Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

2276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne kawaii kereste kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Aslında çok kaliteli ve güzel olan ama anime tavsiye ederken veya anime ararken pek dikkat çekmeyen serileri tanıtmak amacıyla incelemeye karar verdim, umarım işe yarar. Aslında aklımda böyle bişey vardı, ama nereye yapıcağımı nasıl yapıcağımı falan bilmiyordum boş vakit amacıyla ertelerken Villian` 'ın incelemelerinden birine denk geldim, bayağı iyiydi o yüzden tetikledi resmen beni, bi de bu bölümü keşfetmemi sağladı ^^ Biraz özenti gibi oldu(aslında gayet özenti ama görmeden önceki hevesim yalan değil asdfsa), yine de bu işi yapmak konusunda aşırı hevesim var :D/> Neyse incelemeye geçiyim.

Resmi ekleyen

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Konusu:

Togashi Yuuta liseye yeni başlayan bir öğrencidir. Başladığı lise orta okuluna oldukça uzak bir yerdedir, çünkü orta okuldan hoş hatıralar edinmemiştir 8. sınıf sendromu(anime/çizgi film/film izleyip kendini de oradakilerden biri sanıp gerçeklik ile hayal gücünü birbirine karıştırmak) sebebiyle. Bu yüzden tanıdıklarından uzak yeni bir hayata başlamak ister. Aklında bu fikirlerle okula başlarken yeni üst komşusu Takanashi Rikka ile tanışır. Takanashi Rikka liseye başlamasına rağmen halen 8. sınıf sendromunun etkisinde olan bir kızdır. Üstelik bir şekilde kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta da henüz kurtulduğu 8. sınıf sendromunun etkisindeki Rikka'yı normal biri olduğunua inandırmaya çalışır.

Konusu kabataslak böyle. Komedi olarak başlayan seri çoğu animede olduğu gibi farklı tarzlara kayıyor ilerledikçe dram - romantizm gibi. Zaten anime izleyen çoğu kişinin beklentisi bu yöndedir sanırım, kendini sevdiren animelerin çoğu gibi. Ama dram da romantizm de animede gereksiz görünmüyor, bazı animelerde olur bu durum mesela Dakara Bokuwa H Ga Dekinai'de aksiyon sahneleri çok dandik gelmişti bana, olmasa da olurmuş sanki. Başka animeleri karıştırmıyım da bunda öyle bişeye rastlamadım ben. 12 bölümde olması gereken her şey vardı, 12 bölümde her şey sonlandı aynı zamanda.

Unutmadan, Opening'i izlemeyin ağır spoiler var. Yani eğer siz de animede kim kiminle olsun(Zoro-Robin gibi) tarzında eşleştirme yapıyorsanız Opening'i izlemeseniz daha iyi, benim gibi g.t olabilirsiniz. Ending'i izlemedim ama orda da kesin vardır bişeyler uzak durmakta fayda var. Ben ettim siz etmeyin :(/>

Yorumlarım:

Spoiler yok burda rahat olun.

Yuuta serideki ana karakterimiz. Kendisi ufaklığında "Dark Flame Master - Karanlık Ateş Ustası" olduğuna inanıyormuş, özel güçleri falan olduğuna. Dark Flame Master moduna girdiğinde sesi değişiyor bi anda(Code Geass'taki Zero gibi bir sesi oluyor, zaten Lelouch ile Yuuta'nın seiyuuları aynı), konuşma tarzı değişiyor, diğer animelerdeki sağlam kötü adam tribinde oluyor bi bakıma. Rikka da "Lanetli Göz" kullanıcısı, gözünde bir bant var ve o bandı hiç çıkarmıyor, nadir durumlar hariç. Gözünün özel gücünün olduğuna inanıyor, ama aslında olmadığını herkes bildiği için bu sahneler çok komik oluyor.

