Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

Yeni okuduğum bazı seriler var ve şunu söyleyeyim artık Web Novellarda büyük ihtimalle ezik ana karakterlerin devri bitti gibi :P yeni çıkan web novelların çoğu güçlü ve kendine güvenen karakterlerle alakalı -öyle olmayanlar da en azından ağlamaktan başka şey yapmayan ana karakter değiller-

Bazılarının LN ve manga haberlerini bekliyorum çıkanların tanıtımını yaparım (Tate no Yuusha no Nariagari bunlardan biriydi ve manga çevirisine başladık: http://moonfansub.blogspot.com.tr/2014/09/tate-no-yuusha-no-nariagari-kalkan.html ya da Batoto: http://bato.to/comic/_/comics/tate-no-yuusha-no-nariagari-r12672) konusu çok iyi olan orijinal seriler geliyor :)

Daha çıkmamış olanlara örnek olarak şu anki WN favorim; Arifureta

Mangası çıkmaya başlamış biri var (mangası berbat ama LN iyi) Mushoku Tensei. Çok hızlı ünlü olanlardan, yaklaşık 6-7 ayda 7. kitabı bastılar bile  :lol:

Diğer seriler için biraz daha beklememiz gerekecek maalesef ama Tate'ye bi göz atmanızı tavsiye ederim, konu başlangıcı klişe gelebilir ama 10 numara orijinal hikayesi var ve iyi tarafı Web Noveli bitti  :lol: yaklaşık 300 chapter sürdü ve çok beğenilince yazar bi 300 chapter daha yan hikaye yazdı, hala da devam ediyor  B)

Mushoku Tensei'nin wikisine baktım bi karakterlere falan da 

bu adamın 3 tane karısı var o.O ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

Mushoku Tensei'nin wikisine baktım bi karakterlere falan da 

bu adamın 3 tane karısı var o.O ?

Doğru o  :lol: novelinin 21. volü çıktı en son ve hepsi İngilizce'ye çevrildi bile  :ph34r: güncele geldim ve konusunu çok iyi diyebilirim.

Özetle konusu: Ana karakterimiz 30 küsür yaşında bir NEET ve ailesi bunu evden attıktan sonra 3 liseliyi üzerlerine gelen kamyondan kurtarmaya çalışırken ölüyor. Sonra alternatif bir dünyada Rudeus adında bir bebek olarak reankarne oluyor. Bu dünyada tahmin ettiğiniz üzere elfler, cüceler, yarı-insanlar ve en önemlisi büyü var. Taglarda harem var ama çoğu harem animesindeki gibi bütün kızlar sırf nefes aldığından ana karaktere saldırmıyor  <_< harem ana konu değil ve ana konunun yanında çerez niyetine gittiğinden güzel olmuş.

Yazdığı gibi ana karakterin 3 karısı var ve hepsinden çocuğu var. Cidden bence Infinite Stratos'taki Ichika gibi beyin yerine odun taşıyan karakterlerden sonra kafasını kullanabilen bir karakter(3 kişiyle evlendiğinden demiyorum ama konuyu okursanız anlarsınız, spoiler olmasın o kadar :P ) çok güzel gidiyor.

Ama konusu çok nadir yerler hariç sıkmıyor ve gidişatı hiç tahmin edemiyorsunuz. Bir andan bir olay oluyor ve tahminlerinizin yakın bile olmadığını anlıyorsunuz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Doğru o  :lol: novelinin 21. volü çıktı en son ve hepsi İngilizce'ye çevrildi bile  :ph34r: güncele geldim ve konusunu çok iyi diyebilirim.

Özetle konusu: Ana karakterimiz 30 küsür yaşında bir NEET ve ailesi bunu evden attıktan sonra 3 liseliyi üzerlerine gelen kamyondan kurtarmaya çalışırken ölüyor. Sonra alternatif bir dünyada Rudeus adında bir bebek olarak reankarne oluyor. Bu dünyada tahmin ettiğiniz üzere elfler, cüceler, yarı-insanlar ve en önemlisi büyü var. Taglarda harem var ama çoğu harem animesindeki gibi bütün kızlar sırf nefes aldığından ana karaktere saldırmıyor  <_< harem ana konu değil ve ana konunun yanında çerez niyetine gittiğinden güzel olmuş.

Yazdığı gibi ana karakterin 3 karısı var ve hepsinden çocuğu var. Cidden bence Infinite Stratos'taki Ichika gibi beyin yerine odun taşıyan karakterlerden sonra kafasını kullanabilen bir karakter(3 kişiyle evlendiğinden demiyorum ama konuyu okursanız anlarsınız, spoiler olmasın o kadar :P  ;)çok güzel gidiyor.

