Jump to content

Anime Filmleri - öneriler

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 32
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

merhabalar,   uzun yıllardır anime izleyicisiyim. sanırım 2001 yılında, bundan 13 sene önce, lisede iken "spirited away"i izlememle birlikte kafayı bozdum diyebiliriz. tabi öncesinde her 90lar çocuğu

Jin-roh Paprika The girl who leapt through time Bunları bende izlemiştim,, diğeride izleyeceklerim listesinde vardı. Ayrıca alttakilerde iyidir, daha var da onlar herkese hitap etmez; Grave of the fir

Öncelikle peşpeşe ileti atmak yani flood yasak. Toplu alıntı butonunu kullan. Nekojiru-so Wicked City Sword of the Stranger Golgo 13 the professional Memories Steamboy The King of Pigs (kore) Roujin-Z

beni bu kuraldan haberdan ettiğin için teşekkür ederim. flood yapmamaya çalışacağım.

yazdığın listede wicked city, golgo 13, roujin-z ve the king of pigs henüz izlemediklerim arasında. çok teşekkür ederim.

the king of pigs gerçekten çok güzel bir yapım waltz with bashir den sonra izlediğim en şok edici animasyon yapımı diyebilirim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

the king of pigs gerçekten çok güzel bir yapım waltz with bashir den sonra izlediğim en şok edici animasyon yapımı diyebilirim

gerçekten kore sinemasının klasık stilize edilmiş şiddet unsurlarını içeren bir filme benziyor. ama tam olarak japon olmayan bir yapıma "anime" diyebilir miyiz? onu bilemedim. kesinlikle izleyeceğim bir film tabi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok iyi olmuş böyle bir blog açman. Animelerle ilgili pek türkçe blog da yok zira. Ben de bugünlerde izleyecek pek anime serisi bulamadığım için anime filmlerine yönlendim. Bu yüzden blogun epey yararlı olacak benim için. Kesinlikle devam etmelisin.Eminim yazdıkça kendini geliştireceksin.

Ben de şimdiye kadar Hosada Momoru'dan:

Ookami Kodomo no Ame to Yuki,
Toki wo Kakeru Shoujo,
Summer Wars
Satoshi Kon'dan:
Tokyo Godfathers,
Paprika,
Perfect Blue
(Millennium actress'i de en kısa sürede izlemeyi düşünüyorum.)
Shinkai Makoto'dan: (Bu adamın filmlerinin çizimleri çok güzel ama aşırı sıkıldım 2 filmi de zor bitirdim. Hiç olay yok, içimi ısıtan bir duygusallıktan ziyade, durağan bir atmosferi vardı.)
Byousoku 5 Centimeter
Kotonoha no Niwa
bunlar dışında
Hotarubi no Mori e (Bu da çok sıkıcı geldi, herkes duygusal deyip beğeniyor ama ben hoşlanmadım.)
bi de Nerawareta Gakuen izlemiştim.
Ayrıca izlediğim serilerin eğer filmleri olursa onları da izlemeye çalışıyorum. Ama dediğim gibi 100 seriyi aştı izlediğim animeler. Belli bir düzeye ulaştım, anime filmlerinde geri kaldım. Onlardan da epey izleyip, hakim olmak istiyorum, çünkü anime filmlerinin çizimleri daha da güzel oluyor ve kurguları da epey karışık ve izlemesi keyifli oluyor.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok iyi olmuş böyle bir blog açman. Animelerle ilgili pek türkçe blog da yok zira. Ben de bugünlerde izleyecek pek anime serisi bulamadığım için anime filmlerine yönlendim. Bu yüzden blogun epey yararlı olacak benim için. Kesinlikle devam etmelisin.Eminim yazdıkça kendini geliştireceksin.

Ben de şimdiye kadar Hosada Momoru'dan:

Ookami Kodomo no Ame to Yuki,
Toki wo Kakeru Shoujo,
Summer Wars
Satoshi Kon'dan:
Tokyo Godfathers,
Paprika,
Perfect Blue
(Millennium actress'i de en kısa sürede izlemeyi düşünüyorum.)
Shinkai Makoto'dan: (Bu adamın filmlerinin çizimleri çok güzel ama aşırı sıkıldım 2 filmi de zor bitirdim. Hiç olay yok, içimi ısıtan bir duygusallıktan ziyade, durağan bir atmosferi vardı.)
Byousoku 5 Centimeter
Kotonoha no Niwa
bunlar dışında
Hotarubi no Mori e (Bu da çok sıkıcı geldi, herkes duygusal deyip beğeniyor ama ben hoşlanmadım.)
bi de Nerawareta Gakuen izlemiştim.
Ayrıca izlediğim serilerin eğer filmleri olursa onları da izlemeye çalışıyorum. Ama dediğim gibi 100 seriyi aştı izlediğim animeler. Belli bir düzeye ulaştım, anime filmlerinde geri kaldım. Onlardan da epey izleyip, hakim olmak istiyorum, çünkü anime filmlerinin çizimleri daha da güzel oluyor ve kurguları da epey karışık ve izlemesi keyifli oluyor.

çok teşekkür ederim. elimden geldiğince, sizin de katkılarınızla düzgün bir kaynak çıksın istiyorum. açıkçası keşke düzgün bir domain alıp, azıcık da webmaster işlerinden de anlasam da, güzel tasarımlı bir site yapsam diyorum. 

filmlere gelince, yazdıklarının hepsini yavaş yavaş siteye ekleyeceğim. makoto shinkai'nin animelerini pek sıkıcı bulmuyorum açıkçası. en azından ilk 3 filmini gözlerim yaşlı izlemiştim :) son filmlerinde biraz seviyeyi düşürmüş olsa da, hala kendisinden beklentim yüksek :)

seri finali olan filmleri de siteye koyacağım. end of evangelion, dissappearance of haruhi suzumiya ya da patlabor gibi. ama mesela bir sürü naruto ya da dedektif conan filmi var. onları ne yazık ki tek tek izleyip koymayacağım. kaldı ki onları izleyecek enerjim ve vaktim de yok. çok güzel de görünmüyorlar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

haftaiçi iş nedeniyle çok fazla güncelleyemiyorum siteyi.

ama bugün 2 değişiklik yaptım. anasayfa çok uzamasın diye yazıların "konu" kısmından sonrasını okumak için "devamı" seçeneği ekledim. böylece sayfa daha hızlı açılıyor ve upuzun bir hal almamış oluyor.

öbürü ise, en sevdiğim ve en iyilerden biri olduğunu düşündüğüm bir animeyi ekledim siteye. şu ana kadar verdiğim en yüksek puanı da kendisine verdim:

Ghost In The Shell

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ve birkaç günlük aradan sonra sevdiğim bir serinin, sevdiğim bir filmi ile geri döndü animefilmleri sitesi:

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

disappearance-of-haruhi.jpg

Bu arada önceki sayfadaki önerilerden biriyle bloga ufak bir anime müzik ekledim, dinlemek isteyenlerin tıklaması yeterli.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Tekrar karşınızdayım, ufak bir tatil nedeniyle biraz ara vermiştim.

Bu hafta, tanınan bilinen ve ama az izlenen bir klasiğe yer verdim. mamoru oshii'nin benzersiz angel's egg'ine. Buyrunuz:

http://animefilmleri.blogspot.com.tr/2014/11/tenshi-no-tamago-1985-angels-egg.html

notamag5.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.