Jump to content

asci

Üyeler
  • İçerik sayısı

822
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne asci kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Noragami Aragoto 2. Tanıtım Videosu ve Yeni Bilgiler

news_header_noragami_v2.jpg

Noragami resmi sitesinden serinin ikinci sezonu olan Aragoto ile ilgili yeni tanıtım videosunu ve bilgilerini paylaştı.

Tanıtım videosu:

Videoda yeni sezonun açılış parçasından da kesitler var.Bu arada açılışı "Kyōran Hey Kids!!" adlı parçayla The Oral Cigarettes adlı grup yapacak.Bitiş parçasını da yine geçen sezonun bitişini yapan Tia seslendirecek.Yalnız bitiş parçası yayınlanmadı.

3 yeni karakterin de seiyuu'su açıklandı:

Hisako Tōjō - Aiha

Takanori Hoshino - Kugaha

Ryotaro Okiayu - Ebisu.

2. Jump Dergisinde Yer Alan Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı

Weekly Shonen Jump dergisinin birlikte verilen 37 ve 38. sayılarında One Piece’ın 18. yıldönümünü kutlamak amacıyla bir ek yayımlandı. Rev. from DVL grubundan Kanna Hashimoto, Luffy cosplayi yaptı ve ünlü isimler seriyle ilgili yorumlarını belirtti. Ancak derginin arkasında yer alan Eiichiro Oda yorumu, Love Live!’ı tapar derecede seven ve kendilerine Liver ismini veren hayranları bir hayli sinirlendirdi.

1439907575-lovelive-ss.jpg?resize=647%2C

“Kanda Myojin tapınağına gittiğimde, Love Live! ile karşılıklı olarak kampanyalarının tanıtımlarını yapıyorlardı. Neden böyle bir şey oldu?” yorumu oldu ortalığı karıştıran. Love Live! serisi için adeta bir cennet olan Akihabara’nın Kanda Myoji tapınağına yakın olduğunu belki fark etmeyen Oda-sensei’nin bu yorumu muhtemelen hayranları kızdırma amaçlı değildi ancak Liver isimli topluluk bu yoruma o kadar kızmış ki internet üzerinden bakın nasıl tepkilerini göstermişler.

“Ha? Bununla ilgili bir sorun mu var yani?”

“Dinle dostum, eğer Love Liver’ları kendine düşman edersen kendine bir daha mangaka diyemezsin!”

“Bu adam kendini ne sanıyor? Şimdi Shueisha’ya bir şikayet e-postası gönderiyorum.”

“Tapınaklarda gezecek kadar boş vaktin varsa neden ilginç bir şeyler yazmayı denemiyorsun?”

“Love Liver’larla kapışmaya mı çalışıyorsun sen? Ölmek mi istiyorsun?”

“One Piece artık kimsenin umrunda değil.”

Oda hayranları da bu abartılı mesajları görünce boş durmadılar elbette.

“Love Liver’lar da bayağı alınganmış.”

“Evet. Love Liver’lar çöpten bile daha beter bir topluluk. Hamamböcekleri ve karıncaların onlarla aynı seviyede olduğunu söylemek bile bir hakarettir.”

“Çöp Liver’lar.”

“Oda-sensei’nin yorumu yanlış değil. Biraz açmak gerekirse Japonya’nın şu anki kültürel standartlarını eleştirmeye yönelik bir yorum.”

Alıntıdır: http://www.animefantastica.com/eiichiro-odanin-love-live-yorumu-ortaligi-karistirdi

Bana kalırsa otakuluğun doruklarında olanlar genelde bu animede (love live) toplanmış.Ha bi de super sonico var.One Piece izlemedim ama şu liver mıdır nedir onların yaptığı resmen manga dünyasına hakaret.Hayranlıklarının neye olduğunu da görmüş olduk zaten:) Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

3. O konuda çok takıntım var,izlerken hiç zevk almadığım bir seriye başlasam da onun kırığına kadar izlemeden rahat edemiyorum.

