Jump to content

RinOsawa(Asu)

Üyeler
  • İçerik sayısı

811
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

11

İletiler bölümüne RinOsawa(Asu) kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Kalan 11. / 12. / 13. / 14. Bölümlerin Bd Bölümleri Eklenmiştir. Gecikme İçin Kusura Bakmayın Bu Aralar Meşgulüm. Takip Edenlere Ve İzleyenlere Teşekkür Ederim. İyi Seyirler. Serinin Bd Bölümleri Bitmiştir. Ova Bölümü Bd Olarak Verilmişti. Başka Ova Gibi Bir Bölüm Çıkarsa Çevireceğim. Eğer Fark Etmezsem Özelden Yazarsanız Çevirisine Başlarım...

2. On 07.03.2016 at 19:50, Vasto Lorde yazdı:

Tokyo Ghoul başta olmak üzere yazdıklarımın hepsi(sitedeki en çok beğenilenlerden aldım) klişe ve fan servis dolu. Oraya Bleach,Naruto, Fairy Tail gibi animeleride eklemem gerekirdi ancak bu tarz animeler karakter odaklı olduğu için bireysellik ön planda olabilir. Ancak bu yazdıklarım animelerde bireysellik yok. Bir yapıt kötüyse kötüdür. Popüler olmak için iyi olmaya gerek yok. Okuyucuya istediği şeyi vermek gerekli. Kitap olarak örnek vereyim: Grinin Elli Tonu, Kötü Çocuk ve dün gördüğüm Psikopat adındaki kitap. Bunlar çöp. Buna rağmen çok satıyorlar. Sebebi ise basit. 

SAO'ya gelecek olursak, sanal gerçeklik neydeyse 60-70 yıldır olan bir şey. Heinlen ve PKD  kitaplarından çıkmayla günümüze kadar çok fazla kitapda, film ve anime de karşımıza çıkan bir şey sanal gerçeklik kaskları. Cyberpunk okumadın mı? Popüler mi değildi? Değil. Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu yazarlarından biri olan PKD'nin kitaplar zor bulunuyor. İzlemiş olabileceğiniz Blade Runner, Azınlık Raporu, Total Recall, The Man in the High Castle (2 tanesi kült) yapımı  40-60 sene önce yazdı. Daha çok fazla yazardan örnek veririm ama kafa karıştırmaya gerek yok.

SAO her ne kadar başlarda iyimiş gibi gözüksede ilerde açıkça anlaşılıyorki yazarın fantezilerini döktüğü bir anime.

Japonlar başta olmak üzere dünyada fanservisler çok sevildiğinden dolayı bu yapıtlar popüler oluyor. Bu yapıtların hiçbiri gelecekte anılmayacak. Sıradan, hiçbir konuda yenilikçi bir fikir içermeyen, kültürel değer taşımayan, basit fantezilerin olduğu yapıtlar olarak kalacak. 

Aklıma gelmişken şöyle bir şeyden bahsedeyim. Amazonda bir deney yapıyorlar. Kapağında cinsellik içeren bir kitap satışa sunuluyor. Kitabın içi tamamen boş, beyaz sayfalardan oluşuyor. Kitap ilk gün binlerce satıyor.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir ve umarım izlediğin şeyleri eleştirme gereksinimi duyarsın.

On 06.03.2016 at 01:48, Vasto Lorde yazdı:

Sitedeki animelerin, kullanıcıların oylamalarıyla belirlenen puanlara bakıyorumda... Bu soruyu sorasım geldi. Siz bir anime izlerken ne kadar seçicisiniz? Şöyle popüler olanlardan sıralayacak olursam Sword Art Online, High School DxD, Kaichou Wa Maid-Sama,Mirai Nikki,Tokyo Ghoul,Akame ga Kill!,Noragami,Vampire Knight,Kiss X Sis,Guilty Crown gibi ve atladığım vasat animelerin popüler olmasından vardığım kanı şu ki sadece zaman öldürmek için izleyenler çoğunlukta. 

Bu kadar çok mu hoşunuza gidiyor fanservisler?

Bu kadar çok mu hoşunuza gidiyor klişeler?

Bu kadar çok mu hoşunuza gidiyor bir şeyi sadece ünlü olduğu için lzlemek ve sevmek?

Şimdi Bunları Yazıyorsun Fakat Bunları Sen İncele, Güzel Mi? Kötü Mü? Eleştir Diye Yapmıyorlar. Bunların Hepsinde Bir Emek Var Sen Sevmeyebilirsin Fakat Gelip Burada Laf Yapmanı Doğru Bulmuyorum. Senin Vasat Dediğin Serileri 3-5 Bölüm İzleyip Bırakarak Burada Bunları Yazman Doğru Değil Sonuna Kadar Dayanıp İzle Bende 2 Bölüm İzleyip Sevmesem Güzel Değil Diye Düşünürüm. Fakat Senin Böyle Vasat Diye Damga Vurman En Önemlisi Klişe Diye Yazman Olmuyor Düşün Fakat Yazma, Sen Bu Kitabı Yazan Yazarlara Ve Animelerde Emeği Geçen Herkese Hakaret Ediyorsun, Anlamıyorum Amacın Ne ? Konuyu " Beğenmediğiniz Seriler Var Mı? " Şeklinde Açsan Daha Güzel Olurdu. Böyle Animeleri Eleştirip Dikkat Çekmeye Mi Çalışıyorsun? Gerçekten Anlamıyorum. Amygirl Admin'in Söylediği Gibi "Zevkler Ve Renkler Tartışılmaz" Tekrar Yazıyorum Beğenme Ama Burada Aşağılar Gibi Yazma. Emek Veren Kişilere Az Biraz Saygın Olsun . Bu Arada Sadece Emek Verenlere Değil İzleyenlere De Saygın Yok. Neyse Tartışma Ortamına Dönüşmesin, Herkes Özgür Zaten Benimki Sadece Bir Rica. ( Biraz Sert Karşıladım Ama Doğru Olan Bu... )

