Jump to content

Pøllux

Üyeler
  • İçerik sayısı

640
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Pøllux kullanıcısının paylaşımları

1. Pøllux

Burçlar!

Kova. Aaa ben, vallaha ben lan, yeminle lan oha lan
  2. Pøllux

Karne Notlarınız ?

Laptop alıyorum ödül olarak akdnawugdwayggıyawdawu
  3. Bu tartışma , aslında her ne kadar tartışma olmasa da (çünkü buradaki herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyor , kavga edecek bir durum yok , fikir paylaşıyoruz.) biraz fazla büyüdü ve gerek yok. Ben kimseye Anime ile Çizgi Film aynı şeydir demedim. Ben sadece Anime Çizgi Filmdir dedim. Peki ya nedir? Anime dersek ne denir ? Japon kültürü vb. demeye gerek yok. Belirli bir senaryo (bu senaryo manga da olabilir) dan konu alınarak bilgisayar veya el ile yapılan Animasyonlardır. Bu aynı tanımı Çizgi Film'e de yapabiliriz. Yapamazmıyız ? Tabi yaparız. Bu yüzden Anime ile Çizgi Film aynıdır. Benim anime izlediğimi bütün okul biliyor ve okulun neredeyse yarısını ben Anime'ye başlattım ve benden sürekli anime önerisi istiyorlar . Hiçbiri şimdiye kadar dalga geçmiş değil. Ve ne tuhaftır ki ben bu kadar küçük yaşta olmama rağmen benden büyük bir çok kişi (benden büyükler mi.?) çizgi film denilince dalga geçiliyor demiş. Şimdiye kadar kimse benim yüzüme aaa bebek şeyi izliyorsun salak demedi, en azından ciddi olarak. Ailem bile Death Note'un birkaç bölümünü izledi. Yani Anime Çizgi Filmdir denilince kimsenin gocunmasına darılmasına gerek yok çünkü öyle. Ya değilde ne? Eğer anime'nin tanımı çizgi film'den farklıysa ne? Wikipedia : Anime (アニメ?, telaffuzu: "anime"), animasyon veya çizgi film anlamına gelen Fransızca kökenli, Japonca bir kelimedir. Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen videolar şeklinde de piyasaya sürülebilirler. Animeler, el çizimi veya bilgisayar yapımı olabilir. Bu kadar basit ve net. Anime ile Çizgi Film arasındaki tek fark Anime denilince yaş sınırının biraz da olsa değişmesidir. Sırf japon yapımı diye tamamen farklı bir şey değil. Ben hala evimde Johnny Test veya Spongebob izliyorum ve çok eğlenceliler :D . Boşu boşuna bunu konuşmaya gerek yok. O değilde 2 cümle yazsam yeter dedim destanın babasını yazmışım. Hadi görüşürüz. Konuya kilit gelirse iyi olur aslında, neysem.
  4. Pøllux

Karne Notlarınız ?

Teşekkür Aldım c:
  5. Demiyorlar , benim ingilizce olarak Skype üzerinden konuştuğum 2-3 tane japon otaku arkadaşım var ve 7 saatlık çağrılar bile yaptığımız oluyor bazen onlarla, o konuyu çok tartıştık ve Japonya'da öyle bir şey olmadığını, zaten animeden çok mangalara odaklı olduklarını söyledi. Ayırca, buranın çizgi film anlayışını bu hale getiren de biz Anime kitlesiyiz. Biz bu kadar düşürdük ve Anime'yi çok yücelttik . Pek bir fark yok bana göre. Ben hala Johnny Test'i severek izliyorum. Bu nottan sonra boş yere konuşmanın anlamı yok. O zaman ya tamamen 5 dakika önce yazdıklarını unuttun yada kuzenin yazdı......
  6. Emel abla, Japonya'da her kime Anime ile Çizgi Film arasında fark var mı diye sorsan herkes yok der. Japonlar kendilerine bir hakaret olarak almıyor da onları savunmak bize mi düşüyor yani? .... Edit: Flood olmuş :(
  7. Hala Windows 7'ye geçmedim ve uzun süre geçmeyeceğim, XP bana göre çok daha fazla kullanışlı ve kişiselleştirebilir . Ama yararlı bir konu tebrikler ^^
  8. İşte bak, tamda olay bu. Çizgi film denilince hemen Tom ve Jerry anlanması bizi bu hale getirdi işte. Zaten konuşacak bir şey yok, çizgi filmi tamamen Animeciler küçük duruma düşürdü ve şimdi çizgi film denilince herkes küçümsüyor, kendi kendimizin suçu tamamen. Anime sanki başka bir şeymiş gibi düşündük kendimiz. Hayır, ikisi de bilgisayar veya el ile yapılan animasyondur ve hepsi her yaşa hitap edebilir. Ama Anime'ye çizgi film denilince birisi çıkıp reddederse bana göre eğer o kişi anime izliyorsa o kesinlikle ego sahibidir. Ayrıca, amerikan çizgi filmi, japon çizgi filmi diye bir şey yok. Çizgi film çizgi filmdir ve her yaşa hitab eder, Pepee de vardır, Elfen Lied da vardır. Bu kadar basit ve bunu daha fazla tartışmanın anlamı da yok. Anime'ye çizgi film değil anime denmesi ya o kişinin egosudur, yada o kişiye onun japon yapımı olduğunu anlatmasıdır. Anime, çizgi filmdir ve aynı sektördedir. Ne zaman bir çizgi roman satıcısına gitsen mangaları spider-man ile yanyana, yada Disney'in bir filminin CD'sini Naruto ile yan yana bulabilirsin. Tamamen normal karşılanmalı. Her ne kadar kültürleri olsa da TAMAMEN farklı bir şey değildir anime. Konu uzatılmazsa başka da bir şey demem.
  9. Pøllux

