Jump to content

Ohayou_Kerem

Üyeler
  • İçerik sayısı

78
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İletiler bölümüne Ohayou_Kerem kullanıcısının eklediği dosyalar

1. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

GEçmiş olsun, hadi dayan az kaldı. :) Haha iyi yapıyorsun, ben de film izliyorum. :) 

Geçmiş olsun, yapılacaklar basit ya. :D Aaa neden? Konuları istersen bi kağıda falan yaz. :) 

Neyse doğru hatırlıyormuşum Allah'tan. :D 

Arkadaşım baya matrak konuşkan biri, sağ olsun baya kafamı dağıtıyor :D

Ya şöyle, normal derslerde hocaların gittiği bir müfredat veya bir kaynak kitap felan vardır ama bizim hocalar biraz standartın dışında kalıyor :D Herkeste vardır bu tarz hocalar xd. Kağıda yazmak işe yarıyor çoğu zaman, büyük ihtimal öyle yapacağım.

Haha evet evet doğru hatırlıyorsun :D

2. pegasusejder, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Haha bu oltaya düşmeyen yok, gayette 80. :) Bizde %110 üzerinden değerlendiriliyor sınavlar. :D Yani final hayat memat meselesi bizde. :D Bizde de normalde 40-60'tı ama sonradan değiştirip böyle yaptılar. :) Bizim okulda tıpçılar ve hukukçular daha önemli, onlarında finalleri vizeden daha önemli o yüzden böyle bir şey yapmışlar.

Haha inşallah doğru biliyorumdur. :D Sahurda rezil oldum zaten Kerem'e daha rezil olmaya gerek yok. :D 

O neymiş öyle ya yüzde 80 !!?? Gerçi %110 üzerinden olması bir tık avantaj ama final cidden kritikmiş. Bizde de hep 30-30-40 yapıyorlar. 30 vize, 40 final, 30 da ders dönemindeki ödevler, quizler vesaire... Bizde de quiz muiz gibi angarya işler çok oluyor :(

Haha doğru biliyorsun :D:D Hayır ya ne rezil olması, konuştumuştuk bunu seninle :D

3. pegasusejder, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Haha bugün midesi kıvrananlarda sen varsın demek bugün. :D 

Senin de vizelerin haftaya idi değil mi? Sana da başarılar. :) 

Evet ne yazık ki :( Şuan arkadaşımla konuşup kafa dağıtmaya çalışıyorum :D

Evet pazartesi başlıyor, ne yapacağım diye düşünüyorum kara kara. Bazı derslerde neye çalışmam gerektiğini bile bilmiyorum :D Haha teşekkürler :)

syncdes, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

%70tir o 80 olsa duramazsın çünkü bak benim okurken bile nefesim daraldı. :D Bizde 40-60. Öncekinde de 40-60tı. :D

Neyse gerçekten az kalmıştır Türkiye'nin en batısı için bile. Dayan. :D

Teşekkürleer. Sanırım senin de varmış? Peganın iletisinde gördüm ama doğru biliyorsa pega bey, sana da başarılar diliyorum. :D

Haha en batıda değilim ama sayılırım, İstanbul'dayım ben :D 

Evet benim de var, teşekkür ederim, yapacağız artık bir şeyler :D :yesss-crazy-rabbit-emoticon:

4. syncdes, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Hıı bizde de mantar var, teyzeciğim köyden mantar göndermiş. Öyle güzel kokuyor ki. :boohoo-crazy-rabbit-emoticon: Bir iş yapmadığımı nerden çıkardın, ders çalışıyorum ben. :boring-crazy-rabbit-emoticon:

Dert ortağım. :D

Ya ders çalışıyorum aaaa işsiz değilim. :D Fırının yakında olması eziyet olabiliyor cidden biz de yakın oturmuştuk bir kere.. Sabah ezanı vakti gelen hamur kokusu falan da başka oluyordu. :D Mutfaktan gelen mantar kokusu benim midemi de kıvrıştırıyor....

