Jump to content

Pøllux

Üyeler
  • İçerik sayısı

454
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

İletiler bölümüne Pøllux kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Kavga çıkarmak ? Ne haddime . :)

Kaba algılamış olabilirsin,biraz açık sözlüyüm,normaldir.Sana sataşmak ? Ben sadece fikrimi söyledim.Sadece bana göre klişe değil,ben paprikayı ve ya bir başka kişiyi değil sadece kendi fikrimi savundum.Ben bu tarz hikayeleri hiç bir zaman klişe olarak görmedim,efsane olarak gördüm.Bu yüzden bu onlara yapılan bir hakaret gibi geldi bana.Dövüş tarzı olan senin dediğin tarzda olan bir sürü anime var ve hiç kimsede gelip bunlara klişe demedi.Tek bir yorum bile bulamazsın zaten.Sao'ya veya canavarlarla dövüşülen ımm,evet mesela d.gray mana.Aynı şekilde ff'lerde öyle.Biz çoğu ff'mizi animelerden esinlenerek yapıyoruz,yani bir ff'ye klişe demek onun esinlenildiği animeye de klişe demek ve emeğini hor görmektir bana göre.Ki bana göre Local sword Sao'dan esinlenerek yapılmış bir ff ve gayet orjinal.Biri gelip buna klişe dese nolur biliyor musun ? Bence biliyorsun.Bu yüzden senin dediğin tarzda pek çok anime ve ondan esinlenilmiş ff var.Fakat hiç biri klişe değil,tersine efsanelerden.

İyi günler :)

Ama sen benim dediğimi hiç mi hiç anlamamışsın demek bu nedenle öyle bir yorum yaptın :D Ben Animelerden bahsetmedim , FanFic'lerden bahsediyordum, zaten burda yazılan FF'ler herhangi bir animeden esinlenilmiş değil . Ayrıca ben LS'ye başladığımda Sword Art Online daha 2. bölümdeydi :D . Ben 7. Bölüm çıktığında izlemeye başladım. Local Sword'un sadece bir kısmını oynadığım bir online oyundaki NPC isimlerinden esinledim (Gurr , Yui vs.) . Onun dışında hiç bir şeyi bir yerden esinlenmedim, Local Sword tamamen bağımsız özgür bir yapım, tıpkı Noir and Haze gibi. (Local Sword'da canavar yok -,- ) .

Alıntında kırmızı yaptığım yere gelince, ben Paprikanın hikayesine klişe demedim, yorumumu bir daha oku :D Yanlış anlaşılmalar yüzünden kavga çıkması hoş olmaz bence :) .

2. Evet hep kılıçlarıyla başka kişilerle dövüşen kişiler VAR.Bunu kendine mi diyorsun ? Başkalarına klişe diyorsun ama şu anda en moda tür o yani senin yaptığın tür ve bir insanın kendi hikayesine klişe dediğini ilk kez gördüm.Oysaki senin hikayen çok tutuldu.Local sword..

Bana bu lafı atmanın sebebini anlamadım. Ayrıca söyleyeyim, ben Local Sword'a başladığımda bu FF forumunda toplasan 15 FF vardı , 10 tanesinin zaten yazarları forumu bırakmıştı, 3 tanesi de devam etmiyordu, 2 tanesi de Night Walk ve Güz Savaşlarıydı. Sonra ben Local Sword'u yazmaya başladım, ilk bu türden FF'ydi, farklılık istemiştim . Bu yüzden Local Sword'u yazmaya başladım. Önce hiç kimse okumamıştı bile. Ancak Sonradan Halil Karahan "FF Yarışması" düzenledi ve her önüne gelen sırf ödülleri alabilmek için saçma sapan FF ler yazmaya başladı, böylece Forumdaki FF sayısı çoğaldı ve insanlar FF yarışması bittikten sonra bile FF yazmaya ve okumaya devam etti. Bana 3 tane büyülü kılıçlarla dövüşen insanların olduğu ve bir çocuğun karanlık geçmişini öğrenmeye çalıştığı bir FanFiction göster forumda , o zaman klişe olduğuma inanıcam diyeceğim de inanamam, çünkü ben Local Sword'u yaklaşık 3 ay önce açtım, onlar ise en fazla 1 ay önce açmıştır. Umrumda da değil zaten, ama birbirimizi daha doğru düzgün tanımadan bana böyle yaklaşman çok tuhaf oldu, belki Paprika'nın arkadaşı olduğun için arkadaşını savunmak istemiş olabilirsin diyeceğim ama ben Paprika'yı kötü de eleştirmedim, ona klişe olduğunu da söylemedim, aksine Klişe gibi görünüp aslında inanılmaz derece değişik ve ilginç bir senaryosu olduğunu söyledim, bu nedenle arkadaşını savunmuş da olamazsın, hiç bir sebep yokken bana böyle sataşmış olman da ayrı bir muamma . Ayrıca bazı kişilerin benim FF'mi sevip ona özenerek bir şeyler yapması beni gururlandırır bile. Local Sword 'un en çok okunan FF olması umrumda değil, eğer umrumda olsaydı 4. bölümden bırakırdım kimse okumuyor diye, 10. bölümden sonra 400. okunmadaydım ben, haberin var mı? Hiç bir zaman vaz geçmedim ve yazdıkça yazdım, sonrası kendiliğinden geldi. İsterse bu günden sonra 1 kişi okumasın gene yazacağım. Böyle kavga çıkarmaya çalışmaya devam edersen ciddiyim sonu kötü olucak, ben seni doğru düzgün tanımıyorum bile, sen de beni, benim ufak ve tatlı dille yapılan eleştirimi bu şekilde kavga çıkararak bana geri çevirirsen elbette ki böyle bir cevapla karşı karşıya kalırsın. İyi Günler.

