Jump to content

weirdone

Üyeler
  • İçerik sayısı

285
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne weirdone kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ben ilk sayfada yorum yazmıştım ama bazı eksiklikler var. Çünkü sen karakter çiziminde iyi olduğunu söylemiştin ama çizimlerinde daha başlarda olduğunu gördüm.

Üstte arkadaş aslında söylenebilecek çoğu şeyi söylemiş, manga tarzı çizmek istiyorsan bunun ustası olan mangakaların çizimlerinden bakarak yapmak kafanda manga çizim tarzının oluşmasını sağlar ama ne kadar geliştirir bilemem.Bu yüzden ilk olarak tekniğini öğrendikten sonra bu çizimleri taklit etmenin daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca senin hikayeye yoğunlaştığını sanıyordum eğer bu işte bir şeyler yapmak istiyorsan illaki çizimi öğrenmen gerekmiyor. Hikayelerini dahada geliştirip bir çizer bulup bu işi tamamlayabilirsin.

NOT: Aslında en doğrusu olan ilk önce çizimi öğrenip ustalaştıktan sonra kendi tarzını seçmektir. Daha önce çizim yapmayan birisinin manga tarzı çizimi az buçuk öğrenip manga çıkarmaya çalışmasının pek gerçekçi ve geleceği olduğunu düşünmüyorum.

2. :blink: 1 mi hoca resim getirmesen bile bir vermez ilk okulda.

Benim lise dahil resim derslerim hep 0 dı söyliyeyim dedim. ^^ ( ilkokulda 0 değilde 1 di tabi. Ama utandıklarından sonradan 5 diye değiştiriyorlardı tabi. :) )

3. Karakalem de geliştiği zaman kendine göre tarz belirler ve ona göre renklendirme için malzeme seçilir. Zaten karakalemde kendini tam yapan birisi gölge ve tonu iyi yapıyor demektir ve kurukalemi, suluboyayı vs. malzemelerde kendini çok çabuk geliştirebilir.

Tablete baştan başlayanlar var ama bence yanlış çünkü tablet biraz farklıdır ve ilk önce karakalem den başlaması kendi gelişimi için daha mantıklı olur.

Özet: Karakalemde yeterli olduğunu düşünene kadar diğer malzemeler bekleyebilir. ^^ Ama çizmekten sıkıldığın zaman diğer malzemelerle çizmek iyi gelir.

4. Chibi tarzı mı çizmeye çalışıyorsun bilmiyorum ama eğer öyle değilse manga tarzından uzaklaştığını görüyorum yada manga havası vermiyor desem daha doğru olur.

Onun dışında aklındakileri yavaş yavaş çizmeye başladığını görüyorum, bu iyi bir şey ama karakter çizme konusunda kendini geliştirmen gerekiyor.

5. Gantz aylık çıkıyor,çizimler ilk el ile bilgisayar ile de düzenlemeler yapılıyor. Bazı mangakalar asistanlar yerine bunu tercih etmekte :)

Mesela bak profilinde sao yu gördüm. Çizimleri basit olana örnek olur.(gerçi 100lerden sonra mı ne haftalık çıktığı da oldu.)

Gantz farklı bir şekilde yapıyor. Yani arkaplanı elle çizmeyip tamamen digital ortamda yapıyor. Kendi mangasının bir bölümünde kendi göstermişti. (Değişik bir programdı. ^^ )

Zaten bazı bölümler de gerçek ortamlardan alınmış resimleri düzenleyerek koymuştu.

6. Çizimle ilgili çok şey bilmediğim için adım adım öğrenmeye çalışıyorum. Artist hangi aşamaları kullanmış veya neyden yararlanmış, benim için önemli bir şey.

Anlıyorum, ilginiz için teşekkür ederim. :)

Kafana takılan bir şey olursa ö.m den yada buradan yazabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

7. Teşekkür ederim, ama bunun bana bir yararı olmaz. Çünkü ingilizcem yok. Bunun için türk sitelerine bakıyorum. :)

Gönderdiğim resim zaten burun çizimi için öğretici bir şey değil. Sadece açıları gör diye yolladım. Sen aşama olarak arıyorsun sanırım.

İngilizceye gerek yok, zaten orada kendi çizimini anlatmış.

8. Sadece bir çizgi olarak çizdiğimde çok boş kalıyor. İki burun deliği çizdiğimde ise garip duruyor. :) Yandan çizimini zaten çizemiyorum. :x

Şimdi ben örnek olarak atarsam pek doğru olmaz. Çize çize tarzını bulmaya başlayacaksın.

Yinede at diyorsan. ^^

Gerçekçi çizim tarzına yakın çizilmiş.

Resmi ekleyen

9. Gerçekten iyi olur. Acaba anime burun çizimi bakabilir misiniz? Bir kaç araştırma yaptım. Ama olumlu sonuçlar bulamadım. Tek anladığım burnun hemen altına dudak çizildiği. :)

Onu her insana bakarak anlayabilirsin zaten. ^^

Burun çizimi tarza göre değişiklik gösterir ayrıca pekte zor bir şey değil. Neyde sorun yaşadığını söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

10. Beynimizin bilmem şu kadarını kullanıyoruz diye bir şey yok arkadaşlar.. Beynimizin her tarafı çalışmaktadır... Yani çalışmayan bir hücremiz bile yoktur... Zeka kapasitemizin bir kısmını kullanıyor olabiliriz ama orası ayrı..

