Jump to content

Tzu-kun

Üyeler
  • İçerik sayısı

542
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İletiler bölümüne Tzu-kun kullanıcısının eklediği dosyalar

1. İnsan beyni çoğu engellemelerle bizi korur aslında. Beynimizin %10'unun, %3'ünü kullanmamızda bu koruyucu engellemelerden birisi işte :D Çünkü eğer, %100'ünü kullanabilseydik, hiç bir şeyi unutamaz, hiç bir şeye bir açıklama getirmeden duramazdık... Buda psikolojik yönden baskı verir ve kesin ölüme götürür...

Şimdi soruna bir cevap vereyim, insan beynini istersek en sonuna kadar kullanalım, böyle bükme hareketleri yapabileceğimizi sanmıyorum :D Şimdi diyebilirsin ki "Daha önce hiç kimseyi görmediğimiz için kesin olarak konuşmayız"... Bu konuda haklısın, fakat bakış açını değiştirirsen şunu net bir şekilde görürsün ;

Mesela küçük bir şeyle başlayalım; Suyu havaya kaldırma?

Bir kere en başta suyu havaya kaldırman için, içerisindeki tüm atomlara odaklanmalı, onu belli bir şekle sokmalı ve bu odaklanmayı hiç kaybetmemen lazım... Mesela küçük bir örnek verelim 1 damlada 33 milyar defa milyar molekül vardır. Yani sen bir suyu tutmayı boş ver daha damlalarla bile oynayamayız :D

Çok yazdım fakat, bu konuda kafanızı yormayın diye ^.^

Bak adam güzel yazmış :) Ama ben son su kaldırma kısmında niye bu kadar küçük küçük ayrıntılı yaptığını anlayamadım. Eğer insan maddeyi itip çekebiliyorsa bile dokunmadan uygulayabileceği başka bir kuvvet daha olduğunu kabul etmiş oluyorsun.

Eğer bir noktanın etrafındaki şeylere çekim kuvveti uygulamasını sağlayabilirsen suyu da kaldırmış olursun .d

Tabi bu da çok zor bir şey, belki yıllarca eğitim görmen gerekir bunu yapabilmek için ama milyarlarca atoma odaklanmaktan daha kolay :D

2. birşey farkettim rogerin herseyin sesini duyduğunu biliyoruz ama kenbishi haki sadece canlilari hissetmeni sağliyor yani bilinçli olanlari hissediyorsun

ornek luffy bilinçsizce rastgele saldirarak eneli yenmisdi

simdi asil mevzuya gelelim

arabastada zoro vs mr 1 de zoro kayalarin altinda kalcakken kurtuluyor ve sanki canliymis gibi kayalarin nefesini hissettigini ve nereye dusucekerini bildigini soyluyor

ardindanda celik adami kesiyor

bence burda rogerin her seyi duyma gucunu kullandi

sonrada celigi kestigi için silahlanma hakiside kullandi buyuk ihtimal

Çeliği kesmeyi de demirin nefesini duyarak yapmıyor mu? Ben öyle hatırlıyorum ama senin dediğin daha mantıklı.
  3. he fln filan fasa fiso hoşgeldin

Hoşbulduk :rolleyes:

Hemen felsefe yap

Hoşgeldin bugün ne kadar çok yeni üye geldi

Selam Genç ^_^ Hoşgeldin Foruma...

Hoşgeldin Gökay ben de Gülşah . Bende de çok oluyor o gelgitler. Bir yandan "çiçekler böcekler lalala" diye dans ederken saniyede değişip "neden yaşıyoruz ki ? " durumuna geliyorum :ph34r: Neyse sadece belirtme gereği duydum. İyi eğlenceler.

Hoşbulduk efendim... :ph34r:

Hoşgeldin bu kadar uzun yazmana gerek yoktu ben bile okurken yoruldum -.-''

Hoşgeldin.

Hoşbulduk

hoşgeldin

Hoş (boşluk) geldin. Normalde yazmazdım ama çok gözüme battı -_- Bir değil iki değil... -_-
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.