Jump to content

Eski animeler hakkında...

Ghettosan

Önerilen İletiler

Kendi görüşümü ekliyorum

küçükken pokemon'u yada beyblade'i anime olarak izlemedim o benim için çizgi filmdi.anime izlemeye yeni başlamış olmama rağmen şöyle bir düşünce var kafamda çizgi film ile animenin farkı ile ilgili.çizgi filmler seriye yada konuya dayalı olarak ilerlemez bütün bölümler tek bir seferde yapılır daha sonra yayınlayacak olan kanal ile anlaşılıp hepsi sıra ile yayınlanır bölümler bitince tekrardan karışık olarak yayınlanır.ama animeler seriye ve konuya dayalı olarak ilerler sürekli yeni bölüm eklenir ve konuyla alakalı gider, seriyi devam ettirecek konu bulunamadığında anime biter.ve ayrıca çizgifilmde ölüm olayı gerçekleşmez silah gösterilmez vs.

okuduğunuz için teşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 28
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba arkadaşlar yeri ve zamanımı tam bilemiyorum ama forumda gezinmeyi eski konuları okumayı seviyorum ve bunu yaparken bir şey gördüm bir saattir böyle bir konu açmamak için kendimi tutmaya çalışt

Ne pisliksin ya okumuyorsun tamam anladik ama neden yuzsuz yuzsuz ozet istiyorsun? Vermeyin su liseliye ozet falan.

Burayı da trolledin gece gece tebrikler :D

Kendi görüşümü ekliyorum

küçükken pokemon'u yada beyblade'i anime olarak izlemedim o benim için çizgi filmdi.anime izlemeye yeni başlamış olmama rağmen şöyle bir düşünce var kafamda çizgi film ile animenin farkı ile ilgili.çizgi filmler seriye yada konuya dayalı olarak ilerlemez bütün bölümler tek bir seferde yapılır daha sonra yayınlayacak olan kanal ile anlaşılıp hepsi sıra ile yayınlanır bölümler bitince tekrardan karışık olarak yayınlanır.ama animeler seriye ve konuya dayalı olarak ilerler sürekli yeni bölüm eklenir ve konuyla alakalı gider, seriyi devam ettirecek konu bulunamadığında anime biter.ve ayrıca çizgifilmde ölüm olayı gerçekleşmez silah gösterilmez vs.

okuduğunuz için teşekkürler

avatar da bir konu var her bölüm sıralı karışık izlenmez

ölenlerde var 

ben 10 da silah var ölen var ve konuya göre ilerliyor bazı bölümler hariç

size çizgifilmmi izliyorsunuz diye gülen insan varsa %80 ihtimalle siz bozulduğunuz için bunu yapıyor

bana sorulduğunda anime izliyorum diyorum 

anime ne derlerse yetişkinler için yapılan çizgi film diyorum şimdiye kadar hiç dalga geçen olmadı 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin kişinin kim olduğunu biliyorum.. O sizin egonuz dediğinde küplere binmiş yerden yere çalmıştım hatta onu :D :D ama özünde iyi çocuktur demek istediği şey çok farklı bir şey : anime çizilerek yapılıyor yani çizgi film.. bizim onunla farkımız şu : biz çizgi filmleri çocuklar için yapılan basit şeyler olarak görüyoruz o ise animelerin çizgi filmlerden farklı olduklarını söyleyerek çizgi filmleri küçümsediğimizi düşünüyor.. Tavrı ve tarzı biraz farklı olduğu için insan onun cümlelerine sataşası geliyor...

Bana gelirse manga milattan önceye dayanan bir tarihi olan görsel sanattır.. animeler ise teknolojinin işe eklenmiş halidir dolayısı ile görsel bir sanatın modifiye halidir.. Tabi ki anlatmak istediği şeyler bakımından diğer animasyonlardan farklıdır.. Japonlar boyları kısa olduğu için animelerde uzun bacak kullanmazlar.. Onlar için estetik göstergesidir.. gözleri çekik olduğu için büyük göz çizmezler: İnsanlar sevdikleri bir şeye bakarken göz bebekleri büyür bunu ifade etmek içindir... Ya da baş kahraman saf ve gücünü öğrenmeye sıfırdan başlar.. Sebebi Japon tarihinin savaşlardan sonra sıfırdan başlayıp başarıyı yakalaması ile ilgilidir gibi gibi...

