Jump to content

Ohayou_Kerem

Üyeler
  • İçerik sayısı

78
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İletiler bölümüne Ohayou_Kerem kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ucanbirkedi, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Yok ben daha yeni liseye geçtim,nasıl anlatayım yaptığım aktivitelerin bağımlısı oluyorum ailemde yasaklıyor ama hiçbir engel beni durduramaz:admire-onion-head-emoticon:(sadece beni daha fazla cezbeder).

Anladım :D O da kötüymüş ya. Belli aktiviteleri çok sevmen güzel ama bağımlılık çok ciddi bir kelime. Hiçbir şey senden önemli değil o yüzden kendini harap etme hiçbir şey için :) Aileni çok bilmediğim için uyguladıkları yasaklar bir şey diyemeyeceğim ama dozunda olduğu müddetçe hobilerine izin verirler bence ne dersin? :dandyonionplz:

Herkese iyi geceler :bye1-onion-head-emoticon:

2. Zorojuro, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi akşamlar.

İyi akşamlaaarr :D

Ucanbirkedi, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Gözününden de kaçmıyor,sınavlara girmiyorum ondan bide düşük not alma stresinden kurtulduğum için :evil-smile-onion-head-emoticon:ama hala oyun oynamak yasak :sigh-onion-head-emoticon:neyse dert değil en azından diğer şeylere karışmıyorlar:happy-onion-head-emoticon:.

Haha :D Sınavlar bittikten sonra gelen o rahatlama hissi... :D İyi iyi sevindim böyle olmana. Aa oyun oynamak niye yasak? Sen de mi bu sene sınava gireceklerdensin yoksa?  

3. syncdes, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Lisedeki yakın arkadaşım tüm futbol liglerini takip ederdi ya üstüne diğer spor dalları da kendi de lisanslıydı futbol ve voleybolda. Onunla takılırken bir şeyler öğrenip ben de bir şekilde sarmış bulundum. O zamandan beri severim takip ederim ama büyüdükçe daha da sardım hahah. 

Mesleğimi seviyorum ama yapamadım. İstanbul'da sektör ve benim Antalya'da kalmam gerekiyordu bazı durumlardan dolayı. Ben de vakti değerlendirip Öğretmenlik okuyorum. Bu arada mesleği yapan hiçbir arkadaşım mutlu değil. Evlenenler mecburen işlerini bırakıyorlar tek tek şu an hatta. Nedense eşleriyle iş yerleri ters olduğundan biri işi bıraktı, Görüşemeyeceklerdi yoksa evde bile.. Of valla hayatlarımızın geldiği noktaya bakar mısınız şimdi atacağım kendimi balkondan aşağı. Neyse işte direk e5 üstünde yurt. Bayağı sıkış tepiş olsa da zaten sadece yatmak için geliyordum yurda o yüzden çok bağlamıyordu beni. :D Güzeldi sosyal tesisi oranın cidden. Ay özledim.

Bilirim bilirim bir kez hasta olmuştum İstanbul'da kaldığım dönemde, olmaz olaydım.. Hastanede daha çok hasta oldum. Pandeminin biteceği yok hava da çok sıcak bakalım dışarı çıkabilecek miyim..

Dolarla maaş almak özellikle tam bu zamanın işi. :D İlla bunaltıyor tabii de dışardan gelenlere göre daha az diyebiliriz. :D Konyaaltı yan taraf hemen 10 dk yürüyünce konyaaltı sınırlarına giriyorum. :) Büyük bir yer ama her yerinde kalmış olabilirsin.

Ben gerilmemiştim, arabadakiler benim rahatlığımdan gerilmişlerdi. :D Hangi kursiyer sınavdayken dikiz aynasından arka koltuktaki komisyon üyeleriyle konuşur hahahah. Anlatırsıın.

Kendine dikkat etmesi lazım herkesin tabii. Mahvediyor insanı sıcak, güneş ışınları.. 

Sen dedin ki öyle çok tutmuyorum takım ama sözde galatasaraylıyım. Ben de dedim ki çok tutmuyorsan boş ver beşiktaşlı ol, çok tut. :D Zorlama yok lütfen. 

