Jump to content

Pika-sama

Üyeler
  • İçerik sayısı

174
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

İletiler bölümüne Pika-sama kullanıcısının eklediği dosyalar

1. spike, 22 saat önce tarihinde yazdı:

merhaba ben spike, 19 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıldır anime izliyorum. açıkcası buraya katılmamın sebebi hala anime konusunda bir 'çömez' olduğumdan sizlerin değerli anime tavsiyelerini almak^^

bunu burada söylemek için doğru başlıkta mıyım bilmiyorum ancak animelerin yarattıkları o dünyaların içinde bulunmak biraz olsun dünyadan beni uzaklaştırdığından her animeye ve onların mangakasına büyük bir saygım var diyebilirim, umarım gerçeklikten kaçtığım bu dünyayı, bu forumun sayfalarında da hissedebilirim.

japon tarihine ve kültürüne de açıkcası meraklıyım, umarım burada bu başlıklar ile alakalı da forum konuları da daha çok bulabilirim..

tekrardan hepinize merhaba, umarım iyi anlaşırız:))

Aramıza Hoş Geldin "Spike :) Umarım forumda keyifli zaman geçirir ve eğlenirsin. :relax2-onion-head-emoticon:

2.  

Kofteor, 22 saat önce tarihinde yazdı:

monogatari'yi izlerken altyazıya bakmak yerine etrafı dikkatlice izlemeyi tercih ederdim

Katılıyorum monogatari serisi yapı gereği hızlı bir akışa sahip olduğundan alt yazıyı okuduğumuz sıralar bazen animenin izleyiciyi içine çekmeye çalıştığı atmosferi tam anlamıyla tecrübe edemeye biliyorsun bu da bir çok kişinin bu efsanevi seriyi beğenmemesine, kendine uygun bulmamasına neden olabiliyor.

3. pegasusejder, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Oo Pika hoş geldin, nasılsın?

İyiyim bu aralar hazırlamam gereken bir sunum var onunla uğraşıyorum hali hazır da boş vaktim oldu atıştırmalık eşliğinde biraz anime izleyip hazırladığım notları gözden geçireceğim, sen?

Gorkito, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

hoş geldin pika-sama hazretleri, sende mahsur düşmüşsen sormamda sıkıntı yok kimin adasında kalmak isterdin adaya düşsek? benimmi yoksa peganınmı :tuzkistrokeplz:

Senin adan galiba, uçan atların adası sadece masallarda olan bir şey :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

4. Gorkito, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Şu anki bölüm mangada kaçıncı chapter'a denk geliyi, aşırı merak ettim okuyacam :uhuhuh-onion-head-emoticon:

İstemeyen bakmasın spo var çünkü

Spoiler

Tam hatırlamıyorum şuan arc 11 de felaket olaylar oluyor ayrıca bundan sonrası içinde efsane teoriler var baya ilgi çekici bir hal alıyor bu arada istiyorsan azıcık detay verebilirim 

Senin nereden başlayacağına gelirsek açıkçası şimdiki bölümün tam olarak nereye denk geldiğini pek hatırlamıyorum sen Arc 3 ten başla biraz gerisi olabilir eğer öyleyse bulana kadar ilerlet :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

5. Gorkito, 13 saat önce tarihinde yazdı:

@Pika-sama Emillia sonda "sonra bu konuyu konuşalım" diyince olayı hatırladığım için gülmekten yarılıyodum nudsnfmıdsfnlsjkş

normalde hatırlamayan biri için o sahne hiç komik değildir ama hatırlayınca işler değişiyo jnsdjlkç

o mangayı gördüm ama okumadım, nasıl güzelmi?

Spoiler Re:zero mangasında güncel olmayanlar okumasın;

Spoiler

Orada sağlam eğlenicez Subaru baya zor duruma düşücek ayrıca 3.bölümün sonunda Ecdona'nın kıskanmış tavrı,tutumu beni benden aldı :serenade-onion-head-emoticon:

Mangaya gelince yazar sanki Emilia için sadece yazıyormuş gibi düşündüren zamanlar oluyor ama baya ilginç ve eğelenceli ama bu sezon hiç ölmese de Subaru sonraki Arc larda baya ölücek süreç daha da hareketlenicek bu zaman zarfında Subaru x Emilia ilişkisi daha da derinleşecek (daha da konuşmaya devam edersem efsane bir spoiler olur okuyan kişi şok geçirip seriye bakış açısını bile değiştirebilir o yüzden burada bırakıyorum)

6. mrcemakg, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Japon kültürü ile bakmak tamamıyla farklı olabilirdi. Böyle düşününce biraz felsefi oluyor işler. Hatta yorumunu okuyunca fark ettim konuyu açarken de hata yapmış olabilirim. Aslında aklıma gelen şey keşke japon olsaydım değil de keşke japonca anadilim gibi olsaydı gibi bir şey. Aslında senin dediğin ile benim düşündüğüm biraz farklı oluyor düşününce. İşte naparsın bazen Türkçe ile bile demek istediğimi tam anlatamıyorum. :bad-atmosphere-onion-head-emoticon: İnsanlık hali.

