Jump to content

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

getsuga

Önerilen İletiler

smoker mı favorin?...mehh... o kadar güçlü adamın içinde gidip seçe seçe güçsüz herifi seçmişsin ya :D şamar oğlanı diyorum ben ona  :beaten-onion-head-emoticon:

yo aslında çok güçlü bir karakter ama bende punk hazardda şaar oğlan demiştim -_- böyle bir karakterin gelen geçenden dayak yemesi sinirimi bozdu ama kendisi gayet güçlü ilk gördüğümden beri smoker en sevdiğim karakterlerden kidde aynı şekilde bana kalırsa lawdan çok daha güçlü bi şekilde çıkıcak :D bu mangada güncel olduğumdan beri en çok istediğim şey kid in ortaya çıkmasaydı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 421
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

herkes tek tek yenerse çok sıradan olur demişsiniz de arabastada usopp mr. 2 'ya yenildi. arabastadaki olay zaten herkes dengiyle yada dengine yakınıyla dvüştüğü için kazanıldı. elbette hepsi yenecek

luffy salak olduğu için karşısına zeki düşman çıkınca böyle biraz oyalanıyor malesef. (bknz: crocodile,enel) rakibi köşeye sıkışıp dvüşmek zorunda kaldığında luffy'nin asıl gücünü görüyoruz. vs başlad

One piece de korsanların en büyük özelliği özgür ruhlu olmalarıdır.İstediklerini yaparlar ve one piece de şeytani karakter yok.Biri bir arc da kötü adam diye o tamamen kötü biri olcak gibi bir kaide y

şimdi mangafox tan ve mangapandadan bi daha okudum, iki çeviri arasında dağlar kadar fark var. yanlış çevirinin gücünü göstermeye örnek olcak şekilde hatalı o biçim.
bu mangafox

q015.jpg

bu mangapanda

one-piece-5787777.jpg

birinden fujitora law'la luffy 'ye dalacak anlamı çıkıyo öbüründe fujitoranın ne olursa olsun akainuya karşı çıktığı dediğini apmayacağı anlamı çıkıyo. başka bi çeviriyi daha okucam ben emin olmak için hangisi doğru. mangapanda kendi kafasına göre kesip diyalogun yerini değiştirmiş ilk okuduğumda hiç bi halt anlamamıtım gorosei konuşmasından zaten ondanmış demekki. one piece2i mangapandadan okumuyorum bi daha. çeviriyi hızlı yapıcam diye kaliteden ödün vermek ne demek.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi mangafox tan ve mangapandadan bi daha okudum, iki çeviri arasında dağlar kadar fark var. yanlış çevirinin gücünü göstermeye örnek olcak şekilde hatalı o biçim.

bu mangafox

q015.jpg

bu mangapanda

one-piece-5787777.jpg

birinden fujitora law'la luffy 'ye dalacak anlamı çıkıyo öbüründe fujitoranın ne olursa olsun akainuya karşı çıktığı dediğini apmayacağı anlamı çıkıyo. başka bi çeviriyi daha okucam ben emin olmak için hangisi doğru. mangapanda kendi kafasına göre kesip diyalogun yerini değiştirmiş ilk okuduğumda hiç bi halt anlamamıtım gorosei konuşmasından zaten ondanmış demekki. one piece2i mangapandadan okumuyorum bi daha. çeviriyi hızlı yapıcam diye kaliteden ödün vermek ne demek.

yani bizim türkçede okuduğumuz fujitora akainuya karşı çıkıyomu doğru çeviri

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu üç kaptan shanks indirebilirmi teachle iş birliği yaparlarmı sonuçta hepsi luffy gibi dürüst savaşmaya bilir? luffy gibi üç kaptanda kesin baya güçlüdür shanks'ında işi zor sanırım smoker yerine fujitora'yı koydu oda takipçi olarak coby ne zaman çıkıcak onuda merak ediyorum onuda pek ön planda tutmuyor yada zamanını bekliyor sanırım oda ilerde güçlü bir denizci olcak bayağı tip değiştirdi adam ama luffy hayla aynı luffy

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yani bizim türkçede okuduğumuz fujitora akainuya karşı çıkıyomu doğru çeviri

mangayurdu mangafox'dakinden çevirmiş sanırım, manga panda yanlış çevirmekle kalmamış büyük ayrıntılı olan tek bi sayfayı parçalayıp diyalogların sıralamasını değiştirmiş anlam karışıklığı var mangapandada bildiğin.

q004-005.jpg

bu sayfayı parçalamışlar akinunun diyalog karman çormandı, bu sahneden bişey anlamamıştım mangafoxtan okuyunca yerli yerine oturdu herşey.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

manga erken gedi bu hafta, daha doğrusu önceden nasılsa öyle geldi 1 senedir falan perşembe çıkmasına rağmen önceden çarşamba çıkardı hep, saboya ne olduğunu bilmemiz şarttı onu anlatmış sanjilere ne olduğunu daha öğreneyemeyecez anlaşılan, bir iki güne bi ihtimal nami falan bağlantı kurar herhalde denden mushi ile, eğer özgürlerse savaşın bittiği haberini onlarda almıştır

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tahmin edin bu bölümde de kim yok? SANJİ GRUBUUUU ^^ Ama tam bir filler bölümüydü. Kesin Oda hasta ya da öyle bir şeyler. Elde bulundurayım dermişçesine hazırlanmış bir bölüm gibi gözüktü bana. Zaten bir iki sahne hep aynıydı ^^

hikayede hiç bi ilerleme yok tu çok yavaş gidiyodu ve uzun zaman sonra bişeyler oldu hele şükür olayların arka plandaki  gizleri falan gösterdiler animelerde anakarakterin olmadığı bölümlerde olabilir fillerle alakasız ciddi bir bölümdü bence

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.