Jump to content

neoarda

Üyeler
  • İçerik sayısı

46
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    neoarda got a reaction from Vatoz in 2015 Bahar Dönemi Gelecek Animeler (Yenilendi)   
    Bu Nisan Bol Memeli Geçicek :D (DXD)
  2. Beğen
    neoarda got a reaction from LucisTenebris in 2015 Bahar Dönemi Gelecek Animeler (Yenilendi)   
    Bu Nisan Bol Memeli Geçicek :D (DXD)
  3. Beğen
    neoarda reacted to Barış D. Baryshx in Hem Uzaylı, Hem Reyting Avcısı   
    Bu Tooami'ye silah zoruyla ve para karşılında mı yaptırtıyorlar bu listeyi, bleach ve diğer bitmiş serilerin ne işi var orada, bence bu sitenin reytinglerini ciddiye almayın -_-
  4. Beğen
    neoarda reacted to itadakimass in Shingeki no Kyojin Yeni OVA Duyruldu   
    24 dakikalık bir ovayı yayınlamak için neden taaa nisanı bekliyorlar anlamıyorum :(
  5. Beğen
    neoarda got a reaction from Madaxe in Map Anime Yorumluyor | 03 | -Sword Art Online-   
    Klasik türk flim kalitesi falan N'ayır N'olamaz lar uçuşur havalarda ...  LAN NEDİYON SEN :D 
  6. Beğen
    neoarda reacted to alequetor in Space Dandy’nin İlk Reytingleri   
    Space Dandy Cowboy Bebop a sadece uzaylı eklenmiş gibi geldi tabi ilk bölümden böyle birşey tam belli olmaz ama 1. bölüm izledim seri bittikten sonrada hepsini bir izlerim artıkın :D

Birde şu Bleach konusu bazıları mangada one piece animede neden bleach demiş Bu Reyting Toonami oda ASYAYI ilgilendirmeyen reyting bir açıklık getirim dedim :D
  7. Beğen
    neoarda reacted to MSempai in Space Dandy’nin İlk Reytingleri   
    Hani ilk etki ilk bakış ilk görüş vardır ya o etkiyi alamadıktan sonra benim için bi anlamı yok bu benim şahsi görüşümdür  :)  :)
  8. Beğen
    neoarda reacted to Amygirl in Space Dandy’nin İlk Reytingleri   
    Sebebi beklentisinin yüksek olması  -_- Gelecek hafta bu kadar çok reyting alacağını sanmıyorum.. Çünkü beklenildiği gibi değildi ilk bölümü bana göre
  9. Beğen
    neoarda got a reaction from Bishokuya in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    İyi ki almışsın o kalemi eline sakın bırakma onu gerçekten mükemmel !
  10. Beğen
    neoarda reacted to Bishokuya in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Selamlar arkadaşlar. Adım Samed. Yeni üye oldum sayılır ancak uzun zamandır takip ediyordum forumu. Ufak tefek karalamalardan sonra ilk kez pilot kalem denedim. Buyrunuz;

11. Beğen
    neoarda reacted to KomşununOğlu in Animelerde Küfürlü Altyazılar Hakkında Fikirleriniz   
    2. çeviri olduğundan bizim çevirmenlerimizin de yapabileceği pek bir şey yok. Eminim onlarda da vardır lanet olsun diye çeviren çevirmenler .. :)
  12. Beğen
    neoarda reacted to Barış D. Baryshx in Animelerde Küfürlü Altyazılar Hakkında Fikirleriniz   
    Ne söyleniyorsa aynısının çevrilmesi gerek, küfür falan farketmez en ağır küfürler bile altyazıya konulmalı, bazen kelimeler kifayetsiz kalır :D  Zaten japonların küfürlerinden ne olur, adamlar küfür etmesini bilmiyor, bu yönden gelişmiş bir kültürümüz var  :P
  13. Beğen
    neoarda reacted to Pøllux in Map Anime Yorumluyor | 9 | -Shingeki no Kyojin-   
    Öncelikle senin üslubun yanlış. 

