Jump to content

DeathBook

Üyeler
  • İçerik sayısı

349
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    DeathBook got a reaction from SoredemoDodo in Anime Dünyasında En İyi Gülüş   
    Tamamdır en iyi gülüş bulundu.

2. Beğen
    DeathBook got a reaction from JunEzSe KJ in Hatsune Miku Kimdir ? Ne ayaktır?   
    Saçma geliyor bana bu konser işi, onca insan gitmiş birde :D Yani canlı getiremeyecekleri için ne akılsa sanal yapmışlar :D
  3. Beğen
    DeathBook got a reaction from Sabah Sisi in Sizce Element Bükme Gerçekmi?   
    İmkansız. (Büyük konuşiyim de olsun sdgkjdf)
  4. Beğen
    DeathBook got a reaction from Milli Midilli in İmza Çalışmalarım | Deathbook   
    Şu ana kadar yaptığım en muhteşem imzayı yaptım :D (1-1,5 saat uğraş sonucu)

Buda Öylesine Bir Çalışmam :

Gray Fullbuster

Natsu Dragneel

Erza Scarlet

Fairy Tail

Monkey D. Luffy

Gray Fullbuster - 2

Roronoa Zoro - 3

Yenileri Eklenicek :)
  5. Beğen
    DeathBook got a reaction from イラル in AMV Hakkında Birkaç Bilgi   
    Sony Vegas Pro : Tıkla

Adobe After Effects : Tıkla

Cinema 4D : Tıkla

SUPER Converter : Tıkla

Converter; Video'yu ".avi" den ".mp4" e çevire bilir bu tür özelliğe sahipler ama bazen bu olay çevirirken video'nuzun kalitesinin bozulmasına neden oluyor. Pek önermiyorum o yüzden.

Sony Vegas Pro: Kullanımı en kolay video programı diye bilirim karışıklılığı "Adobe After Effects" kadar zor değil sorduğunuz soruları kolaylıkla cevaplaya bilirim.

Cinema 4D : 3D Şekillemeler yarata biliceğiniz yani intro gibi bişeyler yapabilmek için bi program pek sık kullanmadım desem yeridir. Hiç bi zaman intro'ya gerek duymadım ama bi kaç çalışmada yardımcı oldu. Yani: Cinema 4D ismindende anlasilicaği gibi 3D Şekillemeler yapabiliceğiniz bi program dahada ilersine gitmez.

Adobe After Effects: Bu program'da çalişma yapmak için ilk önce "Photoshop" öğrenmeniz gerekiyor ki After Effects'de kafanız karışmasın. Ben after effects'i çok sıklıkla kullanıyorum vegas'dan daha iyi bi video editleme programı ap açık ortada zaten ama vegas için özel efek ekleme şeysileri var Bkz: Magic bullet videos, Newblue bu ikisi en kısa verebiliceğim örnek. Linkleri "google" üzerinden bulabilirsiniz atmaya üşendim şimdi >.>

Japon anime filmlerinden alınan sahnelerin müzikler ile birleştirilmesiyle
    oluşturulan ve resmi olmayan müzik klipleridir. Ayrıca bilgisayar
    oyunlarından alınan sahnelerden yapılan videolara ise ''GMV (Game
    music video)'' denilmektedir.

AMV'ler japon animasyon filmleri (anime) kullanılarak oluşturulurlar
    ve bunlar batı ülkelerinde olan benzerleri yani japon animeler
    kullanılmadan yapılanlar ile karışıtırılmamalıdır.

AMV'ler için üzerinde oynamalar yapabileceğiniz çeşitli müzik veya
    video programları kullanılabilir. Önemli olan nokta ise hazırlamış
    olduğunuz kliplerin kullandığınız müzik ile senkronize olmasıdır.

Batı ülkerinde çok daha fazla hayran kitlesi
    tarafından takip edilir. Bunun nedeni japon animelerinin görsellik
    ve konulara bakış açılarından zengin olması ve kültürel
    olarak farklı ve ilgi çekici gelmesidir. Diğer yandan japon hayranları
    için zaten yaşamlarının önemli bir parçası halindedir.

