Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

886
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Sade komedi ilgimi çekmiyor.

Sade komedi değil ki. :D

Hep gülersin ama nerede duygu nerede komediyi vericeğini en iyi bilen animedir. ;)

İlk bölümler gıcık gelir ama karakterleri tanıyıp aşina olunca hak vermeye başlarsın bence. :D

Gintoki'nin Hokage ya da Korsanlar Karalı olmak gibi amaçları yok. İchigo gibi artist artist de dolaşmıyo ama ruhu en güçlü olan anime karakteridir gözümde. 3 büyüklere taş çıkartıcak dövüş sahneleri de vardır. (Gintoki tahta kılıçla dövüştüğü halde. :D )

Dünya'sı bi garip olduğu halde gerçek hayatı bazen yansıtıyor ki şok oluyorum. :o

Her karakter bir renk katar "gereksiz karakter" diye bir şey yok neredeyse. Özellikle Kagura'nın diğer shounen animelerdeki ana karakter olan kızlarla hiç alakası yoktur onu söyliyim. :D

Gintama'nın ilk 20 bölümüyle Naruto'nun ilk 20 bölümü arasında hiçbir fark yok. O yüzden biraz sık dişini,yoksa çok şey kaçırırsın. :D

Edit: Gintama'dan başka hiçbir anime izlememiş biri bile 8-10 anime izlemiş gibi olur. Çünkü yarısı diğer animelere göndermelerle dolu bu arada.

2. Şimdi birincisi aralarında insan oalrak en güçlü Gintoki oluyor bunu tartışmayalım.Gin havada karada alır...

Luffy meyve yemiş,Torikonun da güçleri var,Gokuyu saymıyorum bile...

Şimdi bizim Gintokinin dünyaları ikiye bölebilecek güçde ve sağlımlığa sahip tahta kılıcı ,asla yenilmeyecek ruhunun yanında...

Bunun dışında bankai açabildiğini,aynı zamanda da kaçmakda ve kurnazlıkda bir numara olmayı başarabilen birinden bahsediyoruz :D

Savaşmasa bile oyum Gintokiye :D :D

Bunları kelimelere dökememiştim.. :D

Edit: Aralarında en güçlüsü olsa da kahramanlık yaptıktan sonra yine karizmasını çizdiricek oyunda. :D

Sket Dance animesiyle ortak bölümünü izlemiştim aynen böyle oldu. :D

Şeytan meyvesini ararken Alahım... :D

3. Bu aralar Gintama 'ya kendimi kaptırdığım için başlığı görünce "Ahanda Gintoki!" dedim. :D

Gintoki hepsini mahveder bikerem. :P

Neden?

Gintama spoilerin hası; (Gerçi söylediklerimi sadece izleyenler anlayabilir ama yine de spoilere alayım tedbir olarak. :D )

1-) Kim animesinde böyle oyunlar oynadı. Aşırı tecrübeli bu konuda hem. :D :P

2-) İzleyenler bilir, oyunda iksirci ossan iki parçaya ayırıp ilk kürek sonra da kılıç olarak kullandı. :D Ki bu animesindeki oyunlara benzemese bile Gintama'nın işi belli olmaz. :P

3-) Dragon Ball ve Goku göndermeleriyle düşmanını tanıyor. :D Kamehame de yapabilir hem. İşte kanıtı

İchigo'nun Mugetsu hali de vardı bir bölümünde hatta. :D

Berber bölümünde Naruto'nun Kage Bunshinleriyle baş etti. :D

4. Her gün yenisini yapıyorum tek bi konuda insanların sürekli konuya girmicegini bildigim için ayrı ayrı açıyorum . Eğer rahatsız edici gözüküyorsa dedigin gibi tek bi konuda toplamam mükün

Aslında öyle daha kolay.Güzel çalışmaların var konuyu takibe alabiliriz mesela. :) Güncelde olunca hep aynı konulara bakıyor herkes. Mesela fan art konularına güncellendikçe bakılıyor. Bir de çalışmalarını bir arada görmek daha iyi bence. :)

