Jump to content

Pryda

Üyeler
  • İçerik sayısı

437
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

Durum yanıtları bölümüne Pryda kullanıcısının eklediği dosyalar

1. heyt be daha dün gibi ... Okuldan eve gelmiş ve buraya girip saatlerce boş muhabbet edişim dün gibi...:boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

1. Pryda

Pryda

duygulandırdın.. acaba burda konuştuğum eski arkadaşlar napıyorlar, mutlular mı,hayalleri gerçekleşti mi :(

2. (See 6 other replies to this status update)

2. İzlenecek ve okunacak tonla şey var ama üşeniyorum...

3. İzlenecek ve okunacak tonla şey var ama üşeniyorum...

1. Pryda

Pryda

jsjjsjsj aynen toplamda 61 anime izlemişim, izlencek listemde 76 tane var 

2. (See 4 other replies to this status update)

4. myanimelist neden hala tam olarak düzelmedi bilen var mı knkiler 

5. İzlenecek ve okunacak tonla şey var ama üşeniyorum...

1. Pryda

Pryda

sonra birine başlayıp çok seviyorsun diğerlerine başlayasın gelmiyor.. tekrar üşenme dönemine giriyorsun. Güzel döngüüü

2. (See 4 other replies to this status update)

6. Fumi

Fumi    Pryda

Geçmiş doğum günün mutlu kutlu olsun abicim.Seni çok seviyorum.Evet baya geç oldu giremedim lgs laneti falan ama atlattım onu Allah'a şükür.Nice mutlu yıllara?????

1. Pryda

Pryda

Teşekkürler rüya, ben de seni <333 Umarım iyi geçmiştir LGS sınavın, yazın daha çok görüşebiliriz inşş.. 

7. Fumi

Fumi    Pryda

Sinaaaaaaaaan oniiiiii-chaaaaaaaaaaan

1. Pryda

Pryda

GRAND BLUE ANİME ADAPTASYONU GELİYO RÜYAM ONAYLANMIŞ BİLGİ

2. (See 2 other replies to this status update)

8. Fumi

Fumi    Pryda

Sinaaaaaaaaan oniiiiii-chaaaaaaaaaaan

1. Pryda

Pryda

<3 <3 <3 <3 rüyaaaaaaaaa

2. (See 2 other replies to this status update)

9. Forumun mobil uygulaması olsa fena olmazdı aslında.

10. Forumun mobil uygulaması olsa fena olmazdı aslında.

11. Forumun mobil uygulaması olsa fena olmazdı aslında.

1. Pryda

Pryda

foruma kimse girmiyor ki artık öyle  bir şeyle uğraşmazlar :(

2. (See 7 other replies to this status update)

12. Hiç gerçekleşmeyecek bir aşka yelken açıyorum...

13. belki tepki çekicem ama, cidden Code Geass'ın nesi bu kadar övgü alacak kadar iyiydi de ben (daha doğrusu biz) göremedik?
    sınıftan biriyle tesadüfen eş zamanlı olarak izledik (o benden daha sonra başladı ama aynı gün bitirdik) ama ne Lelouch karakterinde ne de animenin ta kendisinde kayda değer bir şey bulamadık. peki neydi bu onca insanın görüp de bizim göremediğimiz şey? cidden biri beni bu konuda aydınlatabilir mi? :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

1. Pryda

Pryda

Ben seni anlıyorum,savunacağım bir şey yok, saydığın şeyler doğru dikkatli izlendiğinde Code Geassta mantık hataları, göze batan şeyler var kusursuz bir anime değil,hatta ben bir fan olarak bile çok abartılan bir anime olduğu da kabul ediyorum,eksiklerini bilmemize rağmen sevdiğimiz çok şey var değil mi?İnsanların bu anime hakkında sevdiği şeyler ortada sen çoğunluktan farklı olarak sevmemişsin.Sevdiğimiz şeyleri bir başkasına zorla sevdiremeyiz,ben başka şeylerde bunu denedim başarısız oldum,bahsettiğin her probleme iyi kötü bir cevap versem senin görüşün değişmeyecek ki zaten haklı olduğun noktalar var ama seni çok rahatsız etti ben ve öven diğer kişiler rahatsız olmadık bunlardan. O Kallen olayı da basit aslında,Kallenın mechasının nerdeyse Lancelot kadar güçlü olduğu sık sık dile getirildi, anime de Suzakuyla (en güçlü knightlardan biri) sık sık başa baş dövüşebildi  daha ilk bölümlerden beri, ayrıca zaten malum Japonlar ana karakterlere power-up vermeyi çok seviyorlar sen de bilirsin bu huylarını:dread-milk-bottle-emoticon: 

Anime çok övüldüğü için büyük beklentiler altına girip hayal kırıklığına uğramışsın gibi geldi bana, her yerin battle shounen - isekai tarzı animeler dolduğu 2-3 tane tatlı kız var diye içi bomboş animelerin 8 üstü puanlar aldığı bir piyasa var günümüzde,Code Geass`ı eleştirirken karakterlerin motivasyonlarından ya da istisnasız her animede gördüğümüz power-uplardan küçük bir esinti görmemiz büyük bir konu oluyorsa senin için Ginga Eiyuu Densetsu,Monster vs. animeler dışında başka hiç bir şey seni kesmez herhalde. :) Şaka tabi konuyla alakasız bu ama silmiyim :D

Code Geassın sonunda anlaşılacak bir şey de yok ben senin dikkatsiz izlediğini sandım.Gördüğüm en elitist anime severler bile sonundan hoşlanırlar genelde o yüzden garip geldi :)Code Geass çok derin bir anime değil zaten.