Animenin konusu neyse de öyle bir Rikka var ki seride sırf onun için bile izlenir. Genel olarak diyalogları(özellikle Yuuta ile olanlar) çok iyi, çoğunda iyi güldürdü. Gülmek demişken komedisi çok sağlam, abartı değil tam kıvamında. Dram ve romantizm de animede hiç sırıtmıyor. Ana karakterimiz de kendini sevdiren bir tip, ne çok zeki ne de çok gerizekalı, ortalama biri yapmışlar ana karakteri. Zaten seride herkes ortalama gibi, abartı karakterler yok. Aslında abartı karakterleri severim ama bu seride olmaması daha iyi olmuş gibi ne biliyim öbür türlü nasıl olurdu kestiremiyorum şu an :D/>

Nibutani de çok iyiydi, seride 3. favori karakterim(2 ana karakter fazla hoşuma gitti galiba :D/>). Burda spoiler vermemek için zor tuttum kendimi, kısaca iyi işte, güzel ve akıllı.

Bazıları(mesela ben) animede finale çok önem veririm, finali hakkındaki yorumlar iyi değilse 1-0 geride başlıyor anime benim gözümde. Bu animenin finali güzel. Fazla güzel. Beklemediğim kadar hatta bekleyemeyeceğim kadar güzel. Çoğu animede aranan final. Daha ne diyim be izleyin işte final hastaları :D/>

Bu arada 8. sınıf sendromu demişken, mesela adamlar bi anda fanteziye girip "Gölgelerin Gücü Adına!" falan moduna giriyolar, arkasından anime çizimleri değişiyor adamların hayal dünyasını yansıtmak için. Bir anda epik dövüşlere kalkışıyorlar, biri bi saldırı yapıyor öteki bi saldırı yapıyor, sonra anime çizimleri normale dönünce bir de bakıyoruz ki aslında biri şemsiyeyi açıp "Gölge Kasırgası" demiş öteki de saçını savurup "Karanlığın Kederi" demiş, isimleri salladım.

Neyse biraz puan veriyim, izlemeyenlere yönelik bir inceleme olmasına uğraştım puanlar pek iplenmeyebilir ama ipleyen çıkar belki aradan.

Çizim/Animasyon: 8

Konusu: 6

Hikaye Gidişatı: 8

Karakterler: 8 (Rikka: 10)

Bayma İhtimali: 3

Müzik: 6

Genel: 7

*10 üzerinden

Vakit geçirmek için izlenebilecek anime arıyorsanız ahanda bu işte. Ben öylesine başlamıştım, sonlara doğru öylesine olmaktan çıktı biraz ama genel etkiye bakarsak vakit geçirmek için tipinde sayılır.

Her şeyi geçtim Rikka var be animede, izleyenler hak verir buna :D/>

Şimdi farkettim çok uzun yazmışım. Biraz resmi bir dil oldu ama Villian` kadar güzel yazmayı beklemiyordum açıkçası, okuyanlara kalmış gerçi bu nokta. Ara sıra böyle pek şans verilmeyen güzel animeleri izledikçe tavsiye niteliğinde incelemeler yapmaya devam edicem, bu ilk olduğu için demo oyun gibi oldu, ileride daha iyi olmasına uğraşcam. Arigatou gozaimasu.

Aradaki *gerçekten* spoiler içeren spoilerı kaldırdım, incelemenin amacını bozduğunu farkettim ^_^/>

Resmi ekleyen

2. Oha Temmuz mu? Daha çoook var ama :(

Ayrıca, Minene yoksa izlemem. Buradan mangaka'ya sesleniyorum: Minene istiyorum. Uryuu Minene. Ve Nishjima ve ikisinin bebekleri. Evet.

Bir de olabildiğince az Yukkii olabildiğince çok Gasai.

+192308019831902

minene olsun !!! 1. sezondan bağımsız bi 2. sezon bile olsa minene istiyorum araya biyere sokuştursunlar işte :D

3. Bütün anime karakterleri mükemmel olursa sence anime çekilir mi? Bütün anime karakterleri hiç salaklık yapmasa sence anime çekilir mi? . Ezik olması için kasılmış? Kişinin karakteri öyle tasarlanmış, dünya üzerinde bu tipte bir insan ara.. ve bu tipin daha beteri olan milyonlarca insan bulursun. Dediğim gibi, eğer sırf bir karakter kötü diye bir animeyi kötülüyorsanız, benim sizinle işim yok demektir.

aynı şeyden bahsetmiyoruz heralde.