İş sevdiğim animeye gelirse daha kötü:5 kere izlediğim bölümler olur.Mesela en sevdiğim Naruto'dur ancak filler bölümlerde ne kadar oflasam da oturup izlerim,daha iyisi varken az iyiyi izlemek gibi oluyor benim için çünkü

Ben senden daha çok seviyorum gibi konuşmalar ,ben senden daha iyi biliyorum diyerek ardından bölümlerden birbirine soru soran çocukları aklıma getirdi açıkçası :) o yüzden o kısmı hiç düşünmedim.

4. Phantasy Star Online 2 Oyunu Animeye Uyarlanıyor!

A17513-1371735471.1439245777.jpg

Oyunların animeye uyarlanması şu aralar gittikçe arttı.Sanırım reklam parasını animeye vererek insanların aklında daha kalıcı olacak bir ortam oluşturuyorlar(ki bence çok mantıklı).Üstüne bir de anime siteleri seriyi paylaşır vee anime izleyenlerin de oyunlarla haşir neşir olduğu gerçeği eklenince oyun şirketleri için çok cazip geliyor haliyle.Neyse konumuza dönelim:

Serinin yaratıcısı SEGA,Phantasy Star Online 2'nin anime adaptasyonunun tanıtım videosunu yayınladı.Videoda şimdilik 3 karakter tanıtılmış.Çünkü anime 2016 yılında yayınlanacak.(hangi sezon olduğu belli değil)

Bu arada oyuna değinecek olursak,Online RPG tarzında.Şu an söylenene göre Japonyanın en çok kayıtlı oyuncuya sahip online RPG oyunu.3 milyondan fazla üyesi olduğu belirtiliyor.Oralarda tutarsa buraya da gelir genelde,deneriz biz de ^_^

Yazı: 3.5 milyonun üzerinde kayıtlı hesabıyla birlikte...
    Yazı: Japonya'nın en büyük online RPG'si!
    Yazı: Phantasy Star Online 2
    Yazı: Sonunda beklenen animeye yeşil-ışık!
    Yazı: TV anime adaptasyonu!!
    Yazı: Shouta Aoi - Itsuki Tachibana
    Yazı: Ayaka Suwa - Rina Izumi
    Yazı: M.A.O - Aika Suzuki

Yazı: 2016'da TBS, BS-TBS ve diğer ortamlarda yayında!

Yukarıda dediğim gibi serinin konusunu şirket yapmış durumda.Genel olarak da yakın gelecekteki dünyanın durumu işlenmekte.

Keiichiro Kawaguchi (Hayate the Combat Butler, Psychic Squad, Sket Dance) serinin yönetmen koltuğunda oturuyor.Serinin yapımcılığını ise

Telecom Animation Film üstleniyor. Mitsutaka Hirota (The Prince of Tennis II, X-Men, Persona 4 The Animation) senaryo yazarlığını,Minoko Takasu (O-jii-san no Lamp, key animator -Fullmetal Alchemist: Brotherhood) karakter tasarımını yapıyor.

Shouta Aoi (Shōnen Hollywood - Holly Stage for 49- Daiki Tomii, Uta no Prince-sama - Maji Love 2000% - Ai Mikaze) - Itsuki Tachibana

cmhdzl_ukae8m9a.jpg-large.jpeg

Ayaka Suwa (Assassination Classroom - Tōka Yada, Yowamushi Pedal-Miki Kanzaki) -Rina Izumi

cmhdzsqveae8sbs.jpg-large.jpeg

M.A.O (School-Live! - Yūri, Durarara!!×2 Shō-Vorona) - Aika Suzuki

cmhd48tveaahppn.jpg-large.jpeg

5. İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri-Türkanime Anketi

Sonuçlandı

Dün aynı konulu Charapedia ve Anime News Network olmak üzere 2 anket paylaşmıştım ve orada hem genel hem de Japon animeseverlerin beğenilerini görmüştük.Şimdi aynı anketi Türkanime olarak yapıyoruz.

Sorumuz aynı,izlemeye devam ettiğiniz animeleri seçmenizi istiyoruz.

//Bu arada birden fazla oy kullanma hakkınız var.Yalnız bu kuralı animeyi seçerken arada çok kalabilirsiniz diye ekledim,yine de sağlıklı bir sonuç alabilmemiz açısından elinizden geldiğince az oy kullanmaya çalışın.Ardından değerlendirmelerimizi yapacağız.

Şimdiden hepinize iyi eğlenceler,

İyi Forumlar!

