Jump to content

Cold Dewil

Üyeler
  • İçerik sayısı

4287
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İletiler bölümüne Cold Dewil kullanıcısının eklediği dosyalar

1. FT Nirvana arc'ından sonra bozdu çizimlerini malesef.Çoğu kişinin dediği gibi animedi ki bayan karakterler Full Oppai ( Gerçi bir tek Wendy var oda bir zahmet loli servis ), erkekler Six pack paso...Natsuyu örnek alan 9 yaşındaki çocuğun bile karın kası mevcut animede :mellow:

Oppai konusuna gelince abartılınca çılkı çıkıyor.İllaki golf vs bowling muhabbeti olacak yada bazılarında aşırı derecede koşarken yerçekimine meydan okuyacak... -_-

Hangi animeydi hatırlamıyorum ama birinde mesela çok komiğime gitmişti.Ana kız karakter yere düşüyor ve yerle temas sıfır. Kalkınca yerden düşünüyorsun o oppai nereye gitti yerdeyken diye :ph34r: :P

Hmm benim beğendiğim orantıdaki karakterler aklıma şimdilik Simca ve Ringo geliyor. :ph34r:

2. o çocuğu büyüten kim Emel? para söğüşlemesi doğuştan mı geliyor yoksa aile ilgisizliğinden ötürü mü böyle? tarlada çalışıp çocuklarını okutmaya çalışan anne babalar takdir edilecek insanlar ama aile ilgisi görmeyen çocuk serseri de olur hapçı da. benim babam sınıf öğretmeni, annem lisede tarih öğretmeni. ben ufaklığımdan beri hep çocuk büyütme/eğitme, ilgisiz ebeveynler, çocuğun önünü tıkayan ebeveynler hakkındaki konuşmalar arasında büyüdüm. bu konuda ailemden dinlediğim anlatabileceğim o kadar çok şey var ki. çocuğun dersleriyle ilgilenmesini veya veli toplantısını falan geçtim çocuğun karnesine bile bakmayan ebeveynler var. 16 yaşındaki kızını 13 sanan babalar var. ha tabii ki ilgisiz ailelerden gelen iyi öğrenciler de var, kendi çabalarıyla bişeyler başarmaya çalışanlar. ama her çocuğun böyle olmasını bekleyemezsin :/

hani animelerde oluyor ya baba eve geç geliyor çocukla haftada 1 kere görüşüyor. veya çocuğa ayrı ev tutmuşlar çocuk orda yaşıyor. bunlar abartı şeyler değil, Japonya'da büyük şehirlerde çalışan anne babaların ailelerinde yaygın bir durum. çoğu ebeveyn yaşı ilerleyene kadar çocuk yapmıyor Japonya'da çünkü çocukla ilgilenmeye vakitleri olmadan çalıştırılıyorlar. çalışkanlık falan değil şirketler gençleri aşırı çalıştırıyor, hükümet de nüfus kontrol sağlamak için bunu destekliyor. hani animelerde oluyor ya "hayat çok sıkıcıydı her gün aynı" falan. bu sadece bir giriş cümlesi değil, büyük şehirlerde yaşayan bir çok Japon çocuğunun ortak durumu. okullardaki çelimsiz çocukları ezme olayının da sebebi bu, gerçi bu animelerde de sık sık işlenen bi konu.

Ailede dediğin gibi bir etken ama yetim kalmışta azimle çalışan çocuklarda var.Hırsa bağlayıp ailesine bakan falan.Bütün iş bana kalırsa başlarda ailede sonrada çocukta bitiyor.Aile eğitimini adam gibi vermişse bakıp edip değer yargılarıyla büyütmüşse çocukta ilerde bu değer yargılarına göre şekilleniyor genelde.Genelde dyorum çünkü tam tersi olup sırtını çevirerek bu tarz para yiyen yada işsizce dolaşan ben zaten okumak istemiyorum diyende var.

