Jump to content

Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)

getsuga

Önerilen İletiler

Clan diyor la gayet normal akraba evliliği olacak tabiki de

Iyi de Lucy'nin babasi Lucy'e, annesiyle 'Love and Lucky' adli loncada tanisip evlendiklerini söylemisti....Eger klan ici bir evlilikse aileler araciyla tanisip evlenmeleri gerekmezmiydi?

Belkide layla akraba evliliği yaptı  :smile_bilmem:

Layla akraba evliligi yapti diyelim onun annesi ve babasi da mi öyle? sonucta nesiller boyu ayni soyisimi kullaniyorlar...Anna'dan sonra nasil oldu da soyism degismeden ayni kaldi ki...

Ya Layla kendi soyadını kullanıyor.

Ayrıca bu kadar canon bir ship hır çıkaramazsın ;)

Layla kendi soyadini kullaniyorsa nasil Lucy'nin babasi  Jude Heartfilia da ayni soyismi kullanabiliyor?...

Heartfilia bir maid ismi onlar özel bir klan olduklarından,eş karının soyadını alıyor

Öyle bir sey oldugunu hic duymadim...Benim bildigim kadariyla nasil bir aile olurlarsa olsunlar daima bayanlar eslerinin soyisimlerini kullaniyorlarmis...Zaten bu yüzden de ailelerin onaylamadigi bir evlilik gerceklestirmek Japonlarin gelenigine aykiri bir durummus...Özellikle büyük aileler cocuklarinin evlenecekleri kisiyi secmekte baya özen gösteriyormus...Ben simdiye kadar erkeklerin eslerinin soyisimlerini aldigiyla ilgili bir sey duymadim...Bununla ilgili bir yazi mi okudun?...Eger öyleyse bana da o sitenin linkini gönderebilir misin? Cünkü baya ilginc bir durum...merak ettim...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 1.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ölmedi bir daha karşılaşmayacağız dedi. Mashima bu belli olmaz. Belki ilerde iyi bir sürpriz yapar. O ikisinin geçmişi ne kadar eskilere dayanıyormuş bir de. İlk yıldız ruhu gitti Lucy'nin ama bu saye

Karakterlerinin büyük çoğunluğu özgün ve karakteristik özellikleri de çok iyi. Ama FT hikaye bakımından derinlikten az yoksun. Potansiyel inanılmaz iyi. Ama kullanılmıyor. Zero serisini izlerken (okur

Demin okudum hem 244'ü hem 245'i. Sevmem Fairy Tail ama bir bakıyım dedim

Posted Images

Öyle bir sey oldugunu hic duymadim...Benim bildigim kadariyla nasil bir aile olurlarsa olsunlar daima bayanlar eslerinin soyisimlerini kullaniyorlarmis...Zaten bu yüzden de ailelerin onaylamadigi bir evlilik gerceklestirmek Japonlarin gelenigine aykiri bir durummus...Özellikle büyük aileler cocuklarinin evlenecekleri kisiyi secmekte baya özen gösteriyormus...Ben simdiye kadar erkeklerin eslerinin soyisimlerini aldigiyla ilgili bir sey duymadim...Bununla ilgili bir yazi mi okudun?...Eger öyleyse bana da o sitenin linkini gönderebilir misin? Cünkü baya ilginc bir durum...merak ettim...

Yabancı forumlara biraz bakarsan görürsün bence xd 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bölüm pazartesi günü :p

Brandish, Natsuyu büyüsüyle kurtarıyor

Meğersem fazla büyü harcadığından tümör mü ne olmuş

Brandish taraf değiştiriyor (sanırsam)

Isgar 4'lüsünü God Serena ve diğer sprigganlar etkisiz hale getiriyor (saçma)

Kagura (garibim) üstü çıpıldak savaşıyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence , sorun yok ..

