Jump to content

LeornKayn

Üyeler
  • İçerik sayısı

674
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

25

İletiler bölümüne LeornKayn kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Birincisi hangisi?

İmzadaki yani Spartacus tam bana hitap eden bir yapıttı özgürlük için adalet için savaşan bir savaşçının hikayesi...benim için yeri ayrıdır özelliklede benim gibi özgürlük ve adalet yanlısı birisi için bir baş yapıttı...yüksek yerlere gelmek için romalıların yaptığı iç oyunlar kendi aralarındaki rekabetleri spartacus'ün intikam isteği ise daha farklı bir tad katıyordu...sonunda az bişe ağlamışlığım var :) zaten bu tarz yapıtların sonunda gözlerim dolar diğe bir örnek ise Mel Gibsonun oynadığı Cesur Yürek yani Bravehearttır...Hikaye olarak Spartacuse benzemekte özelliklede sonu izleyenler anlıyacaktır...

2. cnbc-e ve e-2 de var ancak sansürlüdür...

Game of thrones iyidir abimide başlattım oda benim gibi Jon Snow'cu oldu Jon Snow desteklerim hikayede Ned Starkla başlayıp Jon Snow'cu oldum...İzlediğim en iyi 2. Dizidir

3. Half-life serisinin kesinlikle anime veya filmi yapılmalı aynı şekil Tow Ubukata'nın romanından esinlenilmiş bir oyun olan Chaos Legionunda animesi veya filmi yapılmalı...Efsanevi oyunlardan biri olan Diablo'nun animesi değilde film buna çok güzel gider...Dark messiah might and magic oyununda filmi yapılabilir...Final Fantasy'nin baştan sona hikayeyi düzgünce aydınlatan bir filmi yapılmalı aynı şekil devil may cry da...Dynasty Warriors ve Elder of srcolls......ancak bunların arasında en çok half-life diablo ve Chaos legionu isterdim film ve anime olarak...

Naruto,Bleach,Darken than black filmi yapılması gereken seriler...bunalara last exile fullmetal Alchemist Ergo proxyide film olarak ekleyebiliriz...

4. Kalite anlayışımı :D

Yahu senle bizim kafalar uyuşmayacak bu sabah belirledim zaten bunu şu Tanrılar nasıl doğdu mevzusuna çok güzel bir yazı yazmıştım gönder dedim konu silinmiş...nese

One piece...Bleach Naruto ve Death Note kalitesinde değildir benim gözümde (şimdilik) ben buraya yazdığım ilk mesajda kesin konuşmadığımı belirtmiştim hala şans tanıyorum izlerim bakarım ama ne zaman bakarım onu bilemem dedim...Ama içimden geçen bir seste "Abi vakit kaybı olacak valla sonra bak ben dedim dedirtme diyor"...ama yinede bakacam...baktığımda sevmezsem burada one piecelerle tartışırım ben :D zaten çoğu Naruto ile özelliklede güzelim canım Bleach'e sataşanlar oldu ben sustum :D

Ama izlerim ama ne zaman bilemem belki olur bu yaz belki olur 2 sene sonra ama sevmezsem antisi olur çıkarım...

Hadi ben kaçtım...

5. Hikaye Japonya'da geçse de adam japona benzemese tamam derim de olay farklı bir evrende geçiyor zaten. Illuminati, Amerika bilmem ne kasmayıp bütün Japonlar koyu renk saçlı koyu renk gözlü mangaka da farklılık olsun da Japonya'da satsın diye sarışın yapmıştır. Bu normal bir insanın düşüneceği şey. Yoksa taze mangaka "eserim Amerika'da en çok satsın sonra da masonlar görsün" diye tutup tutmayacağı belli olmayan bir manganın baş karakterini sarışın yapmaz.

Ayrıca dünyadaki tek sarışın millet Amerikalılar değil daha Ruslar falan da var.

Zaten bir sürü manga karakteri garip renklerde saçları gözleri var, her şeyin altında bir sembol arayacaksanız yanmışsınız.

Bir de bir Amerikalı "uu bu animenin baş karakteri sarışınmış izliyim" demez. Herkes kendi memleketinde olmayanı arar.

Ayrıca şuda var siz kaç animede çekik gözlü insan gördünüz :D hepsinin gözleri kocaman budamı İlluminati Türk milletinde var zaten bu her haltı illuminatiya bağlarlar...İlluminati'yede ayarım arkadaş neden simgenizi üçgen ile göz yaptınız özelliklede göz millet her gördüğü gözü illuminati sanmaya başladı örnek Sasuke Neji :D

Witch

Gaara harbiden çok iyi bir karakterdi ancak baya geri planda kaldı arada bir çıktı konuştu az iki bişe dövüştü...Nejide öyle bu 2 karaktere biraz daha sahne verilmeliydi...

6. Karizmatik bulmuyorum ben bu karakterlerin hiç birini :)

One piece bana kolay kolay sevdiremezsiniz uğraşmayın...

Benim tek fanatiği olacağım korsan vardır oda Jack Sparrow...

Verdiğin o Luffy linkinede baktımda benim harbiden bu seriyi izlemem gerek zevkime hiç uymuyor...

