Jump to content

Yeni Bir Hastalık! Gakkou Gurashi! (Okulda Yaşam!) Anime Tanıtım / Tartışma

Kaxell

Önerilen İletiler

Öncelikle, bu animeyi nasıl tanıtıcağımla ilgili hiçbir fikrim yok. En iyisi önce ben nasıl başladığımı anlatayım. Sonrası zaten gelir. 

Dün, bir otaku arkadaşım bana "O kadar güncel takip ediyorsun ve daha Gakkou Gurashi'ye başlamadın mı?!" diye çıkışmıştı. Bu animeyi ne Yaz Animeleri listesinde takmış, ne de tanıtımını izlemiştim. Görünüşü tipik bir moe, okul hayatını andırıyordu. Yani yaş aralığı 8-13 ola kız çocuklarına hitap ettiğini düşünüyordum. Ki ilk bölümü izlerken fikrim pek değişmemişti. Çok sıkıcı bir hikayeyle 2-3 tane kız etrafta koşturuyordu. Bırakın bütün bölümü, ilk beş dakkikasını bile zar zor izliyordum. Ama çocuğa söz verdiğimden izlemeye devam ettim. 

Sonra, affedersiniz, sadece birkaç saniye içerisinde Allah belamı verdi. 

1kkn7A.jpg

Şimdi tanıtımı ikiye ayırıyorum:

1.Eğer daha önce Madoka Magicka'yı izlediyseniz, bu yazıyı çabucak bırakın ve BURAYA tıklayarak ilk bölümü izledikten sonra  okumaya devam edin. Emin olun, pişman olmayacaksınız.

2.Gelelim okuyan diğer kurbanla... okurlarımıza. Bunun normal bir tanıtım olacağını söyleyemem. Çünkü bu animenin güzelliği moe olması ya da içindeki klişeleri değil. Hatta karakterleri teker teker anlatsam bile anında sıkılırsınız. Diğer bir yandan spoiler da veremem çünkü en ufak spoiler bütün tadını kaçırabilir. 

Ama madem tanıtım yapıyoruz o zaman yalandan bir özet geçeyim:

GAKKOU GURASHI! (School Live! / Okulda Yaşam! ) 

8bbEW7.jpg

Türkanime'deki özeti:

Takeya Yuki okulunu her şeyden çok seviyor. Onun için okul harika bir yer. Özellikle üyesi olduğu kulübün, yani "Okulda Yaşam Kulübü" nün aktivitelerini çok seviyor. ?!?????????????????!???????????????!?????

Kısaca sevimli kızlar sevimli sevimli şeyler yapıyor.

Tür: Moe. Aşırı moe. Sadece moe. 

ZVV16o.jpg

Karakter resimleri:

MyylVN.jpg

Şimdi gerçekleri konuşalım. 

İçinde ecchi yok. : :P(Normalde hep ecchi tavsiyesi yaptığımdan bu konuda yalan söylemiyorum. : :D

İlk bölümü izlerken yakaladığınız ipuçları sizi diken diken edecek.   Onun haricinde daha fazla spoiler vermek istemiyorum. :) Sadece bana güvenin ve psikolojinizin bozulmasına izin verin!! Ayrıntıları incelerken eminim çok zevk alacaksınız. :D 

Bu arada bu anime yaz döneminin saklanmış incisi. Az kişi bildiğinden dönemin birincisi olacağını zannetmem ama ilk bölümü izledikten sonra kimsenin bırakamayacağına garanti ederim. B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle, bu animeyi nasıl tanıtıcağımla ilgili hiçbir fikrim yok. En iyisi önce ben nasıl başladığımı anlatayım. Sonrası zaten gelir. 

Dün, bir otaku arkadaşım bana "O kadar güncel takip ediyorsun ve daha Gakkou Gurashi'ye başlamadın mı?!" diye çıkışmıştı. Bu animeyi ne Yaz Animeleri listesinde takmış, ne de tanıtımını izlemiştim. Görünüşü tipik bir moe, okul hayatını andırıyordu. Yani yaş aralığı 8-13 ola kız çocuklarına hitap ettiğini düşünüyordum. Ki ilk bölümü izlerken fikrim pek değişmemişti. Çok sıkıcı bir hikayeyle 2-3 tane kız etrafta koşturuyordu. Bırakın bütün bölümü, ilk beş dakkikasını bile zar zor izliyordum. Ama çocuğa söz verdiğimden izlemeye devam ettim. 