5. Herkes kötü,herkes karizma,herkes havalı, aşırı aşırı havalı hem de. :D

Gintoki'yi tanıdıktan sonra mütevazilik nedir öğrendim. :D :wub: (Mesela ff mdeki karakter bisikletle evren turuna çıkıyor garibim. :D Kanatları var ama dikkat çekmesin diye yapıyor bunu. :blink: Tamam ben bile hiçbir şey anlamadım parantez içini boş verin. :D )

Tembelin teki olurdum. (Ki zaten öyleyim. )

Naruto gibi "Hokage olcam. Dünya'ya barış getircem" diye uğraşmazdım , Binlerce kişiyi katleden, süper havalı cafcaflı kötü karakter de olmazdım. Dünya'ya etki bırakmak umrumda değil,sadece hayatın akışına kendimi bırakır, hayatımı eğlenerek yaşamak için gizemleri çözerdim. Meraklı ve kaşif olurdum. Çılgın bilim kızı Eru (Lakaba bak. Allah'ıım. :D)

Bir de iyilik de yapardım, nefret edip intikam da alırdım. Ne iyi, ne de kötü olurdum. Hiçbir tafaf tutmaz kimsenin grubundao rdusunda cartında curtunda emri altında olmazdım. Bir yere bağlanmadan özgürce yaşardım. Arada hayat kurtardığım da olurdu hayat batırdığımda.

Animedekilerin beni iyi veya kötü görmeleri onlara bağlı. Artık hangi tarafımı görmek isterlerse. :D

Tipe gelince,sarı saçlı ela gözlü,uzun boylu.

Yetenek: Kaçabilsem yeter. Bir de tabağı,çatalı bile ölümcül silah gibi kullanabilcek yetenekte olmak. Jackie Chan özentisi :D

6. filler o kadarda uzun dildi açıkçası 6 bölüm mü kaç bölüm sürdü narutodan soğudum ne ya. odil narutonun filleri bile iyi ya eğleniyosun üstelik filler bitince çok fazla olayı verceklerini düşünüyorum böyle bölümler verdiler ki iyice heyecanlanalım.

6 bölüm mü?. :D Aylardır filler var. Bazen fillerları gerçekten eğlenceli oluyor ama gücele gelince haftada 1 bölüm bekliyorsun bir de tam savaş başlamışken hep aralara filler bölüm sıkıştırıp savaşı bölüyorlar. Savaş başladı. Filler bölümlerde bile Naruto hep yolda... Bunu görünce gına geliyor artık. Jiraya ve Painli bölümler gibi olay bitince olsun filler artık. Witch'in dediği gibi olursa içim rahatlar ama bu aralar ki gidişatı iyi değil...

Neyse Temmuzda filler olmuycak buda bir şey ama Ağustosta araya filler sıkıştırmasınlar yine. :P

7. Dikkat! Bu yorum karamsarlık ve dert yanma içerir. Bu haberi görüp sewvindiyseniz ve senincinizin kursağında kalmasını istemiyorsanız lütfen, bu yorumu silinmiş üyenin,silinmiş yorumu olarak farz edip okumadan geçiniz! :D

Ben Naruto'dan vazgeçtim... (Nasıl cümle oldu bu ya, neyse. :D )

Ciddiyim. O kadar anime izlediğim halde Naruto Shippuuden'in yerini tutmazdı. (One Piece bile...) Tanışma konularında hoş geldin demişken, Naruto'yu izlettirirdim, Naruto'cu yapmaya çalışırdım hatta. :D

Savaş başladığında animeden kopmaya başladım zaten. Bir de güncele gelince aylardır bitmeyen filler mahvetti beni. Herkes animeyi bıraktı artık manga okuyor. Her yerde spoiler uçuşuyor. Olan bana ve filler madurlarına oldu. Zaten mangayı okumuş gibi olup soğudum animeden.