Sonuçlar:

10-Ushio to Tora(5)

9-Aoharu(5)

8-Prison School(5)

4-Overlord(6)

4-To love-ru Darkness 2nd Season(6)

4-Rokka no Yuusha(6)

3-Durarara!! X2 Shou(7)

3-GATE(7)

2-Charlotte(12)

1- Gangsta.(19)

Arşiv yapacak olan arkadaşlar bu listeden fikir edinebilirler.Katılan herkese teşekkürler,ileride katılımların artması dileklerimle ^_^

Bu arada yılın en iyi animeleri başlatılacak yakında,herkesi oylamaya bekleriz :)

6. Bi de bize yap bu anketi burada listelere giremeyen God Eater başı çeker!!! Adamlar sezonun en kötü animesi demiş. Zaten devam edebilecek gibi bir konusu olduğu da tartışmalı.  Gangsta da ben de daha yüksek bir sıralama beklerdim ya neyse Anime New Networkte bari biraz fazla istek almış nihayetinde güncel takip edebildiğim nadir animelerden. Prison School için pek şans vermiyordum Amy adminin de yazdığı gibi "memelerin kadını var!" gibilerinden göründüğü için. Ushio no Tora'yı ve School Life'ı çok merak ediyorum... İnanılmaz güzel eleştiriler ve notlar alıyor çünkü. Junjou Romantica kesin devam eder, direk güncel takibimde olan ikinci anime. O konuda en ufak bir şüphem yok zaten hatta bi Sekaiichi beklentisi çok yüksek şu aralar. Aoharu x Kikanjuu konuyu bu sezon bitirecek gibi görünüyor ama yeni rakiplerle ya da farklı entrikalı bir hikaye ile geri dönüş yaparsa izlerim. Çevirdiklerimi geçersek geri kalanın çoğu izleme listemde zaati... Bitsin izlicim. 

Anketi ben de düşünüyordum,aynı fikirde olan başka biri de çıkınca gaza geldim,yapıyorum :D

7. İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri

Yaz sezonunun da sonuna yaklaştık.Artık sonbahar animeleri de yaklaşmışken Charapedia ve Anime News Network yaz animeleri konusunda anket düzenlemeye karar verdiler.Anket konuları aynı olduğundan tek konu halinde vereceğim.Konu ise:İzlemeye devam etmek istediğiniz animeler.Yalnız şöyle bir fark var:Charapedia genel olarak Japonya'da anketleri düzenledi fakat ANN ise genele açık bir anket yaptı.Bu yüzden sıralamalarda biraz farklılık mevcut.Şartlar aynı olmasa da Japon anime severler ve Dünya genelini karşılaştırabilirsiniz.

//Türkanime olarak aynı konulu anketimize katılmak için:

http://forum.turkanime.tv/topic/14336-t%C3%BCrkanime-anketi-izlemeye-devam-etmek-istedi%C4%9Finiz-yaz-animeleri/

Öncelikle Charapedia Sonuçları:(10.000 katılımcı,%52 erkek-%48 Kadın)

20) Rokka no Yuusha

19) Overlord

18) Ushio & Tora

17) To Love-ru Darkness 2nd

16) Castle Town Dandelion

15) Gangsta.

14) Junjou Romantica season 3

13) Aoharu x Kinkajuu

12) Shomoneta: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Don’t Exist

11) GATE

10) Himouto! Umaru-chan

20150506_umaru01.jpg

9) Rampo Kitan: Game of Laplace

61f0eee25fa2b7d509dfdee76faff02514310176

8) The iDOLM@STER: Cinderella Girls part 2

horriblesubs-the-idolmster-cinderella-gi

7) Non Non Biyori Repeat

79f7f131533d4f469993ee7d9756410f14327020

6) Snow White with the Red Hair

e5ac7bdd2b175b6aee20d8f85281477314323605

5) WORKING!!!

ySNKWC3l.jpg

4) Charlotte

f67a9d25f1a79891bd8cc9e68bf6021c14351864

3) Durarara!! X2 Shou

Durararax2-Shou.jpg

2) Prison School

tumblr_noztcdpDrq1sqqtwzo2_540.png

1) School Live!

be9f97c098acd89915d8d9607ea1f80d14364015

Şimdi de Anime News Network:

1.SCHOOL-LIVE!