Neyse yine de canımız ailelerimiz diyelim. :D

Tamam ya kızma :D Pegasus'un da dediği gibi mutfakta olunca kokuya alışıyorsun, onun etkisi olabilir.  Haha kolay gelsin, ne çalışıyorsun? Oo mantar demek, bayılırım mantara :love-onion-head-emoticon: Afiyet olsun :)

Öyle tabi, yerleri dolmaz asla.

Zorojuro, 28 dakika önce tarihinde yazdı:

Selam

Selamlar. 

Herkese hayırlı iftarlar :D

5. syncdes, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Erkencisiniz demek ki. Bizimkiler bugün biz yapacağız dediler ama böyle olunca da mutfaktan gelen kokulara dayanamıyorum. Kendim yaparken etkilemiyor, şimdi neden böyle oldu.. 

Benimkiler çalışsalar da karışırlar yani kesinlikle. :D 

Bir işle uğraşmazken acıktığını daha çok hissediyor insan, bazen pencereyi açınca sokaktaki fırının pide kokusu eve doluyor, resmen karnım kıvrılıyor :D

Oof of bu aileler :D Bazen de yaparsın ama beğendiremezsin ya. Bunu niye böyle yapmadın, bu niye şöyle felan derler :D

DinginKurbaga, 48 dakika önce tarihinde yazdı:

Hedefim sekiz. Altı saatim kaldı, iftara kadar 1 saat daha çalışmayı planlıyorum devamı da geceye artık 

Hadi göreyim seni :yesss-crazy-rabbit-emoticon: 

6. pegasusejder, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Bizde onlar söylüyorlar ben yapıyorum genelde. :D 

Haha evet cidden sağlam bir yazar ama sonu hüzünlüydü. :D Daha tam belirlemedim... Belirleyince yazarım. :)) 

Oo hayırlı olsun. :) 

En azından ne yapacağım diye düşünmüyorsun :D 

Tamamdır :D

Teşekkürler :)

DinginKurbaga, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi yapmışsın, bende iyiyim öyle oturuyorum ^^

İyi yapıyorsun :) Bugünün hedefin kaç saat bakalım? :)

7. syncdes, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Selamlar, teşekkür ederim. Senin de bayramın kutlu olsun. :D iyiyim ben genel olarak, yani evdeki iftar menüsü tartışmalarının arasında kalmamı saymazsak. :/ 

Benim ebeveynlerin ikisi de çalıştığından ötürü mutfak konusunda yegâne otorite benim :D 

pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

Hahaha iyi yapmışsın ben de bugün gaza gelip kitabı bitirdim. :D Martin Eden resmi olarak bitmiştir, sonu çok iyiydi. :') 

Evet ben de bayağı şaşırdım, ilginç gerçekten. 

Haha biz iftar işini halettik çok şükür. :D Size kolay gelsin. :)

Hahaha belli olmaz ya. :D 

Oo hayırlı olsun. Beğenmene sevindim. Jack London'dan kötü bir iş çıkmasını bekleyemem zaten :) Bir sonraki kitap nedir belli mi? 

Ben de witcher serisinin kitabını almıştım arkadaşımdan, ona başladım bugün. Şimdilik güzel gidiyor 

8. pegasusejder, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Kalabalık ve gürültülü ortamları pek sevmem, insanlarla temasa da pek gerek yok, yani arkadaşlarımla sıkı fıkı olurum o sıkıntı değil ama tanımadığım insanlarla oramızın buramızın değmesi hoş değil. :D Yoksa ben de alıştım yani. :D 

Öyle ya haklısın, çok temas gerçekten hoş değil. Kimi insanlar da cidden toplum için nasıl davranması gerektiğinden bihaber, uğraşması da zor bu insanlarla 

pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

@Ohayou_Kerem ben yatıyorum, iyi geceler diliyorum sana. :)

İyi geceler efendim :) :bye1-onion-head-emoticon:

9. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Hahaha doğru sen de haklısın ama mümkün olduğu kadar sıkış tıkışlıktan uzak duralım. :D 

Ben yaptıklarımı atayım sen bir bakarsın az çok nasıl yaptığıma. :D Bu arada gene "siz" kullanımına geçmişsin. :D 

Haha haklısınız şu aralar hiç tercih edilecek bir şey değil :D

Aa teşekkürler :d Okuyacağım. Off yine yanlışlıkla yaptım :onion_gomen_by_7anime7drawer7: Kusura bakma :bye2-onion-head-emoticon:

10. pegasusejder, 45 dakika önce tarihinde yazdı:

Hahaha ben çok özlemedim, yarım saat yürü, metroya bin, tıkış tıkış otobüste yolculuk et... :D 

Evet evet, neye uzun süre ara versen hemen bırakıveriyorsun. 

Biraz uğraştırıyor ya insanı, o yüzden bırakmıştım diyebilirim, 2-3 kitap incelemesi falan yaptım sonra kaldı öyle, belki başkaları da yapar dedim ama olmadı. :D 

Sıkış tıkış olmak benim hayatımın bir parçası, malum büyükşehir :D

Eğer detaylı bir inceleme yapacaksanız yorucu olabilir haklısınız. Aslında o tarz bir incelemeden ziyade kitabın sizin üzerinizde bıraktığı etkileri, sizi etkileyen cümleleri ele alarak daha öznel bir şey yapabilirsiniz, belki daha rahat olur sizin için. Sadece bir fikir tabi :D

11. pegasusejder, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Lisede çok inanılmaz olmasa da okurdum. :D ama gene tam düzenli bir şey yoktu, genelde belli bir süre okumazdım sonra bi kitap bulurdum pat diye onu hemen bitiriverirdim. :D Üniversitede bir zamanlar okula gidip gelirken kitap okuyordum ki sadece otobüste 1-1.5 saat arası vaktim vardı. :D Okuma saati en azından başlangıç için mantıklı oluyor, çünkü öbür türlü vakit bulmak da zorlanıyor insan. 

Hahaha okuduğuna sevindim, gerçekten çok hoş ve herkesin okuması gereken bir kitap. :D Evet insan arada bir durgunluğa uğrayabiliyor, işte belli bir süre ara verip geri başlamak gerekiyor çünkü bir bırakınca komple bırakıyorsun ister istemez. :D 

Bir ara kitap tanıtımı yapıyordum ben, katılım yok diye bırakmıştım, tekrardan mı başlasam acaba. :D 

Ahh evet otobüs vakti... Benim de yaklaşık 1.5 saatimi alıyordu. Okula giderken o gittiğim vakti bile özledim :D

Aynen öyle, arada mola vermek güzel olabilir ama çok uzun sürerse insan hepten bırakıyor.

Aslında eğer vaktiniz varsa güzel olabilir. Katılımın yine fazla olacağını sanmam gerçi :D Zevk alıyorsanız yapın bence, bizler de istifade ederiz :)

12. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

6 ay öncesine kadar falan ben de neredeyse kitap okumazdım, kitap okuma alışkanlığımı iyice kaybetmiştim, bir tane arkadaşla kitap okuma saati gibi bir şey yapıyorduk, saat akşam 9 gibi oturuyorduk yaklaşık 1 saat kitap okuyorduk. Belli bir süre öyle devam ettim, sonra biraz daha canım istediği an, yatmadan önce 5-10 sayfada olsa günlük okumaya başladım. İnsan sürem yok gibi baksa da aslında hep kıyıda köşede bir süresi oluyor ki zaman konusu için "Momo" adlı kitabı öneririm. :D Neyse inşallah hep beraber bolca kitap okuruz. :))

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlar, günaydınlar. İnşallah verimli, enerjik, bol bol istediklerinizi yapabileceğiniz güneşli bir gün geçirirsiniz. :)) 

