Jump to content

Witch.

Üyeler
  • İçerik sayısı

797
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İletiler bölümüne Witch. kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Aynen artık her şeyin arkasında bir mantık aramaya başladım ve kendimi o kadar kaptırdım ki keşke bir gizem filan olsa da çözmeye çalışsam kafa yorsam diye :D Derse bu kadar ilgili yaklaşabilsem keşke :D

Death Note izliyorum ya iki gündür, ablama garip garip sorular sorup cevaplarından anlam çıkarmaya çalıştım.

Ama Hilal karşı atağa geçmek yerine "Sen dün gece uyumadın mı salak salak konuşmasana" dedi.

Animelerden bir şeyler öğreniyoruz ama gerçek dünyada işe yarasa ne güzel olacak!!

2. Hahah :) Gerçeği kabullendim artık ben üzülmüyorum böyle de hayatımdan memnunum :D (Acındırmak için söylemiyorum :D )

Hadi öğrendiğim bir diğer şeyi söyleyeyim durum ne olursa olsun soğuk kanlılığı koruyup durumu iyice kavramadıkça bir harekette bulunmamalıyız :P

İyi üzme kendini de...

Zaten shounen izleye izleye stratejist olup çıkacağım ya, adamlar bir hamle yapmadan önce düşün'ü beynime nasıl kazıdılarsa kardeşimle WWE oynarken kimi nasıl dövsem diye düşünmeye başladım.

3. Benim aldığım en önemli ders daha fazla sosyal olmam gerektiği :)

Ogeday ağzını burnunu kırasım geliyor ya! Sosyal olmadığını düşünürsen olamazsın ki.Cık cık cık... Üzme insanı ikide bir sosyal değilim diye diye...

Animeler bana ayakta kalmayı öğretti diyebilirim. Bir şekilde düştükten sonra kalkmayı öğreniyoruz ama anime izlemek bana düşmemek için gereken iradeyi verdi.

4. Düşüncelerinizi paylaşmanız çok güzel. Bu konuda konuşmayı ben de çok severim. Benim de kendime göre şüphelerim ve soru işaretlerim var. Uygun bir dilde tartışma ortamı olması da çok güzel ama öyle bir başlık açılırsa konu kilitlenir. Çünkü uzaktan da olsa dini unsur taşıyor. Bilgilendirmek istedim.

Adminim uygun bir vakitte konuyu seviyeli bir şekilde tartışsak ardından konu kilitlense olmaz mı peki?
  5. Troll her yerde troll kardeşim...

Anlayan benim konuşmamı anlıyor, her ne kadar biraz karışık konuşsam da. Ama insanların işine gelmeyen bir şey gördüler mi "anlamadım"a nasıl yattıklarını da biliyorum.

dini konu sayılmaz aslında, yani tam olarak değil. Ayrıca sevmiyorsan katılmak zorunda değilsin. ^_^ Ben o başlıkta ciddi bi kavga çıkacağını düşünmüyorum.

Öyle bir başlık iyi olurdu ama din konusuna girersek konu kilitlenebilir yasak biliyorum ben.
  6. Fikrin yanlış bir kişi gelir hayatını alt üst eder kişiliğin tamamiyle degişir :)

Ve ruh eşimizden kastımız birbirlerini aynı oranda sevmeleri senin demek istediğin çok farlı bir şey yanlış yerlere gidiyorsun

Ayıptır sorması benim ne dediğimi anladın mı sen?

Diyorsun ki bir kişi kişiliğini değiştirebilir. Evet, ve o bir kişi ruh eşim ruh ikizim ya da ne diyorsanız o değilse bir daha ruh eşi diye bir durum söz konusu olamaz çünkü kişiliğimi değiştiren kişi gelmeden önceki ruh eşim kişiliğim değiştikten sonrakiyle aynı olamaz. Kaptın mı bunu?

Sonra kişiliğin değişmesi o kadar da basit bir şey değildir, kişilik seni sen yapan bütün detaylardır ve bir kişinin gelip başkasının bütün kişiliğini değiştirme ihtimali tek bir yolla var, o da aşk diye değil delilikle açıklanıyor zaten.

Ayrıca kimsenin birbirini aynı oranda seveceğine inanmıyorum. O dediğiniz filmlerde olur. Hatta filmlerde bile olmaz.

7. Ruh eşi diye bir şey yok bence. Çünkü biz bir kişilikle doğmuyoruz, bizim kişiliğimizi sevip sevmediklerimizi huylarımızı alışkanlıklarımızı yaşadıklarımız belirliyor. Bu dünyada herkesin bir ruh eşi varsa dünyadaki her iki kişinin birebir aynı hayatı yaşaması gerekirdi. Bu da imkansız zaten.

8. Minene hiç Ölmedi ki :D .

Akiseden mi bahsediyorsun? Gay olsa bile süper birisi. Tam benlik , iyi kanka olurduk :( . Babası zaten tam küfürlük, o paraşütle atladığı sahnede iyi saymıştım ona.

Tanrı isimleri çok güzel :D Ama Gasai-chan'a dokunma. Ben zaten onu saf olduğu için seviyorum :D

Manganın sonuna bilerek benzetilmedi çünkü Animenin 2. sezonu çıkma şansı var.