2.Rokka: Braves of the Six Flowers

3.Snow White with the Red Hair

4.Charlotte

5.Gangsta.

6.Non Non Biyori Repeat

7.Senki Zesshō Symphogear GX

8.Durarara!! ×2 The Second Arc

9.GATE

10.Prison School

11.Monster Musume no Nichijou Iru

12.SHIMONETA

13.Overlord

14.Wagnaria!!3

15.Gatchaman Crowds insight

16Ushio & Tora

17.Junjō Romantica 3

18.Rampo Kitan: Game of Laplace

19.Fate/kaleid liner Prisma Illya 2wei Herz!

20.Himouto! Umaruchan

//İlk sırada lanlar hariç çoğu farklı aslında gördüğünüz gibi.Aslında ben Japonların zevkini beğenmeyi beklemesem de Charapedia'nın yakaladığı sıralama bana daha mantıklı gibi geldi.Özellikle ANN'de Prison School'un o denli arkada olması beni şaşırttı.Peki sizin iki liste arasında gerçekçi bulduğunuz ve izlemeye devam etmek istediğiniz animeler neler?

8. Haftalık TürkAnime Haber-6

Haftalık TürkAnime Haber'in 6. sayısına hoşgeldiniz.Bu hafta da ufak ufak haberlerle devam ediyoruz.Malum sonbahar sezonu yaklaşıyor,dolayısıyla yeni sezon animelerinin de tanıtım videoları iyice arttı.Bundan dolayı bu sayıda daha çok tanıtım videoları olacak.Umarım okurken ve izlerken eğlenirsiniz,şimdiden hepinize teşekkürler!

Princess Lucia Mangası Sona Eriyor:

019.jpg

Mag Garden'in Comic Garden Dergisinde yayınlanan Princess Lucia mangası 5 Ekimde sona eriyor.Kouji Seto'nun 2009 yılından beri çizdiği manga romantik komedi temalıydı.Konusu ise:

Yuta,6 Haziranda saat tam 06.06.06'da doğmuştur.Şeytanlar Dİyarından gelen Prenses Lucia ise çocukluğunu onunla geçirirse çocuğun güçlerinin daha da yükselmesine inanmaktadır.Rie ve Eru adındaki iki melek ise bu yakınlaşmayı engellemeye çalışmaktadır.

K:Return of Kings Animesi Mangaya Uyarlanıyor!:

kreturnofkings.jpg

Genelde tam tersi şekilde haberler olur ama bu sefer durum farklı.Animesi mangaya uyarlanıyor:)

K:Missing Kings mangakası Haruto Shiota'nın yeni mangaya Square Enix'in G Fantasy dergisinde başlayacağı duyuruldu.Manga 17 Eylülde ilgili dergide yayında olacak.

K:Return of Kings Açılış-Kapanış Parçalarını Seslendirecek Sanatçılar Açıklandı:

Animesine az bir zaman kala serinin açılış ver kapanış parçalarını seslendirecek olan sanatçılar da şirket tarafından açıklandı.

Serinin açılışını "Asymmetry" adlı parçayla Yui Horie seslendirecek.Yui aynı zamanda Bakemonogatari,Toradora,K:Missing Kings gibi animelerin de müziklerinde yer almıştı.

P386-2502143546.1396279920.jpg

Kapanışı ise "Kai" adlı parçayla CustomiZ gerçekleştirecek.

P128597-1582970954.1402798740.jpg

Boruto Filmi'nin 3 Günlük Hasılatı Açıklandı!:

67584.jpg

Boruto filmi ve yeni jenerasyon tutar mı tutmaz mı tartışmaları yapılırken yapımcı şirket 3 günlük hasılatı açıkladı.Verilen bilgilere göre yeni film 3 günde 516.146 bilet satışı yaptı ve 268 sinemada gösterimdeydi.Toplam izlemede Naruto:The Last Movie ile kıyaslarsak 2 kat daha fazla ilerliyor.Bu arada Boruto filminin şu ana kadar yaptığı hasılat 5.46 Milyon Dolar.

