Jump to content

agg1401

Üyeler
  • İçerik sayısı

104
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

agg1401 kullanıcısının son zaferi 25 Eylül 2019

agg1401 en beğenilen içeriğe sahiptir

3 Takipçi

agg1401 hakkında

• Doğum günü 08/15/1994

Kişisel Bilgiler

• Hakkımda
    Oyun Geliştiricisi, Animeci ve Hikaye Yazarı
  • Web Sitesi
    www.rijitsu.com

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    İşim ilgi alanlarımdır.

Son profil ziyaretçileri

9690 profil görütülenme

agg1401 üyemizin başarıları

1. Çevremdeki insanları sevmiyorum. Kafaları ancak "devlet dairesine gir" kadar çalışıyor.
  2. Hayattan bunalıyoruz sanki.
  3. Dönmez ki batar.
  4. Hayatta her şey mümkün.
  5. Hâyâllerime ulaşacak kadar.
  6. Bu durumdan kurtulmak için bir çaba sarfettin mi?
  7. Kıymet veriyorum üstad. Fakat insan biraz para kazanmak istiyor.
  8. Forumun görsel yükleme sınırını 500kB'dan 4 MB'ya çıkartabilir misiniz?
  9. Hayatı seviyorum da yaptığım işlerin bir değer görmemesi beni deli ediyor.
  10. Hmm... Güzel bir öneri aslında.
  11. Bu forumda böyle bir konu göremediğim için açıyorum.
  12. Uğrola. Hayattan sıkıldım ya. Hâyâllerime ulaşmak istiyorum.
  13. agg1401

Bölüm İçi Kuralları Okuyun!!!

