Jump to content

TheDirectEco

Üyeler
  • İçerik sayısı

319
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

11

İletiler bölümüne TheDirectEco kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Çok beğendim, çok güzelmiş..

"İlk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatıyla öteye geçiveriyoruz?" (Kürk Mantolu Madonna)

"En büyük hırsızlık yalandır. Çünkü o, doğrulara ulaşmayı engeller." (Uçurtma Avcısı)

"İnsanın hayalinde yaptığı konuşmalar, hiç yollanmayan mektuplar gibidir. En güzel konuşmalar daima bunlardır. (İhaneti Hatırla) (Bu kitabı önermiyorum, okurken pişman olduğum bir kitaptı fakat kitaptaki en sevdiğim cümle de budur.)

2. Teşekkür ederim :D Fontlar konusunda renkler hd olarak gayet rahat gözüküyor emin olabilirsiniz :D eğer hd izlediğiniz halde bir sıkıntı varsa maalesef yapabileceğim bir şey yok yazı çerçevesini zaten koyu yavru ağzı tonunda kullanıyorum, daha koyu yaparsam görüntülere uymuyor :D

Evet renkler op ve ed'e uyumlu fakat bende zaten yeşil, mavi yapın demedim ki, sadece daha belirgin olmasını tercih ediyorum :)

Kullandığınız renklerde mesela sadece harflern iç kısımları varya dolgu olarak mı geçiyor adı tam bilemiyorum ama o kısımların yine kullandığınız renk tonunun daha açık bir tonu olması yazıyı daha okunabilir kılınacaktır, özellikle endingdeki altyazıların hem dışı hem de içi birbirine çok yakın renk tonları olduğu için ilk bakışta okunmuyor..

Amacım işinize karışmak değil elbette, sadece bir izleyici olarak daha memnun olacağım istekleri size iletmek :)

3. İlk bölüm hakkındaki yorumum; :D

Yepyeni, pırıl pırıl, gözlerin gençliğin baharıyla ışıldadığı bir müzik animesi.. İşte, müzik animelerinde en sevdiğim şey müziği hissettirmeleri... Kao-chan'ın melodika çalışı çok güzeldi, Kousei'nin çocukluğundaki piyano çalışına zaten lafım yok, müthiş.. Konusunu ilk okuyunca aklıma Nodame Cantabile geldi, benzerlikleri var, özellikle Kao-chan'ın Kouseiyi yeniden müzikten zevk almasını sağlayacak olması filan Nodame gibi :) Ama Kao-chan da aynı Nisekoideki Kirisakiye benziyor <3 Karakterlerin hepsi çok sevimli fakat Kousei'nin yanındaki çocukluk arkadaşı Kousei'ye aşıksa ve ilerde Kouseinin Kao-chanla arasında bir şey olacaksa olaylar bayağı ilginçleşecek demektir :D İlk bölümden çok sevdim, o manzara sahneleri filan çok güzeldi özellikle Sakura ağaçları filan, dedim keşke Kao-chan'ın da keman çalışını duyarım da öyle biter ama bir hafta daha beklemek zorundayım :/

Çevirmen-sama çok teşekkürler, elinize sağlık, fakat fontlarla ilgili bir ricam olacak, acaba opening ve ending fontlarinin rengini biraz daha anlaşılır yapabilir misiniz, yazılara ilk bakışta hemen okunmuyor :( İlgilenirseniz çok sevinirim ^_^

Çoğu kişi müziktense daha çok romantizm olursa severim demiş fakat bence müzik animelerinin en güzel yanı aşkı müzikle yaşamaları, aşklarında müziğin çok önemli bir yer tutmasıdır, müzikaller daima favorimdir ^_^

4. Angel beats= Ağlatana kadar güldüren ve sonunda gerçekten ağlatan bir anime..

Shiki= Son bolumlerini artık gece izleyemez olmuştum, insanların o vahşetinin etkisinden bir süre çıkamamıştım..

Full Moon wo Sagashite= Hayattaki yaşam süremizin önemini çok güzel vurguluyor, şarkıları zaten bir muhteşem ve o bolumde gozyaslarima engel olmam imkansizdi...

Death Note= 25.bolumu kendim için yok sayıyorum, o bolumu kabul etmiyorum...