7. Karakterlerin tipleri itici geliyor...en büyük sebep bu sanırsam bir tane garip uzun burunlu iskeletle bulaşık eldiveni takan marula benzeyen bir herif gördüğümden beri resimleride soğukum 1 bölüme 5dk baktım tırt dedim sarmaz bu beni adamlar 99 bölümde herşey daha güzel o araya kadar bak dediler 98 bölüm çile çekmek istemiyorum dedim ama yinede bakma şansım olan bir anime ama seveceğimi sanmadığımdan sürekli erteliyorum...

8. Manga 537

Neler oluyor abi...Juha Bach Quincylerin atası Uryu İshidayı yanına çekmiş üstelik ona oğlum diye hitap ediyor...Manga intikam mevzularına derinlemesine dalacak gibi büyük bir İshida Vs İchigo kapışması göreceğiz...İshida Quincy kralının tarafına geçtiğine göre sonra ki Soul Society saldırısında veya herhangi bir kaptana saldırmada önemli bir rol oynayacak bende İshida nerelere kayboldu İchi dövüşüyor o ortalarda yok diyordum meğerse bizim ki taraf değiştirmekle meşgulmüş yada başından beri o taraftaydı mevzular iyice değişik hal almaya başlıyor...sadece İshidayı kendi taraflarına çekmekle kalmıyacak gibi bu J.Bach adam çok farklı planları ve dahada alacağı destek varmış gibi duruyor...Peki şimdi Shinigamiler nasıl hazırlanacak bu mevzulara 0. takım sadece Rukia,Renji ve İchigoyumu hazırlayacaklar savaşa yoksa diğer kaptanlarda aşacakmı kendini...

Her cevapsız soruları cevapladığında yeni sorular çıkıyor yapma şunu Tite şimdi ise başka mevzuları merak etmeye başladım zaten daha açıklayacağın çok şey var amanin...Git gide Bleach ve Tite Kubo'ya dahada hayran oluyorum...

9. Animenin konusunu kesip işte Misa hapiste wc ve yemek ihtiyacını böyle karşılıyordu sahnesimi yapıcaklar :D

Çok detaya takılma yoksa bir sürü sorun gözüne çarpar sıkılırsın....aslında orasını izliyiciye bırakıyorlar aslında en kötü ihtimal aç kalıp altlarına yapıyorlardır mantıklı cevap budur...

10. Bleach'te kim bekar kalır sence diye sorsalar direk İchigo derim...

Bir manga sitesindeki bleach spoiler kısmında son arcta az olsa aşk meselerine değinecek yazıyordu...Tite aşk meselesi olayını Renji üzerinden yürütecekmiş...tabi bu tahmini bir spoiler ama sitedeki çoğu spoiler tuttuğu için %70 %80 gerçekleşebilir diyorum...

Animesi gelmiyecek olan Bleach animesinin devamını bekliyorum o yüzden mangasına bakmıyorum diyenler aşağı okumasın

Orihime İchigo'yu seviyor ayrıca annesinede benziyor İchigo tamda annesi gibi biriyle evlenecek tip o yüzden Orihime en mantıklısı olacak benziyorlar zaten annesiyle yüz olsun vs annesi bir shinigamiye yardım etmiş Quincy,yani düşmanına Orihimede bir çok düşmanına yardım eden biri aşırı derece iyi niyetliler yani...ama İchigoya bekarlık yakışıyor yahu...sadece soyu kurumasın diye evlensin isterim... :)

Rukia İchi ile sevgili olurlarsa Renji baya bir agresifleşir İchi ile araları açılır garanti veriyorum...ama finalde yada finale 2-3 bölüm kala aşk meselesi olur öbür türlü sadece böyle olsa iyi olur falan filan konuşur dururuz :D

Rukia-Renji-İchigo-İshida en sevdiğim karakterler Bleach'teki...

11. İlk izlediğimde Rukia İchigo olacak sanmıştım ama 20'lere doğru anladım ki Rukia'ı asıl seven yani aşk niteliğinde adam Abarai Renji o yüzden RenRuki derim Renji'nin İchigo'ya

http://www.youtube.com/watch?v=W8bdIIoLReg

bu sahnede yalvarmasından sonra ben kalkıpta İchiruki diyemem arkadaş...

ayrıca Rukia Bleachte en sevdiğim karakterdir...çok sempatik geliyor bana :)

İchigo büyük olasıkla Orihime ile aşk yaşarsa yaşar öbür türlü zor biraz belki Nel olur ama onun şansı Orihimeden bile düşük :)

Kısacası """RenRuki""" bu kadar!

12. Evet bazı çevirilerde Türkçe mevzular görmek örneğin Lan len gibi şeyler manga okurken beni mevzudan uzaklaştırdığı için hoşuma gitmiyor konudan kopuyorum bir an diyorum Japonlar nerden "len"i biliyorlar :D kafa gidiyor işte

Bu arada Ergo proxy demin izledim yabancı dizilerim yakında sezon finali yapıcaklarından yaza anime izleyeceğim o yüzden bir kaçtane anime bulayım dedim kendime rasgele sitedeki A,b,c harflerine bi sayı söyleyip şansıma hangisi denk gelirse izleyeceğim 1. bölmünü sararsa yaza devamı gelecek dedim...nese asıl mevzuya gelelim Ergo proxy cidden çok acaip bir karamsar havaya sahip sürekli gergin hisediyorsun kendini...atmosferi çok etkiliyici geldi...anime arayanlara tavsiye ederim...

Olta atmaya devam şimdilik ergo proxy,Shounen onmyouji gibi adını duymadığım 2 anime keşf ettim :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.