Ama konusu çok nadir yerler hariç sıkmıyor ve gidişatı hiç tahmin edemiyorsunuz. Bir andan bir olay oluyor ve tahminlerinizin yakın bile olmadığını anlıyorsunuz.

Bu güzele benziyor novele değil de mangasına bakacağım. Genel olarak harem animelerinde en nefret ettiğim şeydir ana karakterin hiç bir kızı seçmemesi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tate no Yuusha no Nariagari'nin mangasına başladım güzele benziyor.

Yazık oldu çocuğa daha başlar başlamaz :D

Bir de spoiler'e almanın kolay bir yolu var mı? Bir buton falan göremedim yazı tipini falan seçtiğimiz kısımda.

edit:

5. chapter'a geldim mangada Raphtalia büyüdü. Aradan ne kadar zaman geçti de bu kadar büyüdü ya? Büyümeseydi daha iyiydi sanki çok tatlıydı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangasına baktım ta ana karakter kaç yaşında novelde çok mu ufak çizmişler ve karakter hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin shiba büyü var dedin yine op luk varmı anakarakterde

Mangasında iç konuşmaları neredeyse tamamen atlamışlar. Oraları ana karakterin kişiliğini çok güzel gösteriyordu ama mangada olmadığından biraz karaktersiz birine benzemiş  <_< ama reankarne olmasını anlattığından bebekliğinden 20 yaşlarına kadar (20+ vol) her dönemini görüyorsunuz neredeyse  :rolleyes: ama küçük çocukluk dönemi çok uzun sürmüyor merak etmeyin :D ayrıca şu an küçük de olsa içinde 30+ yaşında bir NEET olduğundan çocukta davranmıyor... Bir de her karakterlerin kişilik gelişimi tek kelimeyle mükemmel; ana karakter NEET olduğundan direk süper sosyal biriymiş gibi başlamıyor, başta biraz bencil ve dünyayı çok bilmeyen biri ama zamanla bunları atlatıp olgunlaşıyor, direk karakterler de öyle... Hatta düşmanların bile en azından mantıklı sebepleri var ve onlara bile sempati duyabiliyorsunuz (kötüler "Ben mutlak kötüyüm, içimden kötülük geldiğinden bunu yapıyorum" falan demiyorlar, onların da mantıklı hedefleri var ve mutlak kötü yok denilebilir.).

Ana karakterin gücüne gelirsek

Doğuştan OP başlamıyor ama çocukluğunda aklını kullanarak geliştirdiği yöntemle en güçlü büyücü oluyor. Manası sınırsıza yakın ve kadim Şeytan Lordu Laplace'yle kıyaslanıyor B)  ayrıca serideki güç seviyeleri baya yüksek; Kılıç ustaları ve büyücü seviyeleri: Temel-Orta-İleri-Bilge-Kral-İmparator-Tanrı olarak gidiyor ve daha ortada olan Bilge seviyesindeki büyücüler hava olaylarına müdahale edip köyleri yutacak fırtınalar/yağmurlar yapabiliyorlar... Ana karakter 3 yaşında ustasından eğitim almaya başlıyor ve 5 yaşında Bilge Seviyesi Su Büyücüsü oluyor  :lol: şu andaki seviyesi ise

İmparator, ama normal seviye sistemlerine girmeyen orijinal büyülerini sayarsak İmparator seviyesinden üstün diyebiliriz. Tanrı seviye büyüler normal savaşta kullanmaya elverişli değil çünkü uzun hazırlanma süreleri ve gereklilikleri var ama kıtaları sarsacak güçteler

Favorilerimdendir, başka soru varsa cevaplayabilirim  B)

Tate no Yuusha no Nariagari'nin mangasına başladım güzele benziyor.

Yazık oldu çocuğa daha başlar başlamaz :D

Bir de spoiler'e almanın kolay bir yolu var mı? Bir buton falan göremedim yazı tipini falan seçtiğimiz kısımda.

Devamını kesin oku seveceksin :D ilk 8 sayısı novelin ilk volünü kaplıyor.

Özel BBCode'a basıp spoiler'i seçebilirsin

Edit: O kısmı mangada tam açıklamıyorlar ama şöyle:

Yarı-insanların ırksal özellikleri bu; zaten bu özellikleri şeytanlara benzediğinden insanlar tarafından aşağılanıyorlar. Çocukluk döneminde olanlar fazla lvl atlarsa bedenleri lvlleriyle birlikte büyüyor ama zihinleri aynı yaşta. Raphtalia alındığından o zamana kadar yaklaşık 2 hafta geçti sadece :) ayrıca Naofumi onu hala çocuk olarak görüyor ama bunun nedenini spoilerlemek istemiyorum, ilk 8 bölüm bitince yazarım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok süper ya bağımlı oldum :D Bitirdim.