Heroine Shikkaku Live-Action Filminin Tanıtımı Yayınlandı:

news_xlarge_heroinesikkaku_seifuku.jpg

Momoko Kōda'nın ünlü shojo mangası Heroine Shikkaku'nun live-action tanıtım resmi sitesinden yayınlandı.Videoda konu ile ilgili ufak diyaloglar ve mangadan alıntılar yer alıyor.

Nano,Hidan no Aria AA Açılışını Seslendiriyor!:

P108933-1466856095.1378926693.jpg

Bu sonbahar sezonunda çıkacak olan yeni seri Hidan no Aria AA'nın açılış parçasının sahibi belli oldu.Açıklamaya göre açılış parçasını Nano seslendirecek.New York doğumlu Japon sanatçı Nano ,aynı zamanda  Btooom! animesinin açılışının da sahibi.

Nobunaga Concerto Live-Action Filminin Tanıtımı Yayınlandı:

//Yalnız videomuz 18 saniyecik,kısa haberlere de bu yakışır :P

Strike The Blood OVA Tanıtım Videosu Yayınlandı:

2 bölm şeklinde olacak OVA bölümlerinin ilki 25 kasımda diğeri ise 23 Aralıkta yayınlanacak.Buyurun Tanıtım:

High School Star Musical Animesi Tanıtım Videoları Yayınlandı:

screen-shot-2015-05-25-at-2.20.51-pm.png

Heavy Object-Lightnovel Serisi Animeye Uyarlanıyor!:

A16322-813746904.1433956154.jpg

Kazuma Kamachi'nin lightnovel serisi Heavy Object Animeye uyarlanıyor.Serinin tanıtım videosu da yayınlandı.Bu arada açılışını "One more Chance" adlı parçayla ALL OFF grubu yapacak.

Farklı Bir Çalışma-Fantastik Anime Makinesi!:

Aslında "çizgi filmlerde" genelde görmüş olduğumuz çeşitli objler kullanarak yapılan amacı olmasa da izlemesi zevkli düzeneklerden bahsediyorum,neyse anlatımım pek iyi olmadı ama aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim,farklı bir çalışma olmuş.Bu arada bunu yapan Japon İletişim Şirketi DoCoMo.Reklamında kullanmak için yapmış.

// Haftalık haberleri kendi sitelerinde yayınlamak isteyenler lütfen turkanime.tv- .:asci:. şeklinde alıntı adresini belirtsinler.

9. Gözlemlediklerim kadarıyla cevap vereyim:

En Cool : Barış D. Baryshx-Cold Dewil

En Sinirlisi : Barış Abi sanırım

En Sakini : Konoha-Eon-Charmer56-...

En İlginci : Bildirim şoku-Eon,niye bilmiyorum ama öyle geldi

En Canayakını : Aslında çok kişi var sonra yazayım

En iyi anime önereni :Kaxell sanırım,hiç özel istekte bulunmadım ama millete dağıtırken otlandığım çok oldu :P

En Aktifi: Adminler(normal olarak),Pelin,Vinç,Dj-Morphosis(ekleyeceğim)

En iyi Fan Art: Şu yeni seçilen bölüm moderatörü abimiz vardı,bir de ibodi.(aslında kendimi de yazmak isterdim de işte acı gerçekler)

En Komik : kawaii kereste,yazdıklarını bazen hatırladıkça hala gülerim:D

En Konuşkan-muhabbeti iyi olan: Pelin-Emel abla-Şuayip abi,Uğur

Foruma En Çok Katkı Sağlayan: Adminlerin hepsi ama ortamı toplayanlar olarak Emel abla ve Zeynep abla.Barış abinin konuları var,sonra Uğur(skadi) haberler olarak,aklıma bunlar geldi şimdilik.

10. Ayrı konu yada 2015 versiyonuna gerek yok bence,devam edilebilir.Önceden yorumladıysan,kendininkisini güncelleyip 2. kere yollabilirsin ;)

Sonuçta forumda olan üyeler 1 yıl içinde değişiyor.O nedenle listende değişebilir ;)

arada konuşmalar da var ya düzenli görünmüyor aslında ama haklısın öyle yapalım:D

11. Haftalık TürkAnime Haber-5

Haftalık TürkAnime Haber'e Hoşgeldiniz!