5. İçinde domuz eti yerine dana eti olsa yerim, tadına bi bakarım.. Yok domuz etliden gayri olmuyorsa da sadece siyah ekmeğinin tadına bakarım :D

Tadı nasıldır diye düşünüyorum, hmmm kakaolu bitterli bir görünüşü var :P ama oyle değildir kesin, belki de kepekli tarzı bir şeydir yada tadı aynı sadece rengi farklıdır :D

6. Arkadaşlar sonuyla ilgili bir soru sorabilir miyim? :) SPOILER!

Endingten sonraki kısımda normalde Kazumi ve Kotori ölmüştü ama son sahnelerde gelmişlerdi nasıl hayattaydilar? :S

Hatsunanın büyüsü hatırlarsanız kendimi yenileme, iyileştirmeydi, bu yüzden finalde kendini iyileştirdikten sonra Kazumiyi iyileştiriyor.. Aslına bakarsan animeyi izlerken aynen senin gibi bende bu noktaya takılmıştım mangasını baştan okuyunca anladım ki mangası şu an çok daha güzel aslında, bu ay içinde mangasını çevirmeye başlayacağım, ilginiz olursa okursunuz :)

Çevirmene teşekkürler. Çok güzel bir seriydi. Sonunu bana açıklamak isteyen varsa dinlemeye hazırım. :D

Mesela neresi :)

7. Bugün ikinci sezonun olacağını MAL'de okumuştum cidden nasıl mutlu oldum anlatamam :D

Mangası halen devam ettiği için ve mangasını okuyan birkaç kişiye sormuştum, yeni bir kızın daha katıldığını ve anahtar olayının halen daha çözülmediğini söylemişti, belli ki Mangaka mangada finali yapana kadar anahtar konusunda bize sabrın sınırlarını öğretmeyi amaçlıyor, umudum anahtar olayının mantıklı bir sonuca varmasında...

Onun dışında yeni gelecek sezonunda da anahtar sırrı devam eder büyük ihtimalle fakat yine de Kirisaki ve Rakunun çekişmelerini izlemeyi çok özledim, bu yüzden umarım çok bekletmezler ^_^

8. TheDirectEco haklısın valla okadar yeni şeyin düşünülmesi için zaman gerek zaten tarih değil beni korkutan kesinleşmemesiydi o da kesinleşti ya istedikleri zaman başlayabilir ya bide başlarında amaçları tittanları yok etmekti şimdi ise mangada hükümete düşman oldular. inşallah mangada mantıklı bir yere bağlarlar  valla ben eren ve diğerlerini ve keşifbirliğini özledim bir an önce başlasın :D

Titanları yok etmenin dışına çıkarsalar eğer gerçekten serinin verdiği tat değişir ve bu çok üzücü olur :(

Umarım animede yapımcılar daha iyi senaryolar yazıp ortaya harika bir ürün çıkartırlar....

9. Animeyi daha yeni bitirdim ve gerçekten 2013 ün en iyi animesi olma da hakkını sonuna kadar veriyor...

Her ne kadar bizleri finaliyle merakta bıraksalarda, animedeki kurgu, o atmosfer, gerçekci karekterlerle gerçekten izleyene "Sende burdasın, arkanı kollasan iyi edersin" der gibiydi... Bu yuzden yapanlara helal olsun vallahi kazandıkları parayı hak ediyorlar :)

Zaten yapımcınında dediği gibi ozellikle bu animenin kolayca hemen yapılamayacağı ortada cunku konu tek animasyon, dublaj vb, kısmıyla da bitmiyor ki öncelikle mangadan 2.sezona yeteri kadar bi malzeme çıkması lazım, yeni karakterler yeni devler filan varsa onların anime için yeniden tasarlanması lazım, animedeki hukumetin devlere karsi kullanacaklari yeni silah, bomba filan da geliştiriyorsa bunlarin ayrica ekip tarafindan da duşunulmesi, tasarlanmasi lazim vb. Vb... :P Emek ve zaman gerektirse de bir an once bende çıkmasını istiyorum :D

Levi, Mikasa, Jean, Eren, Sasha.. hepsini ayrı ayrı özledim şimdiden

10. OVA değil de 2. sezon olsa iyi olurdu :)

Aynen, ovasının gelmesine ne kadar çok sevsem de sanki bir yandan da yeni sezon gelmeyeceği için izleyenleri en azindan bu ovalarla avutalım diye düşünüyorlarmış gibi düşünmeden de edemiyorum... :(

11. Gene anime yapılırken mahvedilen bir seri daha. :D 

Ellerine saglık, mangasını okumak pek içimden gelmedi biliyorsun ama çevirirsen bir şans tanırım :D (Sonuçta o kadar emeğini koyuyorsun :D )

