Jump to content

Pøllux

Üyeler
  • İçerik sayısı

454
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Pøllux kullanıcısının paylaşımları

1. Local Sword'u kadığı yerden, en son yazdığım kelimeye kadar takip için : http://sync.in/LocalSword

2. Local Sword'u kaldığı yerden, en son yazdığım yere kadar takip için : http://notepub.com/#note=639237

3. Pøllux

(Doujinshi) Nedir?

Not: Aslında İspanyolca değilde çevirilmiş. Bunu soldan sağa mı okuyacağız sağdan sola mı? :D
  4. Pøllux

Hey Jinbei Tayfama Katıl.

Kız katılmasın Sanji kan kaybından gider vallaha Hayır daha Big Mom'la karşılaşmadılar bile :D
  5. Pøllux

Hey Jinbei Tayfama Katıl.

Jinbe tayfaya Luffy'nin Big Mom ile dövüşü sonrasında katılıcak. En az 1-2 Arc var. Manga'da şu an olaylar akarken Anime çok durgun. Luffy'nin ödülü bir büyümedi ha 400.000.000 çok az Kid'inki 420.000.000 :( Neyse :D
  6. Aferim hepinize :D Bak gene Nurcan'ı gördüm özledim isyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan :(
  7. Pøllux

Sizde Death Note olsa kullanır mıydınız? neden?

Ben kullanırdım ama ölmeden önce bırakırdım ki cennet veya cehenneme gidiyim asfasas
  8. Ne kadar üzücü, herkez kendi FF'sine oy verince , 2. bir FF'ye daha oy hakkı kalmayınca, adaletten eser kalmıyor. Halbuki [ ] şekilinde işaretleme kutuları olsa tık tık diye basarak favorilerimizi seçsek. İlk sırada giden FF'lerin bazılarına baktım , keşke bakmasaydım. Anlamıyorum. Biliyorum, birinci olmak istemiyordum zaten ama birinciliği benden daha fazla hak eden arkadaşlar benden aşağıda olunca çok üzülüyorum. Yazık. Sırf FF yarışması için üye olan arkadaşları 1 hafta sonra görebilecekmiyiz çok merak ediyorum. Bleach kolyelerini, Death Note'lerini alır giderler. Selam olsun bütün benim gibi düşünen arkadaşlara.
  9. Ah..ah. Önüne gelen yazmaya başladı, kimseye bir hakaretim yok arkadaşlar ancak şimdiye kadar nerdeydiniz? Sırf FF Yarışması için üye olmanız bana biraz haksızlık gibi geliyor . Gerçi beni ilgilendirmez ama ödüller sizi çekiyor herhalde :D Ancak, cidden, lütfen FF'nizi biraz daha özenli ve güzel bir senaryo ile yazın.
  10. Pøllux

AnimeEvi

Teşekkürler , değişik Animeler çeviriyorsunuz konuları ilgimi çekti. @Üstteki yorum Büyük ihtimalle Halil Karahan şu an offline olduğu için ekleyememiştir
  11. Pøllux

Bleach 17 Kasım'da TÜYAP Kitap Fuarı'nda !