İyi günler, iyi forumlar.

Unutmadan bu programlar ile çok ders videoları var isterseniz 2-3 tane çekebilirim çünkü Türkçe olarak dinlemek daha iyidir.
    Bak yine unutuyordum, elimde 10-11 tane sony vegas "+" efektleri var yani "New Blue, Magic bullet videos" felan değil eğer isteyen olursa özelden mesaj ile atabilirim buraya atilmicak kadar değerli u.u 

''Nasıl Yapılır'' Bölümü Hariç Kendi Anlatımımdır.

-Mesajın buraya kadarki kısmı Myura adlı üyemize aittir.

Japon Animelerinin bölümlerini belirli *programlarla editleyerek videolara uygun müziklerle bir video haline getirmeleridir.
    Ayrıca AMV bir dosya formatıdır.

*AMV yapmak için tabii ki de video editlemek için programlara ihtiyacımız olur. Aşağıda bu programlar ve indirme linkleri bulunmakta.

1.

AMV Studio 5

2.

AMV Converter Studio 1.3.0

Birde Sony Vegas var fakat full sürümünü bulamadım :P

Programlarda Sizin Önerdiğiniz , Bildiğiniz Programlarda Varsa Konu Altından Belirtin, İndirme Linklerini Bulup Konuya Ekleyeyim.

Şimdi size AMV'nin yapımı hakkında videolar paylaşıcam : :)

AMV yapmak için Sony Vegas Pro Türkçe anlatımları:
    https://www.youtube.com/user/AlperTungAEdits
     Gerçekten işe yarar efektlerin bulunduğu AMV tutorial kanalı (İngilizce)
    https://www.youtube.com/channel/UCEHjZj2ImUbfOm0FOuX0FhQ
  6. Beğen
    DeathBook got a reaction from Park_BoRam in İmza Çalışmalarım | Deathbook   

Gray Fullbuster

Natsu Dragneel

Erza Scarlet

Fairy Tail

Monkey D. Luffy

Gray Fullbuster - 2

Roronoa Zoro - 3

7. Beğen
    DeathBook got a reaction from Amy's in İmza Çalışmalarım | Deathbook   

Gray Fullbuster

Natsu Dragneel

Erza Scarlet

Fairy Tail

Monkey D. Luffy

Gray Fullbuster - 2

Roronoa Zoro - 3

8. Beğen
    DeathBook got a reaction from alexandraxv11 in One Piece 3D2Y (Spoiler İçerir)   
    İzlemeyenler İçin Spoiler İçerir.

Konu açılmış mı diye aradım fakat açılmamıştı. Eğer açıldıysa üzgünüm.

3D2Y Nedir?

Bu mesaj sadece Hasır Şapka Korsanlarının anlayacağı bir mesajdır. Tayfa, Bartholomew Kuma tarafından farklı adalara gönderilmeden önce Luffy ,arkadaşlarına '' Buradan kaçmalıyız,şu an bunları yenecek gücümüz yok,3 gün sonra Sunny'de buluşmalıyız'' demiştir. Fakat ,kaçamayıp Bartholomew Kuma tarafından farklı adalara gönderilmişlerdir. Sonrasında Luffy büyük Marineford savaşına katılmıştır ve ağır yaralanmıştır fakat arkadaşlarına verdiği sözü yerine getiremeyeceğini anlamış ve Kara Kral Rayleigh'in önerisini kabul etmiştir. Rayleigh'in önerisi ,3 gün sonra Sabaody takımadalarında buluşmak yerine Tayfa'nın bulundukları yerlerde 2 yıl boyunca kalmasını önermiştir. Luffy bu öneriyi kabul ederek yanında Jimbei ve Rayleigh ile tekrar Marineford'a yol almıştır. Marineford'a tekrar ayak basan Luffy , Marineford'daki Ox Bell'i 16 kere çalmıştır,denizciler bunu bir meydan okuma olarak görmüşlerdir.Ve Luffy , Marineford savaşı sırasında olan yarığın yanına gidip cebinden çıkardığı çiçeği yarığa atıp üstteki resimdeki pozu vermiştir.Gazeteciler bu pozu kaçırmayıp hemen pozu fotoğraf makineleriyle çekip gazetelere basmışlardır.Fakat bu fotoğrafın Hasır şapka Tayfası'nın buluşma zamanı olduğunu kimse bilmemektedir.