Sitemde o alanlar için kategorim var bu da olur mu?
  14. agg1401

Niyota: Usagi & Uyala Ana Konu

Arahora ülkesinin cehenneminde, son dönemlerinde farklı işler dönüyor. Ayuhe ve Zeyo'nun tüm hayatı yeniden şekillenecek. Kader bu ikiliyi bir araya getirecek olaylara şahit olacaksınız. Sizlere Arahora hakkında ufacık bir bilgi vereceğiz. Arahora aslında, Japonya'nın az uzak çaprazında yer alan resmi bir asya ülkesidir. Ana dili Akihora olup halk arasında çokça konuşulmaktadır. Bu ülkenin alfabesinden bahsedecek olursak, A, B, C, D, E, F, G, H, I, İ, J, K, L, M, N, O, Ö, P, R, S, T, U, Ü, V, Y ve Z'dir. Hiçbir sözcük sessiz harfle bitemez. Yanına sesli harf almak zorunda. Sesli harf ile başlayabilir. Boye kelimesi bu dil için doğrudur. Book kelimesi bu dil için doğru değildir. Artık hazırsanız, hikâyemize geçiş yapalım. 1. Bölüm Tanışma & Dönüşüm Ayuhe aslında gece mavi saçlı ve gözlü bir ortopedi engellisi bir birey. Kendi evine ve şirketine sahip zengin birisidir. Kendi evinde Kirazu ve Lima ile birlikte yaşamakta. Kirazu'nun cinsiyeti kız olup, saç rengi sarışın ve göz rengiyse turuncudur. Lima'nın cinsiyeti erkek olup, saç rengi beyazdır. Göz rengiyse, açık yeşildir. Kirazu'nun mesleği şoförken, Lima'nınkiyse aşçıdır. Ayuhe yatağından kalkar ve sakin bir şekilde odasından çıkar. Ayuhe telefonunu alır ve özel şoförünü arar. Kirazu telefonunu alır ve sakince; Buyur patron. Ayuhe yarı uykulu bir ses tonuyla; Bugün şirkete gideceğim. En kısa zamanda hazır olmanı istiyorum. Umarım, senin uykundan etmemişimdir. Kirazu sakince; Hayır patron. Dedikten sonra, esner. Bugün şirkete gideceksen, kahvaltı yapmanı istiyorum. Aç karnına çalışmanı istemiyorum. Ayuhe buna ses çıkarmaz ve telefonu kapatır. Ayuhe odasından çıkar ve mutfağa geçer. Orada Lima yemek pişirir ve hazır eder. Lima sakince; Yemeğini hazır Ayuhe-ni. Sadece tek yemek pişirdim. Ni sözcüğü Akihora'da bay demektir. Ayuhe bu cümleden hoşnut bir şekilde yemeğini yiyor. Arkasından tekrar odasına geçer ve kişisel bilgisayarını açar. Sonra, bilgisayarında günlük rutin işlerini okur. Bugün, yeni şarkıya çalışılacak ve bir film çalışması için ön hazırlıklar yapılacak. Akşam üstü bir şirketin yanına gidilecek. Orada film için önemli bir toplantı yapılacak. Ayuhe son iki cümleyi görünce Kirazu'ya aşağıdaki metni telefonundan gönderir. Akşam üstü bir şirketin yanına gidilecek. Orada film için önemli bir toplantı yapılacak yazısını kopyalar ve mesajı gönderir ve sadece soru işareti koyar. Kirazu hemen odaya gelir ve; Patron, onu ben yazmadım ama dün Lima kendisi yazdı. Ayuhe bunu hatırlar ve ona kafasını olumlu sallar. Arkasından; Hadi gidelim Kirazu. Şimdi sırada diğer ana karakterimiz olan Zeyo'dan bahsedeceğim. Kendisi kırmızı saç rengine sahip olup, arkası topuz olarak bağlıdır. Göz rengiyse, elâdır. Zeyo ise, tamamen tek başına yaşamakta ve tüm işlerini kendi başına yapmaktadır. Zeyo uyanır ve yataktan kalkar. Arkasından akşamdan kalan yemeğini ısıtır ve onu yemeye başlar. O sırada televizyonunu açar. Ve Haber kanalı aktiftir; Son günlerde Arahora prensesleri insanlarla iletişimini geliştirmek için, bir bilim adamıyla beraber yapay zeka işine girişirler. Yapay zekanın adıysa Luna'dır. Luna'nın asıl amacı, insanların dertlerini dinlemek ve onları yönlendirmek olacak. Zeyo kendi kendine söylenmeye başlar. Bu makineye cidden ihtiyaç var mıydı? Zeyo yemeğini bitirir ve güzelce hazırlanıp dışarıya öylesine gezmek için çıkar. Zeyo'nun arabası, sarı renge sahip Adenomu'su kapısının önünde duruyor. Ona biner ve Arahora'nın sahil kısmına doğru yol alır. O sırada Kirazu, Ayuhe'yle birlikte evden çıkarlar. Kapıların önünde mafya filmlerinden fırlamış gibi duran, Bulagihuta Erikuma arabasına binerler. Ayuhe bugün arka koltuğa oturur. Ve sakince; Son günlerde beni izleyen birisi var. Kim olduğunu biliyor musun? Kirazu sinirlenerek; Sen ünlü bir insansın, senin bu kadar sakin kalabilmen konusunda çok sinirliyim. O adamı