Bir de avokadoma laf atılmış, lütfen arkadaşlar burada avokadonun 3ü 10 tl yani normal fiyatlarda. Genel olarak bu fiyatta yani arada daha ucuzluyor hatta. O yüzden bol bol tüketiyoruz yararlı bir şey. :D Uygun fiyata bulursanız deneyin. 

Arkadaş çevresinin etkisi büyük ya :D Düşününce ben de bazı alışkanlıklarıma arkadaşlarım sayesinde başlamışım :D Keyif alıyorsan ne âlâ :D

Hayat garip ya, cidden hiç tahmin bile edemeyeceğimiz şeyler oluyor. Mesleğini yapamamana üzüldüm, umarım bir gün bir fırsat kapısı açılır da mesleğini yaparsın. Offf evlilik yürütmek de zor iş valla. İnsan yakınlarını böyle gördükçe bir daralma geliyor valla :D Hayırlısı olsun demekten başka bir şry gelmiyor elden. Fırsattan istifade öğretmenlik okumak ha? Mantıklıymış. Branşın ne? Haha ben burada ailemle kalıyorum ama okul örgünken ben de evi otel gibi kullanıyordum, sadece yatmaya geliyordum :D

Pandemi olmasa bile buradaki hastaneleri hiç sevmem. Zaten sevilecek bir ortam mıdır orası da ayrı tabi. Gidiyorsun daha da hasta oluyorsun gerçekten. Pandemi işleri daha da beter kıldı. Sağlık çalışanlarına da ayrı üzülüyorum...

Gerçekten tam çalışma zamanı ama açıkçası oradaki ortamı hatırladıkça... Euro versen de çalışmam orada :D Hoş anılarım yok ne yazık ki :D Orada kaldığım yeri şöyle anlatayım; Mark Antalya bana 2-3 dakika mesafedeydi. Birkaç sokak vardı yani ama etrafta neler vardı hatırlamıyorum :/

4. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Aaa ceviz eklemeyi unutmuştum hatırlattığın iyi oldu. :D 

Menemen iyi güzel hoş da hazırlanışı biraz sürüyor, ister istemez üşeniyorum. :D

Evde her daim hazırda bir kavanoz menemenlik vardır :admire-onion-head-emoticon: Acil durumlar için :D Menemenlik olmasa bile çok da uğraştırıcı değil aslında :confused-onion-head-emoticon: Ya da ben çok sevdiğimden bana öyle geliyor :D

5.  

pegasusejder, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben de kendimce çalışmalara dalacağım bi kahvaltı yapayım da. :D 

Haha yani evet orası doğru. :D Haha tasvip edilmeyecek bir şey yok efenim. :D Küçükken sıkı GS takipçisiydim sonra ne oldu da futboldan soğudum ben de bilmiyorum. :D 

Farklı farklı sebepler diyelim. :D 

Hmm öyle diyelim madem :ahaaah-onion-head-emoticon:

Afiyet olsun şimdiden :D

Freesia, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

İyiyim bende sağolasın. Bende fenerliyim ama hiç takip etmiyorum. En son 3-4 yıl oldu maç izleyeli. :3

Afiyet olsun. Kahvaltı önemli tabi. Bana bir tost bir kahve yetiyor güne başlamam için. Şimdiden kolay gelsin.:yesss-crazy-rabbit-emoticon:

Benim de aynı şekilde :D

Ben de derse oturdum, kahvem yanımda takılıyorum öyle. Tosttan ziyade haşlanmış yumurta versen benim için yeter de artar valla :D

6. pegasusejder, 37 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben de eğlenmiştim, hatta benim sınav anım bayağı gericiydi ama anlatması eğlenceli, sana anlatmadım muhtemelen, bir ara anlatayım. :D Nasıl mutlu hissediyorsan artık. :)

Yani orada yaşarken alışıyor insan da sıcak tenimi mahvediyor ona yapabilecek bir şeyim yok. :D Benim sağım solum garip ya, mesela buz gibi bir hava vardır hiç üşemem ama bazen ondan daha sıcak bir havada bile deli gibi üşürüm. Sanırım ikizler burcunun hakkını veriyorum. :D Haha sen iyi yapıyormuşsun. :D 