Resimdeki Mesaj

Luffy'nin kolundaki dövmede 3D2Y yazmaktadır ve 3D'nin üstüne çarpı atılmıştır. Bunun anlamı tayfanın 3 gün sonra değil,2 yıl sonra buluşacağı mesajıdır

3DAY x 2YEAR

BARTHOLOMEW KUMA

Bize Shichibukai olarak tanıtılan fakat Luffy'nin babası ,Dragon tarafından yönetilen devrim ordusunun bir üyesidir.Tayfanın Kizaru tarafından yok edileceğini bildiği için onları kendilerini geliştirecekleri adalara gönderir.

Peki 2 Yıl İçinde Tayfa Ne Yaptı?

MONKEY D. LUFFY

48 Mevsim adasında Silver Rayleigh (Gol D. Roger tayfasının ikinci kaptanı) tarafından 3 tip hakide uzmanlaşır.

RORONOA ZORO

Taka no me Mihawk'ın bulunduğu adaya düşer ve bir kılıç ustası onurunu hiçe sayarak en büyük rakibinden kendisini eğitmesini ister.

NAMI

Bir Gökyüzü Adası'na düşer. Bu adada hava iklimi ile ilgili araştırmalar yapılıyordur.

USOPP

Ada gibi gözüken dev bir canlı yiyen çiçeğe düşer bu ada tuzaklarla doludur.Size leziz yemekler sunar siz onları yiyerek kilo alırsınız,yavaşlarsınız,güçten düşersiniz ve sonra çiçek kapanıp sizi yer.Fakat Usopp'n Luffy'den aldığı mesajı görünce adadaki canlı yiyen bitkileri hedef olarak kullanarak kilo vermiştir ve yeni silahlar kazanmıştır.

SANJI

Sanji bir okama (travesti) adasına düşer adada sadece travestiler vardır. Adanın Kraliçesi Emporio Ivankov'dur. Sanji, Ivankov tarafından 2 yıl boyunca eğitilmiştir.

TONY TONY CHOPPER

Tamamen şifalı bitkiler ile dolu bir adaya düşmüştür fakat bu adada ilkel zannedilen fakat teknolojileri gelişmiş insanlarla devasa kuşlar arasında bir kavga vardır fakat Chopper yeteneğiyle insanlar ve kuşlar arasındaki anlaşmazlığı düzeltmiş ve tıbbi bakımdan iki yıl boyunca kendini geliştirmiştir.

NICO ROBIN

Bir kış adasına düşmüştür ve orda hapsedilmiştir fakat Devrim ordusu onu kurtarmıştır. Devrimci Dragon'un yanında iki yıl boyunca çalışmıştır.

FRANKY

Dünya tarafından kabul edilen müthiş bir dahinin Dr.VEGAPUNK'ın küçüklüğünde bulunduğu bir kış adasına düşmüştür. Dr.Vegapunk'ın laboratuvarını gezerken bir düğmeye basmış ve laboratuvar kendini imha etmiştir fakat gizli bir laboratuvara kapı açılmıştır. Franky gizli laboratuvarda denizcilerden saklanarak iki yıl boyunca kendini güçlendirmiştir.

BROOK
    http://images3.wikia...ookportrait.png
    Sadece müziği gelişmiştir.

Alıntıdır | Kaynak Cnfantr
  9. Beğen
    DeathBook got a reaction from Allah diyen tirbüşon in Anime Dünyasında En İyi Gülüş   
    Tamamdır en iyi gülüş bulundu.