Geçen Konudaki şeyleri buraya aktarmak istemiyorum, isteyen entry'mi okusun: http://forum.turkanime.tv/topic/3181-bleach-tuerkce-manga-cikiyor/#entry58202 Ama iyice saçmalamaya başladı bu herifler, önce Çizgi Roman ile Manga'yı aynı rafa koyup sat, sonra işini düzgün yapma, bizi aylarca beklet, dandik oyuncakları 50-60 TL'ye sat. Ne güzel yahu 17 Kasım'a Kadar cidden 2 Cilt mi çevirebileceklermiş? 2 Ciltte anca Ichigo Kuşu kurtarmaya falan çalışır orada da biter, Arrancar kısmına gelene kadar Üniversiteyi kazanacağım. Madem bir iş yapıp bundan para kazanmak istiyorsunuz düzgün yapın. + Ezgi biliyorsun sana demiyorum bunları yayınevine kan kusuyorum , biliyorum Bleachı sevip arşivlemek istediğini ama böyle giderse Torunların okur arşivi :D
  12. DİKKAT! Alttaki yazının TAMAMINI okumadan , beni asla ama asla eleştirmeyin, eğer bu yazının tamamını okumadan beni eleştirirseniz cidden kavga çıkabilir, öncelikle okuyun ve haklı mıyım değil miyim DÜŞÜNÜN. 1 Ayda bir çeviren gerizekalıca bir yayın evinden başka birşey değil bence, OP Mangasının yeni bölümünü 1 Aydır bekler oldum. Onun yerine MangaTürk ile anlaşma yapar, onların çevirilerini basarım daha çok satar , iki tarafta karlı çıkar ve beklemeyiz. Adana'da olmasaydım bunu şahsen yapardım, beni üzen şey Manga'ları "Çizgi Roman" sıfatı ile aynı çatı altında tutmaları. Tamam anladık seviyorsunuz çevirip diğer Türk'lere tanıtıyorsunuz da bu şekilde tanıtıcaksanız (Çizgi Roman) TANITMAYIN ARKADAŞIM. Çizgi Roman, Amerika'da bilinen adı ile "Comic" . Hikayeye göre birkaç Amerikalı gelmiş Japonyaya, abiler etrafı gezmişler, "La olum gidelim şu Japonya'ya bunların bir şeylerini çalalım da bizim ülke tanınsın" amacı ile. Allah bilir daha neleri Japonlardan almışlardır. Sonra bizim abiler Manga görmüş, öküzün trene baktığı gibi bakmışlar ilk önce, sonra sevmişler, ne yapsın garibanlar, "Bizde böyle birşey yapalım" demişler. Amerika'ya dönünce Marvel, DC , Daredevil felan başlamış. Sonra Spider-Man'dı, Kaptan Amerika'ydı , SüperMan 'dı yaratmışlar. Sonra Anime, ay pardon , "Çizgi Film" haline getirmişler bu Mangaları, ay pardon, "Çizgi Roman" ları. Sonra nedendir bilmem Çizgi Roman malukatı ile Manga'yı bir tutmuşlar. Halbuki Amerika'da "Çizgi Roman" olarak tanıtılan şey 7-8 yaşındaki çocukların hayallerinden ibaret, Manga ise herhangi bir yaşa hitap edebilir, mesela tutup 8 Yaşındaki bir çocuğa "Al, Küçükkız, oku." diyemezsin. Demek istediğim, Manga'nın aşağılanıp, renklendirilip, Japon kültürünü yok edip, bebekleştirildiği hali "Çizgi Roman" dır. Eğer bu 2 birbirinden KESİNLİKLE ayrı 2 Şeyi bir tutan bir yayınevi varsa, defolsun gitsin burdan, dua etsinler İstanbul'da yaşamıyorum Parçalarım o dükkanı, ne kadar da salakça bir zihniyet be bu?! Neymiş birde Facebook sayfalarına şöyle yazmışlar ; "Yabancı Ülkelerde 'Entertainment' adı ile yayınlanan serileri Türkiye'ye tanıtıyor--" Dur bakalım orda koçum, bir kere o yabancı ülkelerde "MANGA" olarak adlandırılır, Entertainment dediğin şey ile Manga'yı bir mi tutuyorsun, sana diyicek sözüm yok. Ulan sen kim oluyorsunda Türkiye'ye birşeyleri yanlış tanıtıyorsun? Sana bu yetkiyi kim verdi? Yoldan birisi geçip dükkanlarını görse, Mangadan uzaklaşır, aynen şöyle olur. 1: Bu dükkan ne acaba? 2: Gidip bir bakalım 1: Vitrinde birşeyler var! 2: Bune ya Süpermen falan var,gidelim. 1: Pff. Aynen böyle bir olay gerçekleşir, bu konuşma belki o insandan birinin hayatını değiştirdi, belki Manga/Anime'ye ilgi duymaya başlar Hatta Japonya'ya gidip Mangaka bile olabilirdi o insan, ama 'Sıpaydırmen' ile Naruto ve One Piece'nin bir tutulduğu bir yere kralını girdiremezsin, iflas edersiniz inşallah. Ekstra: Biliyorum, çok çıkıştım, sinirden köpürüyorum şu anda, zaten Forumda olmasak sağlam sövmüştüm, tamam sakinim. <_<
  13. Burada Çok Büyük bir YANLIŞ ANLAŞILMA var. Halil Karahan'ın Demek istediği 'Sadece 1. Bölümle katılabilirsiniz' ancak aslında 'Sadece 1. Bölüm olsa yeter, 1 Bölümle de katılabilirsiniz.' Demeye çalıştı. Yani Bölüm Sınırı YOK. Onun dışında, Local Sword ile Katılıyorum
  14. Halil Karahan ; Abi bir bölüm barajı varmı yani en az 5 bölüm falan diye bir kural varmı? Yarışmaya Sadece İlk Bölüm İle Katılabilirsiniz. Tabi Hikayenizi Devam Ettirmek İsterseniz Ettirebilirsiniz. Bununda Oylamada Faydası Olacaktır.
  15. Local Sword yazma hevesi geldi birden, dur bakalım :D
  16. Pøllux

Ichimaru Gin Resimleri Anketi

Hehehehe bekliyoruz :D
  17. Pøllux

Nami Haki Kullanıyor! [KANIT]

Vazgeçtim,bu haki ile olmaz,süper-haki bu :D
  18. Pøllux

Katekyo Hitman Rebon-Tanıtım

Sıkılınca izlenecekler listesine aldım :D
  19. Pøllux

En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?

One Piece One Piece One Piece One Piece One Piece 5 Oldu sanırım
  20. MrAnonymousPerson , gizemli kişi anlamında kullanılır, bu nick ile eskiden oyunlarda çok ünlüydüm, fazla açıklama yapmak istemiyorum, gizemliyim sonuçta :ph34r:
  21. Pøllux

Ichimaru Gin Resimleri Anketi

Bence 4 'ü beyaza ve 2'yi siyaha bastır :D
  22. Arkadaşlar 1. Resimde Hody Jones Luffy'e yumruk atınca luffynin kafası fırlıyor çünkü lastik. Spoileri açınız Ama bunda Nami üçüne birden vuruyor ve kafası şişiyor lastik olmasına rağmen, bunu ancak Haki ile yapabilir Nami, Yani 4 Haki kullanıcısı oldu Tayfada :D Buyurunuz:
  23. Local Sword :D One Piece'de Luffy'nin tayfasına katılırdım ki bu çok kolay olurdu, Luffy herkezi tayfasına katmaya çalışıyor, Thriller Bark Arc'da bir Konuşan ağaç ve pegasusu,zombiyi, cerberus'u , brook'u tayfasına katmaya çalışmıştı :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.