3-4 normal bölüm koyucaklar tam gaza gelmişken de araya o filler bölümleri sıkıştırcaklar. Hevesim de kursağımda kalacak. Alıştım bunlara Güncele gelince daha iyi anlıyor insan...

Sırf 1. ve 2. sezonda o kadar izlediğim bölüm sayısına acıyıp yarım kalmasın diye devam ediyorum hadi hayırlısı. Bi dakika ben zaten aylardır bırakmıştım... Yani çoktan yarım kaldı. Anime bitince tamamlarım artık. :D

8. Doğru bir Yaklaşım Nede olsa Herkes kendine uyduğunu düşündüğü şeyle kendini ifade eder

Hoşuna giden resimleri de koyabilir. Bir an "Gerçekten silindi mi bu üye? diye şaşırtmak için de? :D

itiraf ediyorum. avatar yüzünden kıvırma çabalarım bunlar. :P

9. Bardağın hep dolu tarafını görecek kadar, hayattaki olumsuzluklara gözlerini kapatırlar.

Muhteşemsin her şeye olumlu yönden bakabiliyorsun aslında bir çok insanın yapmak istediği ama yapamadığı bir şeyi yapıyorsun kendi çapında mutluluk abidesinin ancak değerini bilen yok.Resmi ekleyen

Fark etmedim bunu. :D Birisi sesimi duydu sonunda. :D Resmi ekleyen

10. Bence "muhteşem" demekle kötünün muhteşemini söylüyo :)

Bende onu diyorum. :D Animelerde havalı kötü karakterler var mesela. B) Ama burda hepsi geveze,evde kamış,iki yüzlü. Bunların arasından nasıl buldular? :ph34r: Cidden bulanlar yaydan da söylesin hayrına. :D

11. Yeah da neresi muhteşem :D

Aynen,lanetli burçlar diyo,benim burcum yok dedirtiyo. Neresindenmuhteşemlik buldular? :D

Hayır muhteşemlik varsa yaydan da söyleyin içim bi tuhaf oldu burçlara inanmadığım halde. :( Rahatlamak benim de hakkım. :D

12. Usoop ve zoro ilerde bunları çok seveceksin emin ol. Onları eklemeyi unutmuşum,sıradan karaterleri sevdirebiliyor bu seri. Arkadaşlık konusunda ise spoiler vermemek için bir şey demedim. Wbye girecektim olmazdı şimdi....

Usoopun bir sözü;

Bir erkeğin dövüşten kaçamıyacağı anlar vardır,o da arkadaşlarının hayaliyle gülündüğü zamandır.

Chopper=Nişancılar adası nerede?

Sogeking(usoop)=Kalbimizde :lol: (demiyo ki uydurdum,buldu luffy ile choper gibi safları)

Merak ettim şimdi. :)

Arabasta'dayken Spoiler yedim hayattan soğudum resmen.

Ace'nin ölüşü...

Ama en kötü spoiler bile OP'yi zevkle izlemeyi engellemez o ayrı bir konu. :D

Arabasta bitti sonunda . Daha Choppar'ın Robin'den korktuğu bölümlerdeyim. :D :)

13. Konusu ve karakterlerin samimiyeti. ( :blink: <--- Böyle bakışları üstüme çkemiş gibi hissediyorum. :D )

Naruto'yla Bleach'i daha çok severim,benim zevkime daha çok hitap eder ama bu ve diğer shounen animelerden ayıran yönleri var. Bu yüzden Dünya'da en çok sevilen anime bence. :lol:

Bir de her shounen animede dostluk ön planda ama en iyi One Piiece yansıtıyor. Diğerlerinde ben o samimiyeti ve derinliği bu kadar hissedemiyorum. :ph34r:

Bleach'de Naruto'da başta ana karakterin yanında savaşacak dostları bir çırpıda belli oluyor ama OP'de öyle değil tanıyarak ve hissederek yanında oluşuyor tayfası. Her seferinde kim gelicek nasıl bir renkli kişiliği olucak diye merak ediyor insan.

