Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

2276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne kawaii kereste kullanıcısının eklediği dosyalar

1. reserved

şu oyun bitsin hemen okuycam çok ilgimi çekti bölüm başlıkları :D

okuduktan sonraki edit: çok güzel devam ediyor, keşke bitene kadar okumasaydım da hepsini bir çırpıda okusaydım dedirtti bana yani çok akıcı ve sürükleyici geldi :D

gereksiz not: ilk kez F.F. okuyorum, aradaki resimleri görünce aklıma küçükken okuduğum Peter Pan kitabı geldi orda da 10 sayfada bir el çizimi resimler vardı. natsukashii !

2. iyi karakter de ben ısınamamıştım nedense :/ biraz fazla abartı gelmişti heralde bazı hareketleri, emin olamadım şu an.

one piece'te beni ciddi anlamda duygulandıran ilk karakter Kızıl Bacak Zeff'ti yani Sanji'nin hayatta kalması için günlerce açlığı göze alan adam. mangada bacağı zincirden kopmuyor, açlığı kendi bacağını yiyerek yeniyor Sanji'nin yaşaması için, adam cidden adamın dibi.

3. çoğu animeyi arka arkaya izlerim zaten ama rekorum Code Geass'ta. hiç uyumadan arka arkaya izleyerek bitirdim. sonra 16 saat uyudum aralıksız.

bu sene ilk dönem 4 dersim kaldı. LoL ve başka bir yığın bilgisayar oyununun da payı var gerçi ama en büyük pay animelerde sanırım.

1 hafta falan evden çıkmadığım oldu, sigara - kola - cips - meyve suyu depolayıp dışardan yemek söyleyip yani.

türkçe altyazılı anime bulamayınca ingilizcemin ingilizce altyazılı izlemeye yeterli olduğunu farkettim. sonra işsizlikten hiç bir getirisi olmamasına rağmen bir fansub ekibinde çevirmenliğe başladım, hala devam ediyorum. galiba benim yaşadıklarımı başkalarının da yaşamasını istiyorum, yani bir b.ka yarayasım geldi sanırım :D

edit: demin aklıma geldi, evde Angel Beats! bitirdim. tabi izleyenler bilir o animenin finalinde ağlamayanı dövüyorlar. beni de çarptı tabi animenin finali bi de 13 bölümü arka arkaya izlemiştim, öyle olunca bi duygu patlaması yaşadım son bölümde. neyse işte en sonunda odamdan çıktım, elimde sigara gözler kıpkırmızı saçlar falan dağılmış ışığa gözümü alıştırmaya çalışırken annem gördü beni o halde. "ağladın mı sen" dedi, "hea ya" dedim tabi niye diye sordu, ulan "animeden ağladım anne" denir mi kadına zaten animelere çizgi film falan diyip duruyor, neyse ben dedim "animeden ağladım" diye 10dk boyunca güldü bana. ama iyi geldiydi gülmesi zaten Angel Beats! bitirdikten sonra dünyanın adaletiyle yakın temasa geçesi geliyor insanın, annem gülünce istemsiz olarak hayat devam ediyormuş be moduna soktu beni sağolsun :D

bu olay olduğunda 19 yaşındaydım, erkeğim, üniversitede 2. yılıma başlayacaktım ve ailemle çevremde duygusuz, gamsız biri olarak bilinirim. normalde utanacağım bir şeyden utanmadım, animeler bayağı etkilemiş galiba beni şu an farkediyorum ben de.

4. bu haberi 2.ye okuyorum bugün, çok şaşırdım ve üzüldüm :(

mangası Japonya'da ilk 5te, dünya çapında 3 büyük animeden biri gösteriliyordu artık, niye bitiriyorlar ki :/ mangası da devam ediyordu ne güzel, bari şu arcın sonunu göreydik ya da en azından natsu & gajeel vs. sting & rogue yayınlansın çok şey mi istiyorum lan

edit: NİYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ?!?!?!?

5. sukitte ii na yo = say i love you

animede tatmin edici bir final olmasını geçtim, ben en azından finale kadar kız animenin ismine uygun olarak yamato'ya "seni seviyorum." falan der diye bekliyordum. demedi. bunu bile demedi. ayıp lan, 13 bölümlük anime yapıyosun karakterleri ne güzel işlemişsin hikaye sıcacık geliyor insana ama final bir o kadar kötü hatta final yok bile. elalem 12 bölümde neler yapıyor(bkz. another, dusk maiden of amnesia) neyse hadi boşver.

6. High School DxD > Dakara Boku wa H ga Dekinai > Angel Beats! > Sukitte İi Na Yo

bu sıralamayla izlettim, hatta birlikte izledik bazen benim de canım isteyince. sömestr tatilinde bana "olm geçen Darker Than Black'i izledim süpermiş sonra Code Geass'i izledim Another izledim" falan adam bi saydı, bi an için oha olm ben bir frankenstein yaratmışım moduna girdim.

romantizm seven bi tipse öyle izlet, shounen seviyorsa öyle. benimki ecchi ve romantizm istedi bunları izlettim cuk oturdu galiba :D

7. Benm animeyi izlememin sebebi o uzun burunlu adı neydi ussop mu neydi hiç sevmedim o karakteri. Ondan dolayı izlemiyorum.