Şimdiden 5. sayıya gelmişiz,5 hafta çabuk geçti cidden.İlk başladığımda kısa zamanda en uygun yoldan bilgi aktarmaktı amacım,umarım çalışmam şu an amacına uygun gidiyordur.Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkürler,iyi okumalar!

//Bu arada konudaki yardımından dolayı Pelin'e(Mizuki◟(◔ั₀◔ั )◞ ༘♡) çok teşekkürler :)

Shokugeki no Soma Manga Satışları:

A17188-847815824.1433701019.jpg

Biraz da yeni başlayan yan mangasının(Shokugeki no Soma: L'étoile-Shinomiya sepai’nin Soma ile yaptığı gizli shokugeki sonrasında Fransa’ya döndükten sonraki yaşadığı olayları anlatıyor.) etkisiyle satışları epey yükselmiş olan Shokugeki no Soma 7.7 milyon satış gerçekleştirdi.Serinin 14. Cildi de bu ay piyasada olacak.(Tabi bize yok)

Shingeki no Kyojin Manga Satış Rakamları Açıklandı:

news_xlarge_shingeki_postervisual3.jpg

Japon haber sitesi Eiga.com,Shingeki no Kyojin mangası satışlarını açıkladı.

Verilen bilgilere göre manga Japonyada 44 milyon,ingilizce ersiyonu 2,5 milyon ve kalanı da diğer dillerde olmak üzere toplam 50 milyon satış rakamına ulaştı.

Site aynı zamanda Live-Action filminin de kazancını açıkladı.Çıkmasından bu yana 1 hafta geçmesine rağmen film 40 milyon dolar hasılat yaptı.

Kıyaslama yapabilmeniz için söylüyorum:

Naruto mangası "15 yılda " 120 milyon satışı yakalamıştı.Shingeki no Kyojin ise 6 yılda 50 milyon satış yaptı.

Prison School Live Action’a Uyarlanıyor!:

28953.jpg

Akira Hiromoto tarafından yazılan seinen mangası Prison School bu ekim ayında TBS ve MBS kanallarında live-action olarak gösterime giriyor.Serinin yönetmenliğini ise Noboru Iguchi üstlenecek.

Kono Sekai no Katasumi ni-Anime Filmi Tanıtımı Yayınlandı:

Film 2016 sonbaharında yayınlanacak olsa da tanıtım videosu yayınlandı bile.Senaryo ve yönetmenliğini Sunao Katabuchi(Black Lagoon) yapacak.Ödüllü hikaye,Suzu Urano,Hiroshima bölgesindeki Kure şehrine taşınarak yeni hayatına başlamasını konu alıyor.

Tanıtım Videosu:

Görseller:

img-01.jpg
    img-02.jpg
    img-03.jpg
    img-04.jpg

Corpse Party Filmi Sansürsüz-Kesilmemiş Haliyle Sinemalarda:

A11563-14.jpg

Corpse Party kesintisiz sürümüyle sinemalara geliyor.Sansürsüz olacak bu sürüm 19 Eylülde yayınlanacak.Altta da tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

Rokka no Yuusha Yeni Açılış Parçası UROBOROS'tan:

ce96ed23bf634e761f54dea94be9d22414385881

Yeni sezonun eğlenceli animelerinden Rokka no Yuusha'nın 2. açılış parçası belli oldu.Black swallowtail adlı parçasıyla UROBOROS adlı grup ikinci açılışta olacak.UROBOROS'a biraz değinecek olursak:

Grup 5 kişiden oluşuyor ve henüz geçen aylarda kuruldu.Sponsorlar da iyi bir başlangıç yapmaları için onlara animede yer vermiş olsa gerek.İlk albümlerini 9 Eylülde çıkaracaklar.Bu şarkı da o albümde yer alacak.

Netoge no Yome wa Onna no Ko ja nai to Omotta? Light Novel Serisi Animeye Uyarlanıyor:

netge-1.jpg

Kadokawa Shibai Kineko'nun ligh novel serisi "Netoge no Yome wa Onna no Ko ja nai to Omotta?"(Yanlış Çevirmediysem:Online Oyundaki Eşinin Kız Olmadığını mı Düşünüyorsun?) animeye uyarlanacağını duyurdu.Seslendirme ekibi ve detaylar ileride açıklanacak.

