Jump to content

Hangisi?

Mileydi

Önerilen İletiler

Hiç o tip bi Anime izlediğimi hatırlamıyorum, galiba yani.

Ben kimseye zarar gelmeden olayı çözmeye çalışırdım, ama illa biri ölecek ve buna değecekse kendimi feda ederdim sanırım.

İyi niyete gelince...... 

Kendimden iyi niyetlisini görmedim.

Etrafıma şöyle bakıyorum da, herkes umursamaz, herkes sert tavırlı birbirine karşı, ya da bana öyle geliyor bilemiyorum.

Karşımdaki insan benim sinirlerimi zıplatmadığı sürece iyi davranırım, ki beni sinirlendirmek zordur.

Bundan dolayı kendime çok kızıyorum açıkçası.

Keşke ben de insanlara rahatça bağırabilsem, bu bana düşüncesizlik gibi geliyor.

Herkes birbirine karşı kibar ve saygılı davranmalı. Aynı zamanda dürüst.

Sinirlendiğim zaman ise, tamamiyle öfkeli olurum, karşımdakinin tüm kusurlarını yüzüne çarparım, bir nevi sessiz atın çiftesi pek olur misali.

En küçük davranışlarında onlara veya masum birine patladığım oluyor.

Halbuki karşındakinin bir davranışından rahatsız olduğun zaman yüzüne o an söylemek daha doğru bir davranış, birikince bize dert oluyor, ona değil.

Bir '' kapıyı kapat '' vardır, bir de '' kapıyı kapatır mısın? ''

Arada bir fark var yani, en azından bana göre. 

Sonra alttan alıp, susuyoruz diye öyle güçsüz görülüyoruz falan filan, karşımdakinin yaptığı bu tip şeylerin dikkatsizlik olduğunu düşünüyorum ve kendi içimde affediyorum -ki bu olgunluktur, ama bunun da bir sınırı vardır (o sınır dediğim zaman, en sonunda patladığım vakit işte)- 

falan filan.........

Sonuç olarak; fazla iyi olmayın, herkesi kendiniz gibi görmeyin, benim gibi içinize atıp gelip buralarda patlamayın arkadaşlar.  <_< 

Benim yine patlama vakitlerim yakındır, hadi bunu da buraya yazayım, güzel konuymuş, paylaşım için teşekkürler. :D

Edit. Kimse yaptığınız fedakarlığa da değmiyor ayrıca, bunu da not etmesem olmazdı.

İyi olun falan filan diyorlar da, bir faydasını görmedim açıkçası.

Bi de bende şu var;

Birine bağırdıktan 5 dk sonra pişman oluyorum. 

Zaten yolda görüp de birine sarılmadığımda acaba üzülmüş müdür veya benim onu görmezden geldiğimi sanmışsa falan bi 5 dk üzülen biriyim.

+Kimi çok umursarsanız, uğruna iyilik yaparsanız vs. onlar sizin hiç kıymetinizi bilmiyorlar zaten.

Ki bi defasında '' kimi vazgeçilmez olduğuna inandırırsanız, vazgeçeceği ilk insan siz olursunuz '' tarzında bir gönderme yemiştim.

Tekrar söylüyorum; fedakar olmayın, mutluluğun kapısı bencillikte jfksfjskfsjf

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zararlı olmayan her insanın hayatı drğerli gözümde. Naruto'yu hatırladım şimdi. Kakashi' nin babası arkadaşını kurtarmak için görevden vaz geçmişti. Sonra çok kişi hayatını kaybetti. Net olarak hatırlamıyorum olayı ama durum aşağı yukarı böyleydi.

Ben de Bayaz Diş gibi yapardım. İleridr insanlığa çok faydalı olacak belki arkadaşım? Belki de çok kişiyi kurtaracak onu feda etmezsem?... Bunu bilemem. Arkadaşımı kurtarırken çok insan ölecek. Belki de Dünya' ya iz bırakan kişiler olacaklar? Bu durumda bencilleşiyorum. Güçlü olsunlar... Yalnız ya da dostlarıyla, bir şekilde mücadele etsinler. Dostumu ölüme terk edeceksem ne anlamı var? Geriye kalan insanları da sevdikleri kurtarsın ya da kendi başlarına üstesinden gelsinler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

öyle kişiler cok fazla dünyadan çıkarılması lazım kople gerçten iyi niyetli ve bi o kadarda saygısız oluyor tabi gerçekten adam olan insalarda var onlarla kkarşılaşınca zaten anlıyosun o bencil insanlarla boş zaman geçirdiğini 

her zaman iyi olmak iyi en azından allah yanında oluryor 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 sene sonra...

Konuyu canlandırayım, ilginç bir konu çünkü :) 

Ben hak yemeyi sevmem, o yüzden kaynak veya torpil gibi şeyler yapmam, yapana da sinir olurum.

Otobüste yer verme işi falan tamamen ruh halime bağlı, biraz da yorgunluk seviyeme.

Bencilliği de çok sevmem, benim elimde ders notları varsa bütün sınıfla bile paylaşırım (ki yapmışlığım var yaz okulundayken her gittiğim dersin notunu sınıf grubuna atıyordum) ve bunu devlet sırrı gibi saklayanları sevmem :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.