Going Merry olayında Luffy ile kavga ederken ben de kıl olmuştum biraz Usopp'a. bütün tayfa zaten yeterince üzülüyordu, Luffy de fazlasıyla üzgündü bir de üstüne gitmenin hiç gereği yoktu. onun arkasından Franky ile konuşmasında da "niye yaptığımı bilmiyorum" falan tarzında konuşunca iyice kıl olmuştum, ama sonradan affettim işte neyse.

8. çoğu kişi code geass yazmış sonu senaryo olarak güzeldi ama ama :( 2 saat yorganın altında ağlamıştım :( onayladığım bi anime bitirme şekline hiç uymuyodu :angry:

Ino x Boku ss in sonu hoşuma gitmişti benim :) nedense başkada yok hoşuma giden :mellow:

Code Geass'in finali biraz alışılmadık olduğu için çok hoşuma gitmişti, spoiler vermiyim diye kasıyorum biraz mecazi anlatıcam, önce mutsuz gibi ama sonra o olayın mutlu sonuçlarını falan gösteriyor, dünya>1 kişi gibi bi olay var(bi de yayınlanmayan finali var izlemişsindir heralde). ne biliyim Code Geass benim için animede mükemmellik ama kişiden kişiye değişir tabi beğenip beğenmeme olayı.

9. Mirai Nikki'nin.

Aha şimdi millet beni taşlayacak. Ama gerçekten muhteşemdi, kesinlikle zirvede bırakılmıştı!

Üstelik Yukkii'nin o en son mutsuz Yuno'suz ifadesi var ya, ah bitirdi o beni. O kadar iyi yansıtmışlar ki!

Hala benimle aynı fikirde değilseniz, ben o animeyi sabahlayarak bitirdim, sabah olduğunda anime tam bitmişti. Nasıl bir kafadaydım anlayın. Ama sonradan bir daha izledim hala çok güzel geliyor.

ben de aynı şekilde sabahlayarak bitirdiydim, çok sarmıştı :D finali de güzeldi aynen ^^

10. Merak ettim de hangi animeleri finalleri en çok beğenilmiş :D Anime izlerken finale çok önem veririm ben, çoğu kişi de öyledir heralde. Bişeyler yarım kalınca(High School of the Dead'deki gibi) olmuyor bişeyler oturmuyor yerine bende, o yüzden bu başlığı açtım ileride anime izlerken buradaki yorumlara da dikkat edicem, bi taşla iki kuş :D İzlediklerim arasında benim favorilerim: Code Geass Tasogare Otome x Amnesia aralarında tercih yapamadım, hepsi çok iyiydi. edit: spoiler vermezsek iyi olur, başlıkta spoiler uyarısı yok, boşuna azar yemek istemiyorum : :D

11. Kururugi Suzaku(Code Geass)

yok abi adamı resmen izleyenleri çıldırtsın diye koymuşlar, yaptığı her hareket ofsayt(Lelouch'u dinlemediği sürece yaptığı her şey yani).

ekleme:

Amano Yukiteru(Mirai Nikki)

Tamadate Souta(Guilty Crown)

Kizaru(One Piece) o kaypaklığına kıl oluyorum böyle ne zaman görsem

daha çok ekleyesim var da neyse bi tane sorulmuş 3 tane fazladan yazdım tutamadım kendimi.

12. Bana göre gelmese de olur -_-

Çok büyük bir hayran kitlesi var ama beni sarmamıştı anime çizimi ve konusu güzel ama çok fazla üçüncü şahıs var animede... Karakter olarak da ön plana çıkan bir tek Zero var... Ben seriyi bitireli 3 yıl oluyor ve hatırladığım aklıma kazınmış tek karakter o... Vampir animesi olunca insan daha çok aksiyon bekliyor beni pek tatmin etmemişti doğrusu...

+1

ama çıkartırlar heralde, ben de bir umut belki bu kez aksiyon falan olur yuuki de bu kez biraz daha farklı olur(kız vampir oldu sonuçta) diye izlerim. yapcak bişey yok, böyle popüler seriler niye popüler olmuş diye merağımdan izliyorum galiba :D

13. bence gelir. hatta mangası mayısta bitiyorsa büyük ihtimal sonbaharda yayınlanır gibi geliyor bana. animesi bayağı tuttu diye biliyorum, hem türk sitelerinde hem yabancı sitelerde izlenme sayısı gayet yüksek 2 sezonun da.

bayağı tutmadıysa da en azından bilinen bir fikr-i mülk, adamlar kaçırmaz bu fırsatı bence :D

14. sağlam bi grupta vokal yapmak istiyorum(şu an amatör yapıyoruz bişeyler, kısaca grubumun meşhur olmasını istiyorum)

bi de mezun olduktan sonra 3000$ maaş ile bi işe girebilsem... gerçi hem grup hem meslek kafa karışık.

bi de japon bi sevgili fena olmazdı eheh :D

15. İndirirdim ancak yavaşlatır bilgisayarı falan başımın etini yer sevgili ablam :D

yukarıda bi yığın yorum var bilgisayarı yavaşlatıyor diye, yersiz dedikodu yaymayın lan :D bende şu an 9.636K ram kullanıyor, 2 tane gadget var. 6-7 tane gadget olsa sanırım 100-150 arası ram kullanır, gadgetlara göre.

kıyaslama yaparsak Firefox 1GB'dan fazla ram kullanıyor şu an bende :D Rainmeter öyle bi uygulama değil eet ama 100mb çok fark yaratan bi boyut değil. tabi bilgisayarın ramine göre değişir bu.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.