-

Şimdi Bazı Yorumları Okudum Herkes De Bir Kötüleme Aşamasında Klişe Düşünüyorsunuz Söyleyin Ne Yapsınlar. Hayır Onların Bilmediği Konuyu Siz Mi Biliyorsunuz ? Zaten Konular Açık Ve Net Daha Ne Yapsınlar. Uğraşan Kişiler Tabii Ki Severek Yapan Var, Para İçin Yapan Var. Bu Onların İradesine Kalmış Bir Şey, İstediği Animeyi Yaparlar. Biz Karışamayız, Herkesin Ön Yargılı Olması Beni Şaşırttı. Animeye Yeni Başlayan Birisi Bu Konuyu Okusa Animeden Soğur. Yapmayın Böyle İzleyin Beğenin Ya Da Beğenmeyin Size Kalsın Hayır Yazarsınız Ama Bu Konuda Aşağılama Var.

3. tamam ben de blmlerin sonunda ne nereye ait anladım başka anlamayan varsa izah edeyim. şimdi arki 1 ve 2.blmü vermemiş çünkü fatality mi puzzle mı ne o yapmış diye fakat dediği siteler çoktan blmleri kaldırmış tek seçenek online olarak çekmek. 1+2.blm & arkinin verdiği 3/12.blm to love ru darkness 2nd adlı seriye ait. 12de final yapıyor yani. 13+14.blm olarak verilen linkler to love ru darkness 2nd special'ın 1.ve 2.blmü oluyor ve ova 1 ise to love ru darkness 2nd ova'nın ilk blmü kısaca 2.ve 3.blmününde çevrilmesi lazım daha. geriye ova 6 kalıyor o ise to love ru darkness ova'nın son blmü (dikkat edin sonunda 2nd yok yani bir önceki sezona ait bir blm) 

Bu Hatırlatmanız İçin Teşekkür Ederim Site Sahibi İle Konuşup Videolar Birleştirmeyi Önereceğim. Olmazsa Çeviririm. Mega'yı Düzenledim Şu anda Sadece 1-2 Bölümler Yok...

İlerleyiş Yönünden Bakarsak Aslında Normal Bölüm Böyle Adlandırmalarını Anlamadım. Neyse Yanlış Bilgiyi Düzelttiğiniz İçin Teşekkürler...

4. Merhaba arkadaşlar, geçen gün keşfettiğim bir torrent sitesini paylaşmak için bu konuyu açıyorum. Uzun zaman sonra aradığım bir dizinin bölümlerini görünce, dayanamadım üye oldum ve yine dayanamadım konu açarak reklam hacmini genişletmek istedim; belki bir faydası olur diye.

Kendileri hakkında da şöyle ufak bir tanıtım yazıları var;

"Merhabalar.

Türkiye deki birçok Torrent Sitesinin aksine hedeflerimizi açılmadan önce yönetim kadromuzla birlikte belirledik. Hiçbir işimizi şansa bırakmadan yoğun çalışma tempomuzla " Daha iyisi nasıl yapılır ? " ilkesini benimseyerek misyonumuzun ilkelerini düzenledik.

Üye Alımımız açık... Üye olan her kişiye 1 adet davetiye ve 10GB Upload Kredisi ekleniyor. HDTurk Rip Grubumuz sizler için değerli zamanlarından çalarak Rip yaparak hizmetlerini sunmaktadır. Sitemizde Görev almak isteyenler için gerek DJ, gerek Ripper, gerekse uploader olmak üzere Kapımız sonsuza kadar açıktır. Yöneticilerimiz sürekli aktif olmakla beraber, sizleri en hızlı biçimde anlayıp, sorunlarınızı çözüme kavuşturabilecek kapasiteye sahip niteliktedirler.

Eğer sizde biran önce aramızda yerinizi almak istiyorsanız http://www.hdturk.org bekleriz...

" Güncel Paylaşımın Tek Adresi " diyerek çıktığımız bu yolda sizleride aramızda görmekten onur duyarız. Gelin çıktığımız bu yolculuğumuza sizde katılın.

http://hdturk.org/signup.php?

Sevgi Ve Saygilar HDTurk.org Yönetimi."

İlk Önce Verdiğin İlk Link Hatalı. Daha Sonra Anladığım Kadarıyla Arşiv Yapmak İsteyenlere Ya Da Bölüm Bulamayanlar İçin Bir Nevi Arşivci Görevi Göreceksiniz. Anime Dahil Mi Bu Konuya, Dizi Olarak Yazmışsınız Ama Tam Bir Bilgi Verirseniz Daha İyi Olur...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.