Jump to content

Cold Dewil

Üyeler
  • İçerik sayısı

4287
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İletiler bölümüne Cold Dewil kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Öncelikle herkesi tebrik ediyorum en azından bırakmayıp devam etmişsiniz ;)

Ortaokul=Tabiki zorunlu Flüt dersleri <_<

Lisede K. Gitar alınmıştı.2-3 yıl düzenli ve düzgün çaldıktan sonra Özel bir sebebten ötürü bırakmıştım.Şuanda duvarımda antika olarak asılı. :D ...

Onun dışında arkadaşlarla Stüdyolarda 3 yıllık bateri ( Sadece Stüdyolarda çaldığımdan Acemi denilebilir belki ) ve bunun dışında 8 aylık mızıka deneyimim var.Onuda sırf gırgır olsun filan diye arkadaşla aldıktan sonra kamplarda taşıması en kolay alet olduğunu farkettik öyle devam ediyoruz.Çalması ise cidden zor.Sanmayın üflerimde biter filan diye notaları bulmak ayrı bir dert o zımbırtıda...

Ps: Bu arada saydıklarımdan hiçbiride asıl çalmak istediğim hayalimdeki alet değildir.Olursa ( Ki sanmam yetenek yok bende biliyorum )Çello çalmayı çok isterim.Burdanda çalmaya devam eden arkadaşlara devam etmeleri ve işi sıkı tutmalarını öneririm

2. Ellerine sağlık çizimlerin güzel ama ufak gintoki ayrı bi güzel olmuş :)

Teşekkürler Onu yeri ayrı;

Cem yılmazın dediği gibi kalbimizde,İçimizde :D

Ps: Buradan bana destek olup ilham veren Kabataş-Bağcılar tramvay hattındaki Amcaya teşekkürler...

3. Birkaç gündür hasta olduğumdan animelere ara vermek istesemde yerimde duramadım...

Tranvaydayken yaşlı amcanın biri ne güzel çiziyorsun diyince gaza gelip evde devam ettim.Çizimler bana aittir.Sadece Anime değil,Manga,Kapak Resmi ve kendi karekterimle çalıştım.

Sıkıcı olmasın diyede hikaye şeklinde yayınlayım istedim...

Üsteki yazıları okuyup resimlere tıklayın.

Herşey Lisedeyken Başladı...

Resmi ekleyen

Sonra Onu Gördüm...

Resmi ekleyen

Kalbim yerinden çıkacak gibiydi...

Resmi ekleyen

Çok geçmeden onunda başkasını sevdiğini anladım...

Resmi ekleyen

Üzülmüştüm...

Resmi ekleyen

Herşey böyle sonlanamazdı...

Resmi ekleyen

Hayata devam etmeliydim...

Resmi ekleyen

Ta ki onu buluncaya kadar...

Resmi ekleyen

Eee bir müddet sonra omuzlarıma sorumluluk bindi...

Resmi ekleyen

Ama asla pişman olmadım ...

Resmi ekleyen

Ps: Evet iyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum.Gintama ve Kimi Ni Todoke laptop üzerinde çizebildim ( Yeni Stil B) ).Hikayede güzel oturdu.Acaba böyle Fan Story şeklinde bölüm mü açılsa.Güzel olurdu...

4. Günlük olumlu oy kotası nedir? Beğeni vereceğim, veremiyorum. :(

Anlıyorum tabi ki.

İşte ben de iki yanlıştan bir doğru çıkmayacağını savunuyorum. KIRA nın amacı ne kadar ulvi olursa olsun, yaptıklarını aklamıyor. u_u

Ya şöyle düşün, eşitlik getireceğiz diye binlerce insan öldürmekten bir farkı yok bunun.

Kira, süzme bir dikdatördü, başka bir şey değil.

Bence tabi ki.

Tabi ki sırf düzeni getirmek için insanları öldürmesi yanlış birşey.Ne yaparsa yapsın onu aklamaz dediğin gibi.O konuda hem fikiriz zaten.

Tek çeliştiğimiz nokta bana göre hedefi Mükemmel Toplum veya Barışın olduğu hayali bir toplum olan birinin bunu yapmasıda yanlış olmaz.Evet bu hayal için binlerce insan ölecek belki ama sonunda suçların işlenmeyeceği mükemmelliyetçi bir toplum olacak.Bir süre sonra zaten insanlar suç işlerlerse bunu cezalandırılacağı empoze edildiğinden suç işlenmeyecek.Bu ne kadar sürer ,ne denli etkili olur önceden dediğim gibi tartışılır.

*Bu arada bunları yazıyorum diye yanlış anlamayın sadece ideali bu yönde olan birinin bunları yapabileceği konusunda yorumluyorum.

"Kira Süzme bir diktatördü" baya bir güldüm bu yorumuna :D

5. Katılamıyorum.

Kira gibi hissettiğim dönemlerde faşist bi kafayla yaşıyordum dedim ben. Çevremi kendi isteğimle değiştirdiğimde, sevmediğimiz, suçlu olduğunu düşündüğümüz insanları öldürebileceğimize dair kafa yapım da değişmişti. Ve sonra kendimi pisliğin teki gibi hissetmiştim.Herkesin psikolojisini bir şekilde etkilediyse bu anime -her ne kadar bunu bile yerden yere vurmayı başarmış ekşi yazarları olsa bile- eminim ki boş bir arka plan taşımıyordur.