Minene öldü sanıp ölüp ölüp dirildim ben ama. Zaten ateş ettiği an Yukkii'ye ettiğim küfürler...

Yeni bir bilgi buldum agalar: her -Gasai- last name mean "I" (我) and "wife" (妻), respectively.

Kız Yukkii'nin karısı olmak için doğmuş evet.

İkinci sezon çıkacaksa sevinçten deliririm.

9. Oha ben baya bir dinledim opening'i ama hiç bu bakış açısından düşünemedim (y) :) Valla ya dahisin ya da ayrıntılara çok dikkat ediyorsun :)

Mitolojiye ilgim vardır ya birkaçını direkt kendim anladım zaten. Sonra doğru mu diye araştırdım, birkaçını daha buldum. Teşekkür ederim bu arada.

Opening gerçekten muhteşem, bütün günlük sahiplerinin bir şeyleri bulunuyor, fark etmişsinizdir.

First, Second ve Ninth'in kendileri, Fifth'in bebekleri, Sixth'in topu, Eighth'in şapkası, Third'in bıçağı, Fourth'un silahı,Seventh'ların tarağı ve bıçağı, Tenth'in köpeği,

Eleventh'in gözlüğü ve gözlüğün yansımasında Twelfth. :)

10. OST 8,5 mu? Dostum OST'si en az 9 hak ediyordu bence.

Nedense animenin başında Yuno'yu seviyorken animenin sonunda Yuno'yu sevemedim. En başta yandere dedik sevdik ama en son bildiğimiz gerizekalıya bağladı kız.

Yukiteru zaten en baştan aptaldı. Shounen erkeklerinin mükemmel olmasından bıkmıştım, Yukkii'yi görünce yatıp kalkıp dua ettim yemin ediyorum. Zaten animenin yarısı Yukkii'nin ölümle karşı karşıya geldiğinde sümüklerini çeke çeke zırlamasını izlemeyle geçti. Neyseki sonra biraz akıllanır gibi oldu. Zaten babasını nasıl o kadar kolay affetti anlamadım ama anası babası ölmese bir şey olacağı yoktu ondan.

Veee favori karakterime geleyim, Uryuu Minene. Bir kız bu kadar mükemmel olur mu sayın seyirciler? Bir kere çok güzel. İkincisi çok zeki. Çok yetenekli korkusuz ayrıca da.

Yetmezmiş gibi anime karakterlerine olan üç zaafımın üçünü de barındırıyor hatun: bombacı, sivri köpek dişleri var ve kötü çocukluk geçirmiş. yirim.

Ölümünde (ya da ölümlerinde demeliyim) o kadar çok ağladım ki bütün ev ayağa kalktı. Zavallım ya... İyi ki en son Nishijima'yla evlendiler. (Uçan bebekleri de oldu... yirim.)

Edit: Bu animede beni en sinir eden kısım zeki ve karizmatik herifin gay oluşuydu.

Review içine review yazmış gibi oldum affola.

Edit 2: Fourth'u unutmuşum.

Heh bir de şu ayrıntıyı yazmadan geçemem:

Opening'deki Tanrılar

First: Amano Yukiteru -> Jupiter (Zeus) Olimpos'un hakimi, gökyüzü ve şimşeklerin tanrısı.

Second: Gasai Yuno -> Juno (Hera) Zeus'un kıskanç karısı.

Ninth: Uryuu Minene -> Minerva (Athena) Zeka ve savaş tanrıçası. (Yerim ki)

Sixth: Kasugano Tsubaki -> Apollo (Apollo) Kehanetlerin tanrısı

Seventh: Ikusaba Marco -> Mars (Ares) Savaş tanrısı. (Arkadaşın soyadı savaş alanı demekmiş)

Fifth: Houjou Reisuke -> Ceres (Demeter) Tarım tanrıçası. (Bunun soyadı da zengin hasat demek)

Fourth: Kurusu Keigo -> Mercurius (Hermes) Mesajların, hırsızların tanrısı. Soyadı "come" fiiline denk geliyormuş.

Tenth: Tsukishima Karyuudo -> Diana (Artemis) Av ve ay tanrıçası. (Soyadı ay ve av kanjilerinden oluşuyormuş)

Eleventh: Bacchus John -> Bacchus (Dionysus) Şarap ve deliliğin tanrısı. (Bu arkadaşın soyadı zaten Bacchus)

Third: Hiyama Takao -> Vulcanus (Hephaestus) Ateşi ve volkanları kontrol edebilen tanrı -ki Hiyama da volkan demek.

Twelfth: Hirasaka Yomotsu -> Pluto (Hades) Ölüm ve yeraltı tanrısı (Soyadı doğrudan Pluto'ya denk geliyormuş)

Eighth: Ueshita Kamado -> Vesta (Hestia) Yuva tanrıçasıdır en basit anlatımla.

Seventh: Mikami Ai -> Venus (Afrodit) Aşk tanrıçasıdır ki ai zaten aşk anlamına gelir.

Ben buldum evet. Öhöm.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.