"animeyi çok beğendim aşırı beğendim" cümlesi bana gayet açık ve net görünüyor. tek okunuşta anlaşılabilecek bişey hatta.

ana karakteri yorumlamak benim elimde, bu da senin benimle işin olması için değil. bu arada anime karakteri belli bariz ezik(ezik yerine bir yığın farklı kelime olabilir ama argomuzda o karakteri ifade eden en uygun terim bu bana göre) olması için kasılmış. son 3-4 bölümde h-man moduna girmesi pek bişey değiştirmiyor, klasik anime çizgisini takip ettiğini varsayarsak fazlasıyla geç bile kaldı. o tipin daha beteri olan milyonlarca insanın animesini izlemem bu arada, bu animeyi de süper senaryosu, hikaye ilerleyişi, gasai yuno vs. vs. sayesinde izledim, ama ana karakter sayesinde değil ona rağmen.

bu arada yaptığım yorum tuttuğun takıma veya dinine falan değil, altı üstü beğendiğim ama ana karakterinden hoşlanmadığım bir anime hakkında kendi fikirlerim. öfkelenmen enteresan. öfkeli değilsen de ben öyle anladıysam kusura bakma.

4. Bana göre mükemmel bir sonla bitirdiler animeyi.Gayet tatmin ediciydi,ne iyi nede kötü bir son.Bu animeye neticede bence iki sonda yakışmazdı.Ehehehhe kötü son fena olmayabilirdi ama eleştiri alırdı.Sondaki verilen mesaj gayet hoş bir sonla bitmesini sağlamış.

yok kastettiğim animenin finalinin kötü olduğu değildi aslında. aslında güzeldi ama ne biliyim sanki bişeyler yarım kaldı gibi geldi bana ya da ben yeterince empati kuramadım, izlerkenki psikolojim yüzünden de olabilir. dusk maiden of amnesia diye bir anime var, finali muhteşem, ama onda da finalde bişey eksik gelmişti bana, kişisel bişey sanırım :D

ben biraz da yuuta'nın lucy'nin yaptıklarından sonra o kadar yumuşak davranmasını beklemiyordum veya nyuu'yu çok sevdiğim için lucy'yi o kadar sevemedim ya da öyle bişey işte tam ifade edemiyorum :D

5. ben beceremiyorum verdiğin sitede sadece arka plan fotoğrafı flan var :D arka plan resmi hariç spolier lardaki sonucusu güzelmiş seninkinin bir üstündeki :D arka plan resmi hariç her şey çok hoş onun gibi nasıl yapa bilirim ?

orası biraz araştırmana kalıyor, deviantart'tan buldum o resimleri de "rainmeter screenshots" diye aratıp. tam olarak neler kullandıkları falan fotoğrafların altında yazıyordu sanırım ama şu an tekrar aynı fotoları bulmam çok zor :D

verdiğim sitede(yani deviantart) bazıları fotoğraf bazıları tema, çünkü herkes paylaşabiliyor bu konuda istediği şeyi o yüzden tam sağlıklı bir arama yapmak zor. ama genellikle belli oluyor ne olduğu.

az önce kontrol ettim de şu an Rainmeter 8mb ram yiyor sadece bende.

6. bu anime ecchi değil bence, bir çok filmde de aksiyon - dram ağırlıklı olmasına rağmen 2 popo-göğüs falan görünür bunlar olağan şeyler gibi geliyor bana(aşırı ecchi anime izlediğim için artık iplemiyor da olabilirim bilemem :D)

ana karakterinden nefret ettiğim bir anime bu da. nyuu olmasa seriyi izlemezdim sanırım. hikayesi çok derin değildi ama çok iyi yansıttılar animenin sahip olduğu her şeyi. finali biraz yarım gibi geldi bana, ne biliyim finalde aradığımı bulamadım.