10. Beğen
    DeathBook got a reaction from Kurenai Maria in Fairy Tail'de en yakışan çift ?   
    Natsu - Lucy
    Erza - Jellal
    Grayle Juvia zaten kesin :D Juvia bırakmaz Gray'ini :D
  11. Beğen
    DeathBook got a reaction from aysenur in 10 Kasım Çalışmaları   
    Wallpaper :

Kapak Foto
  12. Beğen
    DeathBook got a reaction from alexandraxv11 in Hükümet Kadın 2'de Demet Akbağ'ın Çekimleri Tamamlandı   
    Çekimleri Mardin'de yapılan film, 2 Kasım'da vizyona girecek.

Yönetmenliğini Sermiyan Midyat'ın üstlendiği Hükümet Kadın 2'nin başrol oyuncusu Demet Akbağ filmin çekimlerini tamamladı. İlk filmdeki kadronun tam kadro yer aldığı filmin çekimler Mardin'de gerçekleştirildi. Blöge halkının da rol aldığı filmde oyuncuları tek zorlayan zaman zaman 45 dereceyi aşan sıcak hava oldu.
    2013 Ocak'ta vizyona giren ilk Hükümet Kadın, sezonun en çok izlenen ve beğenilen filmleri arasında yerini almış ve 1.384.613 kişi tarafından izlenmişti. Filmin ilkinde hayata veda eden Xate (Demet Akbağ) ve eşi Aziz Veysel'in (Ercan Kesal ) yaklaşık 10 yıl önceki maceralarını beyazperdeye yansıtan filmin yapımcılığını BKM Film üstleniyor. Filmde ayrıca Mahir İpek, Gülhan Tekin, Burcu Gönder, Ayberk Atilla ve Bülent Çolak gibi isimler rol alıyor.
    Hükümet Kadın 2, 2 Kasım 2013' te seyirciyle buluşacak.

İlk filmine gitmiştim komikti güzeldi :D
  13. Beğen
    DeathBook got a reaction from Nanilyas in İmza Çalışmalarım | Deathbook   

Gray Fullbuster

Natsu Dragneel

Erza Scarlet

Fairy Tail

Monkey D. Luffy

Gray Fullbuster - 2

Roronoa Zoro - 3

14. Beğen
    DeathBook got a reaction from Nanilyas in İmzalarım - (Geçici bir süre istek almıyorum.)   
    Gerçekten güzel imzalar yapıyorsun eline sağlık çalışmaların güzel :)
  15. Beğen
    DeathBook got a reaction from Alothshapalk in AMV Hakkında Birkaç Bilgi   
    Sony Vegas Pro : Tıkla

Adobe After Effects : Tıkla

Cinema 4D : Tıkla

SUPER Converter : Tıkla

Converter; Video'yu ".avi" den ".mp4" e çevire bilir bu tür özelliğe sahipler ama bazen bu olay çevirirken video'nuzun kalitesinin bozulmasına neden oluyor. Pek önermiyorum o yüzden.

Sony Vegas Pro: Kullanımı en kolay video programı diye bilirim karışıklılığı "Adobe After Effects" kadar zor değil sorduğunuz soruları kolaylıkla cevaplaya bilirim.

Cinema 4D : 3D Şekillemeler yarata biliceğiniz yani intro gibi bişeyler yapabilmek için bi program pek sık kullanmadım desem yeridir. Hiç bi zaman intro'ya gerek duymadım ama bi kaç çalışmada yardımcı oldu. Yani: Cinema 4D ismindende anlasilicaği gibi 3D Şekillemeler yapabiliceğiniz bi program dahada ilersine gitmez.

