Jump to content

Japonya'da Lisede Evliliğe Karar Vermek?

Ogeday

Önerilen İletiler

O daha saçma bak, en azından burası internet ortamı olduğu için gerçek isim olmama ihtimaline sığınarak ogedey diye okudum ben. :D

ama ingilizcecinin dey diye okuması alışkanlıktan olabilir, bizimki derste muhabbet ederken Fazıl Say diyeceğine Fazıl Sey demişti :D

hahaha o da iyimiş :D Ve takma Eren'i sen o kıyamaz insanlara ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 84
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O insanlar duygularına, kişiliklerine, birbirlerine, en çok da kendilerine saygılı insanlar. Bizim genelimizde yok onlar. Her şey oyuncak olmuş. Ama yakın çevremde gördüğüm bir örnek vardı, orta okuld

Valla animelerdekini ya da Japonlar'ı bilemem de Türkiye'de liseli ergenler "ayh biz aşkımla evlencez birinci çocuğumuz kız olacak adı Nehir ikincisi erkek olacak adı Devrim..." diyenler var. Çokça.

nee-san eminim eren onu dövmek anlamında söylememiştir :Dgünümüzde genç nesilin büyük bölümünün aşktan haberi olmayıp sadece popülaritesini yükseltmek için böyle davranışlar sergilediğini düşünen biri

Japonya'da evlenme yaşı 16 ise (ki öyleymiş)lisede evlenmeyi düşünmeleri normal.Ama Japonya'da bu düşüncede mi kalıyor yoksa sık rastlanan bişey mi orasını bilemeyeceğim.Ama biyolojik ve ruhsal,olgunluk açıdan liseli bir insanın evlenmemesi gerektiğini düşünüyorum.(Daha kendi paranı kazanmıyon nereye evlencen? :D ) Bende 16 yaşındayım ama bu yaşta evlenmenin saçma olduğunu düşünüyorum.

Ama lisedeyken ileride(liseden sonra)evliliğin hayalini kurma,planlama bence çok mantıklı yani seven iki kişinin.Ki bende şu an sevgilimle hayalini kuruyorum hiç saçma değil ve gerçekten sevenlerin gerçekleştirebilcekleri bişey.İlk sayfalarda da biri çevresinde böyle örneklerin olduğundan bahsetmiş çok sevindim okuyunca :wub:

Bu arada aşka inanmayanlara sesleniyorum:ilerde aşık olunca sizi de görürüz :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonya'da aile planlaması olsun, kişisel bilgi birikimi, olgunluğu olsun ülkemizdekinden çok daha yüksek o yüzden ülkemizle bir tutulması yanlış. Ecchi izlemişsinizdir illa ki erkekler kızların soyunma odasını gözetliyor nasıl heyecan nasıl adrenalin. Yani demek istediğim onların (çocuk yaşta) cinsellikle ilgili en uç örnekleri bizim günlük karşılaştığımız şeyler .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.