@syncdes ne diyor bu Galatasaray falan... :D Ben takımsızdım taa ki Syn Hanım beni zorl- pardon gönül rızasıyla Beşiktaşlı yapana kadar. :D Yani Fenerbahçe'yi hiç sevemedim neden bilmiyorum, yalan yok aile Galatasaraylı olduğu için ona daha yatkınım. :D 

Yani ben de bir çok yer gezdim hatta geçen yaz Antalya'ya 1-2 günlüğüne tatile gidebilirdik arkadaşlarla ama ben iptal ettirdim. :D 

Günaydın herkese. :)

Haha :D Bak demiştim, aileni doğru tahmin ettim en azından :floating-crazy-rabbit-emoticon: Aa Syn hanım öyle yaptı demek... cık cık cık... Hiç tasvip etmiyorum efenim :D Doğrudur ya, dediğim gibi ben de biraz annemin ve dayılarımın etkisiyle fenerliyim ama ilk 11'i sayamam yani :D

Aa ne güzel gidiyormuşsunuz işte niye iptal ettin yahu? 

Günaydın canısı :cheer2-onion-head-emoticon:

Freesia, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Günaydınlar, naber? 

İyilik sağlık senden naber? :serenade-onion-head-emoticon:

7.   

syncdes, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Emrim başın üstüne. ??

Ben seviyorum ya ligi de takip ederim genel olarak, Beşiktaş'ın olmasa da güzel maç varsa açar izlerim. Yani babam hep açar zaten maçı ben de gider eşlik ederim. :D İstanbul'un her yerinde farklı izdihamlara kapılmak mümkün haklısın. Hahdh.

Tek yolculuk hattım benim uzun zamandır Antalya Havaalanı ve Sabiha Gökçen arası. :D Bir de diğer güzergahlara göre aşırı uygun olur o yüzden değerlendiriyordum covid öncesi de sık sık.. Biyomedikal Mühendisliği idi. Florya da Beşyol metrobüs durağının önündeki kız kyk var ya orda kaldım hatta. 20 dk yürüyünce Florya sahiline iniyorduk. Hafta sonları sabah 7de kalkıp kahvaltıya giderdik arkadaşımla.. Azıcık hüzünlendim.. Buyurayım inşaallah. :)

Rutin kontrollerin hepsi bu araya denk geldi diyelim. Tedbirler de gevşetildi ya randevu bulmak azıcık daha mümkün. Biz de değerlendirdik. Erteleye erteleye nereye kadar.. Ve sanırım yarın da kardeşimle yakınlardaki özel hastaneye gideceğiz sağlık raporu almaya.. Ehliyet kursuna yazdırdım onu da canım kardeşim. :D Evet daha bugün yaşlandığımı hissettim ben, babam dalga geçti bayağı ama cidden belim öyle bir ağrıdı ki çok yürüyünce. Yaşlanmışım kısaca.

Ya yazın iyi para kazanılıyor buralarda cidden. :D Seviyoruz buranın sıcağına rağmen ya, alışıyor insan. Adaptasyon dedikleri şey bizde de var işte. Mesela Kocaeliye geldiğim ilk yıl ben Ekimin ortasında en kışlık şeylerimi montumu atkımı giyiniyordum. :D Bir arkadaşım ocakta Antalyaya gelmişti kot ceketle gezdi altında gömlek, ben kalın bir ceket ve içimde kazakla gezmiştim. :D 

Bir spor dalını takip etmek güzel ya :D Ben küçükken beni hep kaleye geçirirlerdi belki de ondan sevmiyorumdur :D İstanbul'da yaşamanın her günü bir survivor olduğundan alıştık artık ne diyelim :D

Hmm Antalya - Sabiha Gökçen demek :ahaaah-onion-head-emoticon: Ben bunu yazayım bir yere lazım olur kullanırım :D Biyomedikal demek. Anladığım kadarıyla mezunsun sanırım. Mesleğini yapıyor musun? Oradaki kyk yı hiç görmedim ama anlattığını göre konumu baya iyimiş :D Biz de bazen ailecek Sosyal Tesislere giderdik, sadece oralarını biliyorum Florya'nın :D Onun haricinde yolum pek düşmüyor.