Adobe After Effects: Bu program'da çalişma yapmak için ilk önce "Photoshop" öğrenmeniz gerekiyor ki After Effects'de kafanız karışmasın. Ben after effects'i çok sıklıkla kullanıyorum vegas'dan daha iyi bi video editleme programı ap açık ortada zaten ama vegas için özel efek ekleme şeysileri var Bkz: Magic bullet videos, Newblue bu ikisi en kısa verebiliceğim örnek. Linkleri "google" üzerinden bulabilirsiniz atmaya üşendim şimdi >.>

Japon anime filmlerinden alınan sahnelerin müzikler ile birleştirilmesiyle
    oluşturulan ve resmi olmayan müzik klipleridir. Ayrıca bilgisayar
    oyunlarından alınan sahnelerden yapılan videolara ise ''GMV (Game
    music video)'' denilmektedir.

AMV'ler japon animasyon filmleri (anime) kullanılarak oluşturulurlar
    ve bunlar batı ülkelerinde olan benzerleri yani japon animeler
    kullanılmadan yapılanlar ile karışıtırılmamalıdır.

AMV'ler için üzerinde oynamalar yapabileceğiniz çeşitli müzik veya
    video programları kullanılabilir. Önemli olan nokta ise hazırlamış
    olduğunuz kliplerin kullandığınız müzik ile senkronize olmasıdır.

Batı ülkerinde çok daha fazla hayran kitlesi
    tarafından takip edilir. Bunun nedeni japon animelerinin görsellik
    ve konulara bakış açılarından zengin olması ve kültürel
    olarak farklı ve ilgi çekici gelmesidir. Diğer yandan japon hayranları
    için zaten yaşamlarının önemli bir parçası halindedir.

İyi günler, iyi forumlar.

Unutmadan bu programlar ile çok ders videoları var isterseniz 2-3 tane çekebilirim çünkü Türkçe olarak dinlemek daha iyidir.
    Bak yine unutuyordum, elimde 10-11 tane sony vegas "+" efektleri var yani "New Blue, Magic bullet videos" felan değil eğer isteyen olursa özelden mesaj ile atabilirim buraya atilmicak kadar değerli u.u 

''Nasıl Yapılır'' Bölümü Hariç Kendi Anlatımımdır.

-Mesajın buraya kadarki kısmı Myura adlı üyemize aittir.

Japon Animelerinin bölümlerini belirli *programlarla editleyerek videolara uygun müziklerle bir video haline getirmeleridir.
    Ayrıca AMV bir dosya formatıdır.

*AMV yapmak için tabii ki de video editlemek için programlara ihtiyacımız olur. Aşağıda bu programlar ve indirme linkleri bulunmakta.

1.

AMV Studio 5

2.

AMV Converter Studio 1.3.0

Birde Sony Vegas var fakat full sürümünü bulamadım :P

Programlarda Sizin Önerdiğiniz , Bildiğiniz Programlarda Varsa Konu Altından Belirtin, İndirme Linklerini Bulup Konuya Ekleyeyim.

Şimdi size AMV'nin yapımı hakkında videolar paylaşıcam : :)

AMV yapmak için Sony Vegas Pro Türkçe anlatımları:
    https://www.youtube.com/user/AlperTungAEdits
     Gerçekten işe yarar efektlerin bulunduğu AMV tutorial kanalı (İngilizce)
    https://www.youtube.com/channel/UCEHjZj2ImUbfOm0FOuX0FhQ
  16. Beğen
    DeathBook got a reaction from l-z-n-u-s-c-r-f-b in One Piece (Resim, Wallpaper)   
    ~~ GİFLERİ ~~

17. Beğen
    DeathBook got a reaction from IlledscuslY in 10 Kasım Çalışmaları   
    Wallpaper :

Kapak Foto
  18. Beğen
    DeathBook got a reaction from thefox in Fairy Tail güzeli sizce kim?   
    Erza (1)
    Lucy (2)
    :D
  19. Beğen
    DeathBook got a reaction from Feitan in İmza Çalışmalarım | Deathbook   

