Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

886
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Çizgi film: bir konuyla ilgili olarak öykü kişilerinin hareketlerini belirtecek biçimde art arda çizilmiş resimlerden oluşan sinema filmi.

(Türkçe sözlükten alıntı)

Bu yüzden aldırış etmiyorum :)

Keşke insanlar da sözlükteki gibi düşünse... :)

Nasıl söylendiğine bağlı. Konun bilincinde olarak "Japon çizgi filmi" deniyorsa kızmam. Ama karşıma geçip şebek şebek "Ahaha bebe filmi." dercesine çizgi film diyorsa kızarım. :angry:

2. Animeye ilk resim yapmak amaçlı başladım, aslında daha izlemeden onları çizmeye başlamıştım sonra izlenebilir şeyler olduklarını öğrendim :lol: (Biraz safça bir yaklaşımım varmış).Bir şekilde araştırıp buldum.

İlginç. :D Resim çizmeyi seven arkadaşlarıma ilk resimleri gösterip sonra mı izletsem acaba? :D :blink: :)

3. Ben ilk öğrendiğimde Çizgi Film deyip geçtim. :wacko: Ki onu da nette duyunca merak edip anlamına bakmıştım... (2-3 yıl önce)

Geçtiğimiz yaz Kore dizilerinden sıkılınca farklı bir Dünya aramaya başladım. O sırada nedense aklıma anime geldi. En popüler animeler yazdım rastgele isimlere bakarken Naruto kulağa hoş geldi. Naruto'yu ilk çocuk çizgi filmlerinin olduğu bir siteden izlemiştim var ya. :D Pepe'nin Ben 10 'un arasında falan. O zaman deli olduğumu düşündüm, hatta bu kadar ön yargısız davrandığım için de şaşırdım. :ph34r: İşte açtım Naruto'yu baktım ben kendimi kaptırıyorum,bir bölüm bitince hemen diğerine geçiyorum. :o İşte o zaman animenin ne olduğunu fark edip çizgi film deyip geçtiğim güne lanet ettim. :ph34r:

Gelmişken Türkanime'yi nasıl bulduğumu da yazıyım. :D Çizgi film sitesinde Naruto 50. bölüme kadar vardı devamını ararken gözüme en iyi site burası göründü. Artık burda diğer animeleri de izlemenin zamanı da gelmişti...

Ha bir de foruma geçeyim. Geçtiğimiz yaz forum kapalıydı. Hep tıklıyordum ama hiçbir şey yoktu. Tıklamayı bıraktım sonra bir gün ilk animeye başladığım zaman gibi kafama esti ve forum karşımdaydı. B)

Hayatımın ilklerini anlattım resmen yorumda. Bu gidişle ilk yorumum, tanışma konumda ilk karşılayan kişi, ilk açtığım konuya kadar gidicek :D

Uzuuun bir aradan sonra yorumumda destan yazdım. Uzun uzun yazıp rahatlamanın yeri bir başka ya. :D

4. Kız çizsin diye yalvardım resmen. :D

El yaazıyla Meltem yazdım, çizdiği adama bak. :D

Resmi ekleyen

Eciş büçüş yazıyla yazınca böyle bişey çıktı.

Resmi ekleyen

Düzgünce yazınca anime karakteri çizdi yav. :D

Resmi ekleyen

Kız mı erkek mi anlamadım ama Japon'a benziyo. :D

Sonunda ben kız çizdim. Bir de yazabilceğim en bozuk ingilizceyle "ben kızım" dedim. (I'am görl. İngilizcede "ö" ne arar ama içimden geldi )

Böyle bi metin çıktı ingilizce öğretmeye çalışıyo heralde

Resmi ekleyen

İsmini yazdığında kız çizen varsa hayrına Meltem yazsın. :D

5. Keşke burdan alıntıladım deseydin :D

http-~~-//youtu.be/04V7Llpn6iM

İşe forum ahalisiyle sana hazırladığımız video buydu. Bu aralar dergi yüzünden zaman fakiriyiz. İdare ediceksin artık. :D

Şimdi video olayını hatırlattım diye bütün küfürler bana gelicekmiş gibi hissettim. :ph34r:

Ne demişler "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar." :D

Her ne kadar açık konuşmadığımı düşünüp, ne kastettiğimi anlamasan da benim için forumun sevilen moderatörüsün. ;) :lol::) Doğum günün kutlu olsun nice senelere. :)

6. Öyle yaparım :D

Haha bence Hijigata Takasugi'den daha iğrenç gülüyor :D Öyle karizma bir sese hiç yakışmıyor yaw :lol:

Aynen. :D Mesela Kondou nasıl gülerse gülsün hoş oluyor ama o karizma karakterlerin hali ne yav. :D

Neyse Gintama'nın 174. bölümünü izlemeye gidiyorum, anladın sen onu. B) :ph34r:

7. Gece izledim: Road to Ninja

Konu çok orijinal değildi ama :

Kendini aşmış Hinata, dekoltesi kapalı Tsunade, kendisini yaşlı hisseden Guy Sensei, iç çamaşırı çalan Rock Lee iyi güldürdü beni :D Bir kazanova olsa da Sasuke'yi köyde görmek güzeldi :D Ve değişmeyen şey: Gene ağlattığı :( yeminlen Konoha'da olsam Naruto'yu evlatlık alırdım :( :(

filmi izlememiş olanlar spoiler içine bakmasın ki benden başka izlememiş olan var mı acaba :D

Bence bu uyarıyı spoilerden önce yazsan daha iyi olur. :D

Gintama'nın ilk moviesini izledim. Benizakura arcının aynısıydı. ;Neyse Takasugi'yi tekrar görmek güzel. Bir de düzgün gülse. :D Sırf gülüyo diye videoyu dondurup gülme krizine giriyorum. O nasıl bir kıkırdama şeklidir ya. :D

8. Bilen kişi aydınlatıcı cevabını merakla bekliyorum. :huh: (Merak eden gözler gülücüğü gibi algılayın bunu. :D :) )

Anime izleyen çoğu kişinin manga okumamasının (ya da benim gibi okuyamamasının :mellow: :ph34r: ) nedeni de bu bence? :mellow:

9. Openingi Pink Floyd'dan The Wall olsun :D Başlamadan kapatırsın :P

:D Anime gibi video olduda opening yüzünden biz mi kapattık? :D

Benim de fizik var ve burdayım . İlk sınavım da iyi değil ne cesaretse :D

Ama senin durum kötü yav. :ph34r: Fizik zor ders. Neyse yine de başarılar şimdiden. :D :rolleyes:

Uzun zamandır konu kaynatmıyodum. Sınava çalışmadım ama rahatladım nedense. :D (Bunu itiraf sayalım ki konuyu hiç değilse çaktırmadan chat edeyim. :P)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.