Jump to content

DinginKurbaga

Üyeler
  • İçerik sayısı

8
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İletiler bölümüne DinginKurbaga kullanıcısının eklediği dosyalar

1. ybo, 1 saat önce tarihinde yazdı:
    • selamlar, bu ara romantik, okul, yaşamdan kesitler, komedi, dram karışık olan animelere baya sardım. Baya bir araştırdım fakat alttaki örneklerdeki gibi anime bulamadım. Sizlerden öneri almak için foruma kayıt oldum. Toradora, The Pet Girl of Sakurasou, My Teen Romantic Comedy, Teasing master takagi San, Golden Time, Bunny Girl Sepnai tarzı romantik/dram/komedi anime arıyorum. kafama göre bir türlü anime bulamadım. önerileriniz var mı?

ReLIFE a bakabilirsin 

2. pegasusejder, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Hayatında bir düzen oturtmak istiyorsan öncelikle uykunu bir düzene sokmalısın, düzenliyse bilmiyorum ama değilse düzene sok. :)

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlar ve günaydınlar. :')

Aslında uykum düzenli ama ramazan için ters çevirmem gerekti günü yoksa çok kilo veriyorum. iftardan sahura kadar yemem lazım bide o arada ders çalışırım dedim.

3. Laden, 2 saat önce tarihinde yazdı:

LoL'e başladığımdan beri herhangi bir milli, ailevi, dini değerim kalmadı ama ilginçtir ki oyun bu kadar toxic bir kitlesi olmasına rağmen kendine bağlıyor. Kitlesi kötü olsa bile gayet zeka odaklı güzel bir strateji oyunu (şampiyon dengelemeleri için aynısını söyleyemem..)

katılıyorum bir ara herkesi susturup müzik açıp oynuyordum 

4. pegasusejder, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Hmm o zaman 2 farklı şey söyleyeceğim, ilki bir tane özel isteyebileceğin bir alan bul, yoksa hep bi sürünüp gidiyorsun. :/ İkinci durum da eğer özel bir ilgi alanın yoksa elektrik-elektroniği seçebilirsin, oradaki çeşitli dersleri gördükten sonra belki ilgilenebileceğin bir alan çıkar sonra kendini geliştirerek o alanda devam edersin. .)

teşekkürler ^^ pegasusum sana baya kanım ısındı:admire2-onion-head-emoticon:

5. pegasusejder, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Yani bu daha çok sana kalan bir durum. Elektrik-elektroniğin yelpazesi çok geniş ama derinlemesine bir şeyler öğrenmek zor. Eğer sadece yazılım alanıyla falan ilgileniyorsan bilgisayara girmen daha iyi olur çünkü orada daha detaylı öğreniyorsun. Sonuç olarak sen ne yapmak istiyorsun? :)

yani özel bir isteğim yok, ilgi duyduğum bir alan da yok 

6. ReyDragon, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Selamlar ilk defa konu açıyorum bu yüzden yanlış yere açmış olabilirim 

Trinity Seven adında çok sevdiğim bir manga var ve bu manganın bir Light Novel versiyonu da varmış ama nereden okuyacağımı bilmiyorum site önerisi yapabilecek var mı? ve bu light noveller mangaya dönüştürülüyor mu yoksa yazı olarak mı kalıyor?

Light novel mi mangaya dönüştürülüyor yoksa tam tersimi emin değilim. Okuduğum 1,2 tane serinin animesine de denk gelmiştim. Ben epiknovel ve novelgünlerinden okuyorum, bu sitelerde trinty sevenın çevirisi yok hatta serinin türkçe çevirisi yok galiba.  İngilizce sitelerden google translate le okuyabilirsin, şahsen translate kullanarak okumayı tercih etmiyorum hikayenin tüm akıcılığını öldürüyor. Gerçi sen bilirsin, tercih eden insanlarda var. :good-job-onion-head-emoticon: Fantastik kitap seviyorsan çok güzel seriler var bakınmanı tavsiye ederim.

7.  

pegasusejder, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Bölümler genel manada ihtiyaca göre çıkıyor, elektrik-elektronik çok geniş bir dal ve ayrıntılı bir şekilde işlenilmiyor her şey, bu yüzden yeni bir bölüm ortaya çıkıyor. Zaten dediğin gibi mühendislikte genelde ilk seneler aynı olur ondan sonra bölüm dersleri ayrılmaya başlar. Senin dediğine göre ayrım yapması iyice zorlaşır, hani üniversitenin ortasında tekrar üniversite sınavı gibi bölüm sınavı yapman gerekebilir veya diyelim ki 3 bölümü topladın 200 kişi oldular ee kontenjanı 70 kişiye kadar ama 100 kişi ee seçti o zaman ne olacak? Bir de dersler az çok aynı olsa da içeriklerde ufak farklılıklar oluyor, ayrıca bazı yerlerde 2-3 bölüm mesela matematik dersini ortak alabiliyor. 

Kontenjanı 4-5 kere Kotanjant diye okudum, diyorum acaba yanlış mı yazdı. Beynim cıvımış :depressed1-onion-head-emoticon:

8. kurbagaaaa, 2 saat önce tarihinde yazdı:

merhaba , adım kerem en sevdiğim anime dragon ball'dur 2014ten beri defalarca bitirdim tüm serileri ile ama asla sıkılmadım :D . tokyo ghoul ve clannad da izledim 2006lıyım , lol , mc hoi4 & eu4 , binding of isaac , south park ve call of duty oynarım yani genellikle singleplayer hikaye bazlı oyunlar , tarih ve edebiyat severim ve kitaplarını okurum  discord : KURBAĞA DEĞİLİM#4922 , foruma yazdım ama kimin umrunda olacaksam...

Kimin umrunda olacaksam ne demek :pointing-onion-head-emoticon: kendini aşağı falan mı görüyorsun yapma kendine böyle saçma sapan şeyler 

9. kurbagaaaa, 2 saat önce tarihinde yazdı:

merhaba , adım kerem en sevdiğim anime dragon ball'dur 2014ten beri defalarca bitirdim tüm serileri ile ama asla sıkılmadım :D . tokyo ghoul ve clannad da izledim 2006lıyım , lol , mc hoi4 & eu4 , binding of isaac , south park ve call of duty oynarım yani genellikle singleplayer hikaye bazlı oyunlar , tarih ve edebiyat severim ve kitaplarını okurum  discord : KURBAĞA DEĞİLİM#4922 , foruma yazdım ama kimin umrunda olacaksam...

oooo kurbağam hoş geldin 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.