Jump to content

uchiha_n

Üyeler
  • İçerik sayısı

938
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İletiler bölümüne uchiha_n kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Benimkini yanlış hatırlamıyorsam vatandan 450 gibi bir şeye aldım, Wacom intuos. Ama baştan belirteyim müthiş bir öğrenme süreci bekliyor seni. Çok fazla zaman harcamalısın ve tablet ekrandan ayrı olduğu için alışmak bayağı bir zaman alıyor. Şimdiki aklım olsa çok daha fazla para biriktirip wacom cintiq alırdım. Bu benim maymun iştahlı oluşumdan da kaynaklanıyor olabilir, hevesim çabuk kaçmıştı uzun zaman oldu bir şeyler çizeli tabletle.:bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

2. Yetiştiremedim:boring-crazy-rabbit-emoticon:Yarısını çevirdim yarısı kaldı :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

Uygun fontu bulamadım on saat, klavyeyi değiştirdim hızlı yazamıyorum, bir de bunların üstüne dersler de eklenince olmadı maalesef...

Yarın sabahtan akşama kadar doluyum, salı günü bitirmeye çalışacağım.

Gomen...:boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

1 hafta sonra  gelen düzenleme:

Bu hafta kimya, haftaya fizik, sonraki hafta da comptan sınavım var ve fena halde ders çalışmam gerekiyor.Bu mesajı da ders çalışırken aklıma geldi kendimi kötü hissettim diye yazıyorum malum sözümü tutmamış oldum. Gomen gomen gomen. Müsait olayım hele bir ilk iş bitireceğim şu çeviriyi.. :bird-onion-head-emoticon:

3. On 13.07.2016 at 10:54, Kujo yazdı:

İndirme linkleri kapandi sadece, indirmiş olanlar oynayabiliyor. Bi ara mediafire uploadlayip paylaşicam. Şuan Yu-Gi-Oh! The Dawn Of a New Era'yı yükleyebilirsin. Güzel bir arayüzü var fakat çok hafif bir lagi var. Kartı atiyon mesela 0.5 saniye sonra falan atiyo. Ygopro'dan seri seri atmaya alışkınım ben bi garip geliyodu başta ama alişiyosun.

Oyunu öğretebilirim fakat sadece pazar günleri. Biraz meşgulüm çalışıyorumda, eve gelincede şirin birisiyle takiliyorum :3.

çok sağol, kendi kendime öğrebilirim sanıyorum, takıldığım yer olursa sorarım :blush-crazy-rabbit-emoticon:

duel generation indireceğim ona bir bakacağım, beğenen de beğenmeyen de çok en iyisi kendim görmek. olmadı diğer dediğine bakarım :1f60a:

not: kedin mi var? :panda-12:

4. Müthiş bir tesadüf :happy-milk-bottle-emoticon:Günlerdir yugioh dm izliyorum 100. seferim, bir yandan abridged series bir yandan asıl anime. Oyunları da eskiden oynamıştım duel network diye bir site vardı ya da konaminin kendi oyunları.. geçende araştırmıştım ama günümüzde pek bir yol kalmadı diye biliyordum. özetle çok iyi oldu bu konu, en kısa zamanda indireceğim. kural kitapçığını baştan okumam gerekecek maalesef :boring-crazy-rabbit-emoticon:

veee dark side of dimensions heyecanına kapılıp bu filmi de izlemedim henüz, eski bölümlerden bir kopabilsem :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

ellerine sağlık!

EDİT:

Spoiler

okuldayım hızlı hızlı baktım da site kapanmış telif hakkı yüzünden. dueling network de aynı şekilde. 

5. Teşekkürler, ben de hızlanayım yetişsin sizlere unutmadan önceki bölümleri :eye-milk-bottle-emoticon:

4 saat önce, Amygirl yazdı:

Yaaayyysss eski forumdaş görmek güzel buralarda nerelerdesin kız Nurcan... Gintama bitti tek başıma yasını tuttum :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

hemencecik bitiverir indirip okuyayım :) Eline sağlık

Gintama'yı hiç sorma..Beth'le Physke az kalsın spoiler veriyorlardı zor tuttum. İnadına izlemiyorum bitirmeyeceğim dayanamam. Sonra düştüğüm boşluktan çıkartamıyor kimse beni. Gerçi bu yaz mecbur izleyeceğim, bu kadar merağa ben bile karşı koyamam :cry-milk-bottle-emoticon: 

6. Shino-chan Soyadını Telaffuz Edemiyor

banner.jpg

Tür: Okul Hayatı, Seinen
    Mangaka: Oshimi Shuuzou
    Bölüm Sayısı: 11

Shino Ooshima, konuşma bozukluğu olan utangaç bir genç kızdır. Daha kendi soyadını telaffuz edemeyen Shino, yeni insanlarla tanışmakta zorlanmakta üstelik liseye yeni başlayacaktır. Shino kararını vermiştir: Muhakkak arkadaş edinecektir! Ama bu hiç de kolay olmayacak ve kendini hayal edemeyeceği olayların içerisinde bulacaktır.