Seri ecchi,harem,seinen,romantizm temalarında.

Boruto The Movie Yeni Tanıtımlar Yayınlandı:

Yayınlanacağı gün yaklaştıkça reklamlarına hız veren ekip yeni tanıtımları da yayınladı.Tanıtımlarda filmin tema müziği olacak KANA-BOON'un şarkısı "Diver"a da yer verildi.

Tanıtımlar için:

To Love-Ru Mangakası Kentaro Yabuki Evlendi:

P19193-4.jpg

yabuki.jpg

Black Cat’in yaratıcısı ve To Love-Ru serisinin çizeri olan Kentaro Yabuki Jump Square dergisinin bu sayısında evlendiğini duyurdu.Evliliği ile ilgili ise:

“Ailemi,arkadaşlarımı,herkesi kutsayan mükemmel bir insanla evleniyorum.Tabii  ev yemekleri de güzel”

Yorumlarını yaptı.

Dünya Cosplay Şampiyonası(World Cosplay Summit 2015) Sonuçlandı! :

2015 Dünya Cosplay Şampiyonası tamamlandı.İki kişilik takımlar halinde ülkelerini temsil eden yarışmacıların gösterimleri sona erdi.Kazanan takım ise Meksika oldu.Kazanan takım Legend of Zelda oyunundan karakterlerin cosplayini yapmıştı.Bu takım ayrıca 4 ödülü daha aldı.

Kazanan takımın sahne gösterisi:

Ülkemizde de son zamanlarda gelişmeye başladığını düşündüğüm bir dal cosplay,çok emek veren arkadaşlarımız da var.Umarım gelecek yarışmalarda kendi ülkemizi de orada görebiliriz ^_^

(Bu yarışma ile alakalı ayrıntılı bir konu açmayı düşünüyorum,açtığımda linkini buraya yerleştireceğim)

12. Prison School'a Live Action

28953.jpg

Prison School'a Live Action Geliyor Akira Hiramoto'nun ünlü seinen mangası Prison School'un Live-Action uyarlaması yapılacağı paylaşıldı.Ünlü manga planlara göre TBS ve MBS kanallarında önümüzdeki ekim ayında izleyiciye sunulacak. Live-Action'ın yönetmeni ise Noboru Iguchi olacak.Iguchi'yi The Machine Girl veNuigurumaa Z'den de hatırlıyoruz.

Aslında mangasını göz önüne aldığımızda nasıl uyarlanacağı direkt akıllara geliyor zira seinen ve ecchi tarzına uç noktalar da eklenince insanlar nasıl olacak diye de düşünmeden edemiyor. Yönetmen Iguchi de bu konuda aynı şeyi düşünüyor tabi:) Konuyla ilgili olarak:İlk duyduğumda güldüm ve kanalın gerçekten böyle bir planı var mı diye sordum.Aslında bu tip bir mangayı uyarlayacak olmam şans ancak ileride bunu yaptığım için biraz pişmanlık duyabilirim de.

Live-Action'ın oyuncuları ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.Tabi burada benim aklıma hemen nasıl o tarihe kadar yetiştirecekleri geliyor,çalışmanın uzunluğunu da bilmiyoruz ama Kodansha'nın her zamanki gibi reklam amaçlı yarıda kesebileceği bir çalışma da olabilir sonuçta.Hazırlıklı olmak gerek.

13. En Etkileyici Sona Sahip Anime ve Mangalar

Bazen mükemmel bir sondu deriz,bazen de üzülüp ağladığımız olur.Ama genelde bir animeye alıştığımızda ve bitirdiğimizde içimizde bir boşluk kalır :D

Charapedia kullanıcılarına bu anketinde en etkileyici sona sahip olduğunu düşündükleri animeleri sordu.Oylamaya 10.000 kişi katıldı ve katılımcıların %62'si erkek,%38'i bayandı.

İşte oylamanın sonuçları:

20) Gintama

19) Guilty Crown

18) Shaman King

17) Jojo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean

16) Space Runaway Ideon

15) Aku no Hana: Flowers of Evil

14) Mahou Sensou: Magical Warfare

13) Uta no Prince-sama Maji Love 1000%

12) Naruto

11) Neon Genesis Evangelion

10) Angel Beats!

