Jump to content

Shingeki no Bahamut Genesis Geliyor

Misafir Leffwn

Önerilen İletiler

Çizimleri beğenmediklerini söyleyenler dalga mı geçiyor yoksa sadece kapağa bakıp mı karar verdiler  :blink: abartmıyorum yıllardır gördüğüm en iyi animasyona sahip(CGI yapımı ejderi saymazsak... Kötü değil ama CGI'ya karşı bi antipatim var). MAPPA işinin hakkını vermiş... Anime hakkında önceden fikrim olmadığından listemde yoktu ama ilk 3 bölüm itibariyle direk 1. sırama yerleşti. Gidişatı bozmazsa yılın animesi olabilir. Belki Fate'i geçemez ama onu yapamasa bile ikisi birlikte son yılların en iyi animeleri olacak gibi görünüyor  :ph34r: inşallah böyle devam eder ama bu şekilde ilerlerse Japonya'da tutmayabilir. Adamların zevki biraz farklı olduğundan genelde moe, fanservice, oppai olduğu sürece konu çöp olsa da popüler oluyor, bu da bunlar olmadan mükemmel konulu fantastik bir anime olduğundan orada tutmayabilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 20
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bahamutları animelerde göremiyorduk.   Rage of Bahamut oyununun animeye uyarlanacağı duyuruldu. Yapımcı Cygames’inShingeki no Bahamut Genesis için hazırladığı web sayfasında animenin tanıtım video

Çizimleri beğenmediklerini söyleyenler dalga mı geçiyor yoksa sadece kapağa bakıp mı karar verdiler  :blink: abartmıyorum yıllardır gördüğüm en iyi animasyona sahip(CGI yapımı ejderi saymazsak... Kötü değil ama CGI'ya karşı bi antipatim var). MAPPA işinin hakkını vermiş... Anime hakkında önceden fikrim olmadığından listemde yoktu ama ilk 3 bölüm itibariyle direk 1. sırama yerleşti. Gidişatı bozmazsa yılın animesi olabilir. Belki Fate'i geçemez ama onu yapamasa bile ikisi birlikte son yılların en iyi animeleri olacak gibi görünüyor  :ph34r: inşallah böyle devam eder ama bu şekilde ilerlerse Japonya'da tutmayabilir. Adamların zevki biraz farklı olduğundan genelde moe, fanservice, oppai olduğu sürece konu çöp olsa da popüler oluyor, bu da bunlar olmadan mükemmel konulu fantastik bir anime olduğundan orada tutmayabilir.

Son yorumdan beri neredeyse bir yıl geçtiğini göz önüne alırsak kapağa bakmaktan başka yapacak bir şeyleri olduğunu zannetmiyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Son yorumdan beri neredeyse bir yıl geçtiğini göz önüne alırsak kapağa bakmaktan başka yapacak bir şeyleri olduğunu zannetmiyorum.

2013'ün aralığında yayınlanan PV'si olduğunu düşünürsek yeterli görüntü örneği vardı aslında:

http://www.youtube.com/watch?v=oNUHp_yavjY

Sadece bu bile animasyon kalitesini göstermeye yeter. Her tarafta bulunan moe serilerden farklı seviyede animasyona sahip. Hem kapak derken bu resimden bahsediliyorsa bunun nasıl kötü olduğunu anlamadım;

3rPSN4l.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası bir kard oyunundan uyarlama oldugunu ögrendigimde pek birşeyler beklemiyordum seriden, ki hala konu hakkında ortada dönenlerden pek bir şey anlıyorum diyemem. 

Ayrıca animasyonlara neden bu kadar takılıyor anlam veremiyorum, açıkçası dürüst olacaksam bir animeye göre abartılı kaçan animasyonları oluyor arada fakat eksigi yok yani. 

Ama dedigim gibi ben konuyu pek beğenemedim, insanın ilgisini çok çekemiyor bence karakterler. Şimdi bunu anime kötü diye algılamayın ama :D 

Bu senenin en iyilerine de girebilecegini sanmıyorum açıkçası. Yada bana göre giremeyecek gibi görünüyor. Şimdi yayınlananlara göre bir psycho-pass hadi onu da geçtim bir Shigatsu wa Kimi ni Uso olamaz demeyi isterdim ama malesef diyemiyorum çünkü hepsi farklı kategorilerde... 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yılın animesi biraz abartı olmuş olabilir, Fate'in fanları varken 1. sırayı alacağını sanmam ama şu anda MAL'daki gidişata göre Fate'i zorlayacağa benziyor.(Gidişatı bozmazsa)

Oyundan uyarlama olması dediğin gibi fazla izlenmemesinin nedeni. Herkes hakkında biraz bilgisi olduğu serilere gidiyor başta ki bende farklı değilim. Sezon başında izlenecekler listemde bile yoktu bu. Ama ilk bölümü izleyince fikrim değişti tabii.

Farklı bi havası var ve herkes sevmiyor ama bazılarını çeken şey de bu zaten. Normal bir Japon liselinin, Japonya'da başından geçen olağanüstü olayları moe katarak anlatmak yerine mitolojik tanrılar ve ödül avcılarından bahseden tam bir fantezi animesi olmuş. Ana karakterin tipi biraz itici gelebiliyor ama bu gerçekçilik katmış. Her zaman tüm erkekler süper yakışıklı olmaz ki  :lol:

Ama dediğim gibi yılın animesi derken abartmış olabilirim. Zaten bozmadan gitse bile serileri overrated yapan fanlar olduğu sürece başı çekemez

-MAL'da ilk 3 bölüme verilen puanlar ve yorumlar;

1-) http://myanimelist.net/forum/?topicid=1283465

2-) http://myanimelist.net/forum/?topicid=1288063

3-) http://myanimelist.net/forum/?topicid=1292469

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shiba dediginde çok haklısın, mesela bende direk bildigim serilere koşuyorum Terra Formars, Psycho-pass gibi.

Bu seriye de bi şans verip ilk bölümü izleyeyim demiştim ki müziklerinin animasyonlarının iyi olduguna karar verip izleyeceklerim listeme aldım. Hani benim bide karakter dedigin şey dış görünüş degil, yakışıklı yada güçlü olmasına gerek yok. Ama gene ısınamadım serideki hiç bi karaktere. 

Ama onun dışında seride bi kararlılık göremedim. Klasik bi aksiyon animesi gibi geldi. 

Ayrıca fate hayranları demişsin, Psycho pass hayranlarını da unutma! Sezonun en iyisi, hatta en iyi animelerin arasında psycho pass! :D :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Shiba dediginde çok haklısın, mesela bende direk bildigim serilere koşuyorum Terra Formars, Psycho-pass gibi.

Bu seriye de bi şans verip ilk bölümü izleyeyim demiştim ki müziklerinin animasyonlarının iyi olduguna karar verip izleyeceklerim listeme aldım. Hani benim bide karakter dedigin şey dış görünüş degil, yakışıklı yada güçlü olmasına gerek yok. Ama gene ısınamadım serideki hiç bi karaktere. 

Ama onun dışında seride bi kararlılık göremedim. Klasik bi aksiyon animesi gibi geldi. 

Baş karakteri tavırları yönüyle Jack Sparrow a benzetiyorum ben. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.