Sonuçta Brandish tamamiyle fanservisi karakteri oldu :/ Lucy den bile

Ayrıca olacak bir vs de Lucy tek başına değilde yanında bir büyücü daha olursa (Cana veya co ) alabilme ihtimalleri var sonuçta şu ana kadar gördüğümüz tek büyüsü küçültme ve illaki etkisiz alanları da olacaktır

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bölüm pazartesi günü :P

Brandish, Natsuyu büyüsüyle kurtarıyor

Meğersem fazla büyü harcadığından tümör mü ne olmuş

Brandish taraf değiştiriyor (sanırsam)

Isgar 4'lüsünü God Serena ve diğer sprigganlar etkisiz hale getiriyor (saçma)

Kagura (garibim) üstü çıpıldak savaşıyor

Anlasilan Natsu'nun icinde uykuda kalan E.N.D yavas yavas uyanmaya basliyor...Fazla büyü kullanim nedeniyle eternano yüzünden Tümör olusmasinin tek sebebini E.N.D'nin kullandigi lanet gücüyle Natsu'nun kullandigi büyü gücünün cakismasi ve E.N.D'nin bu duruma karsi direnc göstermesine bagliyorum.....Cünkü diger ejder avcilarinda böyle bir durum söz konusu degil...Ayrica bu God Serena denilen adam niyeti hepten bozmus "Ishgar'da ki tüm yasami yokedicem" falan diyormus...Lucy ve Aquarius konusu bir süre daha askida kalacakmis gibi duruyor ama Lucy anahtari bulacagina dair Aquarius'a söz vermis....

Yok brandish hapishaneye geri dönmek istemiş taraf değiştirmek yokmuşş u.u -Demek ki illaki Lucy ile bir vs olucak 

Acikcasi taraf degistirir mi degistirmez mi pek emin olamiyorum...Her ne kadar taraf degistirmesini istesemde o kadar kolay degilmis gibi geliyor....Brandish simdilik Natsu'yu  kurtardi...ama benim asil süphelendigim sey acaba Brandish, Natsu'nun gercek kimligini biliyor mu?...Sonucta Imber ve diger Sprigganlar Zeref'in Ishgar topraklarinda kara büyücü Zeref olarak tanindigi biliyorlar ve Zeref'in yarattigi seytanlardan da haberdarlar...O makina olan spriggan üyesi Mira'nin Zeref'in seyytanlarindan birinin üzerinde kullandigi ele gecirmeyi..(Mirajane-Sayla'yi)..görünce "Imparotor'un oyuncaklarindan biri" demisti...Onun disinda tüm sprigganlar Zeref-Mavis arasindaki duygusal iliski de dahil olmak üzere Lumen Historia hakkindaki herseyi biliyorlar...Yani Natsu'dan da haberdar olabilirler...Ayrica ben bir Lucy vs Brandish olacagini sanmiyorum...Lucy Brandish'i coktan arkadasi olarak kabul etti su saatten sonra Brandish ona saldirsa bile -ki buna pek ihtimal vermiyorum- Lucy ona karsilik vermez...

Brandish mendil diye burnunu siler lucyle ne vs si ya :P öyle bi vs olursa bide eşit eşit böyle cidden bırakırım şu seriyi takip etmeyi  :smile_artiz:

Acikcasi bu konuda sana katiliyorum...Eger aralarinda bir savas cikarsa Lucy aniden güclü bir power up almadigi sürece Brandish'in elinde oyuncak olur....Ama ben Lucy ve Brandish arasinda bir savas cikacagini pek düsünmüyorum...Brandish taraf degistirmese bile Lucy'e karsi savasacagini ya da savassa bile gercek gücünü kullanmayacagini düsünüyorum...Son olaylardan sonra Brandish, Zeref'e ragmen Lucy'e saldirmaz bence...Zaten saldirsa bile Lucy böyle bir durumda ona kolay kolay karsilik vermez...Sonuna kadar direnir ve onu ikna etmeye calisir...Hatta öyle bir durumdayken bile Brandish'i korumaya falan calisir...Kizin karakteri bu...Bu yüzden aralarinda bir savas cikmaz... 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Büyük Büyü Oyunlari sirasinda Wendy'e ve Lucy'e saldirarak büyü güclerini kaybetmelerini sebep olan sonra da savasin sonunda Zeref'in yanina giden siyah kücük hayvan benzeri olan sey Sprigganlardan olan (adi Wahl'di sanirim) ve zayiflik makinalari üreten adamin icati olabilir mi?...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Olabilir, iyi fikir

Anlasilan Natsu'nun icinde uykuda kalan E.N.D yavas yavas uyanmaya basliyor...Fazla büyü kullanim nedeniyle eternano yüzünden Tümör olusmasinin tek sebebini E.N.D'nin kullandigi lanet gücüyle Natsu'nun kullandigi büyü gücünün cakismasi ve E.N.D'nin bu duruma karsi direnc göstermesine bagliyorum.....Cünkü diger ejder avcilarinda böyle bir durum söz konusu degil...Ayrica bu God Serena denilen adam niyeti hepten bozmus "Ishgar'da ki tüm yasami yokedicem" falan diyormus...Lucy ve Aquarius konusu bir süre daha askida kalacakmis gibi duruyor ama Lucy anahtari bulacagina dair Aquarius'a söz vermis....