çok hayranı var bu serinin ama benim gözümde ortalamanın biraz üstünde olan bi anime. ağlamayı geçtim, gözüm bile yaşlanmadı animede. lucy'nin yaptıkları, nyuu'nun masumluğu birbirini anca nötrler, hatta nötrlemez bile. yuuta'nın mallığı bir yana, kuzeninin yuuta'ya hallenmesi bir yana.

farkettim de o kadar da beğenmemişim ben bu animeyi :D 13 bölümünü de arka arkaya izletti bana, sürükleyici bir seri. gerçi ben death note'u da pek beğenmemiş biriyim, kira'yı kötü adam yapmak için çaba sarfeden mangakası yüzünden animeye antipatim oluştu, bi de finalindeki devasa mantık hatası bana çok koydu o animede. code geass izlesin de imana gelsin adi herif.

7. Vakit bulamıyorum zaten, şöyle oturup bol bol anime izleyebileceğim zamanlar da gelecek (inanıyorum) o zamana kadar spoilerları unuturum umarım :D

angel beats izlemeden önce animenin yorumlarına göz atıyım dediydim de finalini öğrenmiş bulundum.

kalp meselesi

gerçi finale gelene kadar aklımdan çıkmadı ama finali gördükten sonra devasa bir ha..tir eşliğinde spoiler aldığımı unutup bitirdim animeyi gözümde yaşlar eşliğinde :D guilty crown'da da bu spoilerı yemişsin ama animenin asıl vuran yeri burası değil, yani beni burası vurmadı, o son ending varya orası bitirdi beni, izleyenler hatırlar sanırım.

devamı spoiler!

o değil de final gelmeden önce tsugumi "hadi koçum git kurtar kızı sonra da HAPPY END!" dediydi ben de çok ümitlenmiştim, ama sonra anime osmanlı tokadını baştan öğretti bana sağolsunlar finalde umarım sıçmaz diyordum, ağır sıçtılar, ağzıma sıçıp bıraktılar hem de. izleyeli 1 aya yakın oldu ama bana göre code geass ile eş değerde bi anime bulabildiğim için hala aşırı etkisi altındayım animenin :D

8. izlediğim en kötü finale sahip animeydi sanırım bu(daha school days'i izlemedim :D). ben hep usui hakkında bişeyler öğreniriz diye bekledim, sonuçta 20 küsür bölümlük bir anime, elin 12 bölümlük animelerinde bile ana karakterleri rahatça işliyorlar da bu animede nasıl böyle işlemezler diye çıldırdıydım izledikten sonra.

güzel anime, süper komedi, hoş romantizm, ilgi çekici ana karakterlere böyle bir final yakışmıyor bence.

9. one piece'ta robin var izleyenler bilir, aslında çok güçlü, alabasta arc'ında da tanıtırken aşırı güçlü tanıtılmıştı. ama bu tip karakterler ana karakteri geçemiyor genelde, robin de biraz wendy gibi güç konusunda, tek amacı arkadaşlarına yardımcı olabilmek fazlasında gözü yok, o yüzden wendy de çok güçlenmez gibime geliyor. yani bi natsu, erza, gray ayarına gelemez heralde.

10. mavis yener gibi geliyor bana. işin içine fairy tail mode girince fairy tail büyücüleri farklı bişeye dönüşüyolar sanki. bi de fairy tail'in 3 gizli büyüsünü bulan eleman heralde mavis'tir, yani yabana atılcak bişey değil.

manga takip etmiyorum artık, yani öylesine yorumluyorum. ama dövüşmeleri gerekirse de mavis yenemez de bi şekilde natsu falan yenerse bu animeye olan inancım biter sanırım, aşırı fazla büyük bir abartı olur.

en son gray'le o sabertooth'taki memory make elemanının dövüşünü okuduydum mangada, sonra da o kadar ilerlediğim için pişman oldum, animenin zevki bi ayrı :D