Evet biliyorum :D Okursan bende mutlu olurum ^_^

mangasını okumak lazım animeyi beğenmiştim ama final pek tatmin etmemişti beni

Haklısın, animenin son iki üç bölümünde konular hızlandırılmıştı :(

Eline sağlık ve şimdiden kolay gelsin :)

Animesinin 12 bölüme sıkıştırılması yerine 24 bölüme rahat rahat yapılmasını çok istediğim bir seriydi ama... İnşallah devamı gelir bari :)

Devamını bende istiyorum ama sanırım bayağı bir beklememiz gerekecek çünkü ikinci sezona dahil edilecek konu mangada yeni yeni başladı ve mangasıd haftalık çıktığından mangada da olaylar yavaş yavaş ilerliyor :)

12. Arkadaşlar bir müjdemiz var :D

Shiba Tatsuya arkadaşımızın açtığı bu konudaki mangayı ( yeni bir mangası olması açısından da) sıcağı sıcağına çevirmeye başladık :P

Ve tabi ki çevirmenimiz de Shiba :P

Türkçesini okumak isteyenlerimiz için işte link: http://moonfansub.blogspot.com.tr/2014/09/tate-no-yuusha-no-nariagari-kalkan.html

Umarım sizlerde bizim kadar beğenirsiniz mangayı ^_^

13.                                                                                          02kYrB.jpg

Manga Adı: Kiwaguro no Brynhildr

Tür: Aksiyon, Dram, Harem, RomantizmSci-fiSeinenTrajedi

Mangaka: Okamoto Lynn
    Durumu: 116+

Yayınlanma Süresi: Haftalık
    Konusu: Murakami, çocukken Kuroneko adındaki bir kıza delicesine aşık olmuştur. Kuroneko, uzaylı gördüğünü söylemektedir fakat kimse inanmıyordur, Murakami ise doğruyu söylediğinden şüphe duyuyordur. Bir gün ona uzaylıları göstermeye karar verir, ancak o sırada bir kaza meydana gelir. 
    Murakami ağır şekilde yaralanırken Kuroneko ölür.

Aradan uzun zaman geçer, Murakami Kuroneko'nun doğru söylediğini düşünmeye başlar ve bunu kanıtlamak için uzaylıların varlığını kanıtlamak istemektedir.Daha sonra, bir gün sınıfına Kuroneko'ya benzeyen fakat adı Kuroha Neko olan biri transfer olur.Murakami onun Kuroneko olduğunu düşünse de, kız onu tanımadığını söyler. Ayrıca söylediğine göre özel bir güce sahiptir; Geleceği görebilmek! Bakalım büyücü olduğunu iddia eden bu gizemli kız Murakami'nin hayatını ne ölçüde etkileyecek... 

2014'in İlkbahar serilerinde bu manganın animesi yayınlandı, animesi için buraya tıklayın.
    Bu tanıtımı yapmamın bir diğer amacı ise, Ekim ayında bu manganın çevirisini yapacak olmamdır, bu yüzden de mangayı takip etmek isteyen, okumak isteyen arkadaşlarıma Moon Fansub üzerinden takipte kalmalarını öneriyorum... 

Birde animesini izleyip mangasını okumayan arkadaşlarım için Anime-Manga arasındaki farklılıkları açıklamak istiyorum...

Animede Skadi Arcı atlanılmıştır. Bu arcda, Kotoriyi bulmak için büyücüleri meydana getiren kuruluşta aynı Kananın "Geleceği Görme" gücüne sahip olan A+ Skadi adlı bir büyücüyle olan maceraları yer alıyor. Kanadan daha güçlü olan Skadinin yeteneği sadece geleceği görmek değil aynı zamanda geleceği değiştirebilme yeteneğine de sahiptir. Bu kısım Nanami büyücüsü ile Valkrianın arasında geçiyor...

Animede gösterilmeyen bir diğer kısım ise Valkriya ve Chisatonun Kotoriyi kaçırdıktan sonra yerlerini bulmak için Kazuminin aynı büyü gücüne sahip kuruluştaki Freya adlı büyücü ile kapışmasını yer alıyor. Aynı zamanda Kazuminin aslında B+ bir büyücü olmadığını da öğreniyoruz...

Animedeki final hepimize çok hızlı gelmiştir, tabiri caizse final fırtına gibi esti geçti, fakat mangada bu kısım daha uzun sürmektedir. Kuronekonun kara bir delik oluşturup Valkriyayı yendiğini biliyoruz, bu durum mangada da öyle ama kara delik kısmına gelene kadar Kuroneko ve Valkriya arasındaki çatışma bayağı bir sürüyor...

