Jump to content

Cold Dewil

Üyeler
  • İçerik sayısı

4287
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İletiler bölümüne Cold Dewil kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Şimdii :D

1- Bugün sabah denediğim: Peynirli domatesli sandviç + Çikolatalı süt

2- Yine bugün denediğim: Fıstıklı çikolata + Muz + Mandalina

:cheer2-onion-head-emoticon:

Edit: Evet forumca cici bebe + süt yiyoruz *-* Ben de katılayım Cici Bebe FC'ye *-*

Çikolatalı sütün yakışmadığı birşey var mı :D

Çok ekstrem olacak ama Üstü peynir sürülmüş ekmek + Reçel ( Ahududu favorimdir )

2. Gintama'nın Türk versiyonu olsa süper olur hem konu sıkıntısı da olmaz :) (sırf ''Dünyada sadece Türklerin yaptığı şeyler'' konusunu ele alsalar rahat 1 sezonluk malzeme çıkar :D)

Shinpachi karakteri için Nihat Doğan'ı öneriyorum :D

PS: Ajdar mı o.O Onu çikita muzuyla birlikte Goril Gintama mangakasına yönlendiriyorum :D

3. Osmanlı tokadı power up sonra karaktere özel weaponlar falan .Bende ocağın fedakar fizyoterapisti olurdum. ^_^ Ercan senide ocağın büyücüsü yapıyorum.

O zamanlarda erkeklerin arasına bayan fizyoterapist koymak :ph34r: İlginç :D

Bu arada büyücü haaa olacak olsam Log horizondaki gözlüklü olmak isterdim . :D

4. Yeniçeri acağında geçen aşk ve fantastik güçlerle dolu bi anime yada ne biliym turgut reis ya da Barbaros hayrettin paşanın olduğu bi korsan animesi çok hoş olabilirdi bence. Korsan derkende hollywood filmlerindeki gibi tek gözü bantlı eşkiyaları kastedmiyorum. Aynı karadaki akıncılar gibi birşeydi o zamanlar korsanlar. Bide yeşilçamı konu alan bi animede güzel olabilirdi :D

Yeniçerilere ilerde Osmanlı Tokatı power up'ı falanda gelebilir mesela...Güzel fikir bu :D

PS : Bülent Ersoylu Mecha istiyorum...En azından kokpitten " Yavruuum ben geldim anam " demesi bile savaşı bitirir :D

Şahanı da Accel World tarzı bir animede görmek hoş olurdu :D

5. Japonlar tarihe aslında çok düşkün insanlar.Çoğu anime serisinde tarihi kişilikleri ön plana çıkarmakta uğraşıyorlar.

Oda Nobunagalar,Hideyoshiler,Dünya tarihinden Sezarlar,Leonardo Da Vinciler görmek mümkün.

Çoğu zamanda bu tanıttıkları tarihi kişilerin kişiliklerini allayıp pulluyorlar.Ne bileyim Tsundere kadın kişiliğinde bir Oda Nobunaga veya aptal takma adlı Oda Nobunaga yada Maymunla özleşleştirilmiş Hideyoshi falan filan...

Sağolsun Japonlar bu konuda saygılı oldukları kadar izleyiciye uygun komik yapabilecek hazımda insanlar.

Sizce bizden Türk Tarihinden yada şimdiki ünlü kişilerden hangileri animelere uydurulabilir ?

Mesela Atatürk'ün anlatıldığı bir tarihi anime...

Yada daha dobra olarak Sultan Süleymanın olduğu bir savaş ve harem animesi :ph34r:

Türk lisesinde geçen bir anime falan ^_^ Gerçi bizim okul çatıları yada klüb denilen aktivitelerimiz yok ama 2 gencin "Çıkışa gel" tarz şeyler söylediği bu şekilde ekşını sağladığımız bir seri olabilir :D

Ajda Pekkanın Mechaya binerek uzayda gençlik iksirini araması vs vs...

PS: Aşırı ağır olmayacak düşünceler, açık fikirli kişiler bekliyorum... ^_^

PS 2 : Admin'e sormuştum benzer konu yok herhalde :huh:

6. Selam Genç  ^_^ Hoşgeldin Foruma...

İstanbulda Japon ve Koreli bulmak kolay ya.Gülhanede Tramvaya binipte Sultanahmed'e kadar zaten Türkten çok Koreli biniyor.