11. 1. natsu

2. gajeel

3. gray

4. lucy

5. juvia (bundan tam emin değilim uzun zamandır göremedik dövüştüğünü falan)

natsu'dan ben de pek haz etmiyordum güç olarak, güçlü falan ama iş ciddileşmedikçe ciddileşen biri değil. ama mangada 2-3 bölüm sonra bi sahneler var ki ordan sonra natsu fanı olmamak elde olmuyor :D bi de sabertooth'a tek başına girdiği bölümde de belli oldu, sabertooth'un master'ı ile 1v1 yapabilcek kapasitede, öncesinde de hades'le zero ile yardım alarak da olsa başa baş dövüşebildi. aradaki tecrübe farkı falan çok büyük, yardım almaması fairy tail'i naruto'ya dönüştürürdü bi bakıma, böylesi daha iyi :D

gajeel zaten çok sağlam. fairy tail'e katılmadan önce natsu ile dövüşünde falan o guildin en güçlü büyücüsüydü ki o guild de fairy tail'den güçlü bir guild olarak geçiyordu, daha güçlü değillermiş ama farketmez sonuçta bitek fairy tail'den s class çıkacak diye bişey yok.

gray de zaten ne olduğu artık iyice belli oldu. guildde 1-2 kişi hariç yenemeyeceği adam yok. animede de belli ettiği gibi o sabertooth'taki elemanı da yenicek anlaşılan, yani ne kadar sağlam bir buz yaratma büyücüsü olduğu belli oluyor hafiften.

lucy de eski lucy değil artık, 12 sağlam anahtarı da topladı nerdeyse, üstelik o raven tail'deki kıza yaptığı büyü falan çok iyiye benziyordu tam olarak göremedik ama. bence s class olmayı hakediyor lucy de, bir yıldız ruhu büyücüsü olarak.

12. 1. erza

2. lisanna

3. yukino

4. cana

5. angel

erza'nın yeri bende ayrı, hele 100vs1 olayından sonra ibadet edicektim nerdeyse. lisanna da çok tatlı çok hoşuma gidiyor hareketleri falan, yukino da aynı şekilde :D yukino'da farklı bişeyler var ne biliyim çok çekici geldi ilk gördüğümden beri.

13. Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

bu da benimki

Resmi ekleyen

Rainmeter

bilen vardır büyük ihtimalle, ama işsizlikten bi rehber gibi bişey hazırlıyım dedim nasıl kurulacağı ve kullanım hakkında ufak ipuçları olarak. benim gibi masaüstünü kişiselleştirmek isteyen tiplere ilaç gibi bir program aslında. ilk kurduğumda komple masaüstünü dolduruyodum da hevesimi aldıktan sonra minimalistik sevdiğimi farkettim, yukarıdakiler gibi bi masaüstü de yapılabiliyor tabi ki.

http://rainmeter.net/cms/ öncelikle buradan programı indiriyoruz. beta versiyonunu kullanmadım, bi yorum yapamıycam onun hakkında.

programı kurduktan sonra masaüstüne 1-2 gadget koyması lazım otomatik olarak. kullanabilirsiniz veya çoğu kişi gibi farklı şeyler indirebilirsiniz.

farklı skinler ve temalar indirmek için: http://www.deviantart.com/ ben bu siteyi kullanıyorum, rainmeter'ın kendi sitesinde de olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. deviantart'ta daha fazla çeşit var yalnız.

indirdiğiniz skin/temalar .rmskin uzantısı ile bitiyorsa çift tıklayarak kurabilirsiniz. kurduktan sonra sağ alttaki Rainmeter ikonuna sağ tıklayıp "Tamamını yenile"/"Refresh all"a tıklayınca temalar görünür hale gelicektir. Yine aynı ikona sağ tıklayıp "Kabuklar"/"Skins" veya "Temalar"/"Themes" seçeneklerine gelince indirdiğiniz temaları görebilirsiniz.

eğer indirdiğiniz tema .rmskin ile değil de .rar gibi bi sıkıştırma uzantısı ile bitiyorsa içindekileri

windows 7 için: "C:Userskullanıcı-adıDocumentsRainmeterSkins" klasörünün içine

windows xp için: Belgelerim'de Rainmeter klasörünün içine

yeni bir klasör açıp içine çıkartmanız yeterli. sağ alttaki ikondan refresh yaptıktan sonra bu temalar da görünür hale gelir.