-Bu yazdıklarım CG için değil- Hem haklısın hem haksızsın son argümanında.Zekice yazıldığı için ve ayrıntılara dikkat edilmediği için hikayeyi anlamamak farklı, yazar iyi anlatamadığı için anlamamak farklı.Bu mantığa göre Stanley Kubrick gibi belki de tarihin en iyi yönetmenlerinden birini şu an tanıyamayacaktık bile.Kaç kişi 2001 Space Odyssey gibi bilim-kurgu türüne yeni devrim getirmiş filmi 3. bir kişiden duymadan anlayabildi ki ?Zaten o 3. kişiler uzaylı değil onlar anladıysa neden diğer izleyiciler anlamasın ? 3.kişiden duymak zorunda kalmamak için dikkatlice tekrar izleyebilirsin her ne izliyorsan ya da inceleme okursun bu filmin güzelliğini değiştirmez.Her şeyi anladğın da aldığın zevk çok daha farklı oluyor,Donnie Darko 2. izleyişimde yakaladığım küçük ayrıntılar ve hikayenin kafamda daha iyi oturması filmi daha çok sevmemi sağlamıştı.Doğru yapıldığında, üzerine düşündüren sonlar daha iyi olmuyor mu sence de ?

2. (See 16 other replies to this status update)

14. belki tepki çekicem ama, cidden Code Geass'ın nesi bu kadar övgü alacak kadar iyiydi de ben (daha doğrusu biz) göremedik?
    sınıftan biriyle tesadüfen eş zamanlı olarak izledik (o benden daha sonra başladı ama aynı gün bitirdik) ama ne Lelouch karakterinde ne de animenin ta kendisinde kayda değer bir şey bulamadık. peki neydi bu onca insanın görüp de bizim göremediğimiz şey? cidden biri beni bu konuda aydınlatabilir mi? :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

1. Pryda

Pryda

Fate/Zero çok güzeldi ben de ona güvenerek zaten baktım diğerlerine büyük hayal kırıklığı cidden.İlk defa bir anime karakteri yüzünden o animeye devam edemeyip,bırakma noktasına gelmiştim shirou sağ olsun.

15. belki tepki çekicem ama, cidden Code Geass'ın nesi bu kadar övgü alacak kadar iyiydi de ben (daha doğrusu biz) göremedik?

1. Pryda

Pryda

Tepki gösterilecek bir şey yok ben de no game no life ve fate stay night ubw den etkilenmedim ikisi de 8 puan üstü almış popüler animelerdi :) Ben de 4 yıl önce izledim ilk animemdi o yüzden kalbimde yeri farklı tabi, çok objektif olamıyorum :angel2-onion-head-emoticon: 4 yıl önce tabi ki zevklerim farklıydı,şu an tamamen unutup, izlesem belki ben de senin gibi düşünebilirim.

İnsanlar genellikle CLAMP grubu tarafından yapılan çizimler,ilginç ve sevilen karakterler(sen sevmesen de Lelouch şu an MAL de en çok favorilenen karakter), mecha sevmeyenlerin bile zevk alarak izleyebilmesi,ahlak dilemmaları, akıcı olması vs.  şeylerden etkilendiler.Yayınlandığı sırada Japonya da reyting sıralamalarında 1. olmuş falan :D

Bir Neon Genesis Evangelion, Ghost in the Shell derinliği yok tabi Code Geass`ta ama her olaya aşırı kafa yormazsan çok zevkle, eğlenerek izleyebiliyorsun.

Mantık hatası bulursun ya da plottan etkilenmezsin lelouchu sevmeyebilirsin her neyse ama cidden Code Geassı hiç sevmeyen insanlar bile sonundan etkilendiklerini söylerler belki de bir devrimci olarak Zero kişiliğinin rolünü tam kavrayamadın ve saçma geldi sana ya da spoilera girmiyim,detaylı bitiş açıklamaları okumanı tavsiye ederim.Ne gibi bir doğaüstü güç bekliyordun ya da genel kitleyiciyi sıkmadan nasıl mecha geliştirilebilirdi orasını anlayamadım.

16. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

Tamamdır anlaştık. Bu hafta izlerim

2. (See 26 other replies to this status update)

17. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

Olur konuşabiliriz.Konusunu okudum, çok güzel bir filme benziyor

18. Sonunda... Ağlamak güzel şey 

1. Pryda

Pryda

İyi misin ? Ciddi bir problem yoktur umarım

2. (See 8 other replies to this status update)

19. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

20. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

Garipsedim ama takdir ettim normal kızlara göre +10 puan yukarda bir türdesin tebrikleeeer :clappingplz:

21. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

Seversin tabi ama şaşırdım nadir görülen özel türlerdensin ;;p 

22. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

@darkspeed54 tamamdır not ettim teşekkürler :)

@Fumi yuri seven kız ???? Ecchi falan da mı seviyorsun yoksaaa kdjkfkfkfk

23. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

Yuri mümkün valla ilerde üst sınıflardan bi kız vardı adı gelmedi aklıma hem kızlarla hem erkeklerle ilgileniyordu ayrıca chisanın ablası malum xD Yazarın en baştan beri amacı yuri mi yoksa "_"

24. Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var mı dizi olur anime olur vs.. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

1. Pryda

Pryda

Makyajlı hali rezalet jsjsjdjdj En iyisi doğal makyaj sanırım bir erkek olarak makyajsız sandığım bazı kızların aslında doğal gözüken makyaj yaptığını söylemişti biri :O İşte o makyajın adı neyse en çok yakışıyor bnc 

Aşırı belli ediyor duygularını ama iori igilenmiyor sanki :| chisa çok güçlü rakip çok üzülcek kızcağız :/

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.