Jump to content

2014 Yazının En İlgi Çekici Animeleri

Önerilen İletiler

2014 Yazının En İlgi Çekici Animeleri 1000 Kişinin Oyuyla Seçildi.

Bu yıl, yaz sezonu, anime açısından gerçekten doyurucuydu. İkinci, üçüncü sezonların değil de yepyeni animelerin egemenliği söz konusuydu bu yaz. Japon web sitesi Urepia da anime severlerin bu animelerden hangilerini daha ilgi çekici bulduklarını öğrenmek için 1000 kişinin katıldığı bir anket düzenledi. Yalnız bu anketle ilgili belirtmemiz gereken ilk şey, burada oylanan animeler yaz sezonunda bitmiş ve ikinci sezonu hemen sonraki sonbahar sezonunda başlamamış animeler. Akame ga Kill!’i oylamaya bu sebeple dahil olmayan animeler arasından örnek gösterebiliriz. Bu anketle alakalı belirtmemiz gereken bir diğer nokta ise; bu oylamayla yaz sezonunun en iyi animeleri değil; en ilginçleri, en ilgi çekici olanları seçildi. Şimdi burada insan düşünmeden edemiyor ‘kime göre ya da neye göre ilginç’ diye. Çünkü bildiğimiz kadarıyla anketin belirli kriterleri ya da sınırlamaları yok. (Yaş gruplarına, cinsiyete vs göre) Sadece “Geçtiğimiz sezonun animelerinden hangisi sizlere göre daha ilgi çekici (ilginç) idi.” sorusuyla bir sonuca ulaşılmaya çalışılmış. İşte 1000 kişinin oyuyla seçilen en ilgi çekici 2014 yaz sezonu animeleri:

10 – Zankyou no Terror (3.21%)

zankyou-no-terror.jpg

9 – Sabagebu! (3.4%)

sabagebu%21.jpg

8 – Rokujouma no Shinryakusha!? (5.29%)

rokujouma-no-shinryakusha.jpg

7 – Diğerleri (5.38%)

6 – Futsuu no Joshikousei ga (Locodol) Yatte Mita. (7.08%)

locodol.jpg

5 – Hanayamata (7.37%)

hanayamata.jpg

4 – Tokyo Ghoul (7.55%)

tokyo-ghoul.jpg

3 – Barakamon (8.97%)

barakamon.jpg

2 – Aldnoah.Zero (12.65%)

aldnoah-zero.jpg

1 – Gekkan Shoujo Nozaki-kun (25.02%)

gekkan-shoujo-nozaki-kun.jpg

Gekkan Shoujo Nozaki-kun bilindik shoujolar arasından kendisini sıyırmayı başaran ilginç bir animeydi bana göre de. Ancak en başta da belirttiğimiz üzere bu animelerin neye göre oylandığı belli değil. Sadece 2014 yazıyla sınırlandırılmış olması bile yeterli değil zira her anime belirli klişeleri barındırıyor olmasına rağmen animasyonuyla, konuyu işleyişiyle ya da savunduğu fikirlerle vs. kendisini diğer animelerden ayıracak farklı veya ilginç bir taraf taşıyor olacaktır ki  bunlar da insanın yaşına, cinsiyetine, ilgi duyduğu alanlara hatta hayata bakış açışına göre değişebilecek; insanların bunlara göre yorumlayabileceği kavramlardır. Bu sebeple anketin ilgi çekmek amacıyla yapıldığını düşünüyor olsak bile bu tür değişik anketleri ve sonuçlarını da sizlerle paylaşmak istedik. Son olarak, 10.000 kişiyle gerçekleştirilen Charapedia anketlerinden sonra az gelmiş olacak ki, benim bu ankette ilgimi çeken bir diğer nokta da oylamanın 1000 kişi ile yapılması oldu.

Alıntı AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

GSNK haketmiş 1. olmayı ama beklenmedik serilerde var listede ayrıca zankyou no terror daha ilerde olmalı diye düşünüyorum ilginçlik bakımından da başarılı bi seriydi

benim 1.im Tokyo Ghoul

bende 1. diyebilirdim ama mangasını okuyunca animenin ne kadar kötü olduğunu gördüm bence okumadıysan kesin oku mangasını

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gekkan Shoujo Nozaki-kun shoujo türünde bir anime degil öncelikle düzelteyim, shounen diye geçiyor. Yani 'bilindik shoujolar arasından sıyrılması' diye bir şey söz konusu olamaz? :D 

Benim için en ilgi çekicisi Zankyou no Terror ve Aldnoah.Zero oldu açıkçası.

O kadar haremin içinde Zankyou'nun da 10. sırada olması üzücü oldu şahsen, neyse ki A/Z yerini bulmuş. İlk 5'i beğendim şahsen. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkesin dediği gibi zankyou no terror 10'dan çok daha yüksekleri hak ediyor. tokyo ghoul konu ve karakterler itibariyle mükemmel ancak işlenişinde sıkıntılar var, mangasına uyumlu değil mangası da daha iyi olabilirdi yazık etmişler. gekkan shoujo nozaki kun komedi animesi ama shoujo kesinlikle değil. Çok sıradan gibi durmasına rağmen gülmekten kopuyor insan, izlemeyen mutlaka izlemeli. aldonoah zero kesinlikle daha iyi olabilirdi, konusu ve karakterleri genel olarak iyiydi ama bir tane saçma sapan ne önem arz ettiği belli olmayan karakter koymuşlar animenin içine etmiş bence.Barakamon da fena değil ama o kadar yükselmeli mi emin değilim. sabagebu ilginç ama izlemeye değmeyebilir. Rokujouma no Shinryakusha adı bile geçmemeliydi bence. hanayamatayı da izledim ama hafızamda hiç yer etmemiş. diğerini izlemedim ama o afişle animeyi izlemem mümkün değil :D Pek içaçıcı bir yorum olmadı ama böyle bir listeye ancak bu kadar olur..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.