Not: Bu konu daha önceden açılmıştı normalde kilitlemek lazım; seviyeli bir iletişim gördüğüm için devam edilsin ancak tartışma ortamı oluştuğu an kilitlenir

Biliyorum konuda yorumlarınızda vardı. Ben iyi kötü öyle böyle falan demedim zaten beni ilgilendirmez tek bahsetmek istediğim bence anime'nin genel tanımı ve o kardeşimin olaya yanlış yaklaştığı kendi ile çeliştiği. Belirttim zaten herkesin görüşüne göre değişir diye ama FF ve MAP işlerine girmiş bir bireyin farkı anlıyor olması gerekir bence ben o yorumlarından o farkı anlayamadığını düşündüğüm için böyle bir konu açtım zaten.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

avatar da bir konu var her bölüm sıralı karışık izlenmez

ölenlerde var 

ben 10 da silah var ölen var ve konuya göre ilerliyor bazı bölümler hariç

size çizgifilmmi izliyorsunuz diye gülen insan varsa %80 ihtimalle siz bozulduğunuz için bunu yapıyor

bana sorulduğunda anime izliyorum diyorum 

anime ne derlerse yetişkinler için yapılan çizgi film diyorum şimdiye kadar hiç dalga geçen olmadı 

Çizgi filmler yetişkinler için yapılmaz onlar çocuklar için yapılır işte anlatmak istediğim asıl nokta bu Animasyon film diye sonradan ortaya fışkıran bu terimin asıl amacıda bu zaten Avatar çocuklar için değildir belli bir yaş ver üzeri insanlar içindir. Dışarıda neler yaparsın dendiğinde Anime izliyorum diyorum o ne derseler eğer Tsubasa pokemon gibi onların rahatça bilebileceği örnekler veriyorum aralarından biri çizgi film yani derse sen öyle diyebilirsin bu kültür bilgisidir diyorum ve daha hiçte karşıt bir cevap almadım hatta başlayanlar bile oldu böyle söyledikten sonra ve tekrar söylüyorum Çizgi film'in yetişkin modeli yoktur o çocuklar içindir verdiğin örnek bir kere yanlış baştan. Bir gün seninde farkı anlaman dileği ile :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çizgi filmler yetişkinler için yapılmaz onlar çocuklar için yapılır işte anlatmak istediğim asıl nokta bu Animasyon film diye sonradan ortaya fışkıran bu terimin asıl amacıda bu zaten Avatar çocuklar için değildir belli bir yaş ver üzeri insanlar içindir. Dışarıda neler yaparsın dendiğinde Anime izliyorum diyorum o ne derseler eğer Tsubasa pokemon gibi onların rahatça bilebileceği örnekler veriyorum aralarından biri çizgi film yani derse sen öyle diyebilirsin bu kültür bilgisidir diyorum ve daha hiçte karşıt bir cevap almadım hatta başlayanlar bile oldu böyle söyledikten sonra ve tekrar söylüyorum Çizgi film'in yetişkin modeli yoktur o çocuklar içindir verdiğin örnek bir kere yanlış baştan. Bir gün seninde farkı anlaman dileği ile :)

Aynen, misal bir çocuğa Another , Mirai Nikki izletemezsin. Ama bana burdaki en önemli fark animelerin japonlar tarafindan yapildigi gibi geliyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çizgi filmler neden sadece çocuklar için olsun ?

"Çizgi" ve "film" çizgilerle oluşturulan film anlamında.Animelerde bu şekilde yapılıyor

''Çizgi'' ve ''Film'' ve film kelimeleri senin için bu kadar anlam ifade ediyorsa ben değiştiremem senin için ifade ettiklerini sadece saygılar der susarım ama eğer merak edersen bir gün araştırmanı isterim. Kalıplaşmış bir terimi ayırarak savunma yapmaktan daha faydalı olur senin için.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

''Çizgi'' ve ''Film'' ve film kelimeleri senin için bu kadar anlam ifade ediyorsa ben değiştiremem senin için ifade ettiklerini sadece saygılar der susarım ama eğer merak edersen bir gün araştırmanı isterim. Kalıplaşmış bir terimi ayırarak savunma yapmaktan daha faydalı olur senin için.

savunma yapmıyorum sadece çizgi film i açıkladım 

bide soru sordum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.