Gray Fullbuster

Natsu Dragneel

Erza Scarlet

Fairy Tail

Monkey D. Luffy

Gray Fullbuster - 2

Roronoa Zoro - 3

20. Beğen
    DeathBook reacted to Feitan in İmza Çalışmalarım l Rinoshi   
    ,                                        

21. Beğen
    DeathBook got a reaction from BüşR@ Aydemir. in İmza Çalışmalarım | Deathbook   

Gray Fullbuster

Natsu Dragneel

Erza Scarlet

Fairy Tail

Monkey D. Luffy

Gray Fullbuster - 2

Roronoa Zoro - 3

22. Beğen
    DeathBook got a reaction from Barış D. Baryshx in 10 Kasım Çalışmaları   
    Wallpaper :

Kapak Foto
  23. Beğen
    DeathBook got a reaction from Toprakezgi in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Wallpaper Çalışması   
    Öncelikle Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlu olsun ! ^^

Yazısız :

Yazılı :

24. Beğen
    DeathBook reacted to Tugrul. in Nasıl İmza Yapılır ?   
    olurda ps ye merak salarsanız imza yapmak isterseniz diye açıyım dedim :D

videoyu izleyince anlamışsınızdır imza yapmak hiçde zor değil yetenek falan istemiyor bütün olay resimlere bağlı o yüzden bi kac resim indirme sitesi ve render sitesi falan vericem

http://wallpaperswide.com/

http://www.kaliteliresimler.com/

http://rastrict.com/

http://resimdiyari.com/

http://wall.alphacoders.com/ (ayrıca burdan anime wallpaper,anime gifleri,anime avatarları falan hepsini bulursunuz)

http://wallbase.cc/home

https://www.deviantart.com/ (herkezin bildigi bi site ama olsun)

http://galeri.hizliresim.com/

Render

http://www.renders-graphiques.fr/

http://www.ani-ka.com/

Programı Burdan indirebilirsiniz verdigim linkten indirince adobe download assistant programını indiriyor bu yüzden nasıl kuruldugunu anlatıcam

1- programı indirmek için hesap açmalısınız (üşenenler için kendi hesabımı veriyim)

ID:[email protected]
    Şifre : tugrul16

2- hesaba girdikten sonra fotoğrafcılık sekmesine girin

3- adobe photoshop cs6 yı seçin dilini seçin ve indire tıklayın

4-crack'ı indirmek için tıkla
  25. Beğen
    DeathBook reacted to Amygirl in İmza Boyutlarını Ayarlamak İçin Anlatımlı Örnek Program Forumdaşlar Lütfen Okuyun   
    Arkadaşlar çoğunuzun bildiği üzere forumumuzda şöyle bir kural var kısaca:

Herkesin imzasında açıkta en az bir resim olmalı o da maksimum 600*200 boyutlarında olmalı:

Bu kuralı bilmeyen bilse bile "Ay ben bu gifi ya da bu resmi çok sevdim imzam yapmak istiyorum diyip de boyutlarını küçültemeyen arkadaşlar için Ezgi nin bana önerdiği programı sizlere tanıtmayı düşündüm.

Programın adı Photoscape; birçok indirme sitesinden indirebilirsiniz:

Şimdi programı direk gif boyutlandırma üzerinden anlatacağım çünkü bunu kavrayan normal resmi de boyutlandırır.

Programı kurup açtıktan sonra "Anigif" yazan yere tıklıyoruz.

Mesela boyutlandıracağımız gif u olsun :

Anigif e tıkladıktan sonra sağ üst taraftaki ekle kısmından resmi bulup ekleyebilirsiniz ya da resmi sürükleyip bırakabilirsiniz. Sonra yine sağ traftan tuval boyutunu değiştire tıklıyorsunuz. Tuval boyutların 550*250 olarak ayarlıyorsunuz:

Sonra ekle dediğiniz yerin altndaki kaydet tıklayıp resmi kydediyorsunuz. Oluyor size öyle bir şey :

Umarım açıklayıcı ve yardımcı olur anlattıklarım :)

Edit: Spoilerların içindeki resimlerdeki küçük ayrıntılara kafanızı takmayın masaüstümdeki resimler ifşa olmuş hep :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.