Sonra, affedersiniz, sadece birkaç saniye içerisinde Allah belamı verdi. 

1kkn7A.jpg

Şimdi tanıtımı ikiye ayırıyorum:

1.Eğer daha önce Madoka Magicka'yı izlediyseniz, bu yazıyı çabucak bırakın ve BURAYA tıklayarak ilk bölümü izledikten sonra  okumaya devam edin. Emin olun, pişman olmayacaksınız.

2.Gelelim okuyan diğer kurbanla... okurlarımıza. Bunun normal bir tanıtım olacağını söyleyemem. Çünkü bu animenin güzelliği moe olması ya da içindeki klişeleri değil. Hatta karakterleri teker teker anlatsam bile anında sıkılırsınız. Diğer bir yandan spoiler da veremem çünkü en ufak spoiler bütün tadını kaçırabilir. 

Ama madem tanıtım yapıyoruz o zaman yalandan bir özet geçeyim:

GAKKOU GURASHI! (School Live! / Okulda Yaşam! ) 

8bbEW7.jpg

Türkanime'deki özeti:

Takeya Yuki okulunu her şeyden çok seviyor. Onun için okul harika bir yer. Özellikle üyesi olduğu kulübün, yani "Okulda Yaşam Kulübü" nün aktivitelerini çok seviyor. ?!?????????????????!???????????????!?????

Kısaca sevimli kızlar sevimli sevimli şeyler yapıyor.

Tür: Moe. Aşırı moe. Sadece moe. 

ZVV16o.jpg

Karakter resimleri:

MyylVN.jpg

Şimdi gerçekleri konuşalım. 

İçinde ecchi yok. : :P(Normalde hep ecchi tavsiyesi yaptığımdan bu konuda yalan söylemiyorum. : :D

İlk bölümü izlerken yakaladığınız ipuçları sizi diken diken edecek.   Onun haricinde daha fazla spoiler vermek istemiyorum. :) Sadece bana güvenin ve psikolojinizin bozulmasına izin verin!! Ayrıntıları incelerken eminim çok zevk alacaksınız. :D 

:D İlk baştakine çok güldüm.

Güzel bir seriye benziyor  elinde kürek olan kız bana bakemonogatari'de bir karakteri hatırlattı :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

izleyenleri çoğu gibi bune la böylededim açıkçası bide şu pembelinin ünüforma niye değişik hala çakamadım 

Mangasını fotolarına biraz googlle pampanın görsellerinde baktımda heçte böyle değildi sanki 

Bide dj sen ne ediyon niye iletiyi alıntı yapıyon aşağı inene kadar canım sıkıldı  <_<

EKLEME

14il952.jpg

1gqbnl.jpg

20150630_pinup10.jpg

New-Gakkou-Gurashi-Anime-Visual-Reveals-

Düzenlenme: Bildirim Şoku tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

izleyenleri çoğu gibi bune la böylededim açıkçası bide şu pembelinin ünüforma niye değişik hala çakamadım 

Mangasını fotolarına biraz googlle pampanın görsellerinde baktımda heçte böyle değildi sanki 

Bide dj sen ne ediyon niye iletiyi alıntı yapıyon aşağı inene kadar canım sıkıldı  <_<

EKLEME

14il952.jpg

1gqbnl.jpg

ayhan iyiki bi ecchi değil dedim kanka nereden buldun bunları :P

ya vallaha billaha ecchi değil bu anime :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madoka Magica'ya benziyor mu demek istiyorsun, yoksa onun gibi moe gösterip psikoloji bozuyor mu demek istiyorsun? :D

Her iki türlü olsa da şimdi ilgimi çekti, pek moe sevmem ama bakalım artık :D (izleyecek anime bulamayınca moe de izlemeye razıyım...)

heh. heh. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.