Jump to content
  • Create New...

Dragon Ball Z'mi Dragon Ball Kai'mı

Recommended Posts

Dragon ball'ı bitirdikten sonra Dragon Ball Z'mi izlemeliyim Dragon Ball Kai'mı farkları varmı Z daha önce çıkmış ,Kai'ın bölüm sayısı daha az Kai izlesem birşey kaybeder miyim?

Kai, Z'nin fillersiz ve yeni çizimli hali aslında. Ama ikisini de izlediğimde Z'nin zevkini  Kai de alamadığımı fark ettim. Zamanın yoksa ya da çizim takıntın varsa Kai'yi, yoksa yavaş yavaş izliyorsan izleyeceksen Z izlemeni tavsiye ederim.

Z'yi tercih ederim eskinin tadı başka oluyor

Ben z tercih ederim kai remastered versiyonu çünkü. Kai de hikaye daha hızlı anlatıldığı için senaryoyu anlaması daha kolay ama savaş sahneleri kırpıldığından dolayı savaş derinliği azalmış. Bana sorarsan izlemediğin başka uzun shonenler varsa z yada kai yerine önce onları izle çünkü dragon ball z yada kai ilk db deki o tatlı ve güzel shonen havasını yaşatamıyor ortalama bir shonen animesi olabiliyor anca dragon ball serisine devam ederken bunu bilip izle.

gamazX, 45 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben z tercih ederim kai remastered versiyonu çünkü. Kai de hikaye daha hızlı anlatıldığı için senaryoyu anlaması daha kolay ama savaş sahneleri kırpıldığından dolayı savaş derinliği azalmış. Bana sorarsan izlemediğin başka uzun shonenler varsa z yada kai yerine önce onları izle çünkü dragon ball z yada kai ilk db deki o tatlı ve güzel shonen havasını yaşatamıyor ortalama bir shonen animesi olabiliyor anca dragon ball serisine devam ederken bunu bilip izle.

o zaman Z izlerim diğer uzun shounenleri izledim bi dragon ball kaldı

Z yi izler iken kaynak sıkıntısı çekmiştim 2,0 hızında izleyebilecek kaynak arıyorsan eğer bunu bilmelisin. sadece bazı bölümlerde denk gelebilirsin

Dragon Ball seven biriysen ikisini de tavsiye ederim; Z'de izlemeye değer birçok filler var.

Kişiden kişiye değişebilir ama animelerde remake de olsa, alternatif de olsa, hikayenin öncesini veya sonrasını da anlatıyor olsa, canon dışı da olsa, spin-off da olsa, çıkış tarihlerine göre izlemeyi seviyorum ben. Hatta iki sezon arasında ovası filmi falan çıktıysa önce onları izleyip sonraki sezona ardından devam ediyorum.

Dragon Ball GT mesela, canon dışıdır, Toriyama ile ilgisi yoktur, seri içerisinde en sevilmemişidir, Toriyama da hoşlanmamıştır, izlenmesini tavsiye etmeyen insanlar vardır, yine de Dragon Ball'ı izledim bitirdim diyebilmek için izlenmesi gerektiği kanaatindeyim.

Bir zamandan sonra animenin sonuna geliyorsun sonra diyorsun ki daha fazla bölüm yok mu onun eksikliğini Z kapatıyor daha fazla bölüm izlemek için bile Z izlenir çizim farkı aman diyecek kadar değil.Ama yinede senin tercihin