1043
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

0nLin3 kullanıcısının paylaşımları

1. 0nLin3

MekakuCity Actors FanClub (Kagerou Project)

Hadi az kaldı :D Edit: Bir de Anitrendz karakter anketinin sonuçlarını çıkartmış :D
  2. Yükleme yapmazsan hattın kapanır mesajı nedeniyle kontörüm dokuz aydır ilk defa sıfırın üstüne çıktı :D

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. free word

free word

en son 7. sıınfta gelmişti mesaj bana :D

3. Cold Dewil

Cold Dewil

Turkcell sağolsun düzenli mesaj atar <3

4. HideAndSeek

HideAndSeek

10 yılda bir telefonuma mesaj gelir zaten ya iş bankası ya turkcell olan kontürümde kesilen vergilerden bitiyo zaten :(

3. Yeni seriye geçtiğim için bunun çevirisini soranohikari ve diagosakena'ya bıraktım.
  4. Heavy Object (Aksiyon, Komedi, Macera, Seinen) Dev robot deyince aklınıza ne geliyor? Hepsini unutun. Şimdi 50 metre yüksekliğinde 200,000 ton ağırlığında dev bir küre hayal edin. Her tarafını silahlar ve sensörler ile doldurun. Bir kaç tane de ayak ekleyin. Zırhı bir kaç nükleer bombaya dayanacak kadar güçlü olsun. Silahları dağları haritadan silecek kadar etkili. Obje denilen bu canavarlar, yeni çağda savaşla eş anlamlılar. Askerlerin artık birbirlerini öldürmediği, en önemli şeyin en güçlü Objeyi en iyi durumunda savaş olanına ulaştırmak olduğu bu çağda, bu dev silahları yenmenin tek yolu başka bir Obje kullanmak. Fakat kendi taraflarının Objesi yok olduktan sonra, o canavarı kullanmakta olan pilot, diğer adıyla "Elit" düşmanın eline düşmüştür. Savaş alanına eğitim için gitmiş bir öğrenci olan karakterimiz Quenser, eğer prensesi kurtarmak istiyorsa o şeyle savaşmaktan başka şansı yoktur. Peki, savaşla eş anlamlı hale gelmiş bu silahı tek bir öğrencinin yok etmesi mümkün mü? To aru Majutsu no Index serisinin yazarı Kamachi Kazuma tarafından yazılmış bir seri. Önceki çevirimi okuyanlar böyle görselleri görünce şaşırmışlardır. Ama aslında normali bu. Diğer çeviri Kore'den olduğundan biraz eksik. Bu ise standart Japon Light Novel'i. 5 Bölümlük bir mangası da bulunmakta. Sadece ilk cildin tanırım kısmını çevirdim. Bu sene çevirilere pek vakit ayıramayacağım. Eğer çevirisini yapmak isteyen olursa buradan devam edebilir. Cilt 1: Başlangıç Sonuç olarak, savaş sona ermedi. Gelişmenin dünya gezegeninin her bir köşesine ulaştığı, yüksek verimli lazerlerin kolayca mekikleri fırlatabildiği ve en yetkili kişilerden bazılarının ayda villalarının olduğu bir çağda bile, insanların kalpleri arasındaki boşlukları doldurmak için hiçbir şey yapılmamış gibi gözüküyordu. Pekala, sanal “konfor” satan ilaç firmaları ve “spiritüalizm” pek nadir değildi, yine de insanlar arasında antlaşmazlıklar doğuran basit mekanizm zihniyetlerinden kaldırılamamıştı. Yeni bir çeşit silahın ortaya çıkmasıyla savaşın değişen kuralları insanlık için sadece başka bir tip kurtuluş muydu? Yoksa bu insanlığın daha da alçaldığı anlamına mı geliyordu? Evet, değişim vardı. Anlamsız cinayetlerine dalmış insanlar da değişmişti. Hepsi Objeler adı verilen dev silahlar sayesindeydi. Bu yeni silahların sadece ana gövdeleri bile 50 metrenin üzerindeyken silahlar boyutlarına daha da ekliyordu. Onların ortaya çıkışı savaşın kitabının tamamen baştan yazılmasına sebep oldu. Büyük asker grupları artık birbirlerini doğrudan öldürmüyorlardı. Onun yerine, en önemli şey en güçlü Objeyi en iyi durumunda savaş alanına ulaştırmak olmuştu. Tanklar, savaş uçakları ve önceki diğer ana oyuncular artık geçmişte kalmış bir çağın silahlarıydı. Normal makineli tüfekler, top mermileri ve roketler basit sapanlar gibi muamele görüyorlardı. Bu Objelerin basitçe ne kadar güçlü olduğuydu. Belirli bir ada ülkesi bu silahları ilk olarak sahneye çıkardığında, dünyanın geri kalanı ondan korkmuştu ve 14 diğer ülkenin kurduğu müttefik güçler prototip Objeye bir sürpriz saldırı düzenlemişti… Obje hepsini geri püskürttü. Savaşın sonunda Pasifik Okyanusu üzerinde bir nükleer saldırı yapılmıştı, ama Objenin yarısı güneşin altında kalmış buz gibi erirken müttefik filosunu batırmaya devam ettiği sahne her tarih kitabında yer almaktaydı. O ada ülkesi Obje geliştirmenin öncüsü olmaya devam etti, Objelerin ne kadar güçlü varlıklar olduğu açıktı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Objeler savaşla eş anlamlı hale geldi. Peki ya diğer herkes?
  5. Evde boya yapılıyor, internete girebilmek için kardeşimin dizüstü ile komşunun internetini kırdım :D