Kore dizileri fanı hmmm...Ezginin önerisiyle ilk kore dizimi izlediğimi hatırlıyorumda :wacko: (Kızın ölüpte ruh olduğu birşeydi :ph34r: Gerçi o dizide Erkekler Kadir İnanıra bağlıyıp seviyorum derken tokatlıyacak diye bekledim  :ph34r:  )Neyse ben normal dizi destekçisiyim kısaca :P

PS: İstanbulda nerde oturuyorsun Avrupa Asya ?

7. Aynen Furkancım.

Sonuçta Fenerbahçesiz bir Galatasaray, İskoçsuz bir eteğe benzer -.-

Bazen farklı görüşlerin olması insanın savunduğu şeye bakış açısını arttırabilir. Karşıdakine saygılı olduktan sonra... ( Nitekim Siyaset,Futbol ve Alacakaranlık serisini seven kızlar bu kategoride değil ^_^)

PS: Erdem... Erdem is Everywhere :* OoooooO

PS 2: Gunslinger isim azizliğinden değiştirmişsin herhalde :D H.olsun...

PS 3: Cepten alıntı problemim var...

8. Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Türkanime forumunda bu ve başka bazı sebeblerden dolayı yabancı forumlardaki tartışma ortamlarının tadı olmuyor.

Hazır konu açılmışken söyleyeyim forumdaki tartışmalardaki bir başka sorun da sevdiği seriye karşı en ufak bir eleştiri geldiğinde hemen beğenmediysen izleme tavrını takınan fanboylar. Anlamadığım şey şu, kendi izledikleri serilerde hiç mi hata bulmuyorlar? Veya buldukları en ufak hatada seriyi bırakıyorlar mı?

Hayıııır...

En güzeli şu oluyor.

"X animesi izledim aşırı bunaltıcı buldum" diyen insanlar var.

Buna zevkler renkler der geçersin ama...

"X animesinde 100. bölüme geldim böyle anlamsız anime görmedim" diyen insanlar var.

WTF... 

Kıyaslama yapanlarda var...

Naruto-İchigo gibi olamaz der biri çıkar...İnsanın dövesi geliyor.Biri öteki tarafa gidip kahramanlık yapıyor bir diğeri göbişinde 9 kuyruklu canavar taşıyor.

PS: Yazdıklarına bende katılıyorum.Lakin uygulanabilirliği sizlerin ve bizlerin tartışma kültürü kadar ^_^

9. Tuvalet kağıdı ve kitkat on numara :D

Ps: Ayrıca;

Masalara yerleştirilen numaralar neden düzgün sırayla olmaz ki? 3 numara bir yerde 5 numara dipte 7 numara üst katta... Serzeniş in the Simitsarayı...

Alışveriş arabasının 3 tekerleğinin düzgün tekinin yamuk olmasıyla yaşanan durum...

Cafede çay istersinde çay bardağı çay tabağı denen gölette yüze yüze gelir ya...

10. Gintamanın zaten 2-3 dakikalık Live-Actions var :D Anime tarafından yapılan mankenlerle :D :D

Şahsen hiçbir animenin LA olmasını istemiyorum.Sonuçta Japonların çizimleri ile gerçek Japonlar arasında Toros dağları kadar fark var.Bunun en iyi örneğinin bakemonogatari izleyenler anlayabilir.Animenin aralarına ana karakterlerin real resimlerini koyuyorlardı.Şimdi sen kalkıp gidipte o karaktere gümüş saçlı samurayım (?) diyemeyeceğine göre sıkıntı olur kanaatindeyim.Kenshin filmi vardı.Oradaki karakter bence güzeldi ama beni sarmaz.

Hangisi olsun derseniz ama...

Natsume You....

11. valla çok da umrumda değil, yeter ki ben şampiyon seslendirmelerimi alayım :D

(Lucy-Fairy Tail, Haruhi Suzumiya, Amane Misa-Death Note)Aya Hirano - Caitlyn

(Iwasawa-Angel Beats, Inaban-Kokoro Connect, Saeko Busujima-Highschool DxD, Kanbaru-Monogatari)Sawashiro Miyuki - Kayle/Diana

Seni Saeko fanları taşlar bro :D :D

12. Benide FC ye Ekler Misin Uzun Zamandır Girmiyom Sevdiğim Karakterlerin FC lerine giriyom Benide Ekle ( Vay Arkadaş Benide Ekle Kelimesini Ne Kadarda Uzattım :D :D )

Birde konuyu takip edenlerdenim görmemişim nasılsa :D

K.Bakma geç olsada ekledim ^_^

Hoşgeldin

abi beni de ekleyin zahmet deyilse  :wacko:

Çoooook zahmetliydi eklemek :D :D

Ekledim Hoşgeldin kulübe ^_^

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.