Aynen öyle, çok da ertelemenin lüzumu yok. Buralar da bile hastanelerde biraz rahatlama var artık. Şükür muayene olabiliyoruz, öbür türlü çok fenaydı. Bir acil sırası hatırlıyorum, pide kuyruğu gibi hastanenin dışına taşıyordu :/ Haha kardeşin için hayırlı olsun :D O yaşlılıktan değil bence ya, evde otur otur hamur olduk iyice. Ben şahsen evde ağır antrenmanlar yapmama rağmen geçen dışarı gittiğimde yoruluverdim hemen. Şu pandemi bir bitsin, biraz yürüyüşe çıkar toparlarsın kondisyonu :D

Evet fena değildi, o zamanın parasıyla dolar alıyordum bir de :admire-onion-head-emoticon: Valla o sıcağa adepte olabildiyseniz helal olsun :D Sadece sıcaklık da değil, aşırı nemli, her tarafın kan ter gözyaşı oluyor :D Üstüne bir de her yerde klima, klimanın sıcağı dışarı vuruyor, şehir için cehennem gibi oluyordu :D Söylemeyi unutmuşum ben Konyaaltı'nda kalmıştım. 

Zorojuro, 1 saat önce tarihinde yazdı:

İyiyim, teşekkür ederim. Sende iyisindir inşallah.

İyiyiz çok şükür ya, bir yaramazlık yok :D

pegasusejder, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Fenerbahçe mi? :(( Olmadı be Kerem. :D 

Antalya'ya bi ben gitmemişim ya maşallah. :D 

Herkese iyi geceler.

Al işte :bled2-onion-head-emoticon: Kesin Galatasaraylısın bunu dediğine göre :D Olsun be reis, ne kadar renk, o kadar güzellik :D 

Haha Türkiye'nin her yerinde bir akrabam var desem abartı olmaz galiba :D Bahane oluyor şehir gezmeye.

İyi geceler.

Freesia, 40 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi geceler. :3

İyi geceler.

8. syncdes, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Bakma yaz bence. :D 

Gönülden seviyorsak böyleyizdir belki. :D Ya covid olmasa zaten neler neler yapacağım da işte.. Maalesef öyle şeylerin de keyfi kalabalıkta çıkıyor. Ama Kadıköyde boğanın önünde çok kez fenerlerin izdihamında kaldım, o pek hoş değildi hahah. Ben 3.5 yıl Kocaeli'de okudum. Bir ayağım hep İstanbul'daydı. Bir yaz stajımı İstanbul'da yaptım Ataşehir'de. Son sınıfın son dönemi de full iş yeri eğitimiydi bizim onu da İstanbul'da Esenyurt'ta yaptım 3.5-4 ay kadar. Florya'da kalıyordum. Bayağı oraların çocuğuyum aslında. Bütün arkadaşlarım orda. Temmuz'da bir aksilik olmazsa düğüne geleceğim. Sonra Ekim'de bir düğüne daha. Özlemiştim İstanbul'u da. :)

Halledersin inşaallah ya istersen. :D

Aynen babamın endoskopisi taa temmuzda, şimdi anneciğimle gideceğim. Yine kolestrol gibi şeyler onun da bakalım.

Teşekkür ederiim. Aylardır yağmur görmedik ya burda.. Hasretiz yani. Daha meşhur sıcaklar gelmedi ama yakındır. :D

İyi akşamlaaar.

Haha :D Ben de Fenerbahçeliyimdir ama hiç öyle fanatik değilimdir ya, pek sevemiyorum futbolu :D Ama anlıyorum tabi, şampiyonluk her zaman gelmez kutlamak lazım :D Ahaha valla ben Beşiktaş'da okuyorum, Çarşı'ya çok fazla maruz kaldım, izdiham olaylarına aşinayımdır :D

Oo baya biliyorsun buraları, güzel güzel. Bölümün neydi bu arada? Florya demek, güzel mekan :D Haha İstanbullular olarak başımızın üzerinde yerin var buyur :D

Aa annen de demek. Bu hafta biraz yoğunsun galiba. Neyse bir şey çıkmasında, gerisi mühim değil. Büyüklerimden birini her hastaneye götürdüğümde acaba ben de mi böyle olacağım diyorum bazen. Hayat garip...