Animede kendini yenileyen büyücü olan Hatsunayı Valkriyayı gözetleyen bir büyücü olarak görmüştük ama mangada ise Hatsuna da aynı diğer büyücüler gibi kaçmış ve kendini bir liseye kayıt ettirip normal bir hayat sürmeye çalışan bir büyücüdür.

Animede ilk bölümlerde Kazumi, Kana'ya şöyle bir laf demişti: "İstersen kalkıp yürüyebilirsin buna katlanmak senin için zor olmuyor mu?", fakat Kana neden böyle bir şey yaptığını en azından ben Animede anlayamamıştım, ama mangada bu durum açıklanıyor, Kananın bedeninin hareket etmemesine katlanması aslında Kuronekoyu korumak içindir, Kananın tekrar hareket edebilmesi için harnestine basması yeterlidir ama o zamanda "Geleceği Görme" büyü yetisini kaybedecek, ve kaybettiği zamanda Nekoyu ölümden koruyamayacağını düşündüğü için bu duruma katlanır.

Ve tabi ki macera bitmedi, Valkriyanın ölümünden sonra bile şu an Mangada ilginç şeyler olmaya devam etmektedir...

Çok beğendiğim bir seri olmasına karşın keşke Mangaya daha sadık kalarak uyarlansaymış demeden de edemiyorum  :ph34r: 

Büyük bir umutla 2.Sezonunun çıkmasını beklemeye devam edeceğim... :P 

24 Eylülde bu serinin 1 bölümlük Special'ı yayınlanacak, bundan da haberiniz olsun ayrıca  ;) 

14. Enju da iyi de ben nedense Tina'yı daha çok sevdim. Kisara'nın yanında harcanmasın Tina. Satomi'nin takımına katılsın o da :D (Zaten 2. sezon gelirse Kisara'yla takım olucaklarını sanmıyorum Kisara iyice sıyırdı)

Bilmem Tina da bana Enjudan farklı gelmedi :P Ama Tinanın savaştaki perfonmansı, duruşu filan daha iyiydi tabi ki :D

Niye herkes finaldeki Kisaraya bu kadar öfkeli :P Kızın sonuçta bir sebebi var, intikamını çok acı almış olsa da :D

Gerçi animede o kısma da hiç değinmediler yazık ettiler, sadece son anda her şeyi abilerinin başının altından çıktığını öğrendik ama yine de o kısım biraz havada kaldı sanki, sonuçta abiside psikopatın tekiydi...

15. Seri güzel seriydi ama her şey çok hızlı gelişti, şahsen şöyle 20 bolum kusurluk olsaydı harika olurdu :D

Birde ben Enjuyu pek sevemedim, bence çok ukala ve iticiydi ama yine de kaderinden dolayı izleyenlerin ona acımasını istemişler gibi hissettim seriyi izlerken... Satominin ortağı bence sonuna kadar Kayu olmalıydı :P

Kisaraya bunu yapmıycaklardı ya favorimdi :D 2.sezon olursa kisara ne olr kim bilir elinize sağlık çevri için

Vallahi Kisara benim yine favorim :D İkinci sezon gelirse çok mutlu olurum ama Satominin Kisaraya yamuk yapmayacağı şartıyla... :<(

16. Önce Web Novel olarak internete verilmiş, ziyaretçi sayısı 50 milyon civarına ulaşınca da Light Noveli çıkarmaya başlamışlar. Birkaç kitabı çıkınca da manga anlaşması yapıldı. İnşallah yakında anime haberini de duyarız :D zaten şimdiki SAO, Mahouka gibi kitapları milyonlar satan seriler genelde bu Web Novel sitelerindeki tanınmayan yazarların ünlü olmasıyla çıkmış. Daha LN'si çıkmamış baya gizli hazine var bu WN sitelerinde :)

İşte, noveli varken mangasına büyük bir gereksinim duyuluyor mu ki, ya mangası olsun ya noveli bu işler böyle olmuyor mu :P

O değilde en iyisi novel okumak aslında ayrıntıları yönünden, keşke ülkemizde bari noveller çevrilip yayınlansa :(

17. Önce ellerine sağlık tanıtım için, güzel bir konusu var, böyle değişik fantanstik konulara bayılırım :D

Fakat bir serinin hem novelinin hem mangasının çıkarmalarının manası ne ki acaba, ama her daim animesi çıksın tabi :P

Zaten çok manga okumuyorum, Gokukoku no Brnhildr'in yanına bu serinin mangasını arkadaş edebilirim :P

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.