Jump to content

Turkanime, aşırı RAM tüketimi

seahindeniz

Önerilen İletiler

Merhaba, anime izlemeye başlamadan önce bilgisayarımın fanının çok fazla hızlandığını ve görev yöneticisini kontrol ettiğimde, Turkanime sayfasının çok fazla RAM ve CPU tuketmey e başladığını fark ettim.

Genelde bu durum yaşanınca, GPU/CPU tabanlı bit coin madenciliği yapan sitelerden şüpheleniyorum. Ama muhtemelen bir yerde bir bug vs benzeri bir şey vardır.

Rica etsem kontrol edebilir misiniz?

image.thumb.png.c50a2f68e4ae83142f9c37a18af02087.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynı sorunu yaşıyorum. Test etmek için Alucard, Gdrive(oynatıcı süresi doldu dediği halde) Fembed oynatıcılarına baktım. Oynatıcıdan bağımsız video oynatma kısmı gelinceyüksek CPU tüketiyor. Başka sekme geçince azalıyor. Mining yapılıyor dersem yeridir.

Screenshot_3.png.f91149b21da4fe1f19ca5e77b68fe132.png

Sorun şeffaf olan şu arayüzden kaynaklanıyor. Bu arayüzü optimize etmenizi öneririm.

Screenshot_8.thumb.png.660ec02edc5491e6138dce2d0fffc2b3.png

Screenshot_6.png.56263b4651cf2dd801d44f7355168163.png

Screenshot_9.thumb.png.50930726e2bf507e5b52a5286ec8a36f.png

9we4sjo.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Discord üzerinden sorunu torotoro'ya ilettim. Siteye bazı güvenlik önlemleri eklenmiş. Bunlardan dolayı eski çerez vb. veriler, sitenin böyle sızıntılar yaşamasına yol açıyormuş.

Farklı bir tarayıcıdan aynı siteyi test ettim ve sorun yaşamadım. 

Screenshot_2.thumb.png.cb553f90bd48efbadd40faa5aa5d9a14.png

Kendi kullandığım tarayıcının çerezler, ön bellek vb. tamamen temizleyince düzeldi. Siteye özel çerez temizleyince düzelmedi. İstiyorsanız önce siteye özel çerez temizleyip, tüm ön belleği temizlemeyi deneyin. Sorun çözülüyor.

Screenshot_4.png.17740928e370cec0504c45ba9b4ee05d.png

Screenshot_3.thumb.png.fed252e02b10f34c852be7cadda46d01.png

Bu arada Adblock yerine uBlock Origin öneririm. Daha iyidir ve düşük kaynak tüketir. Ayrıca Grammarly kullanmadığınız zamanlarda devre dışı bırakın. Sitelerin performansına etki ettiği ve bellek sızıntısı yaşattığına dair makaleler vardı. Çözmüş olduklarını pek sanmıyorum. 

https://www.debugbear.com/blog/chrome-extension-performance-2021

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...

Vatanı kurtaran moderatörler sağolsun Discord erişimim olmadığından buradan yazıyorum. (pun intended)

Kontrol ettiğimde, şöyle bir timer loop açık bırakılmış. Açıkçası bunu kullanmak, CPU tüketmekten başka bir işe yaramıyor. Buradaki amaç console temizleyerek kullanıcının bir şeyi görmesini engellemek/kısıtlamak ise, bunu bypass etmek için kullanıcı clear methoduna prototype override yaparak engelin önüne geçebilir. Ya da `debugger` atarak interval id'si ile donguyu de durdurabilir devtools'da. Mantıklı bir güvenlik sağlamadığı ve ek CPU tüketen logic olduğu için şahsen kaldırılmasını taraftarıyım.

image.png.44d8c8a0e247d1ffcab260117700be6b.png

MALSync eklentisine PR çıkabilmek için arada devtools'u da kullanmak durumundayım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.