Sssbattlefrontova.jpg

9) Kuroko no Basuke

be611b65eb36149005789b740efc7a3613336645

8) Tokyo Ghoul

maxresdefault.jpg

7) Love Live!

love-live-school-idol-project-1.png

6) Death Note

deathnote_s1v1.jpg

5) Shigatsu wa Kimi no Uso

40e6c04e05ce1efb08815b870a6d393314127975

4) Madoka Magica

7facd20f5216202349ad2fc3119e2e5b13299367

3) AnoHana

75d87960c388efc544be093603b8e9f014066698

2) School Days

ee4f69cccf34b06057eb7d3ae48f571913453649

1) Code Geass: Lelouch of the Rebellion

198473-folder_super.jpg

//Şok edici bir bitişle kapatan Code Geass,izleyenlerin hiç unutamayacağı bir animedir zaten,bu yüzden oyların çoğunu almıştır.Ama Gintama'ya kafam takıldı benim,son yaptı da ben mi hatırlamıyorum yoksa Japonların Gintama hayranlığı mı buna sebep oldu?
    Son olarak diyemesem de beni en çok etkileyen ve bir şeyler öğrendiğimi  hissettiren anime Naruto'ydu.

Neyse artık,bu kez size soralım:Sizin için en etkileyici ve unutulmaz animeler neler?

14. Sen Charpedia anketleri sonuçlarından daha iyi sıralama çıkarıyorsun. Bence onları boş ver direkt kendin yap. Cevaplayan kitle ölümüne doujinshi yaoi mi okumuş ne? Kagami falan ne yahu!!??  :smile_bilmem:  :blink:

arada yapıyorum aslında daha çok yapmaya da çalışıyorum ama katılan pek olmuyor:),orada 10bin katılım burada 150 anca buluyor,zamanla sitedekiler alışır yavaş yavaş oturur anket sistemi umarım

15. En "Kadınsı" Erkek Karakterler

Bazen kadın kıyafetleri giyenler,bazen aksesuarları,sesleri,davranışları sebebiyle kız sandığımız karakterler vardır.(Aklıma direkt Haku(Naruto'dan) geldi )

Evet Charapedia'nın elindeki anket konuları bitince böyle bir konumuz olmuş oldu.10.000 katılımcı ve hemen hemen eşit oranlarda katılımcı cinsiyeti oranıyla çıkan sonuçlar aşağıdaki gibidir:

20) Takeshi/ Brock (Pokemon)

19) Shun Matsuoka (Kimi to Boku)

18) Koushi Sugawara (Haikyuu!)

17) Hideyoshi Kinoshita (Baka and Test)

16) Nagisa Hazuki (Free!)

15) Makoto Tachibana (Free!)

14) Reo Mibuchi (Kuroko’s Basketball)

13) Shiro Emiya (Fate series)

12) Mikoto Mikoshiba (Monthly Girls’ Nozaki-kun)

11) Nagisa Shiota (Assassination Classroom)

10) Souta Takanashi (Working!!)

Souta-Takanashi.jpg

9) Raku Ichijou (Nisekoi)

nisekoi-episode-3-subtitle-indonesia.jpg

8) Ringo Tsukimiya (UtaPri)

8af01d1e.png

7) Hayate Ayasaki (Hayate the Combat Butler!)

Hayate_Ayasaki.jpg

6) Taiga Kagami (Kuroko’s Basketball)

kagami_taiga_x_reader__just_the_small_th

5) Kokkuri-san (Gugure! Kokkuri-san)

14102014.062325_Gugure-Kokkuri-san-Episo

4) Ryuuji Takasu (Toradora)

toradora0024.jpg

3) Ryou Sakurai (Kuroko’s Basketball)

cherry_blossom__ryo_sakurai_x_reader_by_

2) Saika Totsuka (My Teen Romantic Comedy SNAFU)

tumblr_mza6qeY6r51s38sn1o3_1280.jpg

1) Umetarou Nozaki (Monthly Girls’ Nozaki-kun)

Nozaki-kun-1.jpg

//Aslında üzerinde hiç düşünmek istemediğim bir konu <_< ama sanırım 2. olan eleman 1. olsa yeridir yani seriden soğumuştum :smile_artiz:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.