Youtube kanalları :)

Benim kendi oyun kanalımı vermeyeceğim ama arkadaşıma yardımcı olursanız sevinirim ^^ ; Alimasyon - Türk Stili Animasyon! http://www.youtube.com/Alimasyon
  10. Pøllux

Tengen Toppa Gurren-Lagann

Şu videoyla izlenecekler ve yorumlanacaklar listemde 1.sırada deprem yaratan animedir ;
  11. Anime zaten çizgi filmdir. Çizgi filmin senaryosu her şekilde olabilir. Anime , Animetion 'un kısaltılmış halidir. Kim bunun aksini savunuyorsa o kendi egosuna yenik düşmüştür. "Anime çizgi film değil" diyerek sanki kendi izlediği şey çok özel ve farklı bir şeymiş gibi göstermeye çalışmış, kendi izlediği şeyin aynı bokun farklı rengi olmadığını ve kendini diğer "eziklerden" ayırmak istediği için yapmıştır. Halbuki hepimiz aynı şeyi izliyoruz ve hiçbir fark yok. Bu kadar basit. Dediğin şey olan fanboyluk ise çok saçma bana göre. 13 Yaşındayım ve 9 yaşında bile anime izleyen arkadaşlarım var, ama hiçbiri fanboyluk yapmıyor. Ama 19 yaşındaki kişiler, "Bleach iğrenç, En iyi anime Naruto" gibi yorumlar yapabiliyor. Fanboyluk yaşla alakalı değildir bana göre. Animeye bağlılığın üst düzeye çıkılmış halidir. Bunu düzeltmenin yolu ise başka başka animelere izlemek ve yeni türler görmektir. Böylece anime hakkında deneyim kazanırsınız.
  12. EVET, EVET, EVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEET
  13. Pøllux

2010-2011-2012 satışları ve toplam satışlar

Eh beni uzun zamandır tanıyanlar ne kadar koyu bir OP fanı olduğumu bilir. Bence hak ettiği yerde. Diğerlerine bakacak olursak Bleachın düşmesi tuhaf. Mangasını okuyanların çok olduğunu sanıyordum :7
  14. Pøllux

Swart and Onlıne Sezon 3

Benim konumu okuyan zaten bilir düşüncelerimi. SAO Call Of Duty'e benziyor, boku çıkana kadar devamını getirirler, çıktığı halde getirirler.
  15. Öhöhöhööhöhöhöhöhöhöhöhöhöm. Çakmacılar :(
  16. Pøllux

Isminizi yazin resminiz cizilsin=)

Sadece rastgele çiziyor, diğer insanların çizimleri ile sizinkileri takas eden bir program bu, eskiden çok oynardım :D
  17. Pøllux

Favori Espadanız Hangisi?

Ulquiorra! Yammy'e oy veren olsaydı çok pis kavga çıkarırdım ha burada. Grimmjow da iyiydi. Bu arada, neden konu One Piece forumunda? . EZGİİİİİİİİİİİİİİİ GIZ
  18. Şehriye Çorbası!

1. LoVeR

LoVeR

Hayıır dehriye dorbası ooo bir kere....

2. Pøllux

Pøllux

Düzeltmişler O.O

19. Pøllux

One Piece’e İlgi Çabuk Düştü

Hayır, zaten Amerika'da Caillou'yu yayınlanan kanalla aynı kanalda yayınlanıyor. Sanji'nin sigarası yerine lollipopu var, Silahlar su tabancaları..
  20. Pøllux

Aoki Hagane no Arpeggio Animesi Yolda :D

Guilty Crown 2? http-~~-//www.youtube.com/watch?v=umDr0mPuyQc Edit: Fragmanı izledim, sırf şu karakterlerin sempatikliği için izleyesim geldi c:
  21. Öhöm ; Önce IDM yi silip PC yi yeniden başlat. Sonra bunu indir ve çalıştır, ne çıkarsa evet yada tamam de. http://tiny.cc/PatateslerGuzeldir Ardından IDM'yi tekrar indirip arkadaşın dediği şeyleri tekrar yap ^^
  22. Popüler etiketlerde Ilithyia yazması.. :(

1. LeornKayn

LeornKayn

Biraz daha nicki etiketlenirse googlede Turkanime.tv yazdığında direk olarak "turkanime.tv Illithyia" belirecektir :D bu bilgiyi paylaşmasam olmazdı :)

2. Lightning

Lightning

Benimkiside var ama :D

3. Toprakezgi

Toprakezgi

Hihihhiihih yaşasın kötülük ahahaha. :D Amacım o zaten böyle Ilithyia yazınca çatank diye ben gelem istiyom insanlar spartacusteki kadını unutmalı :( İsim de değiştiremiyorum zaten..

23. Pøllux

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

One Piece ^^
  24. Pøllux

Haziranda da Fiiller bizi bekliyor.

Geçen hazirandan beri biriktirdiğim Naruto serisinin hala fillera devam etmesi, tamamen benim suçummuş gibi hissetiriyor :/
  25. Ger

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Songena

Songena

:( ;Aramızda para toplayıp sana gönderelim eni iyisi. :D

3. Pøllux

Pøllux

Çok fazla vurduğum için anakartı hasar gördü, laptop diye de anakart değişemiyor. Az kaldı 300 TL :/

4. LeornKayn

LeornKayn

Eskiden laptopmu vardı masaüstüne kurban :)) en kısa zamanda geri dönersin umarım forumun animecilere ihtiyacı var...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.