bulduğum gün, onu kılıçtan geçireceğim. Ayuhe o adam için endişelenerek; Az sakin ol, Kirazu-ne. Lütfen biraz yavaş gitmeni istiyorum. Beni takip edenin işini kolaylaştır. ne sözcüğü Akihora'da bayan demektir. Kirazu bundan sonra susmayı seçer. O sırada isimsiz bir manyak Ayuhe ve Kirazu'yu takip etmek için yola koyulur. Bir kaç dakika sonra şirkete varır. Kirazu arabayı durdurur ve iner. Sonra da Ayuhe'yi de indirip akülü arabasına oturtur. Kirazu şirketin içine kadar Ayuhe'ye korumalık yapar. O sırada isimsiz manyakta içeri girer. Ayuhe şirketin içine girince, Ala rezervasyonun önünde durur ve patronuna bakarak; Patron gün içinde yapacağın işler, yeni müzik çalışması denemesi olacak. Ayuhe bunu duyunca şaşırmaz ama mesleğini sevdiğini yüzünden belli ederek odasına gider. Kirazu oradan sonra şirketin giriş kapısının önünde oturup akşama kadar zaman öldürmeyi tercih eder. Ala ise kendi halindedir. Ayrıca, Ala sarı saçlı ve beyaz gözlü bir kızdır. O manyak adam artık kendini tanıtmak için Ayuhe'nin kapısına tıklatır. Ayuhe sakince; Gir beni takip eden adam. O adam bunu beklemiyordu. Zirâ takip edilmediğinden o kadar emindi ki. Yine de kendini ele vermeden içeriye girer. Daha sonra sakin bir şekilde Ayuhe'nin karşısına geçer. Merhaba ben Masaki. Benim amacım, Niyota'ları korumak ve onları doğru insanlara vermekle yükümlüyüm. Ayuhe dalga geçercesine kendini tanıtmaya başlar. Merhaba ben Ayuhe. Benim amacım, mucizeler diye bir şey olmadığını sana anlatmakla yükümlüyüm. Masaki sinirlenerek; Zengin olmuşsun ama adam olamamışsın. Gidiyorum. Ayuhe panikleyerek; Dur, dur, dur. Olayı merak ettim. Masaki sakinleşir. Ve daha sonra; Sana olayı kısaca anlatayım. İki farklı yaratıklar var. Birisi iyilik için ve bir diğeriyse kötülük için mücadele eder. Sana bir Niyota vereceğim. Bunu Bigu olmuş insanları iyileştirmek için kullanacaksın. Niyota: Mucize. Bigu: Mikrop demek Akihora'da. Ayuhe inanmayan bir yüz ifadesi yapar. Masaki arkasından çantasını açar ve o dediği Niyota'yı çıkartarak masaya koyar. Niyota harekete geçince Ayuhe kendi kendine; Çattık yine yaşlılara demek isterdim ama. Daha sonra Ayuhe bağırarak; Bu ne ya? Niyota kendine gelince; Merhaba ben Usagi. Ayuhe bağırır. Bunu duyan Ala içeri girmeye çalışır ama başaramaz. Kirazu da bunu duyar ama oralı bile olmaz. Masaki içeri girmeden önce kapıyı kilitlemiştir. Ayuhe sakinleşince; Konuşan bir uzaylı. Usagi sakince; Size göre uzaylı olmayan birisi var mı? Ayuhe sakince; Yine konuştu o uzaylı. Masaki bir saat gösterir ve Ayuhe'ye bakarak; Bu saat senin ve onun arasında bir anlaşma cihazıdır. Bu cihaz patlarsa bundan sen de etkileniyorsun bayım. Ek olarak, bunlara Jeva denir. Jeva: Eşya demektir. Masaki o saati Ayuhe'ye sorar. İstiyor musun? Ayuhe sakince; Takarsan sağ koluma. Masaki bunları yapar. Sonra kilitlediği kapıyı açar ve Ala ona aşağılayıcı bir yüz ifadesi yaparak; Patronuma ne yaptın? Masaki gülümseyerek karşılık verir ve oradan uzaklaşır. Usagi sakince; Dürüst olayım. Eski sahibim senden daha beter zengin ve bir o kadar da burnu havada bir tipti. Seni de adam edebilirim. Söyle bakalım. Sen kimsin? Ayuhe sakince; Ben insanım. Bu yetmez mi? Usagi sakince; Demek insansın. Peki, sana bir teklifim olacak. Ayuhe sakince; Teklifini merak ediyorum fakat senin boyun çok kısa. Usagi aslında kısa boyludur. Tüm bedeni tavşan renklerine sahiptir. Gözü de yeşil renklidir. Usagi sakince; 2 farklı Niyota ve 1 farklı Bigu ile birleştiren herkes sonsuz gücü kazanır. Bu güce erişen herkesin bir isteği kabul olacaktır. Daha sonra, Usagi bir göz gezdirerek; Senin iki elin dirseklere kadar ve bir bacağın dirseklere kadar yok. Diğerinde hiç yok. Sana teklifim şu, olacak. Onları bul ve vücuduna tamamen kavuş ne dersin? Ayuhe şaşırır; Dalga mı geçiyorsun? Usagi gülümseyerek; Hayır. Ayuhe sakinleşir. Anlaşalım baştan. Ben biraz olaya bodoslama üzerine atlamak gibi bir huyum var. Plan yapmayı zerre sevmem. Usagi sinirlenerek; Senin