Jump to content

Zorojuro

Üyeler
  • İçerik sayısı

206
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Zorojuro got a reaction from Lejyoner in Beklenen Yaz Sezonu Animeleri   
    Sadece oregairu dikkatimi çekti. Geri kalanlar çok da önemli değil benim için :)
  2. Beğen
    Zorojuro got a reaction from aryahalakove in Beklenen Yaz Sezonu Animeleri   
    Sadece oregairu dikkatimi çekti. Geri kalanlar çok da önemli değil benim için :)
  3. Teşekkür
    Zorojuro got a reaction from Kerem34 in Shingeki no kyojin ve One punch man   
    Mob Psycho 100'e bi bak istersen. Mangakası One Punch man'inki ile aynı kişi
  4. Teşekkür
    Zorojuro got a reaction from ShadyRogue in Olması Gerekenden Güçlü Ana Karakteri Olan Anime Önerisi   
    Hellsing reisi unutmamak lazım
  5. Beğen
    Zorojuro reacted to pegasusejder in wano   
    Zoro'nun geçmişi zaten anlatıldı belki yavuklusu olan kızın (adını unuttum) hikayesi anlatılır sonuçta herkes Wano'da o karakteri görmeyi umuyor. 

O karakter bence Wano'da ortaya çıkmaz veya o karakter yaşıyor mu onu da bilmiyorum ama o kızın ve babasının hikayesini öğreneceğiz gibi sonuçta babasının klanının sürüldüğünü ve kullandıkları tekniklerin yasak olduğunu öğrendik.
  6. Beğen
    Zorojuro reacted to pegasusejder in wano   
    Bunun için Wanted adlı one shot'ı okumanı tavsiye ederim. Onun yazarı da Oda ve muhtemelen orada ki karaktere atıfta bulunarak bu one shot'ı yazmış. 
  7. Beğen
    Zorojuro reacted to Shiba Tatsuya in Oregairu(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru) Analiz, Serideki Gözden Kaçan Şifreler, Karakter Şarkıları ve Merak Edilenler - Tamamlandı(Resimler Yenilendi)   
    ANOTHER Nedir, Ne Anlama Geliyor?
    ANOTHER Watari’nin ana hikayeye(Yukino) alternatif olarak çıkardığı seri. Ana hikayede Vol 6-7 gibi başlıyor, buraya kadar olanlar aynı bundan sonra ise genel olaylar aynı olmasına rağmen herşey Yui lehine gidiyor. Ana hikayeden direk alınıp basitleştirilmiş birçok parça var. Kısaca Yukino ile olan romantik parçalar neredeyse yok edilmiş ve yerine Yui gelmiş(örnek verirsek: revirde Yukino ile olan sahne silinip Yui versiyonu geliyor ya da Hayama ile Yukino’nun çıkması dedikoduları değişip Hayama ile hem Yukino hem de Yui çıkıyor deniyor).
    Buna rağmen Yui’yi mutlu bir son bekliyor demek yalan olur. Çünkü Watari’nin o zamana kadar yazdığı Hachiman’ın karakteri aynı ve birbirlerine pek uyumlu değiller. En önemli kısmı ise serinin ve Hachiman’ın ana isteği olan gerçek ilişki kurma(Genuine Thing) isteğinden vazgeçiliyor. Hachiman Yui ile bunu yapamayacağını biliyor ya da öyle düşünüyor ama isteğinden vazgeçiyor. Yui ise karakter şarkılarında ve günlüğünde(günlük kısmı animede isim vermeden geçiyor) dediği gibi Hachiman ile olduğu sürece yalana razı.
    Bu seride Hachiman ile Yukino arasında geçen romantik anlar neredeyse yok oluyor dedik ama tamamen değil ve Hachiman Yui’yi seçtiğinde monoloğunda çok önemli birşeyi(Yukino) kaybettiğini hissettiğini söylüyor. Yani bunda bile ikili arasında birşeyler var.
    Finalde gittikleri yer ise daha beter: Sevgililerin ayrılmasıyla ünlü olan Destiny Land(sanırım bunu direk Hachiman ya da Yui söylüyor).
    Diğer Karakterlerin Monologlarını-Düşüncelerini Görebilir miyiz?
    Kısaca: Evet!
    Bu seride anlamayı zorlaştıran ya da diğer karakterleri yanlış anlamamıza neden olan en büyük şey serinin tamamen Hachiman’ın gözünden, onun zihninden yazılması. Yani onun dışında kimsenin ne düşündüğünü bilmiyoruz. Bu yüzden bazılarına Yukino çok soğuk geliyor, bazıları Haruno’yu kötü biliyor vs.(Gerçi ileriki yerlerde gördüğümüz üzere Hachiman’ın zihninde olmamıza rağmen Hachiman’ın monologlarında bize(kendine) yalan söylediğine şahit oluyoruz, Hachiman başkalarını bırakın kendine bile dürüst olamıyor: ikinci sezonda klübü kurtarmasının asıl nedeninin Komachi’nin isteği değil, kendi “İstediği Şey” olduğunu anlaması baya zaman almıştı)
    Ama yazarımız Watari buna değişik bir çözüm veriyor. Diğer çoğu serinin aksine bu serideki ekstra ürünler(karakter şarkıları, anime opening animasyonları vs) hep Watari’nin elinden geçiyor ve tamamen serideki karakterleri yansıtıyor. Yani seride Yukino’nun düşüncelerini göremiyorsunuz evet ama onun ağzıyla yazılmış birden fazla şarkı var ve bunlardan düşüncelerini baya anlayabiliyorsunuz.
    Mesela birkaç örnek verirsek:
    -İlk Sezon Opening’i, “Yukitoki” – Yukino bakış açısıyla,
    -İlk Sezon Ending’i, “Hello Alone” – Yui bakış açısıyla,
    -İkinci Sezon(Zoku) Opening’i, “Harumodoki” – Hachiman bakış açısıyla,
    -İkinci Sezon(Zoku) Ending’i, “Everyday World” – Bazı parçaları Yukino, bazı parçaları Yui bakış açısıyla yazılmış.
    Bunların dışında animede direk geçmeyen, sonradan satışa sunulan(yine Watari’nin elinden geçmiş) karakter şarkıları var ki baya güzeller!
    -Yukino için – “Yukidoke ni Saita Hana”(İlk sezon için karakter şarkısı) ve “Kimi no Crescendo”(İkinci sezon için karakter şarkısı)
    -Yui için – “Happy End no Soba de”(İkinci sezon karakter şarkısı)
    -Hachiman için – “Honmono ga Hoshikereba”(İkinci sezon karakter şarkısı)