Lisede inanılmaz okurdum cidden. Harry Potter serisini baştan 3 kere bitirmişliğim vardır :D Üniversitede cidden azaldı. Kitap okuma saati çok mantıklıymış aslında. Bunu devam ettirince zaten dediğiniz gibi insan alışıyor canı istiyor okumayı :D

Momo dediniz ve kalbimi çaldınız şuan <3 :D Ortaokulda okumuştum 7. sınıfta hiç unutmam. Hala da en sevdiğim kitaplar arasındadır. Haklısınız, vakit var yok demek yerine, vakti kendimiz yaratmalıyız aslında. Tamamen insanla alakalı, vakitsizliği felan suçlamıyorum. Sanırım bazen sadece canım okumak istemiyor.

İnşallah efendim, umarım bolca kitaplar okur, burada sohbetini yaparız :D

Teşekkürler, afiyet olsun size de, hayırlı sahurlar :D :bye2-onion-head-emoticon:

13. syncdes, 12 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben de üniversite dönemimde uzaklaşmıştım kitaplardan.. Sonra yeniden döndüm ama yine de o tempomu yakalayamadım maalesef umarım sen aranı düzeltirsin yeniden. :) Kötü hiçbir yanı olmayan nadir şeylerden..

Teşekkür ederim de uyumaya gidemedim maalesef.. İşlerimi hallettim derken şu an maç izliyorum. :D

Eski tempoyu yakalamak zor açıkçası. Büyüdükçe sorumluluklar da artıyor maalesef :( Yine de hayatımızın bir köşesinde hep olmalı bence de :)

Haha iyi seyirler size :D

14. DinginKurbaga, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

dozu aldım bi tur daha geçiyorum

:magic-right-crazy-rabbit-emoticon::super-onion-head-emoticon::magic-left-crazy-rabbit-emoticon:

Freesia, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Hafiften uykum gelmişken yatsam iyi olacak. Benimle sohbet ettiğiniz için teşekkür ederim? İyi geceler :D

İyi geceler :D

jesustod7, Şimdi tarihinde yazdı:

Ben de öyleyim, bu gidişle de göremeyecek gibiyim.

deme öyle be... :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

15. syncdes, 26 dakika önce tarihinde yazdı:

Küçükken hep kitap okurken uyuyakalırdım ben. Çok fotoğrafım var hatta suratımda kitaplarla. Bir de en önemlisi kafayı boşaltmak işte. Öyle uyuyayım diye yatağa girince insanın aklına bir sürü mesele gelir muhtemelen, yani arkadaşlarımdan duyduklarım, beynini onlar doldurmadan sen doldur, denemişsindir belki de. Neyse önerilerim bu kadar. :D Gözlerim yarım açık mesela şu an ama yapmam gereken şeyler var onları yapıp yatağa girerim herhalde. Herkese bol bol derin uykular diliyorum. Allah rahatlık versin. Güzel, kaliteli, yorgunluk alan uykular inşaallah. :))

Tavsiylerin için teşekkürler. Düşündüm de, okul iş derken uzun süredir ben de elime roman almadım. (Teori okumaktan ciğerim soldu...) Tekrardan bi deneyeceğim bunu.

Haha teşekkürler, sana da iyi uykular, tatlı rüyalar. :bye1-onion-head-emoticon:

16. pegasusejder, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Hahahaha yok ya inşallah vizelerde de görürsün. :) Hayır öyle biten bir şey değil. :D 

Doğru diyorsun. Elimizden geleni yapacağız artık :yesss-crazy-rabbit-emoticon:

Freesia, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Ne kadar ramazanın hayrının da etkisi olsa da , o hayırı kullanmasını bilmekte çok önemli. :D

Öyle tabi. Tedbir bizden, takdir Allah'tan neticede. Çalışıp en iyisini yapmaya gayret edeceğiz :D

syncdes, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi geceler herkese, geceyi sonlandırmadan bir merhaba diyeyim dedim. Umarım iyi etmişimdir. ??

İyi geceler :bye1-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.