bu huyun başımızı belaya sokacak. Ayuhe gülerek; İstemiyorsan, kapı orada. Usagi gitmek üzereyken, Ayuhe sakince; Tamam, pes ediyorum. Usagi sakinleşir. Anlaştık o zaman. Şimdi beni iyi dinle. Bigu ustası son zamanlarda bir şeyler karıştırıyor. Kim olduğunu bulmak zorundayım. Bu konuda bana yardımcı olman gerekiyor. Senin kolun uzun bu cehennemde. Masaki seni benim kölem yapacak. Aslında cehennem derken, Arahora'dan bahsediyor Usagi. Ayuhe buna sinir olarak; Ben kimsenin kölesi olamam. Daha sonra Ayuhe sakinleşir. Usagi gülmeye başlar. Arkasından; Senin dönüşmeni sağlamak için gereken güç bende. Ek olarak bir sihirli sözcük söylemen şart. Sözcük, ovaki da güvasa demelisin. Ovaki da güvasa: Beyaz günler demek Akihora'da. Ayuhe bu sözcükleri söyler söylemez dönüşür. Dönüşme sırasında sol elini havaya kaldırır. Usagi saate girer ve Ayuhe'nin tüm bedenini beyaz ve grimsi tonuna çevirir. Ayuhe daha sonra şaşkınlıktan bağırmaya başlar. Sonra sakinleşir ve sol elini sol cebine sokar. Oradan bir cep telefon çıkartır ve kamerasıyla kendine bakar; Bir dönüşmediğim kalmıştı. O da tamam oldu. Şaka bi'yana, çok yakıştı bana. Arkasından, cep telefonunu kurcalamaya başlar ve bir not görür. Bu not Akihora dilindedir. Ayuhe bunu Türkçe bir şekilde tercümeli bir şekilde okur. Niyota'lar büyük güç barındırır. Büyük güçler, daima büyük sorumluluk ister. Kendi gücünün farkında olmanı istiyorum. Elini ileri getir ve azıcık güç uygula. Olacakları gör. Ayuhe önce telefonu masasına koyar ve arkasından yere iner. Ayuhe denileni yapınca önündeki duvarı çatlatır, arkasından şaşkın ses tonuyla; Vay canına. Sonra cep telefonu eline alınca, bir not daha görür. Eski haline dönmek için "dinlen Usagi" de. Bunu dedikten sonra, eski haline döner ve geri oturağına oturur ve işlerine devam eder. Masaki artık oradan uzaklaşır ve Zeyo'nun olduğu mekana doğru gidecekken, aklına bugünün pazar olduğu gelir. Normalde Ayuhe pazar günü çalışmaz ama yetiştirmesi gereken işleri olduğu için çalışmak zorunda. Masaki sokakta Zeyo'yu aramaya başlar. Önce evine gider ve gizlice kapının oradan bakar ama onu evde bulamaz. Arkasından şehrin sahil bölgesine doğru gider. Masaki bu kızı gizlice takip etmiştir. Zeyo'yu orada bulur ve bulunca çok mutlu bir halde tam karşısına çıkacakken, aklına birden bu kız bana hiç güvenmeyebilir. O yüzden bir plan yapmak zorunda kalıyor, Masaki. Aklına çok deli bir plan gelir ve hemen kendini suyun içine atar ve panik yapmaya başlar. Aslında Masaki yüzme biliyor. Bunu gören Zeyo suya atlar ve hızlıca Masaki'nin belinden tutarak onu kumsal alana çıkartır. Masaki ona bakarak; Hayatımı kurtardın güzel bayan. Zeyo şaşırır ama içinden de; Bu adamın derdi ne? Daha sonra Masaki ayaklanır ve kızın giydiği pantolonun sol cebin arkasına çaktırmadan küçük bir hediye kutusu koyar. Oradan hemen uzaklaşır. O sırada akşam üstü olur ve Zeyo kendi kendine söylenerek arabasına biner. O adamı kurtarmak zorunda değildim ama gururuma yediremedim. Evine varınca pantolonunu çıkartır ve o çıkarmanın etkisiyle yere düşer. Hediyeyi açar. 1 not ve 1 kolye görür. Arkasından Niyota ortaya çıkar ama o hemen aşağıya iner. Önce notu okur. Javazi Zeyo. Kolye aslında Jeva'dır. Bu aslında bir can taşımaktadır. Onu takarsan sana Usagi'yi koruma gücü kazandıracak, ayrıca insanların hafızalarını silmesi yeteneğini verecektir. Javazi sözcüğü Akihora'da Selam demektir. Zeyo şaşırır ama çok fazla tepki vermez. Aşağıdan çıkan diğer Niyota'da gözükür. Uyala sakince; Benim adım Uyala. ben hamsterım. Zeyo onunla oynamaya başlar. Uyala bu durumdan hoşlanmaz ama sakinliğini bozmamak için çaba harcayarak; Ben oyuncak değilim. Beni dinle. Zeyo bu durumdan hoşnut bir vaziyette; Seni sevdim Uyala. Sizin gibi yaratıklarda cinsiyet var mı? Uyala hamster renklerine sahip ve gözünün rengiyse siyahtır. Uyala sakince; Hayır. Uyala sakince Zeyo'yu inceler ve arkasından; 2 farklı Niyota ve 1 farklı Bigu ile birleştiren herkes