Jump to content

Tetsuya

Üyeler
  • İçerik sayısı

16
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İletiler bölümüne Tetsuya kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Merhaba arkadaşlar bu sayı dergimiz aşırı bir şekilde geç çıktı büyük aksiliklerle karşılaştık. Dergi ne kadar yapılmış olsada siteye uploadlanamadı, kapak geç hazırlandı *5 dk önce hazırladı* her sayı kapağı yapan arkadaşımız bu sayı olmadığı için geçen ay ki kapağın üstüne bir şeyler ekleyip öyle gönderdim *neredeyse hiç bir şey değiştirmedi* bir çok arkadaşımız yazılarını teslim edemedi aynı zamanda bu sayı manga akademisi yok bir sonraki sayıda muhtemelen olmayacak.

Malum okullar açılıyor herkes yoğun bizde üstümüzden birazda olsun yükümüzü atmak için dergiye grafiker arıyoruz duyurular bölümünde konu açıldı oradaki şablonu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

Hepinize keyifli okumalar Buradan okuyabilirsiniz

EDİT: Derginin kapağı şuanlık idarelik yakında benim hazırladığımla değişecek

EDİT 2:Kapak düzeltildi

2. Hocam kimse demedimi bilmiyorum ama şu dergilerin kenarında,altında ve üstünde olan boşluklar nerde :D Niye böyle doldurdunuz göze hitap sıfır...

olabildiğince boşluk bırakmaya çalışıyoruz ama fark ettiysen çoğu sayfa tam dolu eğer o boşluklardan kısmazsak başka bir sayfa açmamız gerekiyor ve sayfa boş kalıyor bu göze hitabı dahada bozuyor

3. Dergiye katkısı olan tüm arkadaşların ellerine sağlık çok muthiş bir dergi okudum çok zevkliydi. Özellikle chuu2byou demo koi ga shitai, müze, ai'nin kristali, eğitimler yani aslında tüm yazılar çok güzeldi teşekkürler. Domo Arigato gozaimashita

Teşekkür ederiz :D

4. Tasarımda çok zayıfız bunun farkındayız bu yüzden bir daha ki sayıda tasarımda bize yardımcı olacak bir arkadaşımız olacak sayfalardaki okunaksızlık programda olmuyordu ama jpg formatına geçirince böyle oldu hikayelerdeki resim konusunda pek yapabileceğimiz bir şey olmuyor çünkü hikayelerdeki karakterleri ve yerleri hikayedeki anlatıldığı gibi bulmak imkansıza yakın ama genede resim hakkında bir şeyler düşünmeye çalışacağım 

5. Her sayı çıktıkça linklerini buraya koyacağım download etmek isteyenler rar şeklinde download edebilir telefondan okumak isteyenlerde Google Play'den veya Appstore'dan Androzip adlı programı indirip rardan çıkartarak okuyabilirler

lYRR3k.png

Mart 2014 Sayısı: İndirmek İçin TIKLAYIN

1P006A.png

Nisan 2014 Sayısı:İndirmek İçin TIKLAYIN

1P00PB.png

Haziran 2014 Sayısı: İndirmek İçin TIKLAYIN

1P1mpN.png

Temmuz 2014 Sayısı: İndirmek İçin TIKLAYIN

zQ411R.png

Ağustos 2014 Sayısı: İndirmek İçin TIKLAYIN

6. Öncelikle yaptığınız işten dolayı verdiğiniz emekten dolayı tüm dergi editörlerine teşekkür ederim. Derginin mart ve nisan aylarını okudum. Bazı önerilerim olacak. Bildiğiniz gibi günümüzde pek çok dergi görselliği ön planda tutarak yayınlanmaktadır Türk Anime TV nin bir E-Dergi olmasını göz önüne alırsak görsellik olarak arttırılabilir. Güzel seçilmiş arka plan resimleri var fakat eksik kalınan yerler var. Örneğin derginin yazarların hikayeleriyle başlaması dergiyi biraz durgunlaştırıyor. Sayfalar boyunca yazı var. Yazarlar hikayelerinin başına krakterlerini veya hikayeyi(kurguyu) tanımlayan bir resim veya logo gibi birşey koysalar yazılarının karakteristik bir yönü olur. Hikayeler derginin sonlarına doğru olursa bence daha uygun olur. Zaten takipçileri hikayeler nerede olursa olsun bulup okuyacaktırlar. Mesela Türkiyede Anime ve manganın yeri yazısı derginin ilk sayfaları için daha uygun. Bundan sonra sırasıyla anime tanıtımları, mangaka ve sanatçı tanıtımları gelse, ufak tefek bilgilendirmeler anketler olsa dergi çok daha ilgi çekici olur diye düşünüyorum. Tüm çalışmalarınız için tekrar teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Düzenleme de önerini dikkate alacağım fakat karakterleri tanıtan bir resim konusunda pek bir şey yapamıyoruz her zaman istediğimiz resmi bulamıyoruz bir sayı karakteri anlatan bir resim bulsak bile diğer sayı bulmamız çok zor aynı zamanda karaktere benzer bir resim koymanın pek doğru olduğunu düşünmüyorum okuyucunun hayal gücünü kısıtlayabilir diye düşünüyorum

7. lYRR3k.png

İlk sayımız çıkmıştır dergiden ayrılanlar ve yani katılanlardan dolayı biraz karmaşıklık yaşadık ve çok sıkıntı çektik bu yüzden tam bir performans alamadık emin olun bir daha ki sayı çok daha güzel bir şekilde karşınızda olacağız!

Dergiyi okumak için : http://dergi.turkanime.tv/

En sevdiğiniz hikayeyi http://strawpoll.me/1232807 buradan seçebilirsiniz sadece tek seçim hakkınız var!

Dergiye makale yazarı ve güncel olaylar hakkında yazı yazacak birilerini almak düşüncesindeyiz başvurularınızı https://www.facebook.com/by.Metehan.zengin bu adrese yapabilirsiniz.  

8. Arkadaslar dergide disgner a ihtiyacınız varsa size severek yardım edebilirim fakat hmn şimdi beni bilgilendirin yarın yokum cunku

Bu da hmen şimdi yapmıs oldugum kapak sayfa calısmam henuz bitirmedim tabi :) arka planını tamamladım henuz on içerigini henuz olusturmadım

ep6gMa.jpg

Şuan grafiker veya başka konularda eksiğimiz yok eğer ayrılan vs. olursa değerlendiririz

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.