3. Action Man'i olan yok muydu yaw :unsure:

Benim bir adet action man vardı.Garbim yırtık çoraplarımı arada kesip ona kıyafet falan yapardım makasla çatalla dövüştürüp en büyük düşmanını askı yapmıştım :P Yanağındaki kesiğin hikayesini nerelere dayandırırdım şimdi hatırladımda :D

Sonra Legolar, Bionicle falan

En sonunda da teknolojiye giriş Gameboy Color :D

Eldivenin uçlarına düğüm atarak lastik adam bile yapmışlığım vardı :ph34r:

4. okuduğum gördüğüm kadarıyla az çok bilgim vardı ama bu kadarını bilmiyordum.

yani evet meteorlardanmış. anlamadığım nokta nasıl altın gibi gümüş gibi yerin metrelerce altında rezervlenmiş demir? yoksa altın, gümüş gibi madenler de mi uzay kaynaklı? öyleyse o gezegendeki organik moleküllerin de gezegen dışı kaynaklı olması mümkün mü?

gerçi gezegen dışı olsa da farkeden bişey yok, sonuçta o gezegende de hayat mümkün değil yani bir asteroidden farksız hayatın oluşması için :D

Cosmos izle :D Girersek çıkamayız bu konudan :D

kastettiğim farklıydı, yanlış kelime kullanmışım :D hepimiz yıldız tozuyuz sonuçta.

benim demek istediğim yer üstü demir kaynakları meteor kaynaklı ise demir gibi altın-gümüş-bakır vs. kaynakları da meteorlardan mı?

Gerek uzaydaki süpernova ( Novanın çekirdeğinden altın yani AU elementi ve bir sürü element bulunur ) patlamalarından ki ilk Big Bang oluşumundan sonra patlamalar çok fazla oluyordu onlardan veya meteorlardan geliyor ^_^

http://www.belgesell.com/dunya-nasil-olustu-altin.html

5. "hayır kesinlikle olamaz" diyemem Dünya için. ama o gezegen için mümkün olmadığını söyleyebilirim. gezegende çok büyük miktarda metil siyanür mevcutmuş, dışarıdan gelebilecek bir miktar olduğunu sanmıyorum. ama yine de %100 böyledir diyemem.

edit: aslında bu noktada Ercan'ın bizi bilgilendirmesi lazım :D

Yemekteydim no takip :D

Öyle deme çok sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre demir dünyaya sanki bir yağmur gibi yağarak gelmiştir

Demir aslında Hidrojen ve helyum başta olmak üzere birkaç mikro elementin daha yakıt olarak kullanılması sonucunda oluşan bir element..

İlk kez oluşum Big Bang sırasında meydana gelen yıldızların çekirdeğinde patlamalar,reaksiyonlar ve ardından doğan yine bir sürü yıldızda bu peşi sıra gelmesi sonucu demir elementi uzayın derinliklerine püskürtülerek yayılıyor.Dünya oluşurken çekirdeğinde yer alan demir hem burdan gelmektedir.Yeryüzüne ise oluşumdan itibaren yağan sayılamayacak kadar çok meteor tarafından geldiğini söyleyebilirim ^_^

6. bor için gelirler bor bütün borlar da bizde

türkün türkten başka dostu yoktur vol.2

Herhangi bir madde için geleceklerini sanmam ya :D

Uzaylısın sonuçta arkadaş ya hayati gereksinimin olupta dünyada sadece olan bir madde olmalı bana göre.Onun dışındaki tüm komplo teorilerim insanları başka gezegende çalıştırmak yada incelenme adı altında deney yapılıp oksijen soluma sistemimize bakma şeklinde olur bence :D

7. Sevinsekmi üzülsekmi bilemedim Dünyamızın kıymetini bilemiyoruz sonra uzaylılar gelir alır Dünyayı , tatlı su var , topraklar verimli hazırlanın bence  :)  

Niye öyle diyorsun ki canım illaki keşfedilecek birşeyler bizden ileri teknoloji olacak değil ya.

Uranüsün buzulları arasına sıkışıp donmuş dev uzaylılarda olabilir  minicik astreoidlerin üzerinde hayatta kalıpta gezegenlere meyve veren mikroorganizmalarda olabilir :ph34r: Starcrafttaki evrenin koruyucuları protoslarda olabilir :D

PS: Dünyadan alsa alsalar Tardigrad'lar için yada Azot için gelirler diye tahmin ediyorum.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.