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. free word

free word

0nLin3 is hacker (gidip istemiştir yada aşırı kolay bir şifredir :P )

3. 0nLin3

0nLin3

Wifi şifresi olan bilgisayardan girip modem ayarlarını açtım. Modem şifresi için önce admin-admin denedim olmadı. Sonra ttnet-ttnet denedim olmadı. En son admin-ttnet diye açıldı. Oradan ayarları kurcalayarak şifreyi aldım.... Daha çok unutulmuş şifreyi bulma gibi bir şey bu :P

4. eXt

eXt

Komşunun haberi olmadığı sürece sorun olmaz *-*

6. 0nLin3

Akatsuki - Log Horizon

Kırmızı güneş değil de kırmızı ay diye biliyorum ben ama? Seriyi kitaplarından takip ediyorum, hayranlarına müjde, ikinci sezon için tamamen ona ayrılmış bir cilt var :D
  7. Shokugeki no Soma'nın kebabından sonra şimdi de köftesi çıktı :D Karakterin uzmanlık alanı baharat olunca türkiye gelmiş yazarın aklına :D
  8. google ile arama yaparken bir linkin başına cache:www.açılmayansite.com yazarak ararsan google kayıtlarına bakarak o sitenin en son kaydedilmiş halini gösteriyor. Mesela bununla o sitenin listesini açabilirsin cache:www.royalroadl.com/table-of-content/ Bununla da birinci bölümü okuyabilirsin. cache:www.royalroadl.com/lms-volume-1 Not:Salt metin sürümü daha hızlı açılıyor.
  9. RoyalRoad'da diğer sitelere göre daha fazla cilt var. Ama girmek için google önbellek kullanmak gerekiyor :D
  10. 0nLin3

Aynen, ama ona rağmen kaç kere birinci biz olduk :D
  11. Blog toplam 666 ziyaretçiye ulaşmış :D Bir de size diğer bölümden spoiler vereyim. Sonunda kız ile tanışıyorlar.
  12. Yükledim siteye, Bölüm 5 %100 Yolun yarısına geldik :D Bölüm 6'nın adı: "Barbekü için" Yarın başlarız artık çevirisine.
  13. 0nLin3

Yeni bölümde bunu hatırlayanlar kimler :D Edit: Anitrendz çıkartmış listeyi.
  14. 0nLin3

Sonda Mary'nin "Yameteee!" diye çığlığı duyuluyor, belki Outer Science de gösterirler Summertime Record ile birlikte. En kötü ihtimal Jin hayranların baskısına dayanamayıp OVA olarak çıkartır :D Bu bölüm benim en çok merak ettiğim neden "Bu kim?" diye sormadılar? Tamam Kano biliyor, Seto hafızasını okuyup öğrendi, peki ya diğerleri? Nerede benim Takane - Haruka duygusal kavuşmam! :D
  15. 0nLin3

Steins;Gate Karakterleri 6 Yıl Sonrasında

Ooo! Nae-chan'a bak sen :D Umarım hızlı bir cevirmen alır ingilizceye çevirisini. Toaru Majutsu no Index light novel çevirmeni haftada cilt bitiriyor.
  16. Bölüm 5 %90 oldu. Ayrıca yeni çevirmenimiz de işe başladı. İlk defa çeviri yapıyormuş, ona şans dileyin! Buradaki adı diagosakena ama asıl tanıştığımız forumda mutou. http://moonlightsculptortr.blogspot.com/2014/06/cilt-1-bolum-5-kelimeleri-kaybetmis-kz.html
  17. 0nLin3

Yeni bölümün resimleri geldi
  18. 0nLin3

All You Need is Kill Mangasından Video

Ne yazık ki anime serisi olmak için biraz kısa :( Ama mangayı tavsiye ediyorum.
  19. 0nLin3

Yeni sayılırımm

Hoşgeldin, merak eden arkadaşa: Misaki Mei yazıyor :D
  20. 0nLin3

Okumayan varsa 24: http://imgur.com/a/DbnKP Edit: Yeni CD ile birlikte tüm rotaları içeren bir zaman çizelgesi geliyormuş.
  21. Bir kaç gündür çeviremediğim için kusura bakmayın. İmdadınıza sınav stresini atlatıp çeviriye geri dönen Soranohikari yetişti :D Bölüm 5 %50 http://moonlightsculptortr.blogspot.com/2014/06/cilt-1-bolum-5-kelimeleri-kaybetmis-kz.html
  22. 0nLin3

Geldi yeni bölüm :D Birde bunu FC imzası olarak değiştirmeye ne dersiniz? Öbürünü öylesine yapmıştım zaten.
  23. Awe Me duydu sonunda sesimizi :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.