Jump to content

Çizimde kullanılan malzemeler

asci

Önerilen İletiler

arkadaşlar manga çizerken kullandığınız-önerdiğiniz kalem boya tablet vs. malzemeler varsa buradan belirtebilirmisiniz hem yeni başlayan arkadaşlara yardımı da dokunabilir

manga çizmiyorum FanArt yapıyorum kullandığım herhangi bi manga kalemi yok ama almak istedigim var ne yazıkki kıryasiyede yok "Faber-castell Manga kalem seti" ismi .

sana tevsiyem birşey çizerken kalemi bastırmadan çiz çünkü yanlışlıkla birşey çizdiğinde izi kalırsa kötü olur herşeyi böyle çiz sonra çizginin üstünden gidersin zaten ;)/>

not : benim kalemim b ve 2b faber-castell :D/>

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karakalem de geliştiği zaman kendine göre tarz belirler ve ona göre renklendirme için malzeme seçilir. Zaten karakalemde kendini tam yapan birisi gölge ve tonu iyi yapıyor demektir ve kurukalemi, suluboyayı vs. malzemelerde kendini çok çabuk geliştirebilir.

Tablete baştan başlayanlar var ama bence yanlış çünkü tablet biraz farklıdır ve ilk önce karakalem den başlaması kendi gelişimi için daha mantıklı olur.

Özet: Karakalemde yeterli olduğunu düşünene kadar diğer malzemeler bekleyebilir. ^^ Ama çizmekten sıkıldığın zaman diğer malzemelerle çizmek iyi gelir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

manga çizmiyorum FanArt yapıyorum kullandığım herhangi bi manga kalemi yok ama almak istedigim var ne yazıkki kıryasiyede yok "Faber-castell Manga kalem seti" ismi .

sana tevsiyem birşey çizerken kalemi bastırmadan çiz çünkü yanlışlıkla birşey çizdiğinde izi kalırsa kötü olur herşeyi böyle çiz sonra çizginin üstünden gidersin zaten ;)/>

not : benim kalemim b ve 2b faber-castell :D/>

ben de faber castellin jumbo 9000'inin arıyordum iyi diyorlar genelde ama bulamadım.bi de grafit kalemi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Faber-Casthel 5H kalemiyle rahat çizebilirsin rengi açıktır sadece biraz fazla bastırmamanını tavsiye ederim. 5H'yle çizdikten sonra üzerinden HB veya B grubundan bir kalemle geç 5H baya açık renkli bir kalem. Eğer çizimlerin gelişirse mürekkeple üzerinden geçmeni tavsiye ederim çizimler daha iyi görünüyor. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.