Sorun şu ki, death note kesinlikle düşünceler oturmadan izlenmemesi gereken bir anime.

Şimdi michael sikkofield gibi çıkıp "SİYONİSTLER BEYNİNİZİ YIKIYOR!" çığırtkanlığı yapacağımı düşünüyorsunuz, hayır bunu yapmıycam.

İstersen L'ci ol, KIRA'cı. Derdim o değil.

Öncelikle yazını okudum.Nasıl desem öncelikle Seyredenler için Spoilerda devamı...

Şimdi ben kendi düşüncemi söyliyim.Elbette birinin eline böyle bir defter düşse kim olursa olsun isim yazar.En azından ilk sefer denemek için yazar.Ama asıl yaklaşım insan öldürüp öldürmemeye gelince farklı.Bilinçli veya bir amacın yoksa bu defteri kullanmayıp yakabilirsinde.Kişiye kalmış bence.Verdiği düşünce işlediği Tema konusunda katılsamda bakış açısına göre seri tamamiyle değişebilir.Kuzenimde seriyi izledi.Kira'yı haklı bulmadı.İnsanları öldürerek kurulan bir düzen,barış ortamı olamaz diye yorumladı.Animede Kira Suçluları kendi bakış açısına göre yargıladığını biliyoruz.Hatta suçlu olmayanları bile öyle değil mi ? Şu sözüne sonuna kadar katılıyorum.Death Note düşünceler oturmadan seyredilmemeli.Ama bazı yönleriyle ben Kira hak verdiğim durumlarda olmadığını söylemiyorum.İnsanın ölümle ilgili duygularını körelttiğini bende düşünüyorum.

Haa elimde defter olsa bu bana o kişiyi öldürme hakkı vermez ama bakış acısına göre daha doğrusu ( Animenin yansıttığı bakış açısına göre ) bu yöntem kötü bile olsa hedeflenen amaç için belki kabul edilebilir.Suçluların olmadı bir dünya ne kadar Ütopik veya hayal ürünü olsada bunu amaçlayan biri için , kötü insanları ,suçluları öldürmek kabul edilebilir birşey.Bir süre sonra defteri kullanmasına bile gerek kalmayacak zamanlar bile olacaktır zaten.İnsanların üstünde yarattığı psikolojik etki ve korku yüzünden.

Hee sorarsan bu ne kadar doğru veya ne kadar geçerli bir barış ve düzen ortamıdır diye orası tartışmaya açık işte...

Ps: Tartımada eleştiri yapmıyorum,sadece kendi fikirlerimi belirtiyorum yanlış anlama olmasın :)

6. Bence o animede subliminal mesajlar var. Death Note izleyip de, ulan o defterden bende olsaydı yapacağımı bilirdim demeyen oldu mu acaba hiç? Böyle böyle şiddete eğilim gösteriyoruz bence. İnsan öldürmeyi normal karşılıyoruz falan.

Ben de uzunca bir süre Kira fanıydım, şu benim çevrem dolayısıyla faşist olduğum dönemler yani, 8. sınıftayken falan. Sonra adamın gözü açılıyor tabi, ulan ne pislik insansın lan sen dedim kendi kendime. L'yi, benim bu death note maceramdan yaklaşık 2 sene sonra falan sevmeye başlamıştım. *-*

Üzgünüm son dediğinle hiç aynı düşüncede değilim.Sonuna kadar Kira'cıyım.Pislik olup olmamak mesele değil ."L" sevmem demiyorum ama Kira'nın farklı bir yeri vardır bende.

M,N falan ( Mangaka Alfabeyi koymuş animeye ) o kadar olmasada KİRA :D

7. bence avatar gerçekten çok güzel bir animedir :D ama avatarın yapımcısının lahanayla ne alıp veremediği var anlamıyorum :D

Avatar olabilir , Ayrıca tavsiyem Hellsing,FMA veya Baccano

Bence One Piece ,Naruto , Bleach veya 4. bir anime ( Ona siz karar verin :D ) animeleri başlatılmamalı.Arkadaşların çoğu uzun soluklara alışık değil.Daha animeyle yeni tanışacak birinin önüne 570+ bölüm vermek al bunu izle sonra ötekinlere bakarsın demek biraz kötü olmaz mı ? Ayrıca direk en iyilerine başlatırsakda diğerlerinde seçicilik yapabilirler ...

PS: Bayanlar içinde Toradora ekliyim araya.Bu arada Lahana ne alaka ?

8. Çizimler güzel olmuş.Özellikle Narutoya bayıldım.İlerlersen daha iyisini çizebilirsin bence .

Hatta çizersin -_- ...

Sasuke'yi ilk gördüğümde dayak yemiş sandım :D .Sonrada evrimleşmiş hali olduğunu anladım.

Ps:( Biraz garip oldu açıklamam ama Sasuke'nin o halinin ismini bilmiyorum ^_^ )

9. Ben indirmeden tıkla izle yapıyorum. Ve gayet'de güzel oluyor. Eğer indirirsem kendi huyumu biliyorum duramam dvd'ye çeker arşiv yapmaya başlarım ve bu hem maddi hem yer hemde zamanımı işgal eder.

Tıkla izle zor olmuyor mu ? Bazen günde 2- 3 anime çıkıyor üstüne birde takip ettiklerin oluyorsa ? Mesela ben unutkan olduğumdan arşive ekleyip sonra oradan izliyorum .Gerçi bazen arşivlerin arasındada unuttuğum oluyor ama :rolleyes:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.