Aslında o noktayı fark etmiş bulundum konunun ilerleyiş yönü felan normalde oraya gittiğinden insanın aklına anadil geliyor böyle basit bir hata yapman normal. Bu sadece başlığa içeriğini okumadan baktığımda aklıma gelen ilk şey olduğundan yinede yazmak istedim konu daha da derinleşip felsefik olabilir ama en azından etrafında bir muhabbet dönmeye devam ederse ilginç olur diye düşündüm. :relax2-onion-head-emoticon:

7. mrcemakg, 09.01.2021 - 14:15 tarihinde yazdı:

Çeviriler ne kadar iyi olursa olsun dil bariyeri hissedilen seriler olabiliyor. Şahsen ben bazen düşünüyorum ki eğer Japon olsam ve o serileri orjinal dilinde anlayarak izlesem bu seriden çok daha fazla keyif alırdım diye. Clannad ve Oregairu'yu örnek verebilirim bu seriler arasında. Sanki çeviriler yetmiyomuş ve bazı olayları kaçırıyomuşum gibi hissetmiştim. Sizinde böyle hissettiğiniz seriler var mı?

Bende dil bariyerinin sıkıntılarının farkındayım ama benim izlerken keşke japon olsaydım diyeceğim seriler genellikle japon kültürünü veya günlük hayatını ele alan seriler olur herhalde çünkü bu yapımlara bir de o kültürün içinde büyümüş birinin bakış açısından bakmak daha bir ilgi çekici duruyor nasıl desem o kültüre başta pek aşina olmadığımız için sanki her sunulan kısım gerçekmiş gibi varsayılsa da en azından farklı bir bakış açısıyla (bilgi sahibi bir bakış açısıyla) yorumlamak isterim.

8. Gorkito, 19 saat önce tarihinde yazdı:

@Pika-sama youtube yorumlarında gördüm aklıma geldi

Re:zero da güncel olmayan açmasın spoiler var

İçeriği Görüntüle

Emilia hala öpüşerek çocuk yapıldığını sanıyordu değilmi djdkjddjdkdkdk

O mesele biraz derin Re: zero'da spoiler güncel olmayan okumasın;

Spoiler

Aralarında çocuğumuzun ismi ne olsun muhabbeti bile geçiyor :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

9. yolcuarda, 10.01.2021 - 03:14 tarihinde yazdı:

çok teşekkür ederim son bir ricam olacaktı solo leveling gibi manga önerebilir misiniz (mcnin başta güçsüz olup savaşa savaşa baya güçlü olduğu mangalar)

Rica ederim :relax2-onion-head-emoticon:

FlagellumDei, 10.01.2021 - 15:36 tarihinde yazdı:

öneriler için teşekkürler, önerdiğin animelerin çoğunu izledim, izlemediklerimin konusuna baktığım zaman beğenmedim maalesef.

Rica ederim uygun ve yeterli öneride bulanamadığım için üzgünüm :homelessonionplz:

10. 123456543, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben anime izlerken hep ya anime donuyo yada site çöküyo ve 20 30dk giremiyorum neden acaba

sizdede oluyormu?

çözümü nedir sölerseniz mutlu olurum

Yanlış yere yazmışsın İstek, Şikayet ve Öneri bölümüne konu aç istersen bu sorunu cevaplamana yardımcı olacaklardır  :)

11. yolcuarda, 9 saat önce tarihinde yazdı:

akame ga kill gibi anime önerir misiniz hani böyle karakterlerin öldüğü faln filan anlamışsınızdır galiba 

Öyle çoook ölümlü animeler fazla bulamazsın çünkü iyi karakterlerin ciddi kayıpları bazı izleyicileri kalpten götürecek gibi oluyor ama  akame ga kill kadar sert olmasa da bir çok yan karakterin veya ana karakterin öldüğü animelerin bulunduğu bir liste belli noktalarda beklentilerini karşılayamayabilir ama en azından izlemediklerinin konularına bakmanı istiyorum olmazsa başka önerilerde bulunabilirim anime karakterlerinin ölümü spoiler gibi olduğundan Spoiler tagı içinde koyacağım;

Spoiler
    Pika-sama, 05.01.2021 - 18:23 tarihinde yazdı:
    • Death Note
    • Code Geass: lelouch of the resurrection 
    • Shiki  (burada senin istediğin gibi animenin sonuna doğru çoğu karakter mc de dahil bir daha dirilememek üzere ölür)

• Fullmetal Alchemist Brotherhood

• Zankyou no Terror

• Kakumeiki Valvrave Series

• Romeo x Juliet

• Cowboy Bebop

• Air

• Hakuouki

• Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans

• Katanagatari 

12. Ari01, Şimdi tarihinde yazdı:

Doğru diyorsun, genelleme yapmaya çalışmıştım biraz. :D Bu arada seninle tanışmadık sanırım, ben 17 yaşındayım, Lise 4'e gidiyorum. Mekana geleli bir hafta oldu. Nasılsın?

Bazen yazmasam da mesajları okurum açıkcası seni de tanıyorum bende lise öğrencisiyim tanıştığımıza memnun oldum.  İyiyim sen?

Sitonyum, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Haklısın, sana da kolay gelsinn :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Hoşgeldinn, Nasılsın?

Hoş bulduk Aynıyım.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.