Jump to content

Shogakukan Manga Ödülleri Yaklaşıyor!


Merlin

Recommended Posts

Resmi ekleyen

Dünyanın en büyük manga ödülleri olan Shogakukan Manga Ödülleri yaklaşıyor. Her yıl Ocak ayında verilen ödüllerde bir kez daha büyük bir rekabet söz konusu. Hangi isimler profösyönel Shogakukan jurileri tarafından manga dünyasına ismini yazdırmayı başaracak?

Geçtiğimiz yıl, Sakamichi no Apollon mangası ile Shogakukan Ödülü’nü kazanan mangaka Yuki Kodama ,uzun bir süre gündemden düşmemişti. Bu yılın en çok konuşulan mangakası Tadatoshi Fujimaki (Kuroko no Basuke) dikkatleri çekse de en popüler serilerin Shogakukan Ödülü almakta zorlandığı da bir gerçek. One Piece ile 15. yılını dolduran Eiichiro Oda ve 2014’te Naruto’yu sonlandıracağını söyleyen Masashi Kishimoto gibi mangakalar bu yıl 58. kez gerçekleştirilecek olan Shogakukan Manga Ödülleri’nde, ödül kazanabilmiş değil.

Shogakukan Manga Ödülü, bir mangakaya hayatında yalnızca 1 kere verilmesiyle dikkat çekiyor. Dr. Slump ile bu ödülü almaya hak kazanan Akira Toriyama’nın, Dragon Ball ile yeniden ödül alma şansı olmamıştı. Aynı şekilde üç büyüklerden Bleach ile Shogakukan Manga Ödülü’nü almayı başarabilen tek mangaka Tite Kubo’nun da yeniden ödül alma şansı bulunmuyor.

Alıntı : AnimeFantastica

Link to post
Share on other sites

Resmi ekleyen

One Piece ile 15. yılını dolduran Eiichiro Oda ve 2014’te Naruto’yu sonlandıracağını söyleyen Masashi Kishimoto gibi mangakalar bu yıl 58. kez gerçekleştirilecek olan Shogakukan Manga Ödülleri’nde, ödül kazanabilmiş değil.

Alıntı : AnimeFantastica

Kimmiş bu juriler nasıl alamazlar ne biçim iştir :D
Link to post
Share on other sites

Shogakukan Manga Ödülü, bir mangakaya hayatında yalnızca 1 kere verilmesiyle dikkat çekiyor. Dr. Slump ile bu ödülü almaya hak kazanan Akira Toriyama’nın,

Yalnızca bir kere verilmesi ilginç gerçekten :) Akira üstad, ilk zamanlarında götürmüş ödülü helal olsun ;)

Link to post
Share on other sites

Tite adamım benim almış ödülü...Kishide hak ediyor bence...one piece hiç izlemedim ama pek benim tarzım değil gibi duruyor 1 bölmüne öyle göz atmıştım pek beni sarıcak olay göremedim ancak zaman bulunca oturup ar arda 10 bölüm izleyeceğim bakalım saracakmı...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.