Daha güncele bile gelmedim ama Orihime ve Sakura gibi gereksiz ana karakterler yok. Usop bazılarına öyle görünüyo aolabilir ama diğer ana karakterler gibi bambaşka bir dünyası var ve eğlenceli. :D

Son olarak da hiçbir ana karakter Luffy gibi maceraya atılıp, hayalinin peşinden koşarak gittiğini görmedim. (Naruto Hokage olcak diye etmediği kalması ama ama Hokage'likten çok köyüne kendisini kabul ettirmekti ve Luffy kadar tutkulu ve hayatını yaşayıp bu yolda giderken güldürmüyor insanı.)

İzledikçe fikrim değişir mi bilmiyorum ama şimdilik gördüklerim bunlar. :lol:

14. On 15.06.2013 at 02:56, 'ame yazdı:

Bence en güzeli benimki :wub:

Spoiler

Resmi ekleyen

:wub:

Neredeyse herkes anime resmi koymuş. :D Gördükçe için dışım anime oluyordu. :D Gönlüm açıldı,içim ferahladı sonunda. :D :lol:

Edit: Fark ettim ki ben bu konuyu geyik yapmak için kullanıyormuşum. :ph34r: Adminler uzaklaşsın lütfen. :D :P

15. Hep yenebilecekleri rakipler çıksa sıkıcı olurdu ve şu an anime izliyor olmazdım ama "Her şey bitti." dediğimiz anda bizi şaşırtmak için bir anda iman gücü geliyor ve ana karakter çizilen karizmasını fazlasıyla geri kazanıyor. Ki hiç de iyi bir durum değil bence. İlk başta pek etkilemese de birkaç ay sonra artık klişe gibi görünüyor insana... :angry:

Bleach'den örnek vereyim.

Soul Socety'e ilk gittiklerinde İchigo o çocuk Zangetsu'suyla Kenpachi'yi dövdü ya. :angry: Kenpachi'den güçlüyse onun bir çırpıda yenebileceği rakiplerin karşısında niye eziliyor o zaman? :mellow:

Byakuya'da o kadar bir şey diyemiyorum. İlk başta güçsüz haldeyken hiçbir şey yapamıyordu sonra Bankai'yi öğrenip çıktı karşısına. Zaten tam yenmiş de sayılmazdı biraz yarım kalmıştı dövüş. :huh:

Fairy Tail'den sonra en çok zorlamanın olduğu anime bene.

Ondan sonra da Naruto geliyor. Ona hiç girmiyorum Akatsuki'yi harcadılar resmen. :angry: :D

16. hımmm sayıyorum

1) Okita Sougo- Gintama ( Gadasını aldığım :wub: )

2)Kagura- Gintama ( Gadasını aldığım 2)

3) Grell Sutcliff- Kuroshitsuji

4) Sakuragi Hanamichi- Slam Dunk

Tipine senin :)

Resmi ekleyen

5) İchiya- Fairy Tail

Maaannnn :D

6) Kurosaki İshiin - Bleach

Benim de böyle çiçekli kalpli pijama giyip sabah trambolinle odama uçan tekme atarak giren bir babam olsaydı keşke :D

İchiya? Maann deyişinde hem güldüğüm hem de sinir krizi geçirdiğim için bişey diyemiycem. :D Ne çekti be Erza onun yüzünden. :angry:

-Gintoki

-Madao

-Kagura

-Shinpachi

-Sinsengumi (Artık onları izleyen bilir. Hepsi ayrı bir olay :D )

-Zura ve tabi ki Elizabesı.

-Sadaharu

-Kyubei

-Sachan (DEli ya. :D )

Tüm Gintama'yı yazmışım ya. :D

-Kon (Bleach)

-Rukia

Otani ve Risa (Lovely ;Complex)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.