3. Öncelikle şunu söylemeliyim, ben forumdaki FF leri okumuyorum, işin tuhaf tarafı, şu an forumda bulununan neredeyse bütün FF lerde klişe bir senaryo var. "Tuhaf yaratıklara dönüşen insanlar" Klişesi dönüyor. Herkez bu ve buna merkezli FF ler yazıyor ve bana bunları okumak sıkıcı geliyor.

Ancak sen her ne kadar aynı klişeye bağlı olarak yapmış görünsende 2. Bölümü okuduğumda fikrim değişti çünkü hikaye çok daha değişik ve yaratıcı yerlere gidebilir, Devlet olayları olsun, ailesinin hikayesi olsun değişik bir boyutta ve 2500 yıllarındaki teknoloji iyi bir şekilde anlatılmış. Hiç bir şekilde anlatım eksikliği görmedim, kişi betimlemeleri dışında (Sanki ben betimlemenin kralını yapıyorum da :P ) . Bence insanları daha iyi betimle, Lilly kafamda şu an çok değişik bir forumda, bir Orihime edası var sanki kızda. Hadi bakalım.

Eğer hikayenin gidişhatını daha da ilginçleştireceksen bir takipçi daha kazanacaksın, kaybetme riskin de var. Klavyene sağlık .

4. Zaten havalara giren yok dedim. Kimse kimin ne kadar değiştiğine kafasına göre karar veremez, ayrıca bizim forumumuzdaki kimse en ufak bir yetki alsa bile kendini Pohpohlayıp değişebilecek birisi değildir. Gereksiz yere tartışmaya gerek yok, uzatmayın. Yani siz okulda hiç mi yakın arkadaşınıza laf atarak konuşmuyorsunuz? Normal işte böyle şakasına laf atışmışlar ve buna sertçe bir şekilde cevaba gerek yoktu.
  5. Flood yaptığım için kusura bakmayın ama dayanamadım :D

Bende school daysi izledim söylediklerine katılıyorum makato iğrenç bi karakterdi gerçekten ama bence anime izlenilenilir bi anime. Değişik bi konusu var ki zaten sonunda kotonaha hepimiz için makotodan öç alıyor :D Bence sadece makotoya yüklenme kızlarında çok suçu vardı ^_^

aslında en çok suç kızlarda, makoto kendi halinde biriydi, uzaktan uzaktan seviyordu, ama kızlar çöpçatanlığa bir başladı....sonrada makoto raydan çıktı :lol:

Sekai yüzünden ya hepsi, bence Makoto mülayim bir çocuktu onu kızlar delirtti. Ama hepsinin ayrı ayrı suçu var. Kotonoha dışında :wub:

Ayrıca Makoto bence son iki bölümde tam adam oluyordu Sekai geldi içine etti. Ending bittikten sonra Makoto'nun konuştuğu son sözleri dinlerseniz piskolojiniz bozuluyor . :mellow:

6. Ay duygulandım, Bon-chan! Ne güzel okamaydı. Luffy Impel Down'dan çıkarken Küçük Den Den Mushi ile konuşurlerken bende ağlamıştım Luffyle.

Bu arada,

Özgürlüğü arayın ve dünyanız gözlerinizin önünde uzanmış duracak. Eğer sonsuz bir hayal ruhlarınıza rehberlik ediyorsa, onu fethedin! Bayrağınızın arkasından inancınızı taşıyın!

Lafını Roger değil Dragon söylüyor, düzeltirsen sevinirim.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.