İndirme Linkleri:
    11.BÖLÜM (Final)

736254Sanstitre4.jpg

Oshimi Shuuzou'yu çok severim. Çizimleri, kurgusu, orjinalliği... Aku no Hana, Boku wa Mari no Naka gibi popüler mangalardan tanıyor olabilirsiniz. Hatta Türkçe'ye çevrilmiş birkaç mangası da var.  Bu mangayı severek okumuştum, umarım sizler de seversiniz. Eleştirilerinize, önerilerine açığım. 

İyi Okumalar!
  7. Ne mangaydı be...

İngilizce bilmeyip manga okumaktan hoşlananlar çok şanslı çünkü Türkçe'ye çevrilmiş. Böylesine bir manganın Türkçe'ye çevrilmiş olması çok güzel.

Hatırlıyorum hala son volume İngilizce'ye çevrilene kadarki bekleyişimi, merakımı...

Karakterler küçük olmasına rağmen çok ağır bir havası var bu manganın ve aslında Asano İnio'nun tarzı bu. Oyasimu Punpun da benzer bir şekilde çocuk bir baş kahramana sahipti.

Çizim tarzı çok orjinal ve kaliteli bknz:

Spoiler

a_girl_by_the_sea_144-145.png

Söylenecek pek bir şey yok aslında. Sessiz sakin bir manga. Okuyunuz, okutturunuz efendim. 

Unutmadan çevirenlerin de ellerine sağlık.. :)

8. Death Note ya da Mirai Nikki. İkisi de:

1. Kısa
    2. Sürükleyici
    3. İlgi Çekici
    4. Kaliteli Çizim
    5. Kaliteli Soundtrack
    6. Beğeni Oranı Yüksek

Sonrası kişinin ilgisine göre şekillenir. 

Shoujo: Vampire Knight ya da Lovely Complex

Seinen: Elfen Lied

Dram: Clannad, You Lie in April (Klasik müziği seviyorsa)

Shounen: Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (Uzun bayağı ve başta çocukça diye düşünülebilir ama bu doğru değildir ve benim favori animemdir, karşımdakini de alır baştan izlerim bir daha :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:)

Gerilim, Korku: Another

Bilim Kurgu: Stein;s Gate

Komedi, Ecchi: B Gata H Kei

9. Utanç verici bir anımla yine karşınızdayım :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

Kuaföre resimle gidip ''Şu modelden istiyorum,'' dersiniz ya, işte ben Yuki Cross'un resmiyle gittim oraya. Çocukluk mu dersiniz, herhalde kızcağız anime zehirlenmesi mi geçirmiş dersiniz yoksa sıradan bir overdose fangirl vakası mı dersiniz bilemeyeceğim. Tabi kuaför kat attı yolladı beni, iyi de etti; gözümün önünde bir tutam saçla dolaşamayacaktım herhalde.

Buyrun bu da o meşhur saç:

Spoiler

2382380_1327514743621.71res_500_281.jpg

10.  

Resim gözüme o kadar güzel göründü ki hem animesini hem de mangasını ekledim listeme  ^_^

Live actionları aslında sevmem çünkü oyuncunun tipinden tut da rol yeteneklerine kadar oldukça yetersiz seçildiklerini düşünüyorum.He tabi bir de hikayeyi öyle bir değiştiriyorlar ki mangayı mundar ediyorlar.Ama bu live actionda hem oyuncular çok tatlı hem de beni ağlatmayı başarabildiler.Hikaye çok az farklıydı çok kötü değildi.

BM36W9.jpg

Ben hata yapmışım. Mangayı doğru eklemişim de animeyi eklerken yanlışlıkla spin-off serisinin animesini eklemişim.

http://myanimelist.net/anime/819/Boku_wa_Imouto_ni_Koi_wo_Suru

İsimleri de benziyor zaten karıştırmışım :mellow: Neyse farklı seriler olduğunu öğrenmem iyi oldu :)

O da güzeldir ama konusu ensest herkes sevmez o yüzden bir de üstüne smut olunca  :rolleyes: Live actionu, ovası bir de mangası var.Ben ensest manyağı olduğumdan bayılmıştım hepsine :P

tumblr_nbobwkdY8U1s4ogfko1_540.jpg

11. Çoook zor bir soru..

Josei olsa direk Midnight Secretary derdim ama shoujoda düşünmem gerekiyor :P

Flowers of Evil var ama o manhwa  :D

Minami Kanan'nın çoğu mangası çok güzel.

Ama sanırım Boku No Hatsukoi Wo Kimi Ni Sasagu 'yu seçeceğim.Kaç defa baştan okudum hatırlamıyorum.Ağladım da sanırım okurken emin değilim  :rolleyes: Filminde ağlamıştım ama hüngür hüngür  :( Sonuç olarak çok iyi mangaydı okuyun, okutturun efem  -_-

I-Give-My-First-Love-to-You-Japanese-Mov

12. Ben konuyu mangaka diye okumuşum yanlışıkla neyse Allah'tan mangaları da yazmıştım :P

Kaori Yuki  (bknz:Angel Sancutary)

Azume Ryuta (bknz:Nana to Kaoru)(Favori mangam  ;) )

Sakurada Hina (bknz:Benbetsu no Takan)

Aklıma gelen ilk üçlü bunlar.Genellikle seinen türü mangaların çizimi çok hoş oluyor hele bir de görselliğin çok daha önem kazandığı ecchi, mature gibi türlerde. :rolleyes:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.