bazı temalar bir bütün olabiliyor, takvimi saati herşeyi içinde yani. bazıları sadece bunlardan herhangi birisi olarak. indirmeden önce kontrol edebilirsiniz zaten bunu.

gerisi sizin yaratıcılığınıza kalıyor sanırım :D yukarıdaki screenshotlardan biri gibi bir masaüstü de yapılabiliyor ama ben daha çok minimalistik sevdiğim için masaüstünde 1-2 skin yetiyor bana. şimdi farkettim de kendi masaüstümün screenshot'unda sadece sağ alttaki saat ve yanındaki Geri Dönüşüm Kutusu gadgetlarını kullanıyormuşum :D

tavsiye minimalistik temalar:

Elegance

Elegance 2

Figures

Simple Media

* skin değiştirmek için sağ alttaki ikon yerine masaüstündeki herhangi bir gadget'a sağ tıklayıp "Rainmeter" sekmesini de kullanabilirsiniz.

* bilgisayarınızın masaüstü performansına güveniyorsanız programı tam randımanlı kullanmanız daha iyi olur, öbür türlü yarardan çok zarar getirebilir :D 22MB ram kullanıyor program bende, 2 tane gadget kullandığım için düşük bi miktar.

* kararsızlık gibi hatalarla hiç karşılaşmadım şimdiye kadar, daha doğrusu bu programdan kaynaklanan bi sorunla hiç karşılaşmadım.

* 8GB DDR3 1600MHz ram'im var belki o yüzden sıkıntı yaşamamışımdır, eski bilgisayarımda 2GB DDR2 ram vardı ama onda da bi yavaşlama belirtisi görmemiştim.

başka şeyler aklıma geldikçe ekliycem, gereksiz uzatmasam daha iyi şimdilik :D resimli bir rehber hazırlamayı düşündüm ama basit geldiği için resimli hazırlamadım, onun yerine detaylı anlatmaya çalıştım. yine de bir sıkıntı falan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

14. aksiyon, romantizm ve fantastik güçler olmadan bu kadar kendine bağlaması ile çok başarılı bir anime bence. yorumlarını beğendim az çok aynı şeyleri düşünmüşüz sanırım :D

edit: hatta bunu okuduktan sonra benim de anime inceleyesim geldi, severim öyle şeyler yapmayı ama bunun için bir bölüm olduğunu bilmiyordum, forumun köşesini bucağını keşfettirdin bana sağolasın ^^

15. Sailor Moon izlediğim ilk anime, ama o zamanlar çok ufaktım bazı sahnelerden korkuyordum hatta :D sonra Pokemon var, ATV'de yayınlandığı ilk bölüme denk gelmiştim ilkokuldayken hala hatırlarım(kısa süre sonra Star'a geçmişti, her gün pokemon saatlerimiz vardı ailecek izlettiriyodum herkese). Digimon, Yu-gi-oh, BeyBlade, Avatar(anime olmasa da) hepsini izledim. bi de Kanal D'de yine böyle adında "monster" geçen bişey vardı, onu da izlemiştim ama adını hatırlamıyorum.

ameliyat olduktan sonra evden çıkamama durumunu bilen bilir. ilgimi çeken yabancı dizi kalmayınca farklı şeylere yöneldim, Yu-gi-oh izliyim derken başka bi anime aramaya başladım bi anda. bilinçli olarak izlediğim ilk anime Green Green. ama animede umduğumu bulamamıştım(ecchi-komedi-romantizm var animede. ben vurdulu kırdılı bişeyler arıyodum) o yüzden 2. bi şans olarak Freezing izledim. o günden beri animeciyim :D

16. misfits ve supernatural, izlemediysen izle. gerçi 2sinin de ilk sezonları çok güzel sonradan bayıyor biraz heroes gibi. ama yine de takip ettiriyor şerefsizler :D supernatural biraz mainstream dizi sayılır, misfits alışılmadık bi tarzda gelmişti bana. karakterleri anime karakteri gibi biraz, ana karakteri falan. o zamanlar anime izlemediğim için alışılmadık gelmiştir belki de.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.