Acikcasi taraf degistirir mi degistirmez mi pek emin olamiyorum...Her ne kadar taraf degistirmesini istesemde o kadar kolay degilmis gibi geliyor....Brandish simdilik Natsu'yu kurtardi...ama benim asil süphelendigim sey acaba Brandish, Natsu'nun gercek kimligini biliyor mu?...Sonucta Imber ve diger Sprigganlar Zeref'in Ishgar topraklarinda kara büyücü Zeref olarak tanindigi biliyorlar ve Zeref'in yarattigi seytanlardan da haberdarlar...O makina olan spriggan üyesi Mira'nin Zeref'in seyytanlarindan birinin üzerinde kullandigi ele gecirmeyi..(Mirajane-Sayla'yi)..görünce "Imparotor'un oyuncaklarindan biri" demisti...Onun disinda tüm sprigganlar Zeref-Mavis arasindaki duygusal iliski de dahil olmak üzere Lumen Historia hakkindaki herseyi biliyorlar...Yani Natsu'dan da haberdar olabilirler...Ayrica ben bir Lucy vs Brandish olacagini sanmiyorum...Lucy Brandish'i coktan arkadasi olarak kabul etti su saatten sonra Brandish ona saldirsa bile -ki buna pek ihtimal vermiyorum- Lucy ona karsilik vermez...

Acikcasi bu konuda sana katiliyorum...Eger aralarinda bir savas cikarsa Lucy aniden güclü bir power up almadigi sürece Brandish'in elinde oyuncak olur....Ama ben Lucy ve Brandish arasinda bir savas cikacagini pek düsünmüyorum...Brandish taraf degistirmese bile Lucy'e karsi savasacagini ya da savassa bile gercek gücünü kullanmayacagini düsünüyorum...Son olaylardan sonra Brandish, Zeref'e ragmen Lucy'e saldirmaz bence...Zaten saldirsa bile Lucy böyle bir durumda ona kolay kolay karsilik vermez...Sonuna kadar direnir ve onu ikna etmeye calisir...Hatta öyle bir durumdayken bile Brandish'i korumaya falan calisir...Kizin karakteri bu...Bu yüzden aralarinda bir savas cikmaz...

Brandish fan service falan değil gayet dengeleri değiştiricek biri

Cana lucy felan olmaz o işler spriggan kadın

Natsu kolunu tutuyodu büyü seviyesini hissedince canaylan lucy alırsa ööööööhhhh

Öncelikle, Brandish başlarda fazlasıyla cool, badass gösterilen karakterdi ve Cana 'nın bir yumruğuna indi o da yetmezmiş gibi Mashima'nın sex objesi karakteri oldu ve birçok fanservisine alet edilecek bunu anlamalısınız, Mashima 'yı tanımıyormusunuz adam yarım sayfa Erza Ass çizebilecek biri

Güç konusuna gelirsek, FT burası jdkdhdıd hiç birşey olmaz

Mashima şuan Lucye vs ayarlamaya çalışıyor hafiften güçlendirerek ki zaten önceki röportajlarında sonradan büyük geliştirme gösterecek karakterlerden olacak diye de demişti

Farkındaysanız küçük küçük adımlarla yükseliyor

-Bixlow(ismi bu herhal) 'u Loke ile birlikte yendi

-Edolas da büyük geliştirme gösterdi canavar ile vs sinde (Fanserivisi de iyiydi he)

-Flare ile olan dövüşü çok başarılıydı ama işte..

-Jackal 'ı vs Lucy çok kötü bir vs de değildi hani

Ya zaten Mashima bu kıza ona yetecek bir vs ararken en fazla olacak şey budur şu arc 'ta

> Lucy & co. Vs Brandish

>Lucy&Brandish Vs Bir spriggan

Yani bu kadar büyük bir arc başlamış bu arc 'ı bir HEROİNE vs 'siz ya da kaybedip bitirecek hemde en sevilen bayan karakterken.. Lütfen xd

Cana ile Gildarts (gelirse tabiki karılardan sonra) olur diye düşünüyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.