İzlerken atladım derken Arşivimden izlerken GOM Player ile 3-5 saniyelik atlamalar yaptım, bölümleri atlamadım.

Manganın devam ettiğini bildiğimi ve bu yüzden senaryosundaki dalgaların normal karşıladığımı söylemiştim zaten.

Karakterlerin oturmasını kesinlikle bekliyorum, zira sırf 12-24 bölüm olup karakterleri, senaryosu ve herşeyi harika olan sana bir ton anime sayabilirim. One Piece, Naruto gibi animeler 25. bölümde sezon finali vermediler. Verselerdi bile bu kadar boş bir final vermezlerdi. Final kesinlikle aceleye getirilmişti.

Ayrıca "bu kadar ağır eleştiri" mi? Eleştiriğim sadece iki konu var birisi Dram ve Aceleye gelinmiş bir sondu. Ayrıca Dram izlemeyi de çok severim, Elfen Lied ve Higurashi favori animelerimdendir zaten. Ama burdaki dram onlara karşı çok gereksiz ve yapmacık duruyor.

"Bu kadar ağır eleştiri" demen benim diğer yorumlamalarımı okumadığın anlamına geliyor, zira bu animeye diğerleriyle karşılaştırısak harika denebilecek bir not verdim ve gayet iyi eleştirdim (eleştirin iyiside olur, belki fark etmemişsindir diye.) .

Birinin sırf bunun için hesap açması da tuhaf. 
  14. Beğen
    neoarda reacted to itsmypurgatory in Map Anime Yorumluyor | 9 | -Shingeki no Kyojin-   
    Bu uslupla değerlendirme yapıyorsun, izlerken atladığını söylüyorsun ve seni ciddiye almamızı bekliyorsun komikmişsin. Anime işin daha çok dram/psikolojik yönüne iniyor. Aksiyonları arka planda kalıyor doğal olarak. Seri bitmiş değil mangadan konu devam ediyor. 2. sezon çıkar çıkmaz bunu bilemeyiz o gizemleri öğrenmek isteyenler mangadan devam eder. Shounen olan bir animenin ilk sezonuna bu kadar ağır eleştiri yapılmaz. Narutonun/One Piece'in ilk 30-40 bölümü çok mu iyidi sanki? Onlarda da konu yerine oturana kadar karakterler oturana kadar sıkılmamış mıydınız? Narutonun sasuke tarafından ezildiği zamanlar bu ne biçim baş karakter demediniz mi? 
  15. Beğen
    neoarda reacted to Mileydi in Fansublara ve Çevirmenlere Teşekkür ederiz.   
    bence çevirmenlik ayrı bir sanat dalıdır , okuduğunu anlamak ve anladığını karşındakine aktarmak ki bunu yaparken kendi yorumunu katmak gerçekten zor, tüm çevirmenlere kolay gelsin, bizler de onların sayesinde güzel Animeler ile tanışıyoruz, hatta, bazen duygularımıza bizden bile daha iyi tercüman oluyorlar :D emeklerine binlerce kez teşekkürler ;)
  16. Beğen
    neoarda reacted to Amygirl in Beğendiğiniz AMV'ler :)   
  17. Beğen
    neoarda got a reaction from Amygirl in Fisheye Placebo   
    Fisheye placebo Çok süper bir mangadır renkli ve konu bakımından zengin olan Fisheye placebo aylık olarak yayınlanır . Maga inglizcedir ve konusu gereği çok fazla terminoloji  bulundursa da ,sade bir dil kullanır. 

Konu :  Devlet sıkı yönetim ilan eder ve internete üst düzey sansür altına alınır .Vance hacker olduğunu bariz belli eden bir üniversite öğrencisidir(azıcık saf) ve formda bulduğu bir kızla (Robin) tanışır.
    Lakin Robin , gerçekten de sandığı o tatlı kız mı? 

Güncelleme  : (Manganın artisti elini incittiği için uzun bir süredir ara verse de tekrardan çizmeye başladı)
    Okuma Linki

Artist
    Pateron Linki

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.