Antalya'ya bir yaz gelme fırsatım olmuştu. 1 ay garsonluk yapmıştım Beldibi'nde, ardından bir düğüne katılmıştım. Hayatımda bu kadar sıcak başka memleket bilmiyorum. İnanılmaz, nasıl yaşanıyor orada çok merak ediyorum :D 

9. syncdes, 55 dakika önce tarihinde yazdı:

Dün her yer kalabalıktı cidden. De tramway ağı Antalya'da çok genişlemedi hala ama yakında bayağısı açılacak gibi yolların bakalım o zaman kullanırım ben de. İstanbul'da metrosu ayrı tramwayı ayrı otobüs zibilyon tane zaten. Metrobüs en sevmediğim ama çok kullandığım idi. Eskileri hatırladım bir an hahah. Dün ben de şampiyonluk kutlamalarını izledim, Beşiktaş'ta olmak için neler vermezdim... Ağlayarak izledim televizyonda.

Öyle dersler çok garip oluyor cidden, kolaylıklar diliyorum. Mekanik sınavlarına 0.05 kalemle arkalı önlü doldurduğum a4 kağıdıyla girdiğim halde bilmem kaç kez alttan aldığım için seni çok iyi anlıyorum.. Biraz motive olunca halledersin umarım. 

Şekeri vardı zaten ama artık ilaç kullanması lazımmış yaşı büyüdü haliyle. :D Bir de endoskopi yaptıracakmışız 50 yıllık hayatında nasıl yaptırmadın dedi doktor. Bakalım öncesinde covid testi zorunluymuş, öyle şeylerle uğraşacağız. 

Selamlaaar. Beni sorarsanız ben de iyiyim. Hastane işleriyle uğraşıyorum ebeveynlerimin refakatçısı olarak. :) Neden buraya yağmur yağmıyor. Öyle bir sıcaktı ki hava, şimdi esiyor Allahtan..

Haha:D Beşiktaşlılar niye böyle ya :D Ağlayacak ne var, hiçbir şey kaçırmıyorsun bak inan :D Zaten o kadar kalabalık ortamın oluşması da şu zamanda baya yanlış ama işte mesele Çarşı olunca pek önüne geçilmiyor. :)

İstanbul'da bulundun demek. Okul için miydi? Metrobüs anıların olduğuna göre direkt ona bağladım sebebi :D

Bakalım, şu an için saldim gibi ama ilerleyen saatlerde neler olur bilinmez :D

Hastane köşelerinde koşturmak... Anılarım canlandı :D Çok geçmiş olsun ailene, sana da kolaylıklar dilerim. Endoskopi randevuları genelde birkaç sonraya veriliyor, art arda hastaneye gitmene gerek kalmaz muhtemelen.

10. Freesia, 12 dakika önce tarihinde yazdı:

Balkona çık istersen, en iyisi. :D:good-job-onion-head-emoticon:

Ah keşke... Balkonumuz yok ne yazık ki :( Çok küçük ve açık değil, pimapen ile kapalı. :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Hava almak istiyorsam genelde biraz yürüyüş yapmam gerekiyor :D

pegasusejder, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Oh oh maşallah, keyifli okumalar. :)

Bilen bilir ben orayı doldurmam. :D 

Haha geçmiş olsun, kötü bir durum cidden. :)

Teşekkürler :D Kitap çok heyecanlı gidiyor, sürekli acaba ne olacak diyorum. Bitirdikten sonra üşenmezsem bir inceleme yapasım var :D

Freesia, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Hangi anketten bahsediyorsunuz? :confused-onion-head-emoticon:

Pegasus'a discord'dan bir şeyler atmıştım da, onunla ilgili :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.