Element bükme ya da başka bir deyişle elementlere hükmetme eski çağlarda Çin'de kullanılan bir yöntem olduğunu okumuştum.. Naruto'daki suyun üstünde yürüme ya da nefes kullanılarak ateş çıkartılması bazı eski kaynaklarda geçiyor.. Çakra denen şey başlı başına bir gerçek akupunktur gibi tedavi yöntemleri buna dayanmakta...

Kendi uğraş alanımla ilgili konuşmam gerekirse el ile karşındaki insanın çakra akışını değiştirerek ya da kendi enerjisini başka insana aktararak hasta insanları tedavi etme yöntemlerinden bahsedilir eski çağlarda... Bu yöntemleri nasıl yapabilmişler bir sır perdesi ama ben böyle yöntemlerin olduğuna inanıyorum... Sadece parmaklarını vücutta gezdirerek kişinin neresinin hasta olduğunu anlayan bir insan gördüm kendi gözlerimle...

Ayrıca size daha ilginç bir hikaye paylaşayım:

http://arsiv.sabah.c.../17/dun107.html

Buna benzer bir hikaye de İkinci Dünya Savaşı'nda gene bir kız çocuğunun askerleri gözleri ile muayene edip hastalığını bulmasını anlatıyor ama onu bulamadım :(

Dediğin gibi elini vücuda yaklaştırarak neresinde sorun olduğunu (Hastalık) anlayan bir doktor mu neyse artık bir ara tvdaki sağlık programlarına falan çok çıkmıştı Türkiye de.

11. O kadar büyük bir şey yapılamaz fakat insanlar sadece beyninin %10'nunu kullandığı iddia edilir tamamını kullanabilirsek suyu falan oynatabileceğimizi düşünüyorum.

Benim bildiğim kadarıyla da o olay farklı bir şey. %10 beyin hücreleri kullanılıyor diğer hücreler yedekte kalıyor. %10 da ölen hücrelerin yerine o yedekteki hücreler geçiyor. Yani basitçe bir 500ml bardak var yanında da 2 litrelik sürahi var o bardağa 500ml den fazla su dökemezsin ama su taştıkça yada içildikten sonra ilave edebilirsin gibi bir şeyler işte. ^^

Yinede insan bedenini daha tam kapasite de bilinmediğini düşünüyorum.

12. Başarılı çizimler, özellikle bir kaç resimde bayan anatomisini çok iyi göstermişsin. Bayan vücudundaki o zarafeti vermek zor bir iştir :)

Ancak kanonlara (anatomide baş ölçüsüne) biraz daha dikkat etmeni öneririm, mesela ilk mesajında arkadan görünen adam resminde 6,5'lik bir kafa ölçüsü kullanmışsın, kısa bir karakter izlenimi vermek istesen dahi en az 7,5'lik bir ölçü kullanılır, ha perspektiften dolayı öyle desen bile o zaman kalçalar ve bacaklar o kadar büyük olmamalı. Neyse çok uzatmıycam insan anatomisiyle ilgili biraz araştırma yapmanı öneririm, şahsen Jose M.Parramon'un İnsan Figürü Çizimi adlı kitabını tavsiye ederim, d&r'larda bulunur diye tahmin ediyorum.

Haklısın.O çizim de ölçü almadan çizmeye çalıştım sonra ölçü alınca 1 ölçü eksik olarak çizdiğimi gördüm zaten oradaki çizgiler yanlış ölçü olduğunu göstermek için çizdim.

NOT: Bazı çizimlerin yerine gavurların saçma sapan resimlerine çevrilmişti onları sildim.

13. daha iyi çizerler var tabiki ama çizimleri çok iyi o adamında sadece manga çıkardığı için 2 tane daha az realist çalışmalarını gördük onun haricinde çok fazla resim konusuna eğitim almış bilgili bi kişi...

o adam tablet kullanıyo bu arada ama videolarındakini hep kağıda çiziyo çünkü ( bi konuşmasından alıntı yapıyorum ) bence ellerin görünmesi önemli videoada çünkü bu izleyiciyle aranda bağ kurmanı sağlar ayrıca ben bu çizimleri ziyaret ettiğim okullarda hediye olarak veriyorum.

Resim konusunda bir şey diyemem prof birisi ama ben manga çizimlerini beğenmiyorum.

14. Aynılarını tekrardan nasıl çiziyorsun :D Ben bi karakter çizerim, sonra onu tekrardan çizemem hatta gözlerde, biri büyük biri küçük olur sfjsd :D Gerçekten başarılı eline sağlık :D

Araştırma çizgileriyle çizersen gözleri ayarlayabilirsin tabi tıpa tıp yapman imkansızdır.

Teşekkürler. ^^

15. Sende doğuştan resim yeteneği varmış zaten :D bütün yaz böyle çalışsan ne olur bilemiyorum :D

Teşekkürler.

Ben de merak ediyorum. ^^

Eline sağlık güzel gözüküyorlar ama silik oldukları için bazı kısımları net değil ^^

Teşekkürler. ^^ Ayrıntı ve kalın çizgileri çizmedim ondan öyle gözükyor bir de 2-3 çizimi mb düşsün diye düşük çözünürlükte tarattım diğerleri öyle olmayacak ama bu sefer de uplayana kadar canım çıkıyor. ^^

3. resmi cok beğendim ilerlersin sen :D

Teşekkürler. Dinamik figürler de biraz zorlansam da üstüne gidip halledicem en kısa zamanda.

Daha yolda 15 çizim daha var upluyorum şuan.^^

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.