Yukino, Yui ve Hachiman’ı ilgilendirenleri “Önemli Karakterlerin Şarkı Sözleri” kısmına yazdım...
  8. Beğen
    Zorojuro reacted to Shiba Tatsuya in Oregairu(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru) Analiz, Serideki Gözden Kaçan Şifreler, Karakter Şarkıları ve Merak Edilenler - Tamamlandı(Resimler Yenilendi)   
    Animede Atlanan ya da Eksik Kalan Yerler ve Bazı Önemli Sorular
    İÇİNDEKİLER:
    1 – Hachiman’ın ilk sezon finalinde yaptığı şeyin(Sagami’ye çatıda saydırması) kendisine etkisinin gerçek boyutu ve Yukino’nun “aşırı” tepkisinin nedeni:
    2 – İkinci sezondaki yılbaşı festivalinde(9-10. bölümler) asıl işi yapan Iroha değil Yukino idi(anime yine Yukino’nun emeklerini göstermedi):
    3 – (!)Hachiman’ın monologlarında Yukino ve Yui’nin muazzam farkı(!)(ÇOK ÖNEMLİ):
    4 – Hachiman’ın Yukino’ya “Açıklayamadığı bir sebepten” dolayı pembe toka hediye etmesi:
    5 – Yukino, Hachiman’a Yui gibi kendisine yardım ettiği için mi aşık oluyor?:
    6 – Hachiman’ın aslında nefret edilmekten acı çektiğinin itirafı:
    7 – Yui, Yukino gibi Hachiman’ın kendine zarar vermesini engellemiyor mu?:
    8 – Hachiman’ın Yukino’yu Öğrenci Konseyi Başkanı olmaktan “Kurtarıp” klübü koruduğu halde Yukino’nun sevinmeyip “Anlayacağını düşünmüştüm” demesinin nedenleri:
    9 – Hachiman’ın kendini feda etmeye devam etmesindeki en büyük neden:
    10 – Kızlar, Hachiman’a bazı şeyleri direk söyleselerdi çok şey değişir miydi?:
    11 – Tamanawa ile Yukino&Hachiman saydırması aslında ikilinin özeleştirisiydi:
    12 – “Gerçek Şey”i ilk isteyen kimdi?:
    13 – Hachiman ikinci sezonda Yukino’yu başkan olmaktan “Kurtarıp” klübü koruduktan sonra(6. Bölüm) Hayama’nın grubunu izleme nedeni:
    14 – Yui’nin acı gerçek yerine tatlı yalanı tercih ettiğini söylediği yerler:
    15 – Hachiman, monologlarından birinde şifreli bir şekilde(teori değil, kesin) istediği şeyin Yukino’nun kalbi olduğunu söylüyor!:
    16 – Yui, Hachiman’ın “Gerçek Şey” konuşmasını anladı mı?:
    17 – Animede hiç belli olmasa da Yukino ve Hayama’nın sevgili olduğu söylentileri Hachiman’ı çıldırttı:
    18 – Yukino geçmişte neden Hayama’ya çikolata verdi, yoksa eskiden ona aşık mıydı?:
    19 – Yukino Hachiman’a “Bana birgün yardım et, olur mu?” dediğinde, Hachiman’ın hisleri:
    Extra: Hachiman ve Yui’nin yalanlarını merak edenler kaynak olarak verdiğim analizin Part 4’ünün 5 ve 6. Sayfalarına bakabilirler.
  9. Beğen
    Zorojuro got a reaction from YosunSacliMidoriya in Selamlarr :)   
    Neredeyse aynı kafadayız bende 4-5 yaşlarındayken Pokemon ile başlamıştım. Tabii o zamanlar animenin ne olduğunu bilmezdim, çizgi film sanardım. Orta okuldayken Bleach ve Naruto ile tam manasıyla anime izlemeye başladım. Anime candır.
  10. Beğen
    Zorojuro got a reaction from hcancu in Selamlarr :)   
    Neredeyse aynı kafadayız bende 4-5 yaşlarındayken Pokemon ile başlamıştım. Tabii o zamanlar animenin ne olduğunu bilmezdim, çizgi film sanardım. Orta okuldayken Bleach ve Naruto ile tam manasıyla anime izlemeye başladım. Anime candır.
  11. Üzgün
    Zorojuro got a reaction from SoredemoDodo in animem bitti yardim   
    keşke bende aklımdaki animeleri bitirebilsem 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.