Jump to content

weirdone

Üyeler
  • İçerik sayısı

285
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne weirdone kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Güzel olmuş başlangıç için. Bilgisayardan çizmek istiyorsan çizim tableti şart.

İlk önce taslak çizimi yapmalısın sonra çizersen daha düzgün çizgiler olur. Ayrıca anatomi de çalışmalısın. ( Programlı bir anatomi çalışmasıyla çok iyi şeyler yapabilirsin. Ben de bugün başladım, her gün çizime başlamadan anatomi çizimi yapacağım.)

Şimdiki aklım olsa bende senin bölümüne giderdim,ahh ah.

2. Bakarak yapılan çizimler de oranları kullanmaya ihtiyaç duymaman gayet doğal. Ama kendi düşünceni çizmeye çalışırsan oran olmadan yapamazsın zaten ki öyle bir amacın yok sanırım.

Çizimlerin güzel ama tonlamayı ve gölgeyi baştan savma yapıyorsun. :)

3. Öncelikle tıp okuyorum anatomiyi baya bir iyi biliyorum diyebilirim :D Beceremiyorum diyelim biz ona :) zamanla olur inşallah

Hele şükür bir eleştiri alabildim :D Elin büyük olduğunu hiç farketmemiştim ben daha çok gözlerde sıkıntı var diye düşünüyordum bir dahakine dikkat ederim

İnsan anatomisini ne kadar iyi bilsen de ayrı bir çalışmayla pratik yapmadan geliştiremezsin sadece bilgi olarak kalır.

Ulq diğerlerine göre daha iyi olmuş.

4. Çizimlerin de gelişme var.

Tonlama yaparken dikkatli ve özenli olursan iyi bir çizim ortaya koyabilirsin. Tonlamaları baştan sağma yapmaya kalkışırsan çizim mahvolur. Tonlamayı geliştirmek için ayrı bir çalışma yaparsan daha yararlı olur tabi.

5. Bana göre animeler duyguyu çok iyi yansıtıyor romantizm türü için önemli etkenlerden biride duyguyu yansıtabilmesidir yeri gelir güldürür yeri gelir ağlatır ve bazen izlediğin sahneye kendini öyle bir kaptırmanı sağlar ki bu duygular o an orada olmayı istersin bu yüzden romantizm türündeki animeleri seviyorum ve izliyorum. :rolleyes:

Tam benim kafadansın sende. :) Animeler de film veya dizilerde olmayan şey de verilmek istenen duyguyu hissettirmesi. (Film ve diziler de en sevmediğim tür ise romantizmdir çünkü çok yapmacık oluyor.)

6. yani bir öğretmenin sayesinde mi çizmiştin yanlış mı hatırlıyorum ne çalıştınsa artık :D/>

Öyle bir şey yok. :) Geçen yaz İnternet gidince bir şeyler yapmam gerekiyordu ve çizim yapmaya başladım.

Ellerine sağlık, çok beğendim. Ailecek beğenerek takip ediyoruz.

Teşekkürler. :)

7. Çok güzeller :o

Eskiz olarak çizdiğin herhalde buraya koydukların ama ben çok beğendim ^_^

Resimlerin orantısı ve hatları çok uyumlu ...

Teşekkürler, beğendiğine sevindim

Eline sağlık güzel olmuşlar resim hocası da bize bu tür resimleri gösteriyor ama kimse çizemiyor :D

Teşekkürler. Benim hiç öyle bir resim öğretmenim olmadı kıymetini bil hocanın. :) (Olsa da takmazdım açıkçası. Resimim 0 dı hep. :) )

abi ben bu resimleri niye göremiyorum ya ?

Herkes de açılıp sen de açılması da ilginç doğrusu. Spoiler'ı açtıktan sonra resim gözükmüyor mu yoksa hata falan mı veriyor?

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.