Jump to content

Lynx

Üyeler
  • İçerik sayısı

963
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Lynx reacted to Songena in Anime İstek ve Önerileri   
    http://www.turkanime.tv/anime/watashi-ga-motenai-no-wa-dou-kangaetemo-omaera-ga-waruiBunu izledin mi? :D
  2. Beğen
    Lynx reacted to Songena in Oppailerin saçmalığı   
    Dimi. B)
    Oppaiyle baglantili konu ama. :D Shoujoda kiz karaktere ozenilmezse/zayif birakilirsa ---> shounende daha beter olur. Sonuc: Biribirine benzeyen, dev oppaili karakterler.
  3. Beğen
    Lynx got a reaction from Shotdown in Blade and soul oyununu tanıtım :D   
    Evet baktım da bulamadım şimdi zaten sağol. :o Tera'nın kardeşi, çıksa da oynasak avrupa şeysi. :lol:
  4. Beğen
    Lynx reacted to typerion in Örnek aldığınız anime karakteri var mı ? varsa kim ?   
    Rias'aa Riasa naptınız olum siz yanacaksınız hepinizi yakıcam 
  5. Beğen
    Lynx reacted to typerion in Örnek aldığınız anime karakteri var mı ? varsa kim ?   
    Memelerin gücüne inanıyorum
  6. Beğen
    Lynx reacted to Shotdown in Blade and soul oyununu tanıtım :D   
    Avrupa sunucusu daha açılmadı o yüzden çıkmamış olarak biliyor olabilirsin :lol:
    Daha sabah indirdiğim bir oyun ne yazıkki çin ve tayvan sunucularında havadan ping yağıyor o yüzden rus privatesinde oynuyor çoğu vatandaşımız.Başarılı bir MMORPG ^_^  
  7. Beğen
    Lynx got a reaction from kucuk_bir_kiz_cocugu_2 in Yurt dışından sipariş ettiğim ürünler sizce nasıl?(Güncellendi)   
    Death Note'una bizi yazmaman dileği ile.. :lol:
  8. Beğen
    Lynx got a reaction from Songena in Oppailerin saçmalığı   
    Ama geishalar çok güzel.. -_- Ben kore dizileri izlemedim Kore kızları cidden çok güzeller fizikleri falan da çok güzel o ne bacaktır ahaha. :lol: Tek izlediğim kore dizisi Winter Sonata idi harikaydı hepiniz biliyorsunuzdur.. Her yerde öyle karakterler var ya şimdi Japon kızı kötü Kore kızı iyi demeyelim.. Dediğin gibi çok aklı başında Shojo kızları da var.. -_- Aslında konuya dönersek, Erza'yı hepimiz seviyoruz. Fakat o oppailer.. Gereksiz. :D

Edit: Kagura ya Kagura hepiniz Kagura'yı sevin gelmiş geçmiş en iyi heroine. :D
  9. Beğen
    Kohai'me laf yok teme. :angry:
    Valla tutar baktım herşeyi çözmüş anlatıyorsun. :lol: Sen ne fenasın sen bizden çok shojo izlemiş. :lol: Ya ecchinin gerçekten izlenecek bir tarafı yok ne konusu güzel ne kızları aklı başında böğ ben ecchiye böyle kusarım.

Sen bile bak ecchi izlemiyorsun shojo izliyorsun master olmuşsun. :lol: Ayrıca şimdi sen sixpackler ile oppaileri bir tutma. Oppai cidden mide bulandırıcı. Valla daha önce de demiştim Toradora, Lovely Complex kadar iyi shojolar henüz görülmedi. -_-
  10. Beğen
    Lynx reacted to kawaii kereste in Oppailerin saçmalığı   
    ben zaten Fairy Tail'e karşı olduğumu söylemiştim daha önce :D ahanda burda: http://forum.turkanime.tv/topic/13691-oppailerin-sa%C3%A7mal%C4%B1%C4%9F%C4%B1/page-3#entry258212

ben ecchi de sevmem :D alayının hikayesi tek düze berbat oluyor, izlencek bi tarafı yok. benim sevdiğim Tengen Toppa Gurren Lagann gibi Kill la Kill gibi fan servisi hikayeyi gölgelemeyen animelerdeki oppailer. TTGL'de de Yoko biraz abartıydı gerçi ama TTGL'nin her tarafı abartı olduğu için gözüme batmamıştı. Kill la Kill de aynı şekilde.