sonsuz gücü kazanır. Bu güce erişen herkesin bir isteği kabul olacaktır. Zeyo sakince; Benim isteğim, annemi bulmak. Zeyo ağlamaya başlar. Onu yıllarca aradım ama bir türlü bulamadım. Uyala sakince; Ağlamayın lütfen. Onu bulmak için sana yardımcı olacağım. Zeyo gözündeki yaşlarını silerek; Teşekkür ederim. Zeyo gözünü kısarak; Dönüştür beni. Uyala sakince; Remayo da zeka demelisin. Zeyo bağırarak; Dönüşümü başlat, Uyala. Remayo de zeka. Remayo da zeka sözcüğü Akihora'da grimsi zeka'dır. Zeyo zıplar ve dönüşüm bittiğinde hamsterın renkleri tüm bedenine dağılır ver Zeyo sakince; Demek bu şekilde işliyor işler. Odasının biraz ilerisine yürür ve aynada kendini görür. Kendince kendini değerlendirir sakince Zeyo; Çok güzel gözüküyorum. Hatta kendime bir isim bile buldum. Hamster Kız. Arkasından cep telefonu çalar. Arayan Masaki ama hem numara ve ismi gözükmez. Zeyo onu açar. Masaki; Javazi Zeyo. Beni iyi dinle, Uyala çok büyük bir güç barındırıyor. Bunu korumak ve gerektiğinde gücünden faydalanmak tamamen sana düşüyor. Usagi'yi kullanan kişiyle en kısa zamanda tanışacaksın zaten. Görevin, Bigu ustasını bulmak ve onu durdurmak olacak. Onu bulabilecek en iyi kişiye Niyota'yı verdim. Arkasından telefonu kapatır. 1. Bölüm Sonu
  15. Yıllar... Yıllar önce... İnsanlık henüz toyken... Arahora henüz keşfedilmemişken... Gemiler karada yürütülmemişken... Bir grup Niyota'lar kendi hallerinde mutlu bi'şekilde yaşıyorlardı. Niyota'lar aslında küçük boylu ve hayvan temalı canlılardır. Bu canlıların yaşamaları için gereken Jeka adındaki nesnelere ihtiyaçları bulunmaktadır. Aynı zamanda Niyota'lar beslenmek zorundadırlar. Eğer Jeka'lar olmasaydı, Niyota'lar asla var olamazdı. Jeka'lar aslında, insanların taktıkları takılardır. Niyota'ların ilk ustası olan Beniyo Miboda'ydı. Ustaların asıl amacı, Niyota'ları korumak ve gerektiğinde onları başka insanlarla iş birliği içerisinde güçlerini birleştirmeleri için bir varis bulmaktır. Ancak, bir sorunları vardı. Eğer bir gün Niyota ustası, Niyota'yı geri isterse, o kişi vermediği sürece ya da ölmediği sürece ondan almak imkansızdı. Bu durumda Niyota'lar geri alınmayı kabul etmezlerdi, çünkü onlar için bu durum, "siz gereksiz bir varlıksınız" demek anlamına gelirdi. Bu olayın ardından, Niyota ustasıyla beraber hem kendini hem de dönüşmüş veya dönüşmemiş Niyota ölürdü. Bu nedenle bir nevi intihar olarak adlandırılırdı. Her Niyota'nın kendine göre yetenekleri bulunmaktadır. Eğer bir Jeka zarar görürse, onu taşıyan Niyota da zarar görür. Fakat bunun, taşıyan insanlara herhangi bir etkisi yoktur. Niyota'ları öldüren kişi ise lanetlenir ve bu lanet, her gün hafızasını kaybetmesiyle başlar. Zamanla, bu kişi diğer insanlarından unutulur ve silinir. Bu kötülüğü yapan kişi sonunda kendi yaptıklarının bedelini öder. Niyota'ları kullanan kişinin temel yeteneklerini kullanma süresi sınırlı değildir, ancak özel yeteneklerini kullanma süresi yaşlarına bağlıdır. Örneğin, Usagi 1000 küsür yaşında ve deşarj süresi 10 dakikadır, Uyala ise 800 yaşında ve deşarj süresi 8 dakikadır. Kimisi dünyayı düzeltirken, kimisi de iyi niyetle yapılma amacıyla bir yerleri yok ediyor. Bu yok etme arzusu aslında insanların çirkin yanlarını da gözler önüne seriyor. Dünya düzelticileri ise, insanların yaşama arzusunu betimlemektedir. Her Niyota'nın aslında bir cinsiyeti bulunmamaktadır. Niyota'lar insanlarla birlikte yaşamışlardır. Kimisi açık olarak kendini göstermişken, kimisiyse gizli ve saklı bir şekilde varlıklarını sürdürmeye devam etmektedir. Fakat bir gün, Niyota'ların bu mutlu günleri bitecektir. Niyota'ların karşısına Bigu çıkar. Bu, bilim insanları tarafından yapılmıştır. Düşmanların amacı, Niyota'ları ortaya çıkartmak ve onları yok etmektir. Ancak, bu Bigu'nun bir yan etkisi vardır. Bigu olan kişi 5 - 6 gün içerisinde iyileşmezse acılar içerisinde kıvranmakla sonuçlanır ve artık yavaş yavaş onu öldürür.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.