Raphtalia Büyümeseydi daha iyiydi sanki çok tatlıydı :D ama  son chapterda düellodan sonra Naofumi yeni farketti Raphtalia'nın büyüdüğünü o nasıl oldu?

Raphtalia tekrar mı köle oldu şimdi? Köleliği kaldırmıştı Mızrak kahramanı ile prenses.
Bir yumurta aldılar köle satıcısından. İçinden ne çıkıcak onun?

Bir de ileride kahramanların veya insanların tavrı değişiyormu Naofumi'ye karşı? Çok pislikler ya. Bi işte son chapter da Kılıç ve Ok kahramanı gelip biraz iyi davrandılar o kadar.

edit:

"Curse Series" Unlocked  diye bir şey oldu noldu tam olarak? yeni özellik mi kazandı kalkanı acaba?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel güzel bitirdin yani :D o zaman yazıyorum ama ilk 8 bölümü bitirmeyen açması spoileri lütfen  :ph34r:

- O olay ve Naofumi'nin hiçbir yemeğin tadını alamaması prensesin (yabancı fan grupları prensese her zaman "Bitch" diye hitap ediyorlar bu arada :P ) en başta ona bıraktığı travmadan kaynaklanıyor. Yani çok geçmedi mangada ama Naofumi onun yüzünden tüm kadınlardan nefret etmeye+yemeklerin tadını alamamaya başlamıştı. Raphtalia'ya köle sözleşmesinden ve onun hala çocuk olmasından güveniyordu. Ama Bitch'e olan nefretinin gözünü karartması + Raphtalia'yı yetişkin bir kadın olarak görmek istememesi birleşince onu sürekli çocuk olarak görmeye başladı. Düellodan sonra Raphtalia'nın yaptığı şeyden önce ona bile tam olarak güvenemiyordu ama orada Raphtalia onu iyileştirdi. Novel da daha fazla duygu yoğunluğu var yani -_- o olaydan sonra kölelik mührünü vururken zaten görmüşsündür (novelda daha da fazla) Naofumi asla yeniden mühür istemedi ama onun ruh halini çok iyi bilen Raphtalia (çok iyi biri ya) Naofumi'nin bilinçaltında kendisine karşı en ufak bir güvensizlik kırıntısı bırakmamak için mührü zorla koydurdu. Son sahnede Naofumi'nin tat alma duyusu da geri geldi zaten ve artık Raph'a çok fazla güveniyor. Ayrıca dediğine katılıyorum küçük Raph aşırı şekerdi  :wub:

- Yumurtanın içinden çıkanı pek söylemek istemiyorum ama istersen:

Bir kuş ama tabiki normal bir kuş değil, çok özel bir Chocobo... Resimlerini ayarlayıp atarım şimdi

- Diğer kahramanlar tam olarak kötü değiller aslında, daha çok "chuunibyou ergen veletler" :lol: aralarında en normal olanı Ren, geçmişleri biraz gösterildi ve aslında Ren oldukça iyi biri ama en başta kandırıldığı söylenebilir. "Trash" Kral (yine yabancı forumlarda krala takılan ad :lol: ) ve Bitch'in sonunu spoillemek istemiyorum fazla ama acayip tatmin olacaksın desem  :lol: yalnız yakın bir vakitte bekleme, manga aylık ve her sayıda yaklaşık 3 chapter veriliyor, dediğim hesaplaşma 75-76'larda... Eğer bu hızla giderlerse yaklaşık 25. sayıda görürüz.

Edit:

Onu söylemesem daha iyi aslında çünkü baya ilerde çıkıyor ama yine de:

"Curse Series" tüm kahramanların skill ağaçlarında olan "Çift Taraflı Kılıç" denilebilir. Aşırı OP güçler ve genelde kahramana göre özel duygusal şartlar gerekiyor (mesela Kalkan Kahramanı'nda tahmin ettiğin gibi bu kalkan dalını açmanın ön şartı adamın gözünü karartacak nefret, Naofumi dünyanın yanmasını isteyecek kadar sinirliydi ve artık etrafını bile duymuyordu), her kahramanın şartı farklı ama her birininki aşırı güçlü. Dediğim gibi gücü kullanmanın bir bedeli de var ama şimdilik ne oldukları kalsa nasıl olur :D

"Curse Series" deki kalkanının ismi "Wrath Shield" ve kalkan olmasına rağmen çok yüksek saldırı gücü var

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel güzel bitirdin yani :D o zaman yazıyorum ama ilk 8 bölümü bitirmeyen açması spoileri lütfen  :ph34r:

- O olay ve Naofumi'nin hiçbir yemeğin tadını alamaması prensesin (yabancı fan grupları prensese her zaman "Bitch" diye hitap ediyorlar bu arada :P ) en başta ona bıraktığı travmadan kaynaklanıyor. Yani çok geçmedi mangada ama Naofumi onun yüzünden tüm kadınlardan nefret etmeye+yemeklerin tadını alamamaya başlamıştı. Raphtalia'ya köle sözleşmesinden ve onun hala çocuk olmasından güveniyordu. Ama Bitch'e olan nefretinin gözünü karartması + Raphtalia'yı yetişkin bir kadın olarak görmek istememesi birleşince onu sürekli çocuk olarak görmeye başladı. Düellodan sonra Raphtalia'nın yaptığı şeyden önce ona bile tam olarak güvenemiyordu ama orada Raphtalia onu iyileştirdi. Novel da daha fazla duygu yoğunluğu var yani -_- o olaydan sonra kölelik mührünü vururken zaten görmüşsündür (novelda daha da fazla) Naofumi asla yeniden mühür istemedi ama onun ruh halini çok iyi bilen Raphtalia (çok iyi biri ya) Naofumi'nin bilinçaltında kendisine karşı en ufak bir güvensizlik kırıntısı bırakmamak için mührü zorla koydurdu. Son sahnede Naofumi'nin tat alma duyusu da geri geldi zaten ve artık Raph'a çok fazla güveniyor. Ayrıca dediğine katılıyorum küçük Raph aşırı şekerdi  :wub:

- Yumurtanın içinden çıkanı pek söylemek istemiyorum ama istersen:

Bir kuş ama tabiki normal bir kuş değil, çok özel bir Chocobo... Resimlerini ayarlayıp atarım şimdi

- Diğer kahramanlar tam olarak kötü değiller aslında, daha çok "chuunibyou ergen veletler" :lol: aralarında en normal olanı Ren, geçmişleri biraz gösterildi ve aslında Ren oldukça iyi biri ama en başta kandırıldığı söylenebilir. "Trash" Kral (yine yabancı forumlarda krala takılan ad :lol: ) ve Bitch'in sonunu spoillemek istemiyorum fazla ama acayip tatmin olacaksın desem  :lol: yalnız yakın bir vakitte bekleme, manga aylık ve her sayıda yaklaşık 3 chapter veriliyor, dediğim hesaplaşma 75-76'larda... Eğer bu hızla giderlerse yaklaşık 25. sayıda görürüz.

Novel'e şöyle bir baktım bana çok ağır bir ingilizce gerektirmiyormuş gibi geldi. Okumayı düşünüyorum baya sardı çünkü :D Kaçıncı volume/chapter'a kadar çevrili şu anda? Baka-Tsuki'de Wave 2'den sonrasına Preview falan diyor anlamadım onu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yumurtadan çıkanı merak ediyorsan:

Bu dünyada atlardan çok dev kuşlar olan Philorial'lar kullanılıyor ve yumurtadan çıkan bir "Philorial Queen" ayrıca "Holy Bird" de deniliyor :lol: normallerinden farklı olarak hem fiziksel olarak hem de büyüsel olarak çok güçlü ve insan halini alabiliyor, kuş halinde de insan halinde de konuşabiliyor, resimleri:

8C4SCKZ.jpg?1

2GEBEbC.jpg?1

MSsuogg.jpg?1

Sarı saçlı kanatları olan bir kız. Soran olmadan söyleyeyim, bu kız Naofumi'yi baba gibi görüyor (gerçi "Master" diyor), o da onu kızı olarak... Normal zamanlarda aşırı obur ve kuş beyinli (e kuş sonuçta) olsa da Naofumi'ye çok düşkün... Ayrıca bu Raph gibi büyümeyecek ve hep böyle şeker kalacak :wub: 

Novel'e şöyle bir baktım bana çok ağır bir ingilizce gerektirmiyormuş gibi geldi. Okumayı düşünüyorum baya sardı çünkü :D Kaçıncı volume/chapter'a kadar çevrili şu anda? Baka-Tsuki'de Wave 2'den sonrasına Preview falan diyor anlamadım onu.

Hmm, ticari/siyasi konuların geçtiği yerler biraz öyle sanırım. O previewler şu anki asıl çevirmeninkiler. Asıl BakaTsuki çevirmenleri baya yavaştı ve 2 kişi uzun sürede 25 chapter falan çevirdiler ve sonra AnimeSuki'den Bakahou denen bir canavar çıkıp tek başına 3 haftada 50 chapter çevirdi  :o haftasonları bazen tek günde 6 chapter attığı oluyor ve istisnasız her gün 1 chapter çevirir (çoğunlukla 2 yada 3 olur ama) çeviriler ilk http://pastebin.com/u/Bakahou buraya koyuluyor. Ayrıca dediğim cezayı şimdiki bölümlerde görüyorlar o yüzden şu an acayip tatmin oldum  B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.