valla shoujo novel yazsam baya tutar galiba huehue
  11. Beğen
    Yok, onu biliyorum zaten. Boyle dusunenleri gorunce rahatladim hatta. Benim kizdigim cogu shoujo bos, kiz karakteri yamuk, oglani da tipik mikimmil olsa da diger ciddi animelere yansimamasi. Ama ecchilerde durum o degil. Cok fazla klişe yansiyor shounenlere son yillarda. Zaten Japon kizlari genel olarak yamuk, bir de bu cikti basimiza. :( Kiz karakterlere sahip cikalim. Sevilesi kiz karakter sayisi cok degil. Hepsi birbirine benziyo. :(Absurtlukten degil de gormemislikten yapiyorlar bence. :D Sonucta gercekteki Japon kizlari belli. :ph34r:
  12. Beğen
    Ama senin dediğin shojolar Diabolik Lovers tarzı Visual Novel tarzı şeyler onlar biraz ecchi kaçıyor şimdi biz sizin echhilerinize laf etmiyoruz.  B) Ayrıca sixpacklerde hepsinde yok çok güldüm yaa.  :lol: Kızların da hiç moron olduğunu düşünmüyorum örneğin Misaki çok aklı başında bir kızdı bence. -_- Var olanlara gelirsek, senin dediklerin benim de gitmiyor fazla hoşuma. Zaten genellikle shojo izleyen kızlar, ana karakterden nefret eder kız biraz salaktır ve şanslıdır ahahah. :lol: Bu arada sen bu işi kapmışsın Kereste. Ahahah. :lol:

Edit: İşte benim Kohai'im. Kohai banzaiii. :lol: :lol: 
  13. Beğen
    Shoujolardaki malligin haddi hesabi yok. :D Nerdeyse her kiz karakterinden de tuksinirim. Ama shounen bir animenin shoujo klişeleri yuzunden batirildigini gosterebilir misin? Tek-tuk vardir ama oppai gibi mi? Konunun tum ciddiyetini mahvediyor. One Piece' i alabasta arcindan sonra birakmistim da cizimleri ne hale gelmis oyle? :( Hele OVA lar. Manga-kasina yazik lan. Hadi Fairy Tail'de mangada oyle. Lucy' e bi' duzgun kiyfet giydirilmedi. Animede bastan beri hepsinde mini mini etekler vardi. Bunlar okula giden, sirkette calisan kizlar degil. Savascilar guya. :DSimdi iyice abartildi. :mellow:
    Cisai oppai banzai!
    Hutsuu oppai banzai!
    Edit: Senpai daima yanindayim. B)
  14. Beğen
    Lynx reacted to Strix. in Saç Tarzını Beğendiğiniz Anime Karakterleri. (Kız/Erkek)   
    Bak Merak ettim göremek istedim tepkini :D

Ben olsam bende Gülerdim :D
  15. Beğen
    Lynx got a reaction from Strix. in Saç Tarzını Beğendiğiniz Anime Karakterleri. (Kız/Erkek)   
    Bişi dicem de. O filmden aldığın gif var ya. İlk izlediğimde :bled1-onion-head-emoticon: oldum. :D Daha önce hiç etkilenmediğim o saçtan aşırı etkilenmiştim. Hatta tepkime abim gülmüştü baya. :D

16. Beğen
    Lynx reacted to Evallark in Oppailerin saçmalığı   
    Normalde konusu güzel oldukça ecchi tanımadan animeyi izlerim ama cidden artık ecchi etiketini güzelim animelere şak şak koymayı bırakmaları gerekiyor. Geçen sezonlarda çıkan Madan no Ou to Vanadis mesela. Konusunu sevdim, ciddiyeti tadında harika bir seriydi bence. Ama o güzelim ciddiyet ve konu, güzelim kızların güzelim kılık kıyafetinden belli olan göğüs ucu, o minik detayla bu kadar mı rahatsız eder? Ediyor işte. Erkek izleyicilerin hepsi olmasa da (şükürler olsun) çoğunluğu seviyor diye iyice kaptırdı gitti bu akım, bıktırıyor. Ecchi üzerine işlenen ve ecchi ana unsur olan animelere lafım yok tabii ama gerçekten bir ciddiyete ve duruşa sahip, aşırı kritik ve dramatik sahneleri olan ve kitlesi geniş olan animelerde abartılmamalı. Genel olarak çevreme de bakıyorum da cidden bir kız için aşırı derecede rahatsız edici aşırı büyüklükte olması. Benim için ikemenlerin göğüs kaslarını görmek hoş tabii ama ölüp bitiyor da değilim yani gerçekte de sevmediğim gibi. Bunun da bir sınırı olmalı, olacaksa da sağlam, ciddi konulu animelerden uzak tutulmalı.

Mesela izlemedim ama Triage X diye bir anime günceli var bu sezon. Nasılmış bir bakayım deyip googleda arattım, aratmaz olaydım. Kızların vücudunun %85'ini oppailer oluşturuyordu.
  17. Beğen
    Lynx reacted to Tronuen in Sizce Element Bükme Gerçekmi?   
    Arkadaşlar şu kadar söylüyüm. İnsan gerçekten çok yüksek bir mahiyette yaratılmış. Çok zengin latifeleri var. Yani elbise gibi düşünürsek hayvanın 10 altınlık elbisesi varsa insanın 1000 altınlık elbisesi vardır. Mesela insana göz verilmiş ama anca belli bir uzaklığı görülüyor. Fakat böyle bir mükemmel göz(her türlü güzel çirkin renkleri ayırt edebilecek mahiyette bir göz) bu kadarcık kısıtlı bir alanı görmek için verilmemiş. Veya sadece görünür dalga boyundaki ışınları görmek için verilmemiş. Demek ki başka alemde tam kapasite kullanacağız.(Bu da öldükten sonra ahirette. Bu da ahirete delildir) Mesela ağız verilmiş, dil verilmiş. Her türlü tatları tadıyor. Bunu da diğer tarafta tam kapasite kullanacağız. Çok çok daha lezzetli yemekleri tadacağız.(Tabi Cennete gidersek) Burun verilmiş, his verilmiş aynı şekilde hepsi. Mesela kulak verilmiş ama belli mesafeye kadar duyabiliyorsun ve belli frekans aralığında duyabiliyorsun. Fakat bakıyoruz bu kulak her türlü güzel ve çirkin sesleri duyup ayırt edebilecek kapasitede. Elbette bazı hayvanlarda bazıları fazla inkişaf etmiş ama o sadece o has dairede. Mesela bizden daha yüksek frekansları duyabiliyorlar vb. Ama genel olarak düşündüğümüzde hangisi insan kadar sesleri ayırt edebiliyor? Trenin sesi de ona aynı gelir, uçağın sesi de veya konserdeki müziğin sesi de. Hepsi yüksek sesli aynı ses gibi gelir ona. Aynı şekilde karpuz da ona aynı tatta gelir kavun da. İşte insanın bütün duyguları böyle geniş bir mahiyette yaratıldığı halde çok kısıtlı bir kullanım alanı var. Demek asıl burda değil daha güzel bir alemde kullanmak için verilmiş. Bu dünya da sadece tadımlık kadar var. Manen deniyor daha güzel bir alem var asıl ziyafet sonraki durağınızda. Asıl bunların tam lezzetini orada alacaksınız deniyor. Bu dünya da elbette çalışarak biraz geliştirilebilir. Mesela birisi çalışarak kobradan daha hızlı haraket edeip yumruk atabiliyormuş falan filan. Ya da onun gibi şeyler ama asla tam kapasitede kullanamıycaz. Diğer dünyada inkişaf etmiş bir şekilde kabiliyetine göre tam kapasitede kullanacağız. Zaten Cennette her istediğimiz gerçek olacak. Bu da artık beynimizi tam kapasite kullanabileceğimiz için mi bilmiyorum. Mesela aynı anda binler yerde bulunabileceğiz. Bu dünyada ruh, cesedimize tabi ama orada artık cesedimiz ruha tabi olacak ve ruh hızında gidebileceğiz. Yani aynı anda binler yerde bulunacağız. Kısacası orada tüm latifelerimiz, kabiliyetlerimiz inkişaf edecek. 
  18. Beğen
    Lynx got a reaction from Strix. in Oppailerin saçmalığı   
    İzlemedim bile hiç onları. -_- Şu harem türü animelerin en güzeli Clannad. Diğerlerinde çok salak kızlar oluyor. <_< Diabolik Lovers gibi animelere sözüm yok tabi ahaha. :lol: Dediğin gibi en güzeli tabii ki romantizm türündekiler. Kız çok güzel olmicak, erkek çok yakışıklı olmicak. Olsalar da olur ama örn: Toradora, Lovely Complex. İşini biliyorlar.
  19. Beğen
    Lynx reacted to Strix. in Oppailerin saçmalığı   
    Ya ben öyle animeleri sevmiyorum zaten mesela hing scool dxd miydi neydi çok saçmaydı 1. sezonu zorla izledim 2. sezonu izlemicem  <_< 
    Ben daha çok Romantizim izliyorum  :lol:   ^_^
  20. Beğen
    Lynx got a reaction from Strix. in Oppailerin saçmalığı   
    Yok maşallah forumumuzun erkekleri eli yüzü düzgün çocuklar. :lol:
    Böylelikle herkesin zevklerini öğrenmiş olduk. :lol: Ya istediğinizi sevin de.. böyle yapmalarını desteklemeyin. :D Siz izliyorsunuz diye böyle oluyor bize yönelik yapıcak değiller. :ph34r: Hani shojo animelerinde gösterin bana bir tane öyle karakter. Vardır ama tüm karakterleri değildir.. -_-
  21. Beğen
    Lynx got a reaction from Kadir- in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Ahahah buldum. :lol:

22. Beğen
    Lynx got a reaction from asci in En Sevilen Bahar 2015 Animeleri-Charapedia Anketi Yayınlandı   
    Ben şahsen Gintama erkeklerini tiplerinden dolayı sevmiyorum hani o da var ama daha çok karakterlerini seviyorum. Eminim tüm kızlar da öyledir başta Gintoki Hijikata Sougo olmak üzere. :lol: Ben Kondo'yu bile çok seviyorum ama goril tipinden değil sonuçta. :lol: S öhöhm.. M öhöhö.. play.. öhöhö yapılıcak adam çok sonuçta ahah. :P :lol: Yok cidden hem böylesine komedi hem dramı barındıran bir anime olduğu için 1 alması gayet normal. Orasını burasını açan gıcık kızlar da yok hepsi terminatör gibi kızlar doğal olarak bayanların sevmesi çok normal. Hepimiz Gintama'nın ayrıcalığını biliyoruz yani. -_-
  23. Beğen
    Lynx got a reaction from Meroe in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Ahahah buldum. :lol:

24. Beğen
    Lynx got a reaction from Sabah Sisi in Spora En Çok Teşvik Eden Animeler Anketi   
    Biz senin dediklerine zaten sırf cevap olarak bakmayız hepimiz tartışıyoruz olayı, tabi ki görüşlerinizi saygıyla okuruz. Ona bakarsan saçma vs diyen de vardı, uzatılmamasını o yüzden istedim ayrıca konudan da uzaklaşıyorduk. Siz demek istediklerimizi çok farklı anlamışsınız zaten o yüzden de uzasın istemiyoruz aslında. Hala garip bi anlaşılamamazlık var. Ayrıca kimseye şu yaşından sonra birşey öğretmeye çalışmamalısın emir kipinle; "kaynaklı bir söyleme uzatmayın diye bir cevap verme birdahakine" diyerek, burda herkes birbirini dinliyor. Sen bizim onu ciddiye almadığımızı ve saygısızlık yaptığımızı düşünerek daha çok saygısızlık ediyosun burda herkes herşeyi biliyor bu tür birşeyi söylemene gerek yok bence. Olaya gelince, sen iyice olayı farklı bir yere götürdün mental zeka vs diyerek. Vikiden alma şeylerle olmaz bu iş o ne kadar doğru sonuçta vikiden bahsediyoruz herkesin sporla ilgili düşünceleri farklı tıpkı buraki gibi. Herkes farklı şey söylüyor, kimi futbolla alakalı kimi satrançla alakalı söylüyor. Benim fikrime gelince, her spor farklı şeyler gerektiriyor. Zeka az da olsa çok da olsa, fiziksel hareket çok da olsa az da olsa gerekiyor bunlar için. Kimse futbolla satrancı bir tutmuyor zaten. Hepsinde lazım olan şeyler farklı dediğim gibi fakat eğer hepsi spor altındaysa, bunları sırf fiziksel hareket veya zeka fazla çalışmadığından dolayı spordan çıkarmamalıyız. Ben hala karutanın bir spor olduğunu düşünüyorum. Satrancında, futbolun da.. Bunların hiçbirinin kapasite ile bir alakası da yok yapmayanlar kapasitesiz mi oluyor? Ve geçmişte yaptığı da nasıl o işi kavramadığını göstersin? Vikiye yazanlar da tecrübesi olan kişiler değil mi? Öyleyse onları da örnek olarak göstermeyin. Ben de genelleme yapıyorum, bunu yanlış bulmuyorum açıkçası hepsi spor. Ha bunlar benim düşüncelerim o ayrı, bana söz hakkı doğdu dediklerinden dolayı, o yüzden yazdım. Bunu sırf cevap olsun diye düşünüyorsan da diyecek birşeyim yok, öyle çünkü, ne yapalım. :D

Edit: Arkadaşların yazdıklarını okuduktan sonra da asıl saygısızlık yapanın sen olduğunu düşünüyorum. Haydi hayırlısı. :lol:
  25. Beğen
    Lynx reacted to Rıse in Spora En Çok Teşvik Eden Animeler Anketi   
    çok ilginç muhabbet dönüyor keyifle okuyoruz  :P .. IQ olayı her zaman ilgimi çekti .. IQ kapışmalarına hastayım bir zamanlar moda idi testleri falan :P

edit : Kimseye sataşmıyorum